Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Lila ki είπε:

      Δεν έχω ιδέα θεωρώ είναι από τα φάρμακα πως και οι συναισθηματικές μεταπτώσεις ίσως είναι από αυτό … εσυ έκανες άλλο τεστ ;

      Όλα να πάνε καλα !!!! Να είστε έτοιμοι για την εξωσωματική !

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Rita: Καλα μη νομιζεις οτι επειδη το κανατε δεν θα ξανααρρωστησει.τα μικρα εχουν τοσες αλλε αρρωστιες που δεν ξερεις απο που σου ηρθε.μια γαστρεντεριτιδα να κολλησει κ να κολλησει το μικρο σου θα τη βγαλεις στο νοσοκομειο.οχι οτι δεν μπορει να σου φερει κ καποιος αλλος το μικροβιο αλλα απο οπου μπορεις να προφυλαχτεις καλο ειναι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια! Πηγαμε κι εμεις χθες για υπερηχο. Ολα καλα ειναι αλλα πολυ μςγαλο αυτο το μωρο!! 2160 στην 29η εβδομαδα!! Ο γιατρος μου ειπε πως αφου αποκλεισαμε το ζαχαρο, ειναι απλα μεγαλο παιδι. Θα ρο παλεψουμε και για φυσιολογικο τοκετο αφου γεννησα το αλλο φυσιολογικα και πολυ ευκολα. Ειπε ομως πως θα χρειαστω εντατικη γυμναστικη μετα, κατα προτιμηση κατι σε πιλατες για να ξαναμαζεψουν οι μυες, αλλιως μαλλον θα εχω ακρατεια!!!

 @rita#ολοι οι παιδιατροι το συμβουλευουν αυτο. Η δικια μου δεν παει ακομα σχολειο ομως για 2 μηνες η μονη της εξοδος θα ειναι σε ανοιχτο χωρο. Απαγορευονται οι παιδοτοποι και σπιτια με παιδια που πανε σχολειο!

  • Μου αρέσει 4

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια....σαν να εστρωσε ο καιρός κάπως εδώ στα βόρεια.

@rita# η παιδίατρος μου σύστησε ενα τρίμηνο εκτός λόγω εποχής. (Γενναω μέσα Γενάρη) . Και αντιγριπικό εμβόλιο. Θα ζοριστούμε λίγο αλλά τι να γίνει. 

@CME2205 ουάου, με το καλό ο παίδαρος...

  • Μου αρέσει 1

zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια!! Η αλήθεια είναι ότι τον καμαρώνω!! Ο γιατρός μου λέει ολα μεγάλα τα έχει!! Κεφάλι, κοιλιά και πόδια!! Και τον ρωτάω: όλα όλα;;; και το άλλο μεγάλο;;;; :mad::oops:

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 4

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλησπερα!! με το καλο ν γεννησετε ολες τα μωρακια σας! ειμαι κ εγω εγκυος στον 5ο κ γενναω τν Μαρτη. Απλα εχω μια απορια κ αν μπορειτε θα ηθελα τη βοηθεια σας..κανονικα φευγω απο τη δουλεια γυρω στις 20 Ιανουαριου..αλλα επειδη δουλευω σε ζαχαροπλαστειο και θα γινει χαμος τα χριστουγεννα θα σταματησω με αναρρωτικη 1 Δεκεμβη κ ελεγα να την συνεχισω μεχρι τις 20 του Ιανουαριου.. Μετα ισχυουν παλι οι 56 ημερες πριν τη γεννα ή δεν θα πληρωνομαι απο το ικα; Εχει κανει κατι αντιστοιχο καμια σας;;

Link to comment
Share on other sites

@Ani ani με το καλό να πάρεις αγκαλιά κ το δικό σου μωράκι . Δυστυχώς δεν γνωρίζω να σου απαντήσω . Φαντάζομαι πως θα πληρώνεσαι κανονικά . Ρωτά κ στο ΙΚΑ για να είσαι σίγουρη 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Mariachi είπε:

@Ani ani με το καλό να πάρεις αγκαλιά κ το δικό σου μωράκι . Δυστυχώς δεν γνωρίζω να σου απαντήσω . Φαντάζομαι πως θα πληρώνεσαι κανονικά . Ρωτά κ στο ΙΚΑ για να είσαι σίγουρη 

Σε ευχαριστω πολυ..πηγα αλλα δυστυχως δεν μου εδωσαν απαντησεις σχεδον σε τιποτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Ani ani είπε:

κοριτσια καλησπερα!! με το καλο ν γεννησετε ολες τα μωρακια σας! ειμαι κ εγω εγκυος στον 5ο κ γενναω τν Μαρτη. Απλα εχω μια απορια κ αν μπορειτε θα ηθελα τη βοηθεια σας..κανονικα φευγω απο τη δουλεια γυρω στις 20 Ιανουαριου..αλλα επειδη δουλευω σε ζαχαροπλαστειο και θα γινει χαμος τα χριστουγεννα θα σταματησω με αναρρωτικη 1 Δεκεμβη κ ελεγα να την συνεχισω μεχρι τις 20 του Ιανουαριου.. Μετα ισχυουν παλι οι 56 ημερες πριν τη γεννα ή δεν θα πληρωνομαι απο το ικα; Εχει κανει κατι αντιστοιχο καμια σας;;

μπηκα και εγω σφηνα στο θεμα των κοριτσιων για να σου απαντησω στην ερωτηση σου..!!! κοριτσια με το καλο τα μωρακια σας και σε σενα ani το ιδιο ..εφοσων θα παρεις αναρωτικη εννοειτε πως ισχυουν κανονικα οι 56 μερες πριν τη γεννα και τις πληρωνεσε και κανονικα δεν εχει σχεση η αναρωτικη με την αδεια τοκετου και λοχειας μετα ... απλα για αναρωτικη θα περασεις απο επιτροπη και μπορει να μην την εγκρινουν και εχει διαφορετικη διαδικασια αν πας απο ιδιωτη και διαφορετικη αν πας απο νοσοκομειο... αν πας απο ιδιωτη για αναρωτικη περνεις 15 μερες και πρεπει να περασεις και απο γιατρο του εοπυ να στην εγκρινει και μετα απο την επιτροπη του ικα. αν πηγενεις απο νοσοκομειο μπορεις να παρεις αναρρωτικη μαζεμενη 30 μερες και δε χρειαζετε να περασει νομιζω απο γιατρο του εοπθυ απλας πας κατευθειαν τα χαρτια σου στο ικα..


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xaroumenh mama είπε:

μπηκα και εγω σφηνα στο θεμα των κοριτσιων για να σου απαντησω στην ερωτηση σου..!!! κοριτσια με το καλο τα μωρακια σας και σε σενα ani το ιδιο ..εφοσων θα παρεις αναρωτικη εννοειτε πως ισχυουν κανονικα οι 56 μερες πριν τη γεννα και τις πληρωνεσε και κανονικα δεν εχει σχεση η αναρωτικη με την αδεια τοκετου και λοχειας μετα ... απλα για αναρωτικη θα περασεις απο επιτροπη και μπορει να μην την εγκρινουν και εχει διαφορετικη διαδικασια αν πας απο ιδιωτη και διαφορετικη αν πας απο νοσοκομειο... αν πας απο ιδιωτη για αναρωτικη περνεις 15 μερες και πρεπει να περασεις και απο γιατρο του εοπυ να στην εγκρινει και μετα απο την επιτροπη του ικα. αν πηγενεις απο νοσοκομειο μπορεις να παρεις αναρρωτικη μαζεμενη 30 μερες και δε χρειαζετε να περασει νομιζω απο γιατρο του εοπθυ απλας πας κατευθειαν τα χαρτια σου στο ικα..

Χαρουμενη μαμα εκανες χαρουμενη μια εγκυουλα..δηλαδη εμενα αυτα που μου ειπες..σε δημοσιο γιατρο ειμαι κ ο γιατρος οτι δεν εχει προβλημα να μου γραφει τις αναρρωτικες καθε 15. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ani ani είπε:

Χαρουμενη μαμα εκανες χαρουμενη μια εγκυουλα..δηλαδη εμενα αυτα που μου ειπες..σε δημοσιο γιατρο ειμαι κ ο γιατρος οτι δεν εχει προβλημα να μου γραφει τις αναρρωτικες καθε 15. 

και καλο θα ηταν τις αναρωτικες στο ικα ναμην τις πηγενεις εσυ αλα καποιος τριτος ...


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

και καλο θα ηταν τις αναρωτικες στο ικα ναμην τις πηγενεις εσυ αλα καποιος τριτος ...

ναι εχεις απολυτο δικιο..μεχρι εκει εχω ενημερωθει..βλεπεις το αφεντικο μ εκανε τα παντα για να με διωξει νωριτερα ανεβαζοντας με σε σκαλες σηκωνοντας βαρη και τετοια ομορφα.. λεγοντας με μισο ανθρωπο κ οτι δεν θα τα καταφερω τα χριστουγεννα..οποτε.. ευχαριστω πολυ για την απαντηση σας αφηνω μαμαδες του Ιανουαριου να μην ειμαι αλλο σφηνα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...