Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες!! Κι εγω προδέρμ χρησιμοποιώ, απορρτπαντικό και μαλακτικό. Στους 60 πλένω φορμάκια και σεντόνια και τα ρούχα που μπορεί να έχουν πιο καλό ύφασμα στους 40. Παπλώματα μπουφάν πάντες κλπ στους 40 χωρίς στύψιμο. Δεν παθαίνουν τίποτα, μόνο μία φορά που έβαλα μία μπλε σκούρα τσάντα του μωρού μαζί με τα ρούχα μου ξέβαψε πάνω στα άλλα. Τίποτε άλλο όμως! Έχει να πέσει πολύ πλυντήριο! Εγώ κάθε φορά που βάζω πλυντήριο της μικρής πετάω και κανένα φορμάκι του μωρού μέσα. Είναι νωρίς ακόμα όμως. Μετά τα Χριστούγεννα θα αρχίσω να ετοιμάζομαι επισήμως!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμενα ακομη κανουν ερευνα αγορας...απλως αρχιζω κ αναρρωτιεμαι διαφορα...το καροτσι της peg perego to book 51 jet xl sportivo το ξερει καποια;;κοριτσια χτες ειχα ενα περιστατικο ακρατειας:oops: οταν γελασα..φοβηθηκα για νερα αλλα ηταν στιγμιαίο κ λιγο ...εχει τυχει σε καμια;;ουφ!!να περασουν οι εβδομαδες να φτασουμε ολες στο μηνα μας!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ZinaLove είπε:

Εμενα ακομη κανουν ερευνα αγορας...απλως αρχιζω κ αναρρωτιεμαι διαφορα...το καροτσι της peg perego to book 51 jet xl sportivo το ξερει καποια;;κοριτσια χτες ειχα ενα περιστατικο ακρατειας:oops: οταν γελασα..φοβηθηκα για νερα αλλα ηταν στιγμιαίο κ λιγο ...εχει τυχει σε καμια;;ουφ!!να περασουν οι εβδομαδες να φτασουμε ολες στο μηνα μας!!!!!

Ουφ εγώ συνέχεια το παθαίνω! Αν φτερνιστώ ειδικά! Μου είπε ο γιατρός ότι επειδή αυτή η εγκυμοσύνη είναι πολύ κοντά στην προηγούμενη και τα 2 παιδιά αρκετά μεγάλα είναι ανανενόμενο. Αφού φοράω πάντα σερβιετάκι γι αυτό το λόγο!

  • Μου αρέσει 2

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/11/2017 at 9:52 ΠΜ, Mariachi είπε:

Καλημέρα σε όλες . Πως είστε σήμερα ; Πήγε καμία στο γιατρό ; Εγώ περιμένω να έρθει η Δευτέρα για να πάμε .

Αχ κ γω περιμένω να δούμε την μικρή αύριο πως κ πως.....3 βδομάδες έχουν περάσει πια......

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα να έχουμε! εγώ δεν έχω ακράτεια αλλά αναγκάζομαι να αλλάζω κάθε τρεις και λίγο εσώρουχο γιατί έχω πολλά υγρά από την αρχή της εγκυμοσύνης... και δεν μπορώ καθόλου αυτή την υγρασία.ρουχακια θα ξεκινήσω να πλένω όταν μπει ο Δεκέμβρης, να στολίσουμε πρώτα το δέντρο και μετά... ένα ένα γιατί δεν προλαβαίνω.αληθεια πότε λέτε να στολίσετε;εγώ ψήνομαι και για αυτήν την βδομάδα....

  • Μου αρέσει 1

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!! @november rain τόσο νωρίς; Δεν θα τα βαρεθείς μέχρι τα Χριστούγεννα; Εγώ συνήθως στολίζω την πρώτη εβδομάδα του Δεκεμβρίου, όμως φέτος μάλλον δεν θα στολίσω καθόλου δέντρο. Το τελευταίο πράγμα που αντέχω είναι να κυνηγάω τη μικρή να μην το πειράζει και να μην της έρθει στο κεφάλι!!!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα στολισω το επόμενο Σαββατο να το ευχαριστήσουμε...Εγώ Χριστούγεννα θα ξεκινήσω τα πλυσιματα να είναι πιο φρέσκα.Τελευταια θα τα αφησω..θέλω να πάρω κ δυο τρία πραγματάκια που μ λείπουν ακομα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια... έχω κι εγώ λίγα υγρά αλλά δεν χρειάζομαι αλλαγές ευτυχώς. 

Απορρυπαντικό χρησιμοποιούσα αρκάδι baby planet ή κάποια οικολογικά όπως bio bebe. Μαλακτικό όχι πριν το έτος μου χε πει η παιδίατρος(δεν θυμάμαι γιατί όμως).

Δέντρο λέω να στολίσουμε το σάββατο να το χαρούμε. Εξάλλου θα το ξεστολίσω πιο γρηγορα φετος αφού μέχρι 10-15 μάλλον θα χουμε το μωράκι μας. Ρουχαλάκια θα πλύνω μέσα Δεκέμβρη... πω πω έφτασε ο καιρός !

@rita# με το καλό να δείτε αύριο την κορούλα σας. Παίρνετε και τη μεγαλη μαζί; 


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, CME2205 είπε:

Καλημέρα!! @november rain τόσο νωρίς; Δεν θα τα βαρεθείς μέχρι τα Χριστούγεννα; Εγώ συνήθως στολίζω την πρώτη εβδομάδα του Δεκεμβρίου, όμως φέτος μάλλον δεν θα στολίσω καθόλου δέντρο. Το τελευταίο πράγμα που αντέχω είναι να κυνηγάω τη μικρή να μην το πειράζει και να μην της έρθει στο κεφάλι!!!

Νομίζεις έχω καμιά όρεξη να στολίσω; και μένα που η μικρή μου είναι 2 θα με τεντώσει, αλλά τα άλλα δύο που είναι μεγαλύτερα και καταλαβαίνουν;; δεν τα ξεγελας με τίποτα.και το περιμένουν πως και πως... εδώ έχουν ήδη αρχίσει να στολίζουν μαγαζιά και σπίτια και μου το λένε ήδη τα παιδιά μου... όσο για να το βαρεθω; δεν το βαριέμαι, αυτό που βαριέμαι είναι το στόλισε ξεστολισε, για να μην πω και την φασινα που συνεπάγεται....

  • Μου αρέσει 1

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου ομορφα!! Καλε φτανουμε προς το τελος!!! Κοριτσια δεν ξερω για εσας αλλα εγω κλαιω με το παραμικρο. Προχθες το βραδυ εκλαιγα δυο ωρες γιατι κοιμηθηκε ο αντρας μου απο τις 10μιση και αισθανθηκα μονη , οτι με εχει γραμμενη. Και το επομενο πρωι το συνεχισα το ρεπερτοριο με το κλαμα. Σιδερωνα και εκλαιγα πανω απο τα ρουχα. Ορμονες..... Δε μου λετε βρε κοριτσια εσεις πηγαινεται καθε τρεις και λιγο για κατουρημα; επισης εγω νιωθω μονιμως οταν ειμαι ορθια ενα τραβηγμα προς τα κατω θαρρεις και θα σκιστει η κοιλια μου. Ευτυχως εμειναν λιγες μερες ακομη που θα πηγαινω στην δουλεια. 

Εχω βαλει 9μιση κιλα ως τωρα -δεν τολμαω να γραψω 10 και ειναι ολα στην κοιλια. Φανταζεστε πως ειμαι ε;; και που θα φτασει ακομη.....

  • Μου αρέσει 3

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα και από μένα!! Καλά το θέμα με τις ορμόνες..αστο.... και εμένα με πιάνουν τα κλάματα!! Φαντάσου την Παρασκευή παντρευτήκαμε με πολιτικό γάμο και έκλαιγα καθ'όλη τη διάρκεια..ή όπως ανέφερες..μερικές φορές..με πιάνει το παράπονο οτι νιώθω μόνη μου κλπ κλπ...αχαχαχαχ!!!! 

  • Μου αρέσει 4

gLKFp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Biscottinomum είπε:

Καλησπέρα και από μένα!! Καλά το θέμα με τις ορμόνες..αστο.... και εμένα με πιάνουν τα κλάματα!! Φαντάσου την Παρασκευή παντρευτήκαμε με πολιτικό γάμο και έκλαιγα καθ'όλη τη διάρκεια..ή όπως ανέφερες..μερικές φορές..με πιάνει το παράπονο οτι νιώθω μόνη μου κλπ κλπ...αχαχαχαχ!!!! 

Σε καταλαβαινω απολυτα. Σημερα μου ειπε θα παει να πιει καφε στη μανα του και παλι τα κλαματα με επιασαν . ουφ!!!! Εχω κι αυτα τα τραβηγματα και φοβαμαι μην παθει τιποτε το μωρο.


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Biscottinomum είπε:

Καλησπέρα και από μένα!! Καλά το θέμα με τις ορμόνες..αστο.... και εμένα με πιάνουν τα κλάματα!! Φαντάσου την Παρασκευή παντρευτήκαμε με πολιτικό γάμο και έκλαιγα καθ'όλη τη διάρκεια..ή όπως ανέφερες..μερικές φορές..με πιάνει το παράπονο οτι νιώθω μόνη μου κλπ κλπ...αχαχαχαχ!!!! 

Να ζησετε,να ευτυχησετε,κ με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου οπου θα ολοκληρωσει την ευτυχια σας!!!

  • Μου αρέσει 1

EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ νιώθω τέτοια τραβήγματα , επίσης τα ρούχα τα έχω πλυμενα κ κλεισμένα μέσα σε θήκες . 

Πηγαμε στον γιατρό σήμερα . Ο μπόμπιρας μας είναι 1600 γρ κ μας είπε να πάμε να κάνουμε ντοπλερ σε 15 μέρες . Επίσης το αμνιακό υγρό είναι στο ανώτατο φυσιολογικό όριο . Θέλει να το παρακολουθούμε . Αυτά τα νέα μας 

  • Μου αρέσει 4

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Biscottinomum να ζήσετε!!με το καλό να έρθει και το μωράκι σας!!

Εμείς είμαστε 1110... η καμπύλη μια χαρά!!μεγάλωσε το κορίτσι μ...Για κάποιο λόγο με έχει πιάσει ένα άγχος...Πώς θα τα προλάβω όλα..τα βασικά τα έχω από την μεγάλη αλλα...Εγώ λόγω παρενθετης δεν παίρνω άδεια κύησης και με βλέπω να τρέχω.........

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...