Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, MELINASP είπε:

Μωρε να σου πω λεω να παω την τεταρτη γιατι για υπερηχο θα παω το αλλο σαββατο λογικα και θα με φαει η αγωνια! Εσυ εχεις παιδακι;

Α το άλλο Σάββατο θα πας?? Εγώ νομιζα αυτό.. Αν είναι για να ηρεμησεις ας πας να κάνεις, δεν χάνεις τπτ. Ο γιατρός θα σ είπε να πας τότε για να μεγαλώσει λίγο κ να ακούσει κ καρδουλα κιόλας. Έχω ένα παιδάκι αλλά όταν είχα κάνει χοριακη ήταν ήδη 7 εβδομάδων κ πήγα κατευθείαν στο γιατρό κ τα είδαμε όλα. Αλλά πριν αυτή την χοριακη όταν είχα 3 μέρες καθυστέρηση είχα κάνει κ είχε βγει 1.. Ότι δεν ήμουν δλδ οπότε μετά αργησα να το καταλάβω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 934
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να σου ζησει σου ευχομαι! Αμην παναγια μου και το δικο μου να ειναι γερο! Το αλλο σαββατο θα ειμαι 7 εβδομαδων ακριβως ευχομαι να ακουσει καρδουλα! Αλλα θα παω και την τεταρτη για αλλη μια χοριακη να σου πω για να ειμαι ησυχη!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , MELINASP είπε:

Να σου ζησει σου ευχομαι! Αμην παναγια μου και το δικο μου να ειναι γερο! Το αλλο σαββατο θα ειμαι 7 εβδομαδων ακριβως ευχομαι να ακουσει καρδουλα! Αλλα θα παω και την τεταρτη για αλλη μια χοριακη να σου πω για να ειμαι ησυχη!

Ευχαριστώ πολύ κ σε σένα έρχομαι να πάνε όλα καλά κ σε 8 μήνες να κρατήσεις στην αγκαλιτσα το μωρακι σ! Όταν έχεις νέα να γράψεις κ ελπίζω να είναι πολύ ευχάριστα.. Που είμαι σίγουρη βέβαια :)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα μολις πηρα τα αποτελεσματα της δευτερης χοριακης. Η πρωτη ηταν δευτερα 2285 και η δευτερη σημερα 3364 εχει ανεβει μονο 45% σε 48 ωρες. Τι λετε εσεις;;;; εχω φρικαρει! Ο γιατρος μου ειπε να περιμενω να δω υπερηχο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, MELINASP είπε:

Κοριτσια καλησπερα μολις πηρα τα αποτελεσματα της δευτερης χοριακης. Η πρωτη ηταν δευτερα 2285 και η δευτερη σημερα 3364 εχει ανεβει μονο 45% σε 48 ωρες. Τι λετε εσεις;;;; εχω φρικαρει! Ο γιατρος μου ειπε να περιμενω να δω υπερηχο. 

Από τι διάβασα λίγο στο ίντερνετ φυσιολογική μ φαίνεται η τιμή σ, είδα ότι από 1200 κ κάτω η τιμή πρέπει να διπλασιάζεται κάθε 48-72 ώρες ενώ από 1200 κ πάνω ή ταχύτητα μειώνεται λίγο κ διπλασιάζεται σε 72-96 ώρες.. Οπότε μην αγχωνεσαι. Αν θέλεις βέβαια δεν μπορείς να πεις τον γιατρό να σε δει κ λίγο πιο μπροστά? Ή το κάνει για να ακούσει κ καρδουλα?

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το διαβασα καπου αυτο αλλα διαβασα και το αντιθετο και εχω αγχωθει. Μου ειπε να παω τη δευτερα το απογευμα η την τριτη το απογευμα θα μου πει μεσα στις επομενες μερες. Μακαρι να πανε ολα καλα! Ειναι πολυ η αγωνια!!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MELINASP είπε:

Και εγω το διαβασα καπου αυτο αλλα διαβασα και το αντιθετο και εχω αγχωθει. Μου ειπε να παω τη δευτερα το απογευμα η την τριτη το απογευμα θα μου πει μεσα στις επομενες μερες. Μακαρι να πανε ολα καλα! Ειναι πολυ η αγωνια!!!

Φαντάζομαι την αγωνία σ κ λογικό το βρίσκω να αγχωνεσαι αλλά προσπάθησε όσο μπορείς να χαλαρώσεις. Ήταν καλό που αυξήθηκε η χοριακη έστω κ τόσο. Σε έβαλε κ ο γιατρός λίγο πιο μπροστά οπότε θα περιμένεις λιγότερες μέρες. Όλα θα πάνε καλα! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


:-(:-(κοριτσια σας χεραιτω.. η τελευταια μου περιοδος ηταν 17/10.. ειχαμε επαφες στις γονιμες.. εχει δυο μερες εχω εντονο πονο κατω δεξια και αριστερα και λιγα υγρα.εκανα χθες τεστ 6 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο..και νομιζω ειναι αρνητικο..θα σας το στειλω να δειτε ..λετε να εχω ελπιδες;πως μπορω να σας στειλω εικονα;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ellilaw είπε:

:-(:-(κοριτσια σας χεραιτω.. η τελευταια μου περιοδος ηταν 17/10.. ειχαμε επαφες στις γονιμες.. εχει δυο μερες εχω εντονο πονο κατω δεξια και αριστερα και λιγα υγρα.εκανα χθες τεστ 6 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο..και νομιζω ειναι αρνητικο..θα σας το στειλω να δειτε ..λετε να εχω ελπιδες;πως μπορω να σας στειλω εικονα;

Κ βέβαια έχεις ελπίδες να είσαι έγκυος.. Έκανες παρά πολύ νωρίς το τεστ. Καλύτερα να περιμένεις να έχεις καθυστέρηση κ μετά να το κάνεις. Φωτο δεν ξέρω πως μπορείς να ανεβάσεις. Αλλά μην αγχωνεσαι περίμενε λίγο κ ίσως είσαι.. Που στο εύχομαι :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Ηρθα εδω που μιλατε για χοριακες για να μου πειτε καμια γνωμη αν θελετε! Στο ιστορικο μου εχω μια παλινδρομη κυηση 7ης προς 8η εβδομαδα με αποξεση 30/6.

Την Τεταρτη ειχα θετικο τεστ εγκυμοσυνης, με ΤΕΡ 14/10 και πιθανη συλληψη 22, 23 ή 24/10 (δε θυμαμαι αν ηταν και 25/10) που ειχαμε ελευθερες επαφες. Ο κυκλος μου ειναι μικρος, 23 ημερων, και μαλλον η συλληψη ηταν 9η-11η μερα. Σημερα εκανα την πρωτη χοριακη που μου ζητησε ο γιατρος, με αποτελεσμα 892. Μου ειπε οτι ειναι πολυ καλο νουμερο, αλλα φυσικα παιζει ρολο η αυξηση που θα δουμε τη Δευτερα. Λογω της παλινδρομης εχω ενα αγχος οσο να 'ναι, αν και προσπαθω να σκεφτομαι μονο θετικα!

Εσεις τι λετε;

Εχω τοση αναγκη να πιστεψω σε κατι καλο!


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Antila είπε:

Γεια σας κοριτσια! Ηρθα εδω που μιλατε για χοριακες για να μου πειτε καμια γνωμη αν θελετε! Στο ιστορικο μου εχω μια παλινδρομη κυηση 7ης προς 8η εβδομαδα με αποξεση 30/6.

Την Τεταρτη ειχα θετικο τεστ εγκυμοσυνης, με ΤΕΡ 14/10 και πιθανη συλληψη 22, 23 ή 24/10 (δε θυμαμαι αν ηταν και 25/10) που ειχαμε ελευθερες επαφες. Ο κυκλος μου ειναι μικρος, 23 ημερων, και μαλλον η συλληψη ηταν 9η-11η μερα. Σημερα εκανα την πρωτη χοριακη που μου ζητησε ο γιατρος, με αποτελεσμα 892. Μου ειπε οτι ειναι πολυ καλο νουμερο, αλλα φυσικα παιζει ρολο η αυξηση που θα δουμε τη Δευτερα. Λογω της παλινδρομης εχω ενα αγχος οσο να 'ναι, αν και προσπαθω να σκεφτομαι μονο θετικα!

Εσεις τι λετε;

Εχω τοση αναγκη να πιστεψω σε κατι καλο!

Κ μένα μ ακούγεται πολύ καλό το νούμερο, τώρα δεν μένει να περιμένεις την επόμενη μέτρηση. Όλα θα πάνε πάντως καλά μην αγχωνεσαι καθόλου. Σ εύχομαι να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σ χωρίς άγχος κ να έχεις μόνο χαρές από δω κ πέρα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω παρα πολυ! Θελω να πιστευω οτι ολα θα πανε καλα, και πραγματικα οταν ερχονται αρνητικες σκεψεις παιρνουν ποδι οσο πιο γρηγορα μπορω. Απλως τη Δευτερα νιωθω σαν να πηγαινω να δωσω πανελληνιες ενα πραγμα (και πανε και χρονια απο τοτε!) :?:-P . Προσπαθω να σκεφτομαι μονο αισιοδοξα, και μετα κρινουμε εκ του αποτελεσματος. Να εισαι καλα!!

  • Μου αρέσει 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...