Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 2

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

@Biscottinomum να ζήσετε , συγγνώμη που δεν ευχήθηκα εχθές που μπήκα , αλλά από την χαρά μου διάβασα τα μισά κ σχολίασα επίσης τα μισά . Να είστε πάντα ευτυχισμένοι κορίτσι μου .

@rita# θα τα προλάβεις , μην αγχώνεσαι 

 

καλημερα σε όλες 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να ρωτήσω κάτι τις παλιές μανούλες: έχει δοκιμάσει καμία τις πάνες agnotis; είναι ελληνικές, τις παραγγέλνεις από το ίντερνετ και στις φέρνουν σπίτι. Και είναι πολύ οικονομικές, είναι όμως καλές;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , CME2205 είπε:

Να ρωτήσω κάτι τις παλιές μανούλες: έχει δοκιμάσει καμία τις πάνες agnotis; είναι ελληνικές, τις παραγγέλνεις από το ίντερνετ και στις φέρνουν σπίτι. Και είναι πολύ οικονομικές, είναι όμως καλές;

Δεν ξέρω καθόλου εγώ για αυτές τις πάνες,τις έχω δει αλλά ποτέ δεν έχω αγοράσει.παντα τυχαίνει και αγοράζω pampers από τον Βασιλόπουλο που τα έχει 45%εκπτωση και έτσι βολευομαι.ας μας πει καμία μανούλα...

22 ώρες πρίν, Biscottinomum είπε:

Καλησπέρα και από μένα!! Καλά το θέμα με τις ορμόνες..αστο.... και εμένα με πιάνουν τα κλάματα!! Φαντάσου την Παρασκευή παντρευτήκαμε με πολιτικό γάμο και έκλαιγα καθ'όλη τη διάρκεια..ή όπως ανέφερες..μερικές φορές..με πιάνει το παράπονο οτι νιώθω μόνη μου κλπ κλπ...αχαχαχαχ!!!! 

Καλέ βίον ανθοσπαρτον... και καλούς απογόνους... να φανταστώ τον θρησκευτικό θα τον κάνετε μαζί με την βάφτιση;;

  • Μου αρέσει 1

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

@november rain κι εγώ pampers παίρνω, όμως τα κοίταζα τώρα και με το 45% του Βασιλόπουλου βγαίνει 34 λεπτά/πάνα ενώ τα agnotis έχουν 23 λεπτά/πάνα. Είναι όμως καλά; Γιατί babylino που είχα δοκιμάσει δεν ήμουν τόσο ευχαριστημένη και libero απαράδεκτα.

Κάποια άλλη μανούλα;

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

ξεκίνησα κι εγώ να πλένω, σιδερώνω, αποθηκέυω τα προικιά μας. Πήρα της προδέρμ, το βάζω στη ρύθμιση με τα ευαίσθητα, σίδερο, δίπλωμα και βρίσκουν την θεση τους. 

Για δέντρο θα στολίσουμε για του Αγίου Νικολάου, θα ξεστολίζουμε του Αη Γιάννη, θα φέρω κοπέλα για την φασίνα, ήδη έχω βαρύνει αρκετά, φαντάζομαι οτι τον Γενάρη θα είμαι ακόμη πιο δυσκίνητη

  • Μου αρέσει 2

tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια. Καλως σας βρηκα!! Κ με το καλο σε ολεεες!!! :-) μια απορια...εχω πητ 9/1/18. Εδω κ τρεις μερες ποναω στη λεκανη κ στην ηβικη συμφυση..ο γιατρος μου πε φυσιολογικο κ να παιρνω κανα ντεπον..αλλα εγω μετα βιας περπαταω ωρες ωρες... υπαρχει καμια συμπασχουσα να παρηγορηθω?? Γτ εχω τρομαξει λιγο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angie trg είπε:

Καλησπερα κοριτσια. Καλως σας βρηκα!! Κ με το καλο σε ολεεες!!! :-) μια απορια...εχω πητ 9/1/18. Εδω κ τρεις μερες ποναω στη λεκανη κ στην ηβικη συμφυση..ο γιατρος μου πε φυσιολογικο κ να παιρνω κανα ντεπον..αλλα εγω μετα βιας περπαταω ωρες ωρες... υπαρχει καμια συμπασχουσα να παρηγορηθω?? Γτ εχω τρομαξει λιγο! 

Απ όσο ξέρω είναι εντελώς φυσιολογικό γιατί στην ηβική σύμφυση εκκρίνεται η ρελαξινη που εχει σκοπό τη χαλάρωση των οστων της λεκάνης. Κάτι τετοιο θυμάμαι από τα σεμινάρια που έκανα στο πρώτο. Τώρα στο δευτερο δεν έχω ξεκινήσει να πονάω ακόμη στη λεκάνη αλλά το περιμένω. Στην ηβική περιοχή πονάω όμως ήδη..σαν να έκανα ποδήλάτο κανένα 3ωρο :)

Οι μόνες ελληνικές πάνες που κατασκευάζονται εδώ είναι οι babylino. Και μαζί με τις libero εχουν τα πιο "φυσικά" χαρακτηριστικά γι αυτό μπορούν να ενοχλήσουν τα πιο ευαίσθητα μωρακια. 

Οι agnotis είναι καλές ελληνικής επιχείρησης που εδρευει εδω στη Θεσσαλονικη αλλά δεν τις προτιμώ λόγω έλλειψης των χαρακτηριστικών που εχουν οι άλλες. Όσες όμως χρησιμοποιείτε pampers νομίζω θα σας κάνουν. Στελνουν κ δείγματα

3 ώρες πρίν, Οντετ είπε:

πλενόμενες πάνες έχει δοκιμάσει καμία;

Το σκέφτεσαι; Εγώ το ψάχνω...


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ρε κοριτσια θα εχετε ορεξη να πλενετε κ πανες; και μιλαμε για ποσοτητα καθε μερα..ασε που πιστευω οτι δεν ειναι κ πολυ υγιεινο.ασε που πρεπει πρωτα να απομακρυνεις το περιεχομενο κ μετα να την πλυνεις..!εγω παντως θα προτιμισω τις μιας χρησης...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια! 

 

Εμείς είδαμε προχθές τον μικρούλη μας, είναι 1400γρ, λίγο μεγαλύτερος από ότι έπρεπε, ίσως λόγω ζαχάρου, αλλά πολύ καλός σε όλες τις μετρήσεις! Είναι λέτε υπερβολικό το βάρος μας? :) Πήγα στο γιατρό να μου γράψει μια ένεση που έκανα γιατί έχω αρνητικό ρέζους και επί τη ευκαιρία κάναμε και υπέρηχο. τώρα θα πρέπει να περιμένω μέχρι το doppler στις 6.12... 

Πήραμε και καρότσι, τελικά καταλήξαμε στο espresso της inglesina και ελπίζω να μας βγει καλό...τώρα μου μένει το μπανάκι και να πάρω δύο δικά μου νυχτικά και παντόφλες...κατά τ'άλλα κομπλέ νομίζω :) 

On 12/11/2017 at 11:15 ΠΜ, november rain είπε:

Καλημέρα! εγώ χρησιμοποιώ προδερμ ή Αρκάδι πράσινο υγρό.. μαλακτικό δεν χρησιμοποιώ..

εγώ έχω πάρει της chicco γιατί μου άρεσε πολύ η μυρωδιά...το έχει χρησιμοποιήσει καμία? 

On 12/11/2017 at 6:26 ΜΜ, ZinaLove είπε:

Εμενα ακομη κανουν ερευνα αγορας...απλως αρχιζω κ αναρρωτιεμαι διαφορα...το καροτσι της peg perego to book 51 jet xl sportivo το ξερει καποια;;κοριτσια χτες ειχα ενα περιστατικο ακρατειας:oops: οταν γελασα..φοβηθηκα για νερα αλλα ηταν στιγμιαίο κ λιγο ...εχει τυχει σε καμια;;ουφ!!να περασουν οι εβδομαδες να φτασουμε ολες στο μηνα μας!!!!!

εμένα μου έχουν φύγει σταγόνες δύο φορές σε φτέρνισμα...τι να κάνουμε, αφού΄όλα πιέζονται εκεί κάτω?

On 13/11/2017 at 4:07 ΜΜ, dimitroula30 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου ομορφα!! Καλε φτανουμε προς το τελος!!! Κοριτσια δεν ξερω για εσας αλλα εγω κλαιω με το παραμικρο. Προχθες το βραδυ εκλαιγα δυο ωρες γιατι κοιμηθηκε ο αντρας μου απο τις 10μιση και αισθανθηκα μονη , οτι με εχει γραμμενη. Και το επομενο πρωι το συνεχισα το ρεπερτοριο με το κλαμα. Σιδερωνα και εκλαιγα πανω απο τα ρουχα. Ορμονες..... Δε μου λετε βρε κοριτσια εσεις πηγαινεται καθε τρεις και λιγο για κατουρημα; επισης εγω νιωθω μονιμως οταν ειμαι ορθια ενα τραβηγμα προς τα κατω θαρρεις και θα σκιστει η κοιλια μου. Ευτυχως εμειναν λιγες μερες ακομη που θα πηγαινω στην δουλεια. 

Εχω βαλει 9μιση κιλα ως τωρα -δεν τολμαω να γραψω 10 και ειναι ολα στην κοιλια. Φανταζεστε πως ειμαι ε;; και που θα φτασει ακομη.....

Δημητρούλα εγώ κάποιες φορές κατουράω πολύ συχνά, ειδικά όταν με κάποιο τρόπο μου πιέζει το μωρό την κύστη...κι άλλες πάλι κρατιέμαι πολύ καλά...

όσο για την αίσθηση μοναξιάς την έχω νιώσει πολλές φορές και έντονα...αφού δεν έχω κουράγιο να βγω όπως πριν, δεν πίνω πλέον αλκοόλ και υπάρχουν άτομα που δεν σέβονται ότι δεν πρέπει να καπνίζουν σε εσωτερικό χώρο μπροστά μου (τουλάχιστον όχι πολλά τσιγάρα), αναγκαστικά έχω κάπως απομονωθεί...πολύ με έχει πικράνει η αντίδραση κάποιων ατόμων...αλλά προέχει το μωράκι μας τώρα...γενικά πάντως το έχω εύκολο το κλάμα...και τα έντονα όνειρα - εφιάλτες.. 

από κιλά πρέπει να είμαι στα +11 αλλά  δεν τολμώ να ζυγιστώ τελυταία βδομάδα...

On 13/11/2017 at 5:42 ΜΜ, Biscottinomum είπε:

Καλησπέρα και από μένα!! Καλά το θέμα με τις ορμόνες..αστο.... και εμένα με πιάνουν τα κλάματα!! Φαντάσου την Παρασκευή παντρευτήκαμε με πολιτικό γάμο και έκλαιγα καθ'όλη τη διάρκεια..ή όπως ανέφερες..μερικές φορές..με πιάνει το παράπονο οτι νιώθω μόνη μου κλπ κλπ...αχαχαχαχ!!!! 

Να ζήσετε κορίτσι μου, και βίον ανθόσπαρτον! Με το καλό να ρθει και το μωράκι σας!

4 ώρες πρίν, SFSI81 είπε:

Οι μόνες ελληνικές πάνες που κατασκευάζονται εδώ είναι οι babylino. Και μαζί με τις libero εχουν τα πιο "φυσικά" χαρακτηριστικά γι αυτό μπορούν να ενοχλήσουν τα πιο ευαίσθητα μωρακια. 

Οι agnotis είναι καλές ελληνικής επιχείρησης που εδρευει εδω στη Θεσσαλονικη αλλά δεν τις προτιμώ λόγω έλλειψης των χαρακτηριστικών που εχουν οι άλλες. Όσες όμως χρησιμοποιείτε pampers νομίζω θα σας κάνουν. Στελνουν κ δείγματα

Το σκέφτεσαι; Εγώ το ψάχνω...

Τι διαφορές έχουν τα πάμπερς με τα μπειμπι λινο ? δηλαδή τι ''φυσικά χαρακτηριστικά'', κι αν είναι φυσικά γιατί μπορεί να ενοχλήσουν τα μωράκια με ευαίσθητο δέρμα?δεν έχω ιδέα από πάνες και δεν το έχω ψάξει ακόμα...

 

κορίτσια εγώ λέω να ξεκινήσω να πλένω τα ρουχαλάκια από βδομάδα που θα ανοίξει ο καιρός...έπλυνα τώρα παντα πάπλωμα κουνουπιέρα, τα έπλυνα στους 30 όμως γιατί στην ετικέτα έλεγαν πλύσιμο στο χέρι... έλεγα να τα πλύνω τον Δεκέμβρη αλλά δεν βλέπω να κρατιέμαι...βιάζομαι να τα έχω όλα τακτοποιημένα και να είμαι ήσυχη με τέτοιες εκρεμμότητες... 

άλλη απορία τώρα, τα πιο πολλά ζιπουνάκια που έχω πάρει είναι μακρυμάνικα, μήπως έχω κάνει λάθος? μήπως πρέπει να πάρω πιο πολλά κοντομάνικα?


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, elenakith είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

 

Εμείς είδαμε προχθές τον μικρούλη μας, είναι 1400γρ, λίγο μεγαλύτερος από ότι έπρεπε, ίσως λόγω ζαχάρου, αλλά πολύ καλός σε όλες τις μετρήσεις! Είναι λέτε υπερβολικό το βάρος μας? :) Πήγα στο γιατρό να μου γράψει μια ένεση που έκανα γιατί έχω αρνητικό ρέζους και επί τη ευκαιρία κάναμε και υπέρηχο. τώρα θα πρέπει να περιμένω μέχρι το doppler στις 6.12... 

Πήραμε και καρότσι, τελικά καταλήξαμε στο espresso της inglesina και ελπίζω να μας βγει καλό...τώρα μου μένει το μπανάκι και να πάρω δύο δικά μου νυχτικά και παντόφλες...κατά τ'άλλα κομπλέ νομίζω :) 

εγώ έχω πάρει της chicco γιατί μου άρεσε πολύ η μυρωδιά...το έχει χρησιμοποιήσει καμία? 

εμένα μου έχουν φύγει σταγόνες δύο φορές σε φτέρνισμα...τι να κάνουμε, αφού΄όλα πιέζονται εκεί κάτω?

Δημητρούλα εγώ κάποιες φορές κατουράω πολύ συχνά, ειδικά όταν με κάποιο τρόπο μου πιέζει το μωρό την κύστη...κι άλλες πάλι κρατιέμαι πολύ καλά...

όσο για την αίσθηση μοναξιάς την έχω νιώσει πολλές φορές και έντονα...αφού δεν έχω κουράγιο να βγω όπως πριν, δεν πίνω πλέον αλκοόλ και υπάρχουν άτομα που δεν σέβονται ότι δεν πρέπει να καπνίζουν σε εσωτερικό χώρο μπροστά μου (τουλάχιστον όχι πολλά τσιγάρα), αναγκαστικά έχω κάπως απομονωθεί...πολύ με έχει πικράνει η αντίδραση κάποιων ατόμων...αλλά προέχει το μωράκι μας τώρα...γενικά πάντως το έχω εύκολο το κλάμα...και τα έντονα όνειρα - εφιάλτες.. 

από κιλά πρέπει να είμαι στα +11 αλλά  δεν τολμώ να ζυγιστώ τελυταία βδομάδα...

Να ζήσετε κορίτσι μου, και βίον ανθόσπαρτον! Με το καλό να ρθει και το μωράκι σας!

Τι διαφορές έχουν τα πάμπερς με τα μπειμπι λινο ? δηλαδή τι ''φυσικά χαρακτηριστικά'', κι αν είναι φυσικά γιατί μπορεί να ενοχλήσουν τα μωράκια με ευαίσθητο δέρμα?δεν έχω ιδέα από πάνες και δεν το έχω ψάξει ακόμα...

 

κορίτσια εγώ λέω να ξεκινήσω να πλένω τα ρουχαλάκια από βδομάδα που θα ανοίξει ο καιρός...έπλυνα τώρα παντα πάπλωμα κουνουπιέρα, τα έπλυνα στους 30 όμως γιατί στην ετικέτα έλεγαν πλύσιμο στο χέρι... έλεγα να τα πλύνω τον Δεκέμβρη αλλά δεν βλέπω να κρατιέμαι...βιάζομαι να τα έχω όλα τακτοποιημένα και να είμαι ήσυχη με τέτοιες εκρεμμότητες... 

άλλη απορία τώρα, τα πιο πολλά ζιπουνάκια που έχω πάρει είναι μακρυμάνικα, μήπως έχω κάνει λάθος? μήπως πρέπει να πάρω πιο πολλά κοντομάνικα?

Καλημέρα τσουπρες μου!!

Καλά έκανες και πήρες μακρυμάνικα, στην καρδιά του χειμώνα θα γεννησουμε και έτσι όπως πάει βλέπω να τραβάει παρά πίσω ο χειμώνας...


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, rainbow είπε:

συγνωμη ρε κοριτσια θα εχετε ορεξη να πλενετε κ πανες; και μιλαμε για ποσοτητα καθε μερα..ασε που πιστευω οτι δεν ειναι κ πολυ υγιεινο.ασε που πρεπει πρωτα να απομακρυνεις το περιεχομενο κ μετα να την πλυνεις..!εγω παντως θα προτιμισω τις μιας χρησης...

θα τις δοκιμάσω και αν για οποιοδηποτε λογο δεν τα καταφερω θα σκεφτομαι οτι τουλαχιστον του εδωσα την ευκαιρία να δοκιμασει κατι απο βιολογικο υλικο,απαλλαγμενο απο χημικες ουσιες, να αποφυγει τα δερματικα εκζεματα, κοκκινιλες και παρατριματα και προσπάθησα να σωσω τα 17 δεντρα που χρειάζονται να κοπουν για να κανει την αναγκη του το καμαρι μου.

σκεφτομαι ότι για 2-2,6 Χρόνια χαλαλι του θα χρησιμοποιήσουμε χιλιάδες πανες που υπολογιζεται χοντρά στον εναν τονο( φτιαγμενες απο πλαστικο που δεν ειναι ανακυκλωσιμο) και που καταλήγουν στα σκουπιδια και επιβαρυνουν απειρα το περιβάλλον. Καπου διαβασα οτι για δυο χρόνια το κοστος ειναι λιγο λιγοτερο απο 3000€

 

Δεν ειμαι καμια ορκισμενη οικολογος, το πιο πιθανο ειναι να κινηθω συνδυαστικά, θα το προσπαθησω ομως :)

  • Μου αρέσει 1

tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites

Πολλές καλημέρες σε όλες!!!!@elenakith @Mariachi @november rain σας ευχαριστώ κορίτσια μου!!!!! Ναι του χρόνου με το καλό θα έχουμε γαμοβάπτιση!!! Να έρθουν τώρα τα σποράκια μας! κι εγώ με πάνες από ολους ακούω για τις pumpers αποκλειστικά! Ο ξαδερφός μου τις παραγγελνει online που είναι πάντα σε προσφορά είτε πάει στον Βασιλόπουλο όταν έχει προσφορά εκεί. Κι εγώ ετσι λέω να ξεκινήσω και βλέπουμε!!!

Άρχισα να αλλάζω ήδη και πράγματα γιατί ολοι μου φέρνουν 0-1 φορμάκια...η μικρη εχει ήδη πάρα πολλά και αν οπως λέει ο γιατρός γεννηθούμε γυρω στα 3500 δεν θα της κάνουν..και πάω και τα αλλάζω σιγά σιγά! Μου συνέστησαν να κάνω λίστα σε κάποιο μαγαζί..αλλά δεν το κάνω..πως να το λες δηλαδή??? Δεν μου πολυαρέσει σαν σκεψη!


gLKFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...