Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Κορίτσια με τα βλαστοκυτταρα τι θα κάνετε; εγώ σήμερα έστειλα κούριερ να μου φέρει το κουτί απο δημόσιο νοσοκομείο. Θα τα πάω σε δημόσια τράπεζα .

  • Μου αρέσει 1

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , dimitroula30 είπε:

Κορίτσια με τα βλαστοκυτταρα τι θα κάνετε; εγώ σήμερα έστειλα κούριερ να μου φέρει το κουτί απο δημόσιο νοσοκομείο. Θα τα πάω σε δημόσια τράπεζα .

Μπα εγω τπτ μαλλον... 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δωρεά θα τα κάνω... Πιστεύω είναι το πιο σωστό... @lina!!! ξανασκεψου το... Μπορεί να βοηθηθεί κάποιος στο μέλλον από αυτή την δωρεά.. κ εκτός αυτού αν δεν τα κάνεις τίποτα θα καταλήξουν να πεταχτούν :-(

  • Μου αρέσει 2

tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια,εμεις μεγαλωνουμε,θηλαζουμε κ ταλαιπωρουμε την μαμα αλλά χαλαλι!!!

Αποτι βλεπω ετοιμαζοσαστε δυναμικα για να υποδεχτειτε τα μωρακια σας,εφτασε ο καιρος,μεσα στις επομενες2 βδομαδες θα τα εχετε ολες στην αγκαλια σας!!!

Οποτε εχω χρονο,μπαινω κ διαβαζω τα νεα σας,

Χαιρομαι που ολα πανε καλα για ολες μας!!! 

  • Μου αρέσει 4

EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια ελπιζω ολες να ειστε καλα.εμεις δεν πηγαμε κ πολυ καλα.την 2 η μερα το μωρο παρουσιασε αιμα στα κακα του την επομενη τον ειδε παιδιατρος κ μεταφερθηκαμε με ασθενοφορο στην πατρα στην εντατικη.ειναι σε θερμοκοιτιδα.δεν μπορω να τον εχω μονο μιση ωρα την ημερα τον βλεπω απο μακρια.βεβαια το προλαβαμε κ σε λιγες μερες θα τον παρω σπιτι.αλλα ειναι μαρτυριο ολο αυτο.δεν ξερω τι να κανω κοντευω να πεθανω.

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Μανιταρι Μαγικο υπομονη και ολα θα φτιαξουν! Νομιζω οτι το αιμα οφειλεται συνηθεστερα σε καποια αλλεργια στο γαλα, ισως σε κατι απο τη δικη σου διατροφη αφου το θηλαζεις. Να δεις που θα παρει τα πανω του και ολες οι ταλαιπωριες θα ξεχαστουν!!

Ειμαι στο γιατρο και περιμενω. Θα σας ενημερωσω για τα νεοτερα του μπεμπη!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νεκρωτικη εντεροκολιτιδα λεγετε αυτο που επαθε.ευτυχως φυγαμε γρηγορα κ το προλαβαμε αλλιως το παιδι θα χανοταν.τωρα περιμενω να τον ταισουν γτ ειναι με ορο για να δουμε αν θα εχει κ αλλα συμτωματα.παει καλυτερα βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

Νεκρωτικη εντεροκολιτιδα λεγετε αυτο που επαθε.ευτυχως φυγαμε γρηγορα κ το προλαβαμε αλλιως το παιδι θα χανοταν.τωρα περιμενω να τον ταισουν γτ ειναι με ορο για να δουμε αν θα εχει κ αλλα συμτωματα.παει καλυτερα βεβαια.

Περαστικα σας,ολα θα πανε καλα θα το δεις,υπομονη!


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλες τις μανούλες και τις φουσκοκοιλίτσες!

15 ώρες πρίν, dimitroula30 είπε:

Κορίτσια με τα βλαστοκυτταρα τι θα κάνετε; εγώ σήμερα έστειλα κούριερ να μου φέρει το κουτί απο δημόσιο νοσοκομείο. Θα τα πάω σε δημόσια τράπεζα .

Δημητρούλα από που το παίρνεις αυτό το κουτί? Εγώ που θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο μπορώ να τους πω κατευθείαν να γίνει δωρεά βλαστοκυττάρων όταν γεννήσω?

 

8 ώρες πρίν, Faith 30 είπε:

Καλημερα κοριτσια,εμεις μεγαλωνουμε,θηλαζουμε κ ταλαιπωρουμε την μαμα αλλά χαλαλι!!!

Αποτι βλεπω ετοιμαζοσαστε δυναμικα για να υποδεχτειτε τα μωρακια σας,εφτασε ο καιρος,μεσα στις επομενες2 βδομαδες θα τα εχετε ολες στην αγκαλια σας!!!

Οποτε εχω χρονο,μπαινω κ διαβαζω τα νεα σας,

Χαιρομαι που ολα πανε καλα για ολες μας!!! 

Μπράβο σας φέιθ που είσαστε καλά και τα καταφέρνετε! Έχεις κάποιες συμβουλές να μας δώσεις? Εγώ ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω ότι έρχεται η ώρα να δω τον πρίγκηπα μου! 

 

4 ώρες πρίν, Μανιταρι Μαγικο είπε:

Καλημερα κοριτσια ελπιζω ολες να ειστε καλα.εμεις δεν πηγαμε κ πολυ καλα.την 2 η μερα το μωρο παρουσιασε αιμα στα κακα του την επομενη τον ειδε παιδιατρος κ μεταφερθηκαμε με ασθενοφορο στην πατρα στην εντατικη.ειναι σε θερμοκοιτιδα.δεν μπορω να τον εχω μονο μιση ωρα την ημερα τον βλεπω απο μακρια.βεβαια το προλαβαμε κ σε λιγες μερες θα τον παρω σπιτι.αλλα ειναι μαρτυριο ολο αυτο.δεν ξερω τι να κανω κοντευω να πεθανω.

Πολύ λυπάμαι βρε κορίτσι μου που περνάτε τέτοια περιπέτεια! Τουλάχιστον δόξα τω Θεώ που το προλάβατε! Έχε πίστη , ο Θεός θα το φροντίσει το αγγελούδι σου! Εύχομαι πολύ γρήγορη ανάρρωση στο μαναράκι σου! Από τι μπορεί να το πάθει αυτό ένα μωρό? 

 

@CME2205 τι νέα από τον μπέμπη σου?


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Απο τι προηλθε δεν ξερουμε αλλα ετσι γεννηθηκε.ειναι πιο συχνο σε προωρα κ ελλιποβαρη μωρα αλλα ο μπεμπης μου γεννηθηκε στις 39+4 3300 γρ.τι να πω ειναι μαρτυριο να τον βλεπω σ αυτη την κατασταση χανω τον κοσμο κατω απ τα ποδια μου.προσπαθω να ειμαι δυνατη οοοσο μπορω αλλα με δυσκολια.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

@Μανιταρι Μαγικο κουραγιο κοριτσι μου! Ειναι οντως αρκετα σοβαρο, ευτυχως που το προλαβατε νωρις. Να μας λες νεα και πως παει!

Κοριτσια τελειωσα απο το γιατρο, εκανα υπερηχο, κορδελα και με εξετασε και κολπικα. Ειμαι σε καλο δρομο, ο τραχηλος ειναι ακομα 3 εκατοστα αλλα εχω 2 εκ διαστολη και το μωρο κατεβαινει. Ομως ειναι πολυ μεγαλο. 4100 το μετρησε! Μου ειπε την αλλη Τεταρτη να μπουμε για προκληση, θα ειμαι 38+2 γιατι φοβαται αν το αφησουμε να μεγαλωσει κι αλλο φοβαται τον φυσιολογικο μηπως τραυματιστουν οι ωμοι του.Θα με δει βεβαια και τη Δευτερα αλλα ετσι εχει το προγραμμα!

  • Μου αρέσει 2

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

μανιταρι μαγικο: Ευχομαι γρηγορη αναρρωση..να εχει ο μικρουλης.δεν θα χρειαστει χειρουργειο;

εμεις πριν λιγο γυρισαμε απο τον γιατρο ξεχασα να τον ρωτησω βαρος..δεν εχει γυρισει ακομα 38 βδ.ειπε ειναι λιγο δυσκολο αλλα θα περιμενουμε μεχρι τελους .εβλαλα και το ραμμα ολα καλα..

Link to comment
Share on other sites

 

για χειρουργειο μας ειπαν απο την αρχη οτι δεν χρειαζεται αμεσα.χτες μιλησα κ με τον παιδιατρο που επικοινωνισε με τον διευθυντη της ΜΕΝΝ κ με καθυσηχασε αρκετα.μου ειπε οτι παει πολυ καλα το χειρουργειο δεν χρειαζεται δεν κυνδυνευει κ σε λιγες μερες θα τον παρουμε.αα μας ειπε οτι ειναι πολυ καλο συνεργασιμο κ δυνατο το αγορι μας!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...