Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

με αυτό το ζαχαρόνερο υποτίθεται είναι σαν να παίρνουμε ένα πλήρες γεύμα μαζί με το γλυκάκι του. Θα μπορούσαν να μας δείξουν εμπιστοσύνη και να μοσχοφάμε σπίτι μας :ρ 

Κι εμένα είναι τσιμπημένο το σάγχαρο μου, αλλα με διατροφή και πολύ περπάτημα δείχνει να ρυθμίζεται, οψομεθα :)

  • Μου αρέσει 3

tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Faith 30 τα πήρα , τα πήρα . Μια χαρά όλα . Η καμπύλη τέλεια . Λίγο χαμηλό αιματοκρίτη έχω κ χαμηλό ουρικό οξύ που δεν ξέρω τι σημαίνει . Λίγο που κοίταξα λέει πως είναι σπάνιο . Θα τα στειλω αύριο στην γιατρό και θα δούμε τι θα μου πει

  • Μου αρέσει 2

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

 Κορίτσια καλημέρα σας!!! Έχω χαθεί τοοοοσο καιρό λόγω μετακόμισης! Δυστυχώς στα Χανιά είναι πολύ δύσκολο να βρει κανείς πια σπίτι λόγω  Airbnb και πραγματικά δυσκολευτήκαμε και επίσης μια μετακόμιση δεν είναι οτι καλύτερο τώρα  :P . Eυτυχώς όλα καλά!  @Faith 30 k @Mariachi  τελειώσαμε και με την καμπύλη! Όλα καλά! Ευτυχώς είχε γεύση πορτοκάλι και δεν ήταν τόοοοσο χάλια! Πως είστε? Τα βράδια δυσκολεύομαι να κοιμηθώ καλά...Ξυπνάω ανά διαστήματα γιατί πονάνε ..μέση...πόδια...ισχίο...και πρέπει να αλλάζω τα μαξιλάρια!!!! Εσείς?

 

  • Μου αρέσει 3

gLKFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! @Biscottinomum να πάρεις αυτό το μαξιλάρι που είναι μακρύ σαν σκουλήκι. Το χρησιμοποιείς στην εγκυμοσύνη για τον ύπνο ή για να στηρίζεις την πλάτης σου όταν κάθεσαι στον καναπέ και όταν γεννηθεί το μωρό το χρησιμοποιείς και σαν μαξιλάρι θηλασμού. Εγώ χωρίς αυτό δεν υπάρχει περίπτωση να κοιμηθώ με τίποτα!! Μπορείς να το βρεις σε κατάστημα με βρεφικά είδη ή και να το παραγγείλεις από το ίντερνετ. By the way... τι είναι το Airbnb;;;;

  • Μου αρέσει 2

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Biscottinomum είπε:

 Κορίτσια καλημέρα σας!!! Έχω χαθεί τοοοοσο καιρό λόγω μετακόμισης! Δυστυχώς στα Χανιά είναι πολύ δύσκολο να βρει κανείς πια σπίτι λόγω  Airbnb και πραγματικά δυσκολευτήκαμε και επίσης μια μετακόμιση δεν είναι οτι καλύτερο τώρα  :P . Eυτυχώς όλα καλά!  @Faith 30 k @Mariachi  τελειώσαμε και με την καμπύλη! Όλα καλά! Ευτυχώς είχε γεύση πορτοκάλι και δεν ήταν τόοοοσο χάλια! Πως είστε? Τα βράδια δυσκολεύομαι να κοιμηθώ καλά...Ξυπνάω ανά διαστήματα γιατί πονάνε ..μέση...πόδια...ισχίο...και πρέπει να αλλάζω τα μαξιλάρια!!!! Εσείς?

 

Καλημερα σε ολες!σημερα θα παμε να δουμε το μικρουλι μας μετα απο 1 μηνα σχεδον!ανυπομονω!!!

Ξερω πως ειναι οι μετακομισεις,μετακομιζουμε ανα 2 χρονια σχεδον λογο δουλειας,σε καταλαβενω απολυτα!σιγα σιγα συμαζεψε,στην κατασταση μας δεν ειμαστε για πολλα πολλα!κ γω το βραδυ αλλαζω μεχρι κ 15 φορες πλευρο,ποναει το κοκαλο αναμεσα στα ποδια μου παρα πολυ,θα ρωτησω σημερα το γιατρο αν ειναι φυσιολογικο.

  • Μου αρέσει 1

EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Faith 30 είπε:

Καλημερα σε ολες!σημερα θα παμε να δουμε το μικρουλι μας μετα απο 1 μηνα σχεδον!ανυπομονω!!!

Ξερω πως ειναι οι μετακομισεις,μετακομιζουμε ανα 2 χρονια σχεδον λογο δουλειας,σε καταλαβενω απολυτα!σιγα σιγα συμαζεψε,στην κατασταση μας δεν ειμαστε για πολλα πολλα!κ γω το βραδυ αλλαζω μεχρι κ 15 φορες πλευρο,ποναει το κοκαλο αναμεσα στα ποδια μου παρα πολυ,θα ρωτησω σημερα το γιατρο αν ειναι φυσιολογικο.

Ναι φυσιολογικό είναι, χαλαρώνει ο χόνδρος σε εκείνο το σημείο λόγω ορμονών για να ετοιμάζεται σιγά σιγά να ανοίξει η λεκάνη για τη γέννα...δεν μπορείς να κάνεις κάτι, μόνο υπομονή!

Να κάνω μια ερώτηση γιατί θα σκάσω;;; Πως στο καλό βάζεις ticker;;;;

  • Μου αρέσει 2

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Biscottinomum μετακομισατε ; Δύσκολη περίοδο για μετακομίσεις . Μπράβο που τα κατάφερες . Έχει επεκταθεί τόσο το φαινόμενο Airbnb ; Τουλάχιστον βρήκατε . Και εγώ δυσκολεύομαι τα βραδυα κ μου φαίνεται όσο περνάει ο καιρός τόσο πιο πολύ θα δυσκολευόμαστε . Υπομονή 

@CME2205 το sticker μπορείς να το φτιάξεις εάν πατήσεις πάνω σε μια δικιά μας . Εκεί θα σε πάει σε μια σελίδα που θα χρειαστεί να εγγραφεις. Αφου εγγραφεις θα επιλέξεις τι sticker θες να κανείς . Εσύ πατάς για εγκυμοσυνη. Επίσης θα σου ζητηθούν η ΠΗΤ κ η τερ σου . Μετά θα επιλέξεις μωράκι, τοπίο, μικρό ή μεγάλο stiscker . Αφού τα κανείς όλα τα βήματα θα πρέπει να το σώσεις κ μετά να το κανείς copy το url που θα σου βγάλει . Έπειτα πας στο εικονιδιακι με το όνομα σου πάνω δεξιά στην οθόνη , πατάς ρυθμίσεις λογαριασμού κ υπογραφή κ το κανείς paste εκεί . 

Οσο για το Airbnb είναι όταν νοικιάζουν έναν χώρο, δωμάτιο ή και το σπιτι ολόκληρο για ένα διάστημα . Συνήθως σε ξένους . Με αυτο τον τρόπο δεν μένουν σπίτια για ενοικίαση σε ντόπιους 

  • Μου αρέσει 2

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσάκια μου όμορφα!

 

Τι κάνετε? Εγώ ταλαιπωρούμαι 3 μέρες τώρα με συνάχι, συνεχώς βουλωμένη μύτη και πόνο στο λαιμό, ευτυχώς όχι βήχα κι όχι πυρετό! Και αυτός ο φυσιολογικός ορός στη μύτη δεν κάνει τίποτα σε σύγκριση με τα σκευάσματα που βάζουμε κανονικά! δόξα τω θεώ σήμερα νιώθω καλύτερα...

On 16/10/2017 at 10:50 ΠΜ, katja είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τϊ κάνετε;;; ε΄γω ξεκουράστηκα το σκ... Αλλά τα νέα μου είναι περίεργα... ΟΠήρα μηχανάι για να μετράω το ζάχαρο, και το νηστείας το πρωι είναι μεταξύ 95 και 105... Έχω αγχωθεί πολύ... Βέβαια το κάνω μόλις ξυπνήσω, δεν περπάτάω δλδ μέχρι το μικροβιολογικό, που μέχρι τώρα έκανα... Θα πάρω τον γιατρό να δώ τί θα μου πεί και αυτός!

Κατά τα άλλα, μάλλον θα αρχίσω να ψάχνω και για γιατρό στο Αλεξάνδρα... Όσες έχετε κάποιον καλό, ας μου στείλετε π.μ., !

@elenakith Κορίτσι, και εσύ αποφάσισες να αλλάξεις γιατρό;;; 

Ναι Κάτια μου, είπα να δοκιμάσω στο δημόσιο..στο Έλενα έχω κλείσει ραντεβού, του είπα ότι τον σύστησε ο ενδοκρινολόγος μου και έχω διαβήτη κύησης (όντως αυτός μου τον σύστησε), αλλιώς μάλλον δεν θα με αναλάμβανε, γιατί μου είπε ότι κανονικά δεν αναλαμβάνει άλλες γυναίκες που να γεννάνε τον Γενάρη...και για το Αλεξάνδρα έχω ακούσει πολύ καλά λόγια, βρήκες τελικά γιατρό? 

Καμπύλη πότε θα κάνεις? μάλλον θα χρειαστείς προσοχή στη διατροφή...

On 17/10/2017 at 11:54 ΠΜ, CME2205 είπε:

Καλημέρα!! Έχουν αλλάξει πλέον οι οδηγίες για τον ύπνο των βρεφών και απαγορεύεται ο ύπνος στο πλάι. Άρα απαγορεύονται και τα σφινάκια!!

Αυτές οι οδηγίες πότε άλλαξαν? πρόσφατα? ρωτάω γιατί η παιδίατρος μιας ξαδέρφης πριν 4 χρόνια την άφηνε να βάζει σφηνάκι..και σκέφτομαι να πάρω κι εγώ αυτή την παιδίατρο, αλλά αν δεν είναι σωστά ενημερωμένη, αν είναι να ψάξω για άλλον παιδίατρο..

Πολύ ωραία τα τικεράκια σου! :) 

φιλιά σε όλες τις κοιλίτσες!

 

  • Μου αρέσει 2

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

αα κορίτσια ξέχασα να σας ρωτήσω, στην κλινική τι βολεύει καλύτερα, πυτζάμες ή νυχτικό? παίζει ρόλο αν γεννήσει κανείς φυσιολογικά ή με καισαρική στο τι θα βολεύει καλύτερα? κοντομάνικα? 

βρακάκια βολεύουν αυτά τα μιας χρήσης που πουλάνε? και για το στήθος βολεύουν τα κοχύλια ή κάποια επιθέματα? 

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...