Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Ωραια τωρα αγχωθηκα... βλεπω στην Τατιανα για αυτην την 34χρονη που γεννησε με φυσιολογικο τοκετο ενα μωρο 4+ κιλα και πεθανε απο αιμορραγια κατα τη διαρκεια του τοκετου χθες....


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, CME2205 είπε:

Ωραια τωρα αγχωθηκα... βλεπω στην Τατιανα για αυτην την 34χρονη που γεννησε με φυσιολογικο τοκετο ενα μωρο 4+ κιλα και πεθανε απο αιμορραγια κατα τη διαρκεια του τοκετου χθες....

Κι εγω το ειδα και τρομαξα πολυ, αλλα απο την αλλη πιστευω οτι καποιο αλλο προβλημα οδηγησε εκει και οχι το μεγαλο μωρακι. Μην αγχωνεσαι κοριτσακι μου ολα καλα θα μας πανε.


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

cme2205: Μην πιστευεις οτι ακους ειδικα απο την τατιανα...σιγουρα καποιο αλλο προβλημα υπηρχεψ εγω γεννηθηκα 4200 περιπου και η αδερφη μου 3950 τοτε..χωρις επισκληριδιο και χωρις τα μεσα και τις γνωσεις..η αδερφη της μαμας μου εκανε τον ξαδερφο μου 5 κιλα..!! Πιστευω ολα καλα θα πανε και αν δει κατι περιεργο ο γιατρος σου θα κανει καισαρικη..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου όμορφα!

Εμείς σήμερα  είδαμε τον μικρούλη επιτέλους, είναι 3 κιλά , έκανα και καρδιοτογράφο όλα καλά! Ο γιατρός βέβαια μου είπε ότι θα με δει από κάτω την άλλη εβδομάδα για να δειτράχηλο...μήπως έπρεπε να με είχε δει από τώρα? τέλος πάντων, είπε και για τοκετό φυσιολογικό ή καισαρική θα δούμε την άλλη εβδομάδααν πληρώ κάποιες προϋποθέσεις. Ξέρει καμία τι σημαίνει αυτό?

Δημητρούλα τελικά τι είπε χθες ο γιατρός?

 

7 ώρες πρίν, Μανιταρι Μαγικο είπε:

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε σημερα;εμεις καλα παμε απο το εντερο σεν εχουμε καποιο συμτωμα αλλα χθες ανεβασε πυρετο μαλον τσιμπησε σταφυλλοκοκο κ πρεπει να μπει παλι μια βδομαδα στην αντιβιωση.σε 2 εβδομαδες θα μπορουμε να τον παρουμρ.με τσακισε

Περαστικά σας βρε αγάπη, είναι ευαισθητούλι το καημένο, αλλά μαχητής! Να μας λες κάθε μέρα τα νέα σας!

3 ώρες πρίν, CME2205 είπε:

Ωραια τωρα αγχωθηκα... βλεπω στην Τατιανα για αυτην την 34χρονη που γεννησε με φυσιολογικο τοκετο ενα μωρο 4+ κιλα και πεθανε απο αιμορραγια κατα τη διαρκεια του τοκετου χθες....

Εγώ δεν το είδα αυτό, αλλά λογικά -υποθέτω ότι μπορεί κι ο γιατρός να μην αντιμετώπισε έγκαιρα το πρόβλημα ή να έφταιγε κάτι άλλο, κάποια φάρμακα ας πούμε ή ποιος ξέρει τι...Ο άντρας μου γεννήθηκε 4800, με βεντούζες βέβαια εκείνη την εποχή, αλλά τα καταφέρανε μια χαρά μαμά και γιος :) 


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

ειδα καποια βιντεακια στο ιντερνετ με ασκησεις που βοηθανε να αλλαξει θεση το μωρο λετε να βοηθησουν; δεν ειναι κατι ιδιαιτερο αλλα σκεφτομαι μη γινει τιποτα και τυλιχτει με το λωρο; στα δυο ειμαι.. Στην αρχη της εγκυμισυνης ελεγα καλυτερα καισαρικη τωρα στεναχωριεμαι που δεν θα γεννησω φυσιολογικα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@elenakith μου ειπε οτι οι πονοι που εχω ειναι φυσιολογικοι. Σημερα νιωθω οτι θα λιποθυμησω απο τον πονο στο ηβικο οστο. Μου ειπε περιμενουμε μεχρι τις 17 και μπαινουμε με προκληση εαν δεν με πιασουν οι πονοι. Διαστολη δεν εχω καθολου και το μηκος του τραχηλου μου ειναι 2εκατοστα. Ευχομαι να κυλησουν ολα ομαλα.


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και από εμένα!

Καταρχας θέλω να εκφράσω την συμπαράσταση μου στο μανιτάρι μας, πόσο δύσκολα περνάει και πόσο στεναχωρημένη είναι, αλλά όλα στο τέλος θα πάνε καλά, θα το δεις.. δοκιμασίες είναι αυτές, μας τις δίνει ο Θεός για να βλέπει την πίστη μας, πόσο κλονίζεται ή είναι δυνατή.. κράτα γερά και θα έρθει η μέρα που θα χαμογελάσετε..

Κατά ταλλα ετοιμασίες της τελευταίας στιγμής, σήμερα ανέβασα βαλίτσα από το υπόγειο, για να την ετοιμάζω σιγά σιγά, φανταστείτε με πόσο αργούς ρυθμούς κινουμε.. σήμερα συναρμολόγησε ο άντρας μου την κούνια, για τέταρτη φορά, πάνω κάτω απ'το υπόγειο στον 1ο όροφο, φέραμε την αλλαξιερα, τα ξαναστριμωξαμε όλα για άλλη μια φορά, ευτυχώς έχω μεγάλη κρεβατοκάμαρα και χωραμε ακόμα ... δεν ξέρω στο μέλλον τί θα γίνει, πως θα βολευτουμε που θα μεγαλώνουν και θα διεκδικούν περισσότερο χώρο στο σπίτι... εκτός αυτού έχω πολύ αγωνία του τί θα αντικρίσω, πως θα είναι το προσωπάκι της, αν θα είμαστε τυχεροί και δεν αρρωστήσουμε αυτούς τους μήνες, γιατί άκουσα ότι από Ιανουάριο ως Απρίλιο θα έχει έξαρση στις ιώσεις.. τρέμω!!

Ραντεβού έχω την Δευτέρα, να κλείσουμε ημερομηνία, λογικά την εβδομάδα μετά τις 22 θα με βάλει!!


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

@rainbow σωστά τα λες αλλά επηρεάστηκα. Την κόρη μου τη γέννησα 3930 φυσιολογικά μέσα σε 4 ώρες και επειδή είχα πολύ γρήγορη διαστολή έκανα ρήξη τραχήλου και μεγάλη αιμορραγία. Φυσικά δεν είχα κανένα πρόβλημα, μόνο που έμεινα αρκετή ώρα στην αίθουσα τοκετού για να με ράψουν, τίποτε άλλο. Ε, είδα πολλές ομοιότητες σε αυτή την περίπτωση και αγχώθηκα!!

@dimitroula30 κι εγώ ραντεβού για πρόκληση στις 17 έχω! Στο είπα ότι θα γεννήσουμε μαζί!

@november rain πολύ όμορφο που έχει τόσο μεγάλη οικογένεια!! Με το καλό να γίνεται ακόμα περισσότεροι!!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, rainbow είπε:

cme2205: Ο γιατρος σου δεν ανησυχισε μετα απο αυτο να σου πει για καισαρικη;ελπιζω σε αυτο να μην εχεις καμια επιπλοκη

Οχι δεν τον ανησυχησε, η αληθεια ειναι πως δεν ειχα κανενα προβλημα με αυτο μετα τον τοκετο και στις 40 μερες που με ξαναειδε ειχε επουλωθει πληρως. Το μονο που τον ανησυχει σε αυτη τη φαση σε σχεση με το μεγεθος του παιδιου ειναι μηπως τραυματιστουν οι ωμοι του οπως βγαινει. Γιαυτο μπαινω με προκληση 2 εβδομαδες νωριτερα για να μη μεγαλωσει αλλο.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα!!! Ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι γυρισε επιτελους η αδερφη μου και θα ερθει να παρει τη μικρη να την παει μια βολτα. Κι αυτη θα ξεσκασει που εχω κουτσαθει και δεν μπορω να την παω εγω αλλα κι εγω κανονισα μανικιουρ-πεντικιουρ-μασαζ στο σπιτι!!!

  • Μου αρέσει 2

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , CME2205 είπε:

Καλημερα!!! Ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι γυρισε επιτελους η αδερφη μου και θα ερθει να παρει τη μικρη να την παει μια βολτα. Κι αυτη θα ξεσκασει που εχω κουτσαθει και δεν μπορω να την παω εγω αλλα κι εγω κανονισα μανικιουρ-πεντικιουρ-μασαζ στο σπιτι!!!

Πωπω τέλεια! Ειδικά για το μασάζ ζηλεύω!!! Κοίτα να το απολαύσεις! 

 

Καλημέρα κουριτσούδια! 


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... τι κάνετε κορίτσια;;; μου φαίνεται πολλές θα γεννήσουμε την ερχόμενη εβδομάδα !!! Αν δεν εχω κάτι έκτακτο ίσως μπω κι εγώ στις 17-18. 

@Μανιταρι Μαγικο πόσο σε σκέφτομαι κορίτσι μου. Εύχομαι στο μωρακι σου να ειναι η πρώτη και τελευταία ταλαιπωρία στη ζωή του.

Σχετικά με την κοπέλα που κατεληξε, μετα από καισαρική τομή ήταν και δεν ξέρουμε το ιστορικό της βρε κορίτσια... το βαρος του εμβρύου σαφώς και δεν ευθύνεται, μην τρελλαθουμε τώρα. Μπορεί να συμβούν επιπλοκές σε οποιαδήποτε επίτοκο αλλά όταν είσαι σε οργανωμένο νοσοκομείο ως επί το πλείστον αντιμετωπίζονται... είναι και η κακιά στιγμή κάποιες φορες,  τι να πώ! 

Εύχομαι καλές γέννες σε όσες μείναμε και να κρατήσουμε γρήγορα γερά μωρακια στις αγκαλιές μας... 

  • Μου αρέσει 1

zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...