Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Mariachi καλημέρα!!!! Τι χαρτιά χρειάζονται? Τελειωσα κι εγώ σεζον και μπηκα ταμειο ανεργίας..και τώρα που θα ανέβω στην Αθήνα να πάω να καταθέσω κι εγώ..αλλά δεν απαντάνε στα τηλέφωνα... :(


gLKFp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Biscottinomum καλημέρα . Τουλάχιστον Θεσσαλονίκη απανταν .λύση της σύμβασης εργασίας , χαρτί από ΟΑΕΔ ότι παίρνεις επίδομα , βιβλιάριο ασθένειας , βιβλιάριο κατάθεσης χρημάτων όπου είσαι εσύ ο δικαιούχος και γνωμάτευση από γιατρό ΙΚΑ με την ΠΗΤ σου (εμένα ήταν η γιατρός μου , όποτε μου έδωσε εκείνη ) . Εγώ είχα πάρει κ την β επιπέδου μαζί μου μν μου έλεγαν Τπτ , αλλά δεν την ήθελαν . 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Ήρθε ο χειμώνας :) καιρός του ήταν!

 

@Mariachi πολύ ωραίο τικεράκι χριστουγεννιάτικο! 

 

On 19/11/2017 at 8:50 ΜΜ, dimitroula30 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε; εγω τωρα που σας γραφω νομιζω πως το μπεμπακι μου εχει λοξυγγα!! Αν δεν ειναι λοξυγγας τι θα μπορουσε να ειναι αυτο που νιωθω;;

δημητρούλα κι εμένα μια μέρα την προηγούμενη εβδομάδα πρέπει να είχε λόξυγγα.. περίεργη αίσθηση ήταν, επαναλαμβανόμενη και ρυθμική..ας είναι καλά τα μαναράκια κι ας έχουν και λόξυγγα! :) 

@CME2205 περαστικά στην μικρούλα σου! πώς είναι? έπεσε ο πυρετός?

εγώ κορίτσια μου πήγα χθες στον ενδοκρινολόγο, όλα καλά, αλλά μου είπε ότι δεν πρέπει να πάρω άλλο βάρος, γιατί το ζάχαρο ανεβαίνει περισσότερο όσο παχαίνεις..οπότε πολλή προσοχή από δω και πέρα. και πολλές πράσινες σαλάτες χαχαχαχαχα πήγαμε και στο mothercare στον Ταύρο που έχει bazaar για όποια ενδιαφέρεται...

 

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , rita# είπε:

Καλημέρα! μπήκαμε στην 30η Εβδομάδα σήμερα...Πώς περνάει ο καιρός...

@elenakith είχε τπτ ακόμα ή έχουν εξαφανιστεί όλα?

από ρούχα και παπούτσια είχε αρκετά, για μωρά και μικρά παιδιά μέχρι 3 ετών, για 4-5 ετών δεν είδα τίποτα...μου φάνηκε ότι είχε πιο πολλά κοριτσίστικα και ζήλεψα λίγο χιχιχιχι

κρίμα που δεν είχε καλοκαιρινά, γιατί χειμωνιάτικα είχα ήδη πάρει για μέχρι 3 μηνών και μετά νομίζω θα χρειαστούν ανοιξιάτικα και καλοκαιρινά...ξέρεις αν κάνει bazaar και με καλοκαιρινά την άνοιξη? 

κορίτσια για το μαιευτήριο για καισαρική, νυχτικά κοντομάνικα ή μακρυμάνικα? έχει όντως τόσο πολλή ζέστη που λένε?


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

@elenakith ευχαριστώ πολύ . Είπα μια που πλησιάζουν τα Χριστούγεννα κ αρχίσαμε να στολιζουμε , ας στόλιςω κ εγώ , Χαχαχαχα . 

Κοριτσια εσάς έχει αρχίσει καθόλου το στήθος σας να βγάζει πρωτογαλα;


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ζουζουνίτσες μου!! Προτελευταία εβδομάδα στην δουλειά και ανυπομονώ πλέον να περάσουν οι μέρες να καθίσω να ξεκουραστώ γιατί  πλέον κουράζομαι όλη μέρα σε μια καρέκλα και μπροστά στον υπολογιστή!! Α'υριο έχουμε ραντεβού να δούμε τον ταρζανάκο μας , που νομίζω έχει περάσει πολύς καιρός από την τελευταία φορά!! @Mariachi μου χθες παρατήρησα τις πρώτες σταγόνες κι εγώ!! πολύ περίεργο μου φάνηκε!! Και του χρόνου να είστε γεροί να στολίσετε με το ζουζουνάκι σας παρέα!!! Εγώ θα στολίσω το άλλο σ-κ. Ύστερα έχω να ραφτώ και για τον γάμο του κουνιάδου!! Ευτυχώς είναι μόνο στέψεις γιατί δεν θα άντεχα παραπάνω. 

  • Μου αρέσει 1

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες . @dimitroula30 ευχαριστώ . Κ εσένα πολύ ωραίο το ticker σου, εσύ τον έντυσες κιόλας αη- Βασίλη . με το καλό να δεις τον μπέμπη σου. Και του χρόνου να είμαστε όλοι καλά κ να στολίσουμε με τα μπεμπακια μας 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγκυούλες!

Τι κάνετε? που χαθήκατε πολλές??? 

@dimitroula30 με το καλό αύριο να δείτε τον μπέμπαρο! Πρωτόγαλα δεν έχω δει στο στήθος ακόμα, είμαι βέβαια και πιο μικρή εβδομάδα από σένα..αλλά μου βγαίνουν κάτι σαν πετσούλες (?) στη θηλή, δενβ ξέρω τι μπορεί να είναι αυτό...

κορίτσια έχετε διαβάσει κάποιο βιβλίο εγκυμοσύνης και για τη φροντίδα του μωρού στην αρχή, ή έχετε κάποιο να προτείνετε?


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@elenakith καλησπέρα . Δεν ξέρω να σου πω για βιβλίο. 

Όσον αφορά το πρωτογαλα δεν το παθαίνουν όλες οι μανούλες , όποτε μν σε ανησυχήσει άμα δεν το πάθεις . Όταν έρθει η ώρα θα εχεις κ αυτο έχει σημασία . Τώρα για τις πετσουλες δεν ξέρω . Ρώτησες τη γυναικολόγο σου;


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

@elenakith μην σε ανησυχει μπορει να το δεις και τις επομενες ημερες. :) ανυπομονω για αυριο. Κοριτσια σημερα ηρθε ενας στο γραφειο οπου απο το σαββατο ως την δευτερα νοσηλευοταν για γαστρεντεριτιδα. Τον ειχα μεσα το γραφειο 3ωρες και φοβαμαι μηπως κολλησα τιποτε κι εγω. Αυτος καλα ηταν σημερα αλλα εγω φοβαμαι :( βεβαια μονο στον ιδιο χωρο βρισκομασταν και οτι ακουμπουσε το περνουσα με μωρομαντηλο. Λετε να παθω τιποτε;

 


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

dimitroula30: Η γαστρεντεριτιδα κολαει μονο αν πιασεις το ατομο η καποιο πραγμα που εχει πιασει κ αυτος και μετα βαλεις στα χερια στο στομα χωρις να τα πλυνεις.πχ να πιασεις το τοστ χωρις να πλυνεις τα χερια σου πριν.οποτε δεν νομιζω να εχεις καποιο προβλημα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@dimitroula30 μην προβληματιζεσαι η γαστρεντεριτιδα κολλαει ειτε απο τουαλετα ειτε αν αγγιξεις το ατομο η τα αντικειμενα του κ βαλεις τα χερια στο στομα..αλλα κ παλι το ιικο φορτιο εχει εξασθενησει τοσες μερες...3 μερες ειναι αυτες νοσηλειας κ τουλαχιστον 2 που βγηκε...απιθανο....σε καταλαβαινω γιατι κ εγω ολη μερα σε ενα κρεβατι αγχωνομαι με διαφορα αλλα πρυτανευει η λογικη κ ο νομος των πιθανοτητων.ολα καλα θα πανε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στις όμορφες μανούλες!!

@Mariachi καιν @dimitroula30 πολύ σας ζηλεύω! εγώ δεν είδα γάλα στο στήθος ούτε όταν θήλαζα!! Άρα είστε σε πολύ καλό δρόμο!

κορίτσια εγώ είμαι πολύ χάλια! Όσο περνάει ο καιρός αυτή η εγκυμοσύνη γίνεται ανυπόφορη! Το στομάχι μου είναι χάλια, δεν μπορώ πια να φάω τίποτα, πονάει απίστευτα και έχω τρομερές ανακατοσούρες. Όλη νύχτα δεν κοιμήθηκα πάλι από το στομάχι και όταν ξύπνησα έκανα εμετό ενώ χθες το βράδυ είχα φάει μόνο ένα γιαούρτι! Επίσης πονάνε όλα τα κόκαλα της λεκάνης μου σε σημείο που κουτσαίνω! Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα μόνο καούρα, τίποτα από αυτά! Α! Επίσης το σημαντικότερο είναι πως έχω απίστευτη δύσπνοια, σε σημείο που δεν μπορώ ούτε να μιλήσω!! 


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...