Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Recommended Posts

22 ώρες πρίν, Antila είπε:

Γεια σας κοριτσια! Ηρθα εδω που μιλατε για χοριακες για να μου πειτε καμια γνωμη αν θελετε! Στο ιστορικο μου εχω μια παλινδρομη κυηση 7ης προς 8η εβδομαδα με αποξεση 30/6.

Την Τεταρτη ειχα θετικο τεστ εγκυμοσυνης, με ΤΕΡ 14/10 και πιθανη συλληψη 22, 23 ή 24/10 (δε θυμαμαι αν ηταν και 25/10) που ειχαμε ελευθερες επαφες. Ο κυκλος μου ειναι μικρος, 23 ημερων, και μαλλον η συλληψη ηταν 9η-11η μερα. Σημερα εκανα την πρωτη χοριακη που μου ζητησε ο γιατρος, με αποτελεσμα 892. Μου ειπε οτι ειναι πολυ καλο νουμερο, αλλα φυσικα παιζει ρολο η αυξηση που θα δουμε τη Δευτερα. Λογω της παλινδρομης εχω ενα αγχος οσο να 'ναι, αν και προσπαθω να σκεφτομαι μονο θετικα!

Εσεις τι λετε;

Εχω τοση αναγκη να πιστεψω σε κατι καλο!

μια χαρα ειναι η χοριακη μου μη σε ανυσηχει αυτο και εγω ειχα μια παλλινδρομη τον γενναρη και μια βιοχημικη τον μαιο.... και τωρα βρησκομαι στην 15 εβδομαδα κυησης του δευτερου μωρου μου..!!!! με το καλο σου ευχομαι με ενα υγειη μωρο στην αγκαλια σου..!!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 934
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 ώρες πρίν, Antila είπε:

Σ ευχαριστω παρα πολυ! Θελω να πιστευω οτι ολα θα πανε καλα, και πραγματικα οταν ερχονται αρνητικες σκεψεις παιρνουν ποδι οσο πιο γρηγορα μπορω. Απλως τη Δευτερα νιωθω σαν να πηγαινω να δωσω πανελληνιες ενα πραγμα (και πανε και χρονια απο τοτε!) :?:-P . Προσπαθω να σκεφτομαι μονο αισιοδοξα, και μετα κρινουμε εκ του αποτελεσματος. Να εισαι καλα!!

Έτσι θετικά να σκέφτεσαι κ σ εύχομαι την Δευτέρα να έχει διπλασιαστεί!! Καλή επιτυχία.. Πλησιάζει....:-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 

λοιπόν μια εισαγωγή για να θυμηθείτε την περίπτωση μου! τελευταίος κύκλος 30/09 με 05/10 με κύκλο 31 ημερών. επαφές 9/10 και 12/10. 3 τεστ clearblue θετικά στις 4 και 5/11. Δευτέρα 6/11 χοριακή 2285 και Τετάρτη 8/11 3364 ειχε ανεβει μονο 45% μέσα σε 48 ώρες και ο γυναικολόγος μου είχε πει δεν είναι κάτι να περιμένω τον υπέρηχο. 

Πήγα λοιπον χθες για υπερηχο και ειδαμε σακο και ενα μικροοοο μπιζελακι και οτι μολις φαινοταν ο καρδιακος παλμος!!! μου ειπε ειναι πιο μικρο απο οτι βγαινει ημερολογιακα. μπορει να του πηρε λιγο χρονο παραπανω. Μου ειπε να ξαναπαω σε 2 εβδομαδες να το ακουσω κιολας πρωτα ο θεος να ειναι ολα καλα!!!

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MELINASP είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

λοιπόν μια εισαγωγή για να θυμηθείτε την περίπτωση μου! τελευταίος κύκλος 30/09 με 05/10 με κύκλο 31 ημερών. επαφές 9/10 και 12/10. 3 τεστ clearblue θετικά στις 4 και 5/11. Δευτέρα 6/11 χοριακή 2285 και Τετάρτη 8/11 3364 ειχε ανεβει μονο 45% μέσα σε 48 ώρες και ο γυναικολόγος μου είχε πει δεν είναι κάτι να περιμένω τον υπέρηχο. 

Πήγα λοιπον χθες για υπερηχο και ειδαμε σακο και ενα μικροοοο μπιζελακι και οτι μολις φαινοταν ο καρδιακος παλμος!!! μου ειπε ειναι πιο μικρο απο οτι βγαινει ημερολογιακα. μπορει να του πηρε λιγο χρονο παραπανω. Μου ειπε να ξαναπαω σε 2 εβδομαδες να το ακουσω κιολας πρωτα ο θεος να ειναι ολα καλα!!!

 

Μην αγχωνεσαι καθόλου, με αυτά που γράφεις για καθυστερημένη σύλληψη μ κάνει. Αντί να γίνει δλδ την 13 περίπου ημέρα του κύκλου έκανες αργότερα ωορηξια κ έγινε κ η σύλληψη αργότερα. Όλα καλά θα πάνε. Κ εγώ όταν ήμουν έγκυος έτσι είχε γίνει κ τώρα η κορούλα μ είναι 11,5 μηνών!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, MELINASP είπε:

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου! Ναι αλλά ξέρεις κάτι δεν μου είπε τίποτα για εξετάσεις ουτε βιταμινες ουτε τι να προσέχω τίποτα ακόμα μου λεει. είναι λογικό???

Ευχαριστώ πολύ, εγώ οταν ήμουνα έγκυος ημουνα πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη κ είχαμε ακούσει καρδουλα οπότε μ έγραψε κατευθείαν εξετάσεις κλπ. Ίσως απ τη στιγμή που είναι πιο μικρό το μωρακι να μην χρειάζονται όλα αυτά.. Θα θέλει μάλλον να επιβεβαιώσει κιόλας ότι ακούει καρδουλα αλλά μην αγχωνεσαι σε 2 εβδομάδες θα την ακούσετε! Εφόσον ακούσει κ καρδουλα θα σ βγάλει άλλη ημερομηνία τελευταίας περιόδου για να υπολογισετε την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ αν πας σε οποιονδήποτε αλλο γιατρό θα λες εκείνη την ημερομηνία που σ είπε ο γυναικολόγος σ. Με το καλό να έχεις μία τελειομηνη κύηση!

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπε οτι αν ειχε ντομπλερ το μηχανημα χθες θα μου το εβαζε να το ακουσω γτ ειδε καρδουλα να παλετε. Αμην παναγια μου. Θα γραψω και σε δυο εβδομαδες παλι να σας πω! Ευχαριστω για την ενψυχωση!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MELINASP είπε:

Μου ειπε οτι αν ειχε ντομπλερ το μηχανημα χθες θα μου το εβαζε να το ακουσω γτ ειδε καρδουλα να παλετε. Αμην παναγια μου. Θα γραψω και σε δυο εβδομαδες παλι να σας πω! Ευχαριστω για την ενψυχωση!!

Όλα καλά θα πάνε.. Εννοείται να ξανά γράψεις όταν έχεις νέα.. Σ στελνω όλη τη θετική ενέργεια!! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ηθελα να σας γράψω για ενα θέμα που εχω με την χοριακη μου και δεν μπορω να βγάλω άκρη.Ειχα ΤΕΡ 14/10 και στις 11/11 Σάββατο εκανα χοριακη και βγήκε 82,60.Μιλαω με τον γιατρό μου,μου λέει ειναι καλη για 28η μέρα του κύκλου σου ξανακάνε την Δευτέρα 13/11.κανω και βγήκε 186,40.Μια χαρά μου λέει διπλασιάζεται,κανε ξανα σε μια βδομάδα και μετα πάρε με να έρθεις για υπέρηχο.Καταρχην μου φάνηκε πολυ μεγάλο το διάστημα και πήγα σημερα και εκανα άλλη μια για να ξερω τι μου γίνεται.Το θέμα ειναι οτι αν όντως όπως λένε πρέπει ανα δυο μέρες να διπλασιάζεται εγω κανονικά θα πρέπει να εχω σημερα 750 με 800 μονάδες και όχι αυτα τα τρέλα νούμερα που λένε τα πινακακια με τις τιμες χοριακης.Σημερα ειμαι 34η μέρα απο την ΤΕΡ μου και να πω επισης οτι ειμαι μετα απο εξωσωματική και ξερω ακριβώς οτι 14η μέρα εγινε η γονιμοποίηση.Επισης παίρνω utrogestan και cyclarur.Συγνωμη αν σας κούρασα αλλα εχω πάθει κοκομπλοκο.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mariza83 είπε:

Καλησπέρα.Ηθελα να σας γράψω για ενα θέμα που εχω με την χοριακη μου και δεν μπορω να βγάλω άκρη.Ειχα ΤΕΡ 14/10 και στις 11/11 Σάββατο εκανα χοριακη και βγήκε 82,60.Μιλαω με τον γιατρό μου,μου λέει ειναι καλη για 28η μέρα του κύκλου σου ξανακάνε την Δευτέρα 13/11.κανω και βγήκε 186,40.Μια χαρά μου λέει διπλασιάζεται,κανε ξανα σε μια βδομάδα και μετα πάρε με να έρθεις για υπέρηχο.Καταρχην μου φάνηκε πολυ μεγάλο το διάστημα και πήγα σημερα και εκανα άλλη μια για να ξερω τι μου γίνεται.Το θέμα ειναι οτι αν όντως όπως λένε πρέπει ανα δυο μέρες να διπλασιάζεται εγω κανονικά θα πρέπει να εχω σημερα 750 με 800 μονάδες και όχι αυτα τα τρέλα νούμερα που λένε τα πινακακια με τις τιμες χοριακης.Σημερα ειμαι 34η μέρα απο την ΤΕΡ μου και να πω επισης οτι ειμαι μετα απο εξωσωματική και ξερω ακριβώς οτι 14η μέρα εγινε η γονιμοποίηση.Επισης παίρνω utrogestan και cyclarur.Συγνωμη αν σας κούρασα αλλα εχω πάθει κοκομπλοκο.

Από την στιγμή που διπλασιάστηκε η χοριακη σ σημαίνει ότι η εγκυμοσύνη εξελίσσεται ομαλά προς το παρόν, δεν νομίζω να χρειαζόταν να ξανά κάνεις. Τα νούμερα που έχουν τα πινακακια δεν τα θυμάμαι αλλά δεν παίζουν τόσο μεγάλο ρόλο, το θέμα είναι να υπάρχει διπλασιασμός που στην περίπτωση σ υπήρχε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια καλημερα (οχι για εμενα ομως). Πηγαμε σημερα για τον δευτερο υπερηχο και δυστυχως το μωρακι μας στην 8 εβδομαδα παλινδρομησε. Θα παω σε 5 μερες για αποξεση. Ειλικρινα ειναι πολυ ασχημο το συναισθημα. Θα μου πεις ηταν νωρις δεν το ενιωθες. Δεν εχει να κανει!! Αυτα απο εμενα...

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, MELINASP είπε:

Κοριτσια καλημερα (οχι για εμενα ομως). Πηγαμε σημερα για τον δευτερο υπερηχο και δυστυχως το μωρακι μας στην 8 εβδομαδα παλινδρομησε. Θα παω σε 5 μερες για αποξεση. Ειλικρινα ειναι πολυ ασχημο το συναισθημα. Θα μου πεις ηταν νωρις δεν το ενιωθες. Δεν εχει να κανει!! Αυτα απο εμενα...

Κοριτσι μου λυπαμαι πολυ... Δεν εχει να κανει το ποσο νωρις ηταν... Η απωλεια ειναι ιδια... Το εζησα και εγω την Πεμπτη που ημουν στην 9η εβδομαδα... Κουραγιο... Δε νομιζω οτι υπαρχουν λογια παρηγοριας σε τετοιες περιπτωσεις... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, MELINASP είπε:

Κοριτσια καλημερα (οχι για εμενα ομως). Πηγαμε σημερα για τον δευτερο υπερηχο και δυστυχως το μωρακι μας στην 8 εβδομαδα παλινδρομησε. Θα παω σε 5 μερες για αποξεση. Ειλικρινα ειναι πολυ ασχημο το συναισθημα. Θα μου πεις ηταν νωρις δεν το ενιωθες. Δεν εχει να κανει!! Αυτα απο εμενα...

Λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη της εγκυμοσύνης.. Φυσικά κ είναι άσχημο συναίσθημα κ ας μην το ενιωθες ακόμα.. Πάρε το χρόνο σ κ σ εύχομαι να ξανά μείνεις γρήγορα έγκυος με ευχάριστη κατάληξη..:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...