Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Μανιταρι Μαγικο κορίτσι μου ολα θα τελειώσουν αισίως και θα πάρετε το μωρακι σας σπίτι υγιές. Μπορω να καταλάβω πως νιώθεις υπομονή και σε λιγες μερες θα το έχετε αγκαλιτσα. 

@CME2205 μπράβο το μωρακι σου είναι πολύ μεγαλο τι το ταιζεις καλέ; χιχι εγώ πάντως με τράχηλο 2εκ είχα μηδέν διαστολή. Ελπίζω να προχωρήσει :(

@elenakith εγώ που είμαι Θεσσαλονίκη το παρήγγειλα απο την αιματολογικη του Παπανικολάου. Στελνεις κούριερ και πηγαινει και το παιρνει.


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μανιταρι Μαγικο είπε:

 

για χειρουργειο μας ειπαν απο την αρχη οτι δεν χρειαζεται αμεσα.χτες μιλησα κ με τον παιδιατρο που επικοινωνισε με τον διευθυντη της ΜΕΝΝ κ με καθυσηχασε αρκετα.μου ειπε οτι παει πολυ καλα το χειρουργειο δεν χρειαζεται δεν κυνδυνευει κ σε λιγες μερες θα τον παρουμε.αα μας ειπε οτι ειναι πολυ καλο συνεργασιμο κ δυνατο το αγορι μας!!!

Σκέψου θετικά....το προλάβατε....ειναι σε καλα χερια...ειναι δύσκολες ώρες τις ζω....αλλα έχει ξεπεραστεί ο κινδυνος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Μανιταρι Μαγικο είπε:

 

για χειρουργειο μας ειπαν απο την αρχη οτι δεν χρειαζεται αμεσα.χτες μιλησα κ με τον παιδιατρο που επικοινωνισε με τον διευθυντη της ΜΕΝΝ κ με καθυσηχασε αρκετα.μου ειπε οτι παει πολυ καλα το χειρουργειο δεν χρειαζεται δεν κυνδυνευει κ σε λιγες μερες θα τον παρουμε.αα μας ειπε οτι ειναι πολυ καλο συνεργασιμο κ δυνατο το αγορι μας!!!

Ηταν μια δυσκολη αρχη αλλα ευχομαι να ναι περαστικα-που θα ειναι !! Κ καλη αναρρωση στο αγορακι σου! 

πρίν από 50 λεπτά , rainbow είπε:

βρε κοριτσια υπαρχει περιπτωση να γυρισει το μωρο μετα τις 38 βδομαδες;

Λενε απ οτι εχω ακουσει δλδ οτι υπαρχουν κ περιπτωσεις που γυρναει τελευταια στιγμη... τωρα τι να σου πω... ο doctor τι σου πε παιζει ? 

Link to comment
Share on other sites

Μανιτάρι βρε κορίτσι μου περαστικά και αγύριστα να είναι.πως ξαφνικά εμφανίστηκε αυτό τώρα;; δεν φαινόταν αυτό απτους υπέρηχους; όταν γεννιούνται φαίνεται; τί να πεις και εσύ τώρα, πόσο σε νιώθω....


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια μου. Απο χθες βράδυ νιώθω πόνι στη μέση μου και χαμηλά στην κοιλιά πολύ έντονα αλλά συσπάσεις δεν έχω καθόλου. Επίσης πόνο στην πυελικη χώρα σα να μου ανοιγουν τα κόκαλα. Ο Μπέμπης δεν κουνιεται και τόσο πολύ και αγχωθηκα. Μάλλον πλησιάζει η ωρα γι αυτό. Οι πιο έμπειρες Τι λέτε; έχω αγχωθει 


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimitroula30 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου. Απο χθες βράδυ νιώθω πόνι στη μέση μου και χαμηλά στην κοιλιά πολύ έντονα αλλά συσπάσεις δεν έχω καθόλου. Επίσης πόνο στην πυελικη χώρα σα να μου ανοιγουν τα κόκαλα. Ο Μπέμπης δεν κουνιεται και τόσο πολύ και αγχωθηκα. Μάλλον πλησιάζει η ωρα γι αυτό. Οι πιο έμπειρες Τι λέτε; έχω αγχωθει 

Καλημερα!! Οι πονοι που νιωθεις μπορει να ειναι συσπασεις. Γιατι δεν παιρνεις ενα τηλεφωνο το γιατρο σου καλυτερα;

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! 

Δημητρούλα πήρες τηλ το γιατρό να του πεις συμπτώματα? μήπως γεννάς? ;) 

Για τα βλαστοκύτταρα θα ρωτήσω αύριο που έχω ραντεβού με το γιατρό στο νοσοκομείο. 

@rainbow έχω ξαδέρφη που πήγε 39η εβδομάδα στο γιατρό, το μωρό ήταν με το κεφάλι πάνω και της λέει ας περιμένουμε μια βδομάδα ακόμα,, κλείσανε ραντεβού για προγραμματισμένο τοκετό ή καισαρική και μόλις πήγε το μωρό είχε γυρίσει, και γέννησε φυσιολογικά χωρίς κανένα πρόβλημα.

Μανιτάρι και Ζήνα τι νεα εχετε απο τα μωρακια σας?

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

dimitroula30: Νομιζω πως μαλλον εφτασε η ωρα..γιατι συνηθως οταν ξεκιναν οι συσπασεις μειωνει και το μωρο τις κινισεις του.καλου κακου εσυ κανε ενα μπανιο και μια "περιποιηση "...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τωρα ξεκίνησε και κλωτσαει πολύ εντονα ο μπεμπης, επίσης έχω ΠΑΕι τουαλετα δυο φορες απο το πρωι που γενικά ειμαι πολύ δυσκοιλια. Τωρα θα κάνω υπομονη ως τις 6μιση που θα παω για καρδιοτοκογραφο. Κάτι θα ξέρει η γιατρός και δεν αγχωνεται τι να πω. Εγώ παντως κατααγχωθηκα.


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω ειχα παει βολτα με τη μικρη και οταν γυρισα πηγα τουαλετα και ειχα μια τεραστια βλεννα καφε. Πηρα το γιατρο και μου ειπε πως αυτο ειναι το βυσμα βλεννας που κλεινει τον τραχηλο οποτε δεν αποκλειεται να ξεκινησει ο τοκετος μεσα στις επομενες ημερες και να μην προλαβουμε να φτασουμε στο ραντεβου της τεταρτης!!!

@dimitroula30 λες να γεννησουμε μαζι τελικα;;;

  • Μου αρέσει 4

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...