Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      ο χρόνος είναι εναντίον μας αλλά υπάρχει χρόνος. και αν θέλετε να γίνετε γονείς, με κάποιο τρόπο θα τα καταφερετε! ευχομαι να μην ταλαιπωρηθείτε πολύ ακόμα και να γίνει σύντομα!

      μωρέ από άγχος άλλο τίποτα...όλοι μας έχουμε αναπόφευκτα!!! αλλά επειδή είναι πολύ δύσκολες αυτές οι διαδικασίες, βαθιά ανάσα και προχωράμε. κλάψτε, πάρτε το χρόνο σας και ανασυγκροτηθείτε!

      ας πουν και οι υπόλοιποι που έοχυν εμπειρία με τεστ και βάστοκύστες. εγω μέχρι τώρα πήγαινα μόνο για χοριακή.

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

@rainbow και το πρωτο ηταν μεγαλο, οχι ομως τοσο πολυ. Αυτο ειναι μεγαλυτερο, ισως γιατι ειναι αγορι. Η μικρη γεννηθηκε 3930 και 53 εκ, ομως μεχρι και τωρα βρισκεται εξω απο τις καμπυλες. Ο αντρας μου ειναι πολυ ψηλος, αρα και τα 2 πηραν απο τον μπαμπα!

@rita# αν θελετε ψηλο γαμπρο μπορει να συμπεθεριασουμε!!:)

@Ani ani εχε στο μυαλο σου οτι την περιοδο της αναρρωτικης δεν πληρωνεσαι απο τον εργοδοτη αλλα απο το ικα, και ο μισθος θα ειναι πολυ χαμηλοτερος, νομιζω στον βασικο. Διευκρινισε το με το ικα πρωτα και δες αν σε συμφερει πριν το κανεις. Μια φορα (δουλευα στο δημοσιο) πηρα αναρρωτικη 15 ημερες για ενα χειρουργειο και πληρωθηκα για αυτες τις μερες 160 ευρω (προ κρισης, αρα σημερα ειναι λιγοτερα). Επαθα σοκ γιατι δεν το ειχα υπολογισει!!!!

  • Μου αρέσει 2

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια!!! Εχω μια ερωτηση για τις ηδη μανουλες...αν κανεις επισκληριδιο καταλαβαινεις να σπρωξεις;;με εχει πιασει ενα αγχος και φοβος για τη γεννα.γιατι εδω που μενω δεν εχει κ κανενα σεμιναριο ανωδινου τοκετου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , rainbow είπε:

καλημερα κοριτσια!!! Εχω μια ερωτηση για τις ηδη μανουλες...αν κανεις επισκληριδιο καταλαβαινεις να σπρωξεις;;με εχει πιασει ενα αγχος και φοβος για τη γεννα.γιατι εδω που μενω δεν εχει κ κανενα σεμιναριο ανωδινου τοκετου.

Καλημέρα!! Με την επισκληρίδιο καταλαβαινεις κανονικα τις συσπασεις αλλα δεν πονας. Τις νιωθεις σαν ενα σφιξιμο που ερχεται και φευγει. Εγω νε την επισκληριδιο οταν ερχοταν η συσπαση την καταλαβαινα κανονικα, το ελεγα στο γιατρο και μου εδινε οδηγιες πως να σπρωξω. Και κουνουσα τα ποδια μου κανονικα, απλα τα ενιωθα λιγο βαρια.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, CME2205 είπε:

@rainbow και το πρωτο ηταν μεγαλο, οχι ομως τοσο πολυ. Αυτο ειναι μεγαλυτερο, ισως γιατι ειναι αγορι. Η μικρη γεννηθηκε 3930 και 53 εκ, ομως μεχρι και τωρα βρισκεται εξω απο τις καμπυλες. Ο αντρας μου ειναι πολυ ψηλος, αρα και τα 2 πηραν απο τον μπαμπα!

@rita# αν θελετε ψηλο γαμπρο μπορει να συμπεθεριασουμε!!:)

@Ani ani εχε στο μυαλο σου οτι την περιοδο της αναρρωτικης δεν πληρωνεσαι απο τον εργοδοτη αλλα απο το ικα, και ο μισθος θα ειναι πολυ χαμηλοτερος, νομιζω στον βασικο. Διευκρινισε το με το ικα πρωτα και δες αν σε συμφερει πριν το κανεις. Μια φορα (δουλευα στο δημοσιο) πηρα αναρρωτικη 15 ημερες για ενα χειρουργειο και πληρωθηκα για αυτες τις μερες 160 ευρω (προ κρισης, αρα σημερα ειναι λιγοτερα). Επαθα σοκ γιατι δεν το ειχα υπολογισει!!!!

Δυστυχως απο το Ικα μου ειπαν οτι δεν εχουν ιδεα το πόσο βγαινει σε χρηματα και οτι απλα στο βγαζει το συστημα οταν καταθεσω τα χαρτια.. και δυστυχως το αφεντικο μ βγαζει το λαδι στη δουλεια κ μετα με πιανουν κραμπες κ η μεση μου αρα τι να κανω οσο βγει.. Ευελπιστω στο δωρο χριστουγεννων τωρα που παιρνω ενα μερος και απο τους 2..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Ani ani είπε:

Δυστυχως απο το Ικα μου ειπαν οτι δεν εχουν ιδεα το πόσο βγαινει σε χρηματα και οτι απλα στο βγαζει το συστημα οταν καταθεσω τα χαρτια.. και δυστυχως το αφεντικο μ βγαζει το λαδι στη δουλεια κ μετα με πιανουν κραμπες κ η μεση μου αρα τι να κανω οσο βγει.. Ευελπιστω στο δωρο χριστουγεννων τωρα που παιρνω ενα μερος και απο τους 2..

Αυτο που κανει το αφεντικο σου ειναι απαραδεκτο. Κανονικα θα επρεπε να απευθυνθεις στην επιθεωρηση εργασιας. Βεβαια δεν ξερω ποσο θες να ασχοληθεις με το θεμα, αν τον υπολοιπο καιρο που δουλευες εκει ηταν οκ, ισως απλα να κανεις υπομονη.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , CME2205 είπε:

Αυτο που κανει το αφεντικο σου ειναι απαραδεκτο. Κανονικα θα επρεπε να απευθυνθεις στην επιθεωρηση εργασιας. Βεβαια δεν ξερω ποσο θες να ασχοληθεις με το θεμα, αν τον υπολοιπο καιρο που δουλευες εκει ηταν οκ, ισως απλα να κανεις υπομονη.

σου στελνω πμ..

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ani ani είπε:

Δυστυχως απο το Ικα μου ειπαν οτι δεν εχουν ιδεα το πόσο βγαινει σε χρηματα και οτι απλα στο βγαζει το συστημα οταν καταθεσω τα χαρτια.. και δυστυχως το αφεντικο μ βγαζει το λαδι στη δουλεια κ μετα με πιανουν κραμπες κ η μεση μου αρα τι να κανω οσο βγει.. Ευελπιστω στο δωρο χριστουγεννων τωρα που παιρνω ενα μερος και απο τους 2..

ο πρωτος μηνας της αναρωτηκης ειναι του εργοδοτη σου...!!!! οι υπολοιποι μηνες απο το ικα αν κ μετα εσυ ετσι και αλιως πας κατευθιαν για την αδεια τοκετου αν εχω καταλαβει καλα.... 


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xaroumenh mama είπε:

ο πρωτος μηνας της αναρωτηκης ειναι του εργοδοτη σου...!!!! οι υπολοιποι μηνες απο το ικα αν κ μετα εσυ ετσι και αλιως πας κατευθιαν για την αδεια τοκετου αν εχω καταλαβει καλα.... 

ναι σχεδον..σε 25 μερες μετα απο εκεινο το πρωτο μηνα μπαινω στην επισημα αδεια τοκετου

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κανετε; εγω τωρα που σας γραφω νομιζω πως το μπεμπακι μου εχει λοξυγγα!! Αν δεν ειναι λοξυγγας τι θα μπορουσε να ειναι αυτο που νιωθω;;

  • Μου αρέσει 2

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια . Πήγα στο ΙΚΑ σήμερα. Δεν είχε καθόλου κίνηση κ τελείωσα αμέσως . Μια χαρά . Περνάνε οι μέρες . Ποτέ είδαμε το θετικό , ποτέ φτάσαμε στις 56 μέρες ....

  • Μου αρέσει 4

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!

@dimitroula30 μαλλον λοξυγγας ειναι!! Ειναι πολυ συχνο σε αυτη τη φαση αναπτυξης, "γυμναζουν" το αναπνευστικο τους για οταν θα γεννηθουν!!

@Mariachi ξεκινησες κιολας αδεια; εγω απο 1η Δεκεμβριου και ανυπομονω!!

Εγω κοριτσια ειχα τη μικρη χθες με 39 πυρετο! Σημερα ειναι απυρετη αλλα δεν πηγα κι εγω δουλεια. Ελπιζω μονο μην κολλησω κι εγω τιποτα!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φουσκωτές κοιλίτσες!! Ένιωθα το ρυθμικό αυτό χτύπημα δεξιά προς τα κάτω! Σίγουρα για κανένα δεκάλεπτο!! Μετα σταμάτησε!! @CME2205 περαστικά στη μικρούλα σου εύχομαι να είστε καλά και οι δύο σήμερα!! Κι εγώ κορίτσια περιμένω την 1η Δεκεμβρίου που θα σταματήσω!! ίσως μου κακοφανεί και λίγο... 


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...