Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , SFSI81 είπε:

@CME2205 είναι νωρίς ακόμη θα δείτε... δεν είναι και τόσο τραγική η καισαρική αλλα το ζητούμενο είναι να μην γίνεται χωρίς ενδείξεις. 

Ελπίζω να πάνε όλα όπως τα θέλεις...

@anath πώς είναι δυνατόν να πέσουν τόσο έξω; 

Εγώ το πιστευετε ότι τώρα φοβάμαι τον φ.τ; :-D:-D

Πάντα σου δίνουν ένα "σφάλμα" +/- 500 g γιατι ειδικά στο τέλος δεν είναι εύκολο να κάνουν ακριβείς μετρήσεις..

Να μη φοβάσαι καθόλου!!! Νομίζω είναι θέμα αυτοπεποίθησης και ψυχραιμίας ο φ.τ. Κάνε και μαθήματα να προετοιμαστείς!!!

  • Μου αρέσει 1

dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , anath είπε:

Πάντα σου δίνουν ένα "σφάλμα" +/- 500 g γιατι ειδικά στο τέλος δεν είναι εύκολο να κάνουν ακριβείς μετρήσεις..

Να μη φοβάσαι καθόλου!!! Νομίζω είναι θέμα αυτοπεποίθησης και ψυχραιμίας ο φ.τ. Κάνε και μαθήματα να προετοιμαστείς!!!

Έκανα τόσα μαθήματα στο πρώτο που ήμουν πεπεισμένη ότι θα τα καταφερω και χωρίς επισκληρίδιο. Δεν θα ξεχασω την ψυχρολουσία όταν στις 36 εβδομάδες μου είπαν ότι πάμε για καισαρική λόγω ισχιακής θέσης. :-D Τώρα αντίθετα θ ανακουφιστώ ...τι σου είναι η ψυχολογία!!!

  • Μου αρέσει 1

zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια γεννηθηκα 4100 κριμα η καημενη η μαμα μου..κ χωρις επισκληριδιο..κ η θεια μου τον ξαδερφο μου 5kg..οποτε ολα χωρανε αλλα τι πονο τραβας αστο...

και εγω φοβαμαι τον φτ οχι τοσο για τον πονο αλλα αν θα μπορεσω να συνεργαστω,για την περιγεννητικη σφηξια(που εχουν δει πολλα τα ματακια μου κ τρεμω)αλλα οπως λεει κ ο συζηγος γι'αυτο λεγεται φυσιολογικος..γιατι ειναι πιο "σωστο".βεβαια δεν το εχω συζητησει με ον γιατρο μου γιατι εχουμε κ καποια αλλα μικροθεματα.αλλα μεχρι να ρθει εκεινη η ωρα ολα ειναι ρευστα..προετοιμαζομαστε και για τα δυο και πορευομαστε αναλογως...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πωπω νομίζω πολλές πληροφορίες έμαθα διαβάζοντας τα μηνύματά σας!!!  :)   Εμάς ο γιατρός το ντόπλερ θα μας το κάνει 31 εβδ. και 5 ημέρες οπότε πλησιάζει!!!!! Το έψαξα κι εγώ με γιατρό στην Αθήνα, βρήκα κάποιον πολύ εμπιστοσύνης από συνολικά 10 γέννες γνωστών και φίλων μου οπότε θα πάω με οοοοοολες τις εξετάσεις και το ιστορικό να με δει με το που ανέβω και βλέπουμε! Εδω ο γιατρός μου είπε οτι επειδή δεν θέλει να με πάει για καισαρική (αν δεν προκύψει κάτι τελευταίο καιρό)δηλαδή με ραντεβού και να ανέβει από Χανιά στην Αθήνα, να βρω καλύτερα άλλον μιας και είναι το 1ο μου παιδί, γιατί αν και συνεργάζεται με το ΡΕΑ κ τι ΙΑΣΩ δεν μπορεί να είναι  stand by εκείνο τον καιρό (έχω ΠΗΤ 3/1) για Αθήνα.

Αυτά τα νέα από εμάς!!!!!

  • Μου αρέσει 1

gLKFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μα και τη μικρή μου τη γέννησα φυσιολογικά 3930! Όμως το πρόβλημα με αυτό είναι, όχι τόσο το υπολογιζόμενο βάρος, όσο το μέγεθος του κεφαλιού (είναι λίγο κεφάλας!!). Θα δούμε όταν θα έρθει εκείνη η ώρα με το καλό!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Biscottinomum είπε:

πωπω νομίζω πολλές πληροφορίες έμαθα διαβάζοντας τα μηνύματά σας!!!  :)   Εμάς ο γιατρός το ντόπλερ θα μας το κάνει 31 εβδ. και 5 ημέρες οπότε πλησιάζει!!!!! Το έψαξα κι εγώ με γιατρό στην Αθήνα, βρήκα κάποιον πολύ εμπιστοσύνης από συνολικά 10 γέννες γνωστών και φίλων μου οπότε θα πάω με οοοοοολες τις εξετάσεις και το ιστορικό να με δει με το που ανέβω και βλέπουμε! Εδω ο γιατρός μου είπε οτι επειδή δεν θέλει να με πάει για καισαρική (αν δεν προκύψει κάτι τελευταίο καιρό)δηλαδή με ραντεβού και να ανέβει από Χανιά στην Αθήνα, να βρω καλύτερα άλλον μιας και είναι το 1ο μου παιδί, γιατί αν και συνεργάζεται με το ΡΕΑ κ τι ΙΑΣΩ δεν μπορεί να είναι  stand by εκείνο τον καιρό (έχω ΠΗΤ 3/1) για Αθήνα.

Αυτά τα νέα από εμάς!!!!!

Μαζι εχουμε πητ!!!!εγω 31 κ 6 θα το κανω το ντοπλερ,μαζι παμε,κ γω νιωθω οτι θα γεννησω πρωτα ο θεος πριν τα χριστουγεννα,λογο εορτων.ποιος γιατρος θα αφησει τις διακοπες του για να ειναι stand by?νομιζω πολυ λιγοι,ο δικος μου δεν το κοβω γιατι τα κανει τα ταξιδακια του στο εξωτερικο συχνα πυχνα!δεν θελω να τον αλλαξω ομως οποτε οτι μου πει θα κανω,δεν εχω κανενα προβλημα με τον τροπο γεννησης,το μονο που με ενδιαφερει ειναι να κρατησω στην αγκαλια μου γερο παιδι,με την βοηθεια της παναγιας.

  • Μου αρέσει 1

EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , CME2205 είπε:

Αχ κορίτσια εγώ είμαι από τις τελευταίες του μήνα τελικά! Εσείς θα έχετε τα μωράκια σας κι εγώ ακόμα θα σκάω!!!

Μπα εγώ είμαι ακόμα πιο τελευταία..:-(

  • Μου αρέσει 2

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εδώ μισό λεπτό 

Οριστε

Annaz.........................ΠΗΤ 29/12/2017-πριγκίπισσα 

Faith 30......................ΠΗΤ 03/01/2018 -πρίγκιπας 

Biscottinomum............ΠΗΤ 03/01/2018 -πριγκίπισσα 

Katerinakiii.................ΠΗΤ 11/01/2018- πρίγκιπας 

Floraki........................ΠΗΤ 11/01/2018.

Lina!!!.........................ΠΗΤ 11/01/2018 πρίγκιπας 

Katja..........................ΠΗΤ 14/01/2018 -πριγκίπισσα 

Mariachi.....................ΠΗΤ 15/01/2018-πρίγκιπας 

Dimitroula30 ..............ΠΗΤ 17/01/2018-πρίγκιπας 

Panagiotamk...............ΠΗΤ 18/01/2018 -πρίγκιπας 

Μαιρουλι....................ΠΗΤ 19/01/2018

Synnefaki...................ΠΗΤ 20/01/2018

D_Nasia......................ΠΗΤ 23/01/2018-πριγκίπισσα 

Rosa Maria..................ΠΗΤ 27/01/2018 - πριγκίπισσα 

Pontiagr......................ΠΗΤ 28/01/2018

CME2205....................ΠΗΤ 28/01/2018 -πρίγκιπας 

Rainbow.....................ΠΗΤ 29/01/2018- πριγκίπισσα 

November rain............ΠΗΤ 30/01/2018- πριγκίπισσα 

elenakith....................ΠΗΤ 30/01/2018- πρίγκιπας 

Ekrs...........................ΠΗΤ 31/01/2018- πρίγκιπας 

Kalfeli.........................ΠΗΤ 03/02/2018- πριγκίπισσα 

Οντετ ........................ΠΗΤ  06/02/2018- πρίγκιπας 

Katerina29..................ΠΗΤ 16/02/2018-πρίγκιπας 

Πλησιάζουμε . Με το καλό κορίτσια κ με έναν πόνο 
  • Μου αρέσει 4

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Σας παρακολουθώ πολύ καιρό αλλά δεν ειχα γραψει.Εμείς έχουμε Τ.Ε.Π. 6/2.Περιμένω να έρθει το κοριτσάκι Μ με την βοήθεια παρενθετη μητέρας...Το δεύτερο κοριτσάκι μ...Και το πρώτο με παρενθετη το αποκτήσαμε 4 χρονιά πριν..Σήμερα μπήκαμε στην 26η βδομάδα!Όπως καταλαβαίνετε δεν βλέπω την ώρα να κρατήσω το μωράκι μ!!!!!!!Βαλτε με και μενα στο πινακακι οταν το ξαναφτιαξετε καποια στιγμη!Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!!:)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , rita# είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σας παρακολουθώ πολύ καιρό αλλά δεν ειχα γραψει.Εμείς έχουμε Τ.Ε.Π. 6/2.Περιμένω να έρθει το κοριτσάκι Μ με την βοήθεια παρενθετη μητέρας...Το δεύτερο κοριτσάκι μ...Και το πρώτο με παρενθετη το αποκτήσαμε 4 χρονιά πριν..Σήμερα μπήκαμε στην 26η βδομάδα!Όπως καταλαβαίνετε δεν βλέπω την ώρα να κρατήσω το μωράκι μ!!!!!!!Βαλτε με και μενα στο πινακακι οταν το ξαναφτιαξετε καποια στιγμη!Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!!:)

καλως την καλημερα. βρισκομαστε ακροβως στην ιδια ημερα :)

με το καλο ♡


tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites

@rita# καλωσόρισες και με το καλό να πάρεις αγκαλιά την κόρη σου 

σε πρόσθεσα στο πινακακι. 

 

Annaz.........................ΠΗΤ 29/12/2017-πριγκίπισσα 

Faith 30......................ΠΗΤ 03/01/2018 -πρίγκιπας 

Biscottinomum............ΠΗΤ 03/01/2018 -πριγκίπισσα 

Katerinakiii.................ΠΗΤ 11/01/2018- πρίγκιπας 

Floraki........................ΠΗΤ 11/01/2018.

Lina!!!.........................ΠΗΤ 11/01/2018 πρίγκιπας 

Katja..........................ΠΗΤ 14/01/2018 -πριγκίπισσα 

Mariachi.....................ΠΗΤ 15/01/2018-πρίγκιπας 

Dimitroula30 ..............ΠΗΤ 17/01/2018-πρίγκιπας 

Panagiotamk...............ΠΗΤ 18/01/2018 -πρίγκιπας 

Μαιρουλι....................ΠΗΤ 19/01/2018

Synnefaki...................ΠΗΤ 20/01/2018

D_Nasia......................ΠΗΤ 23/01/2018-πριγκίπισσα 

Rosa Maria..................ΠΗΤ 27/01/2018 - πριγκίπισσα 

Pontiagr......................ΠΗΤ 28/01/2018

CME2205....................ΠΗΤ 28/01/2018 -πρίγκιπας 

Rainbow.....................ΠΗΤ 29/01/2018- πριγκίπισσα 

November rain............ΠΗΤ 30/01/2018- πριγκίπισσα 

elenakith....................ΠΗΤ 30/01/2018- πρίγκιπας 

Ekrs...........................ΠΗΤ 31/01/2018- πρίγκιπας 

Kalfeli.........................ΠΗΤ 03/02/2018- πριγκίπισσα 

Οντετ ........................ΠΗΤ  06/02/2018- πρίγκιπας 

Rita#..........................ΠΗΤ 06/02/2018 - πριγκίπισσα 

Katerina29..................ΠΗΤ 16/02/2018-πρίγκιπας 

 

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...