Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Fay_ είπε:

      Η οικονομ μου είχε κάνει κάποιες βασικές εξετάσεις (πρωτεΐνη c,s , αντιπηκτικό λύκου,καρδιολογική,  αντί θρόμβινη) και βάσει αυτών και του ιστορικού μου είχε πει πως δεν χρειάζεται να κάνω τον γονιδιακό έλεγχο για τις μεταλλάξεις. Το ίδιο είπε κ ο γυναικολόγος και εγω τώρα επέμενα και μου τις έδωσε και ενώ όλα είναι καλά βγήκε το PAI-1. Φφφ φοβάμαι κορίτσια μήπως έχει γίνει ήδη κάτι κακό 

      Άρα αυτές που μας κάνει η οικονομ δεν είναι όλες για την θρόμβο φιλία;; Γιατί αγχώθηκα 

      Μην αγχώνεσαι γιατι απο όσο έχω διαβάσει κάποιες κοπέλες της ξεκινούν μετά τη πρώτη τρίμηνο όλα καλά θα πάνε 

Εξωσωματική σε φυσικό κυκλο.helppp........


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια.Ειμαι καινουρια στο φορουμ και θα μου ηταν πολυ βοηθητικη-υποστηρικτικη οποιαδηποτε συμβουλη η πληροφορια σχετικα με το θεμα μας.Πριν δυο μηνες και μετα απο μια σειρα εξετασεων,αφου μετα απο ενα χρονο προσπαθειων δεν ηρθε το μπεμπε,το αποτελεσμα ηταν αμη-0,80 και fsh-18,20 και ενα ελαφρυ προβλημα κινητικοτητας του σπερματος.Σε αυτο τον κυκλο,αποφασισαμε οτι βαζουμε μπρος για εξωσωματικη σε φυσικο κυκλο εμε τον κ.Σφακ... στο ΓΕΝΕΣΙΣ.Απο προηγουμενο υπερηχο υπαρχουν 5-6 ωαρια καλου μεγεθους στην μια ωοθηκη,η αλλη ωοθηκη ειναι λιγο μικροτερη και παροτι εχει τον ιδιο αριθμο,ισως δεν ειναι καλα.Ειμαστε απο επαρχια,και θα με παρακολουθει και ο γυναικολογος μου εδω.Σας ευχαριστω εκ των προτερων.Θα ηθελα πολυ να ακουσω και καποια αλλη κοπελα που βρεθηκε η ειναι στην ιδια διαδικασια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σου νίνα! καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου! τον φυσικό τον επέλεξες εσύ; δεν ήθελες τα φάρμακα; γιατί παρόλο που έχεις τέτοιες τιμές βλέπω ότι έχεις αρκετές καταβολές (ωάρια που θα μπορούσαν να μεγαλώσουν)

όπως και να'χει, θα κάνετε συνεχείς κύκλους για συλλογή να φανταστώ; από ότι έχω ακούσει ο συγκεκριμένος γιατρός και το κέντρο είναι εξαιρετικοί στους φυσικούς και με την σωστή καθοδήγηση θα έχετε πολύ καλά αποτελέσματα! εγώ έχω δοκιμάσει εντελώς φυσικό αλλά με πολύ μικρότερη άμη με ωορρηξία που γίνεται πολύ νωρίς και με καταβολές δύο ωοθυλάκια μόνο οπότε δεν μου ταίριαξε σαν επιλογή! έχει ένα θέμα εδώ εξωσωματικής γράψε εκεί έχει πολλά κορίτσια μερικές κάνουν και φυσικό κύκλο και αρκετές έχουν τον γιατρό σου να πάρεις περισσότερες πληροφορίες! ξανά καλή επιτυχία! :-D

 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Geia soy loykoymadaki.Poly xarhka poy moy apanthses.Oxi toys fysikoys toys epelekse o giatros,legontas oti den tha kanw perissotera me farmaka.Proteine na mazepsoyme 5-6 kai na valoyme 3.Arxikws poly klama kai meta kala kai meta pali klama.Shmera eimai sthn evdomh mera apo periodo kai tha kanw ton prwto yperhxo gia na doyme megethos toy wothylakioy(an ta lew swsta),ekana kai Lh kai E2 to prwi kai meta tha parw thlefwno to giatro sthn athina kai oti moy pei apo ekei kai pera.Exw mayra mesanyxta kai eyelpistw na pane ola kala!Apo oti katalavainw ayth h prwth fora einai ligo anagnwristikh,giati den moy exei pei kati allo o giatros.Eixa kai ena thema edw sthn eparxia ,epsaxna na vrw gynaikologo gia parakoloythhsh kai agxwthika.Esy pws eisai?Pws pane ta pragmata?Soy eyxomai oti kalytero kai se eyxaristw poly poy antapokrithikes!

Link to comment
Share on other sites

όπως τα λες! πρώτη και αναγνωριστική! να δει ο γιατρός πόσο μεγαλώνει το ωοθυλάκιο πόσο φτάνει η οιστραδιόλη πότε κάνεις ωορρηξία κλπ κλπ! σήμερα ναι θα δείτε μέγεθος και θα πηγαίνεις ανα δύο μέρες μέχρι την 11η και μετά κάθε μέρα μέχρι να πάρεις το οκ να πας για ωοληψία,όταν δουν ότι ανεβαίνει η Lh θα σου πουν να ετοιμαστείς και να πας Αθήνα! δε χρειάζεται να κλαις άλλο αλήθεια! έκλαψες! έκλαψα και γω! όμως όχι άλλο! είναι ζόρι και ειδικά για εμάς που πρέπει να πάμε πολλές φορές αλλά αυτός είναι ο δρόμος θα τον περπατήσουμε και θα έχουμε τα αποτελέσματα που θέλουμε και ας ζοριστούμε λίγο παραπάνω! έχουμε πολλά παραδείγματα στο φόρουμ που κούτσα κούτσα μήνα μήνα μάζεψαν και έχουν τα κορίτσια τώρα δίδυμα τρίδυμα! :-D  είσαι και σε πολύ καλό γιατρό έχεις ένα + παραπάνω! εγώ έκανα 3 ωοληψίες ως τώρα και έχω 1 εμβρυάκι κατάψυξη. τώρα θα ξανακάνω διέγερση γιατί εμένα ο φυσικός όπως σου έγραψα δεν μου ταιριάζει κάνω πολύ νωρίς ωορρηξία (12η μέρα και γύρω στα 16mm-17mm ωοθυλάκιο που είναι λίγο) οπότε θέλω τις ορμόνες για να το σπρώχνουν το θέμα! 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Loykoymadaki dystyxws den tha dei tipota o giatros,opws den eida kai egw.10 waria se dyo prohgoymena yperhxografhmata kai ayth thn fora tzifos.Tipota kanena wario sthn ebdomh hmera.O Giatros apo athina eipe na paw pali gia yperhxo thn allh pempth dhladh 14 hmera.Den mporw na katalavw ti egine poy phgan?Mporei mexri thn pempth na yparksei wothylakio?Exwpesei sta patwmata.H oistradiolh mono 26,6 kai paxos endomhtrioy 3.Moy eipe mallon xalia kyklos.Kai allo provlhma ,kanw ypoglykaimies,fanhke sthn kampylh sakxaroy.Telospantwn ypomonh.Esy perimeneis na exeis 3 gia na ta valete?Soy eyxomai na erthoyn syntoma kai ta alla kai na gineis loykoymadaki foyskwto.Perimenw nea soy.Filia

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

έλα νινάκι! έχουν μια ορολογία οι γιατροί μεταξύ τους και καμιά φορά λένε 'τίποτα' και εννοούν το μη αξιολογήσιμο μέγεθος ενώ έχεις ωοθυλάκια. όταν σου είπε τίποτα όντως ήταν άδειες εντελώς οι ωοθήκες; την προηγούμενη φορά τι μέρα του κύκλου ήσουν και είδατε τόσα πολλά; πάντως και η οιστραδιόλη είναι χαμηλή ναι και το ενδομήτριο μικρό σα να μην έχει πάρει μπρος ο κύκλος ακόμα. πήγαινε και 14η δεν έχεις να χάσεις τίποτα. μπορεί κανα κύμα fsh να σου μεγαλώσει μερικά! σπάνιο αλλά μπορεί να συμβεί.


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Geia soy Loykoymadaki.Den rwthsa pereterw ton giatro edw,giati tsantisthke kai elege 'oxi re gamwto,twra poy ksekinhses'.Meta phra ton Sfak,Athina kai moy eipe isws einai enas kakos kyklos.Den egine kati,alla tha pas twra thn 14h mera.Otan eixame dei ta 10 waria ,hmoyn thn mia fora kamia vdomada prin thn periodo(ap;oso thymamai).Kai thn allh me ton Sfak. sthn 8 me 9 mera.Malista epeidh eixa kanei ysterosalpiggografia kai htan kai to pasxa,mas synesthse na kanoyme mia prospatheia kai afhsame enan mhna etsi fysika.Anhsyxw profanws ypervolika kai skeftomai kai ta daneika,xwris na exei eipwthei kati apo ton giatro.Wstoso tha paw kai se diaitologo kai endokrinologo ,giati pathainw kriseis ypoglykaimias(ayto fanhke sthn kampylh sakxaroy).Kai dystyxws eixa kai mia apovolh,protoy mpv se ayth thn diadikasia pro tessarwn xronwn.Esy ksekinhses thn diegersh? Pws eisai? Pws pane ta pragmata?Filia  

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...