Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, SFSI81 είπε:

@elenakith πότε σου είπε; 

Θα πάω 19/1 να με δει και θα δούμε αν θα κάνουμε φτ ή καισαρική και πότε..μου είχε πει παλιότερα να γεννήσω 17-23/1.

Βρε κορίτσια είδα τώρα για την κοπέλα που πέθανε.. Ξέρει καμία σε ποιο μαιευτήριο έγινε αυτό? γιατί Αθήνα είχε έρθει να γεννήσει...και ποιος γιατρός ήταν αυτός να ξέρουμε να τον αποφεύγουμε? 


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κουκλιτσες!!! Αυτός ο καιρός εδωστη βορεια Ελλάδα μας έχει σαπίσει!! 

Τριτη μέρα συνεχόμενου πόνου στη μέση και στη λεκανη νιώθω σαν να μου έχει σπάσει κάποιος με μανία τα κοκαλακια Μου. Επίσης η τουαλετα έχει γίνει η καλύτερη μου φίλη . κάπου διάβασα οτι οι συχνές κενώσεις του εντέρου είναι προμήνυμα τοκετού. Μακαρινα ερθει φυσιολογικά το μωρακι μου για να μην κάνω πρόκληση. Δεν ξέρω γιατί μου έχει κάτσει τόσο στραβά η λεξη αυτή. Θα προτιμουσα να μου πει η γιατρος παμε για καισαρική παρα αυτό. Σημερα έχω παλι καρδιοτοκογραφο να δουμε πως παν οι συσπάσεις αλλα και ο τραχηλος μου. Εχω ξεπατωθει στις δουλειές και στο περπάτημα. Σημερα μαζεψα και το δέντρο. Ψοφησα!!!!

  • Μου αρέσει 1

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , elenakith είπε:

Θα πάω 19/1 να με δει και θα δούμε αν θα κάνουμε φτ ή καισαρική και πότε..μου είχε πει παλιότερα να γεννήσω 17-23/1.

Βρε κορίτσια είδα τώρα για την κοπέλα που πέθανε.. Ξέρει καμία σε ποιο μαιευτήριο έγινε αυτό? γιατί Αθήνα είχε έρθει να γεννήσει...και ποιος γιατρός ήταν αυτός να ξέρουμε να τον αποφεύγουμε? 

Στο Ιασω εγινε αλλα το ονομα του γιατρου δεν το εχουν πει. 


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , elenakith είπε:

Θα πάω 19/1 να με δει και θα δούμε αν θα κάνουμε φτ ή καισαρική και πότε..μου είχε πει παλιότερα να γεννήσω 17-23/1.

Βρε κορίτσια είδα τώρα για την κοπέλα που πέθανε.. Ξέρει καμία σε ποιο μαιευτήριο έγινε αυτό? γιατί Αθήνα είχε έρθει να γεννήσει...και ποιος γιατρός ήταν αυτός να ξέρουμε να τον αποφεύγουμε? 

Με το καλό... στο Ιασώ συνέβη και δεν ειναι απαραιτητο ότι φταιει ο γιατρός. Η ατονία μήτρας ειναι μια σπάνια σοβαρη επιπλοκή της γεννας που όμως αντιμετωπίζεται. Κρίμα για την κοπέλα...


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 22 λεπτά , SFSI81 είπε:

Με το καλό... στο Ιασώ συνέβη και δεν ειναι απαραιτητο ότι φταιει ο γιατρός. Η ατονία μήτρας ειναι μια σπάνια σοβαρη επιπλοκή της γεννας που όμως αντιμετωπίζεται. Κρίμα για την κοπέλα...

βρε κορίτσι δεν ξέρω από ιατρικά αλλά αφού λες ότι αντιμετωπίζεται γιατί δεν αντιμετωπίστηκε στην κοπέλα? και η αδερφή της είπε ότι ο γιατρός δεν βγήκε να τους ανακοινώσει το θάνατο και δεν τν έχουν ξαναδεί από τότε...ταραχτηκα πολύ που την άκουσα, ασε που συγκινουμαι πολυ εύκολα τελευταία...η καημένη τουλάχιστον πρόλαβε να το δει το μωράκι της...

 


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , elenakith είπε:

βρε κορίτσι δεν ξέρω από ιατρικά αλλά αφού λες ότι αντιμετωπίζεται γιατί δεν αντιμετωπίστηκε στην κοπέλα? και η αδερφή της είπε ότι ο γιατρός δεν βγήκε να τους ανακοινώσει το θάνατο και δεν τν έχουν ξαναδεί από τότε...

 

Πού να ξέρουμε βρε κορίτσι μου τι ακριβώς συνέβη; όλες οι ασθένειες αντιμετωπίζονται επιτυχώς; Αλλά δεν μπορούμε να πούμε ότι σώνι κ ντε φταιει ο γιατρός-τα δικαστήρια θ αποφανθούν (μαζί με την Τατιάνα :-D)

Τ' ότι εξαφανίστηκε δεν μου κάνει εντύπωση αν βγήκε αυτόφωρο εις βάρος του.

Μην αγχωνομαστε κορίτσια μου από σπάνια περιστατικά... όλα καλά θα πάνε :)


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , SFSI81 είπε:

Πού να ξέρουμε βρε κορίτσι μου τι ακριβώς συνέβη; όλες οι ασθένειες αντιμετωπίζονται επιτυχώς; Αλλά δεν μπορούμε να πούμε ότι σώνι κ ντε φταιει ο γιατρός-τα δικαστήρια θ αποφανθούν (μαζί με την Τατιάνα :-D)

Τ' ότι εξαφανίστηκε δεν μου κάνει εντύπωση αν βγήκε αυτόφωρο εις βάρος του.

Μην αγχωνομαστε κορίτσια μου από σπάνια περιστατικά... όλα καλά θα πάνε :)

καλα το αυτόφορομπορεί να βγήκε αργότερα..την ώρα που η κοπέλα χάθηκε μπορούσε να βγει και να ενημερώσει και να αναλάβει την ευθύνη, σαν θεράπων ιατρός.

δίκιο έχεις ότι δεν τα ξέρουμε όλσ, αλλά στεναχωρήθηκα πάρα πολύ,..


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω πολυ ταραχτηκα χθες, οχι με το αν ειναι λαθος γιατρου, ετσι κι αλλιως δεν αντιμετωπιζονται παντα οι επιπλοκες ενος χειρουργειου, ακομα και αν ο γιατρος τα κανει ολα τελεια. Απλα πολλοι συσχετισμοι και ομοιοτητες με την τωρινη κατασταση!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ενταξει ρε κοριτσια και το κοριτσακι στην κρητη αμυγδαλες πηγε να βγαλει κ πεθανε.καποιοι λογοι υπαρχουν που γινονται αυτα. δε σημαινει οτι ο γιατρος ειναι αχρηστος.ποιος θελει να του συμβει κατι τετοιο .οσο για το αν ενημερωσε η οχι εγω κραταω κ μια επιφυλαξη( εχω δει πολλα) και οι συγγενεις πανω στον πονο τους θα πουν πολλα κ φυσικο ειναι να αντιδρουν ετσι.και στην τελικη και η γεννα δεν ειναι τοσο ροδινη οσο μας την παρουσιαζουν μπορεις να παθεις χιλιες δυο αλλες επιπλοκες.εμεις θα ειμαστε αισιοδοξες και θα προσευχομαστε να πανε ολα καλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τί να πούμε ρε κορίτσια... όλα"τυχερά" είναι σ'αυτη τη ζωή...σαμπως ήθελε και ο γιατρός να χάσει δουλειά, οικογένεια, ή να πεθάνει η κοπέλα;; και να την περάσει στην φυλακή;; και οι γιατροί δεν είναι Θεοί...λαθοι και παραλείψεις γίνονται σε όλα τα επαγγέλματα..να μου πεις ο γιατρός έχει να κάνει με ζωές, το ξέρω.. ούτε στον χειρότερο εχθρό να μην συμβεί αυτό που έπαθε η κοπέλα.. το καημένο το παιδάκι που δεν θα γνωρίσει μανούλα, αυτό είναι δυσβάσταχτο,ο Θεός είναι μεγάλος ας δώσει δύναμη σαυτους που μείναν πίσω... γιατί αλλά λόγια δεν χωράνε.καλο για την ψυχολογία μας είναι να μην ταυτιζόμαστε με το περιστατικό, είναι που είναι οι ορμόνες μας χάλια, εγώ αφορμή ψάχνω κάθε μέρα να βρω κάτι να κλάψω! κοιτάμε αισιόδοξα, παρακαλάμε να τελειώσει το ταξίδι της εγκυμοσύνης και να χαρούμε τα παιδιά μας, όλες οι μανούλες του κόσμου..

Άσχετο... έχω μια καούρα στο στομάχι το κάτι άλλο!!! γι'αυτό έστειλα τον σύζυγό να αγοράσει goodys να γουρουνιασουμε οικογενειακώς μπας και μου φύγει η καούρα..:-D ε μετά θα πιω κοκακολα μπας και χωνέψω κάποια στιγμή:cool:

  • Μου αρέσει 1

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ο ιατροδικαστης (με παροντα στη νεκροτομη συμβουλο που ειχε προσλαβει η οικογενεια) ειπε πως δεν υπηρξε ιατρικο λαθος. Πιστευω πως εκανε ή ατονια μητρας, ή εμβολή αμνιακού ή διάχυτη ενδοαγγειακή πήξη. Και τα 3 τυχαία και μη αντιμετωπισιμα. Όντως μη σου τυχει... τελικα με φυσιολογικο γεννησε η κοπελα οχι με καισαρικη. Και παλι δεν θα αλλαζε κατι.

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , CME2205 είπε:

Τελικα ο ιατροδικαστης (με παροντα στη νεκροτομη συμβουλο που ειχε προσλαβει η οικογενεια) ειπε πως δεν υπηρξε ιατρικο λαθος. Πιστευω πως εκανε ή ατονια μητρας, ή εμβολή αμνιακού ή διάχυτη ενδοαγγειακή πήξη. Και τα 3 τυχαία και μη αντιμετωπισιμα. Όντως μη σου τυχει... τελικα με φυσιολογικο γεννησε η κοπελα οχι με καισαρικη. Και παλι δεν θα αλλαζε κατι.

Αν έχεις τύχη διαβαινε δηλαδή και ριζικό περπατα... τί ωραία πράγματα κανονισες εσύ κυρία μου;; το μασαζακι τί περιλαμβάνει;;


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, november rain είπε:

Αν έχεις τύχη διαβαινε δηλαδή και ριζικό περπατα... τί ωραία πράγματα κανονισες εσύ κυρία μου;; το μασαζακι τί περιλαμβάνει;;

Α λοιπον ωραια πραγματα σημερα!! Εχω μια κοπελα που ερχεται σπιτι. Μου εκανε μανικιουρ-πεντικιουρ ευτυχως γιατι η κατασταση στα ποδια ειδικα ηταν απεριγραπτη! Μου εκανε και μασαζ στα ποδια ενω ημουν καθιστη και στα χερια μεχρι τους ωμους αλλα χαλαρωσα απιστευτα!! Ηρθε και η αδερφη μου, πηγε βολτα τη μικρη, την γυρισε, την ταισε, μου επλυνε και τα πιατα!!! Μετα παραγγειλαμε και φαγαμε και πιτσες!!! Επιτελους κοριτσια γιατι εχω περασει τις τελευταιες 15 μερες μονη μου χωρις καμια βοηθεια και πραγματικα εχω διαλυθει!!!

  • Μου αρέσει 2

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...