Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, MariaGS είπε:

Εκανα υπερηχο στις 28/2 και ο γιατρος ακουσε καρδιακο παλμο 107 παλμους για την ακριβεια..συμφωνα με τις μετρησεις του με εβγαλε 5 εβδομαδων και 5 ημερων συμφωνα με την τεπ ημουν τοτε 6  εβδομαδων και 1 ημερα..οι επαφες ηταν μονο 31/1 2/2..δεν ξερω αυριο εχω υπερηχο και θα δουμε..ο Θεος ας βαλει το χερι του..

Ακουσατε κ καρδια,οποτε μια ανασα μπορεις να την παρεις

Ευχομαι να εξελιχθουν ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 883
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τα νεα σημερα ειναι καλα!!εκανα παλι υπερηχο και απο τον προηγουμενο που με εβγαζε 5w 5d σημερα με βγαζει 6w 5d και ο καρδιακος παλμος οκ..αναμενουμε τον επομενο σε μια εβδομαδα..αρχισα να ηρεμω..ειμαι συγκρατημενη βεβαια ακομα αλλα τουλαχιστον πιο ηρεμη.. σας ευχαριστω και παλι ολες και ελπιζω να πανε ολα καλα!!

  • Μου αρέσει 3

askg.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια η ταλαιπωρια μου συνεχιζεται..στον υπερηχο δειχνουν ολα καλα..υπαρχει βεβαια μια αποκλιση 4-5 ημερων απο την τεπ..φαινεται δηλαδη μικροτερο..εκτος ομως απο αυτο τις τελευταιες ημερες εχω και καφε υγρα και σημερα ειδα και λιγο κοκκινο αιμα..με ειδε ολα καλα..ξαπλα 4 utrogestan μου εκανε και μια ενεση και βλεπουμε..δεν ξερω τι να περιμενω..τι στο καλο ολα τυχαια;;μία η χοριακη μία η αποκλιση (ενω σε αλλες εχω ακουσει αποκλιση προς τα πανω σε μενα ειναι προς τα κατω)μια το αιμα...προσπαθω να μην χανω την ελπιδα μου αλλα μερικες φορες νιωθω οτι περιμενω απλως την ανακοινωση του κακου νεου


askg.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι μου,  η απόκλιση βαση ΤΕΡ ειναι πολυ συνηθες γεγονός! Αν βγαινει μικρότερο σημαίνει πως εκανες καθυστερημενη ωορρηξια και χαρακτηριζεται ως καθυστερημενη συλληψη.. Απο τη στιγμή που αναπτύσσεται κανονικα και ακουτε και καρδια δεν βρίσκω λόγο να αγχωνεσαι! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κοριτσι μου,  η απόκλιση βαση ΤΕΡ ειναι πολυ συνηθες γεγονός! Αν βγαινει μικρότερο σημαίνει πως εκανες καθυστερημενη ωορρηξια και χαρακτηριζεται ως καθυστερημενη συλληψη.. Απο τη στιγμή που αναπτύσσεται κανονικα και ακουτε και καρδια δεν βρίσκω λόγο να αγχωνεσαι! 

Τα ξερω όλα αυτα..εννοειται πως τα ξερω..ειναι μερικες φορες ομως που λες μα όλα σε μενα;;καποιες φορες σου μπαινει η αμφιβολια στο μυαλο...


askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , MariaGS είπε:

Τα ξερω όλα αυτα..εννοειται πως τα ξερω..ειναι μερικες φορες ομως που λες μα όλα σε μενα;;καποιες φορες σου μπαινει η αμφιβολια στο μυαλο...

Τα ξερω ολα αυτα τα συναισθήματα που λες.. Δυστυχώς ολες μας κάτι θα αντιμετωπισουμε... Το μόνο που μετράει να αναπτυσσονται καλα τα εμβρυακια μας και να μαστε και εμείς καλά!!! Εύχομαι σύντομα ολα να ειναι τελεια και να χαρεις την εγκυμοσύνη σου! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα 3/3 εκανα εμβρυομεταφορα με 2 φρέσκα έμβρυα 4 κυττάρων ... 16/3 εκανα τη πρώτη μου χοριακη η οποια βγήκε 707 ενω τρεις μερες μετα επανέλαβα κ ειχε παει 2019 . Σημερα 20/9 πηγα για υπέρηχο... ο γιατρός ειπε οτι  αχνοφαίνεται ενας σάκος αλλα ειναι πολυ νωρίς ....Ηθελα λοιπον τις εμπειρίες σας .... οι χοριακες σας φαίνονται υψηλές ; Υπαρχει περιπτωςη δίδυμων ..;;;;;.θυμάται μια αλλη να μου πει τις δικες της τιμές ;εχω αγχωθεί πολυ 

Link to comment
Share on other sites

On 3/20/2018 at 3:39 ΜΜ, Despinadark είπε:

Καλησπέρα 3/3 εκανα εμβρυομεταφορα με 2 φρέσκα έμβρυα 4 κυττάρων ... 16/3 εκανα τη πρώτη μου χοριακη η οποια βγήκε 707 ενω τρεις μερες μετα επανέλαβα κ ειχε παει 2019 . Σημερα 20/9 πηγα για υπέρηχο... ο γιατρός ειπε οτι  αχνοφαίνεται ενας σάκος αλλα ειναι πολυ νωρίς ....Ηθελα λοιπον τις εμπειρίες σας .... οι χοριακες σας φαίνονται υψηλές ; Υπαρχει περιπτωςη δίδυμων ..;;;;;.θυμάται μια αλλη να μου πει τις δικες της τιμές ;εχω αγχωθεί πολυ 

Γιατί έχεις αγχωθει δεν καταλαβαίνω? Οι χοριακές σου είναι μια χαρά.


 
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
On 22/3/2018 at 3:05 ΜΜ, anemoni1989 είπε:

@MariaGS τι έγινε κορίτσι μου? Είχες νέα?

Κοριτσι 5 μηνες μετα βρηκα το κουραγιο να ξαναμπω στο forum...η εγκυμοσυνη μου παλινδρομησε..το εμαθα ανημερα των γενεθλιων μου...δεν εχω ξαναπροσπαθησει απο τοτε και προσπαθω να το αφησω πισω μου...σε ευχαριστω για ολα αν και καθυστερημενα όπως και όλα τα κοριτσια!!

 


askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, MariaGS είπε:

Κοριτσι 5 μηνες μετα βρηκα το κουραγιο να ξαναμπω στο forum...η εγκυμοσυνη μου παλινδρομησε..το εμαθα ανημερα των γενεθλιων μου...δεν εχω ξαναπροσπαθησει απο τοτε και προσπαθω να το αφησω πισω μου...σε ευχαριστω για ολα αν και καθυστερημενα όπως και όλα τα κοριτσια!!

 

Λυπαμαι πολυ που διάβασα αυτά τα νεα.. Μην απελπιζεσαι ομως... Δεν εισαι μονη σε αυτο!!! Υπαρχουν πολλες κοπέλες που έχουν βιωσει κατι παρομοιο με εσενα... Ειμαι και εγω μια απο αυτες... Το Νοέμβριο λίγες μέρες πριν την γιορτή μου έκανα την αποξεση στην 1η μ εγκυμοσυνη.. Και τωρα, σε λίγες βδομαδες περιμένω τη μπεμπα μ! Είμαστε πολλές δυστυχώς.. Αν χρειαστείς σε κάποιο να μιλησεις μπορείς να μου στείλεις μήνυμα.. Θα ήταν χαρα μου... 

Ελπιζω να ξεκινησεις προσπάθειες ξανα και σύντομα να ανακοινώσεις την εγκυμοσύνη σου!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, MariaGS είπε:

Κοριτσι 5 μηνες μετα βρηκα το κουραγιο να ξαναμπω στο forum...η εγκυμοσυνη μου παλινδρομησε..το εμαθα ανημερα των γενεθλιων μου...δεν εχω ξαναπροσπαθησει απο τοτε και προσπαθω να το αφησω πισω μου...σε ευχαριστω για ολα αν και καθυστερημενα όπως και όλα τα κοριτσια!!

 

Αχ κορίτσι μου τα χουμε περάσει πολλές.κι εγώ δυστυχώς πριν ένα χρόνο ακριβώς και σε 4 μήνες περιμένω τον μπέμπη μου.ειναι δύσκολο στην αρχη.εγω για 3 μήνες ούτε σεξ με τον άντρα μου δεν ήθελα.νομιζα ότι θα μείνω έγκυος και θα περάσω πάλι τα ίδια.οταν ένιωσα ετοιμη απλά ήρθε.βρες την ηρεμία μέσα σου για αρχή και θα δεις σύντομα θα είσαι πάλι έγκυος.οτι καλύτερο σου εύχομαι και εδώ να μας μιλάς οπότε το χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια μου γεια σας κατα ενενηντα στα εκατο ειμαι έγκυος θελω να κανω β χοριακη να σιγουρευτώ μετα απο ποσες μέρες μπορω να την κάνω απο τις ελεύθερες επαφές? ???:x:):)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει στάνταρ μέρα μετά από τις ελεύθερες επαφές που σου δείχνει σίγουρο αποτέλεσμα.

Πότε είχες τελευταία περίοδο?

τι κύκλο έχεις?

Και ποιες μέρες είχες ελεύθερες επαφές?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...