Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • τρέχα γύρευε! @linaa ο άντρας μου και κάθε ο αντρασ κάθε κοπέλας που είναι ναυτικός (πλέον γραφείου) το γνωρίζει  πως μέχρι  πριν μερικά χρόνια που ήταν η αλληλεγγύη επέδιδαν φορολογία 45% στο κράτος και πλέον 35% άρα γιατί να μην τα πάρουν; επισης εγώ πριν παντρευτώ δούλευα 12 χρόνια και πλήρωνα τον φόρο μ όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος, γιατί να μην τα πάρω; ναι μεν δόξα το θεό δεν είναι ότι περιμενω αυτά τα χρήματα για να ζήσω αλλά δεν θεωρώ σωστο ενώ αποδίδεις φόρο να μην έχεις ισα δικαιώματα λόγω του μισθού! και άσε τον μισθό στην άκρη , τα 12 χρόνια που εγώ πλήρωνα τον φόρο μ τι τα διαγράφουμε; χωριά ότι εχω ψυχολογικά, νιώθω ανασφάλεια άμα δεν παίρνω τον μισθό μ 🤣 δεν ξέρω ίσως το βλέπω εγώ λάθος….  

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

@november rain κοριτσάκι μου περαστικό εύχομαι να ηταν αλλά κατα την γνώμη μου κακώς και δεν εμεινες να σε παρακολουθησουν. Ολα καλα θα πάνε έτυχε να το περάσεις κι αυτό. 

Εγώ κορίτσια με το μαλλί είμαι οκ. Το ειχα βάψει για το γαμο πριν ενα μηνα σχεδόν αλλά επειδή κάνω ανταύγειες είναι ακόμη πολύ ωραία . αποτρίχωση έχω κανει νύχια φυσικα δεν βαφω γιατί απ οτι ξέρω δεν κανειι. Τωραλουσιμο μερα παρα μερα τα φτιάχνω. Τρεις μέρες εμειναν μέχρι να μπω τέταρτη εκτος απροόπτου βέβαια. Αν και δεν βλέπω τίποτε για νωρίτερα.ο Μπέμπης κανει τον κινέζο.

 

  • Μου αρέσει 2

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@elenakith αν θηλάσεις αποκλειστικά και δεν έρχεται μαία στο σπίτι να το βλέπει/ζυγίζει τον πρώτο καιρό,  πάρε για να μην αγχώνεσαι και να ενημερώνεις τον παιδίατρο για την πορεία.


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Στο μαιευτηριο μπορεις να νοικιασεις ζυγαρια πολυ φτηνα, δεν χρειαζεται να αγορασεις. Εγω ειχα νοικιασει ηλεκτρονικη ζυγαρια ακριβειας με συνολικα 30 ευρω για 4 μηνες.

Α επισης κοριτσια σκεφτομουν χθες να σας πω να προσεξετε να μη φορατε κοσμηματα στο μαιευτηριο. Εγω την προηγουμενη φορα δεν ειχα βγαλει τη βερα μου γιατι δεν ειχα πρηστει καθολου στην εγκυμοσυνη αλλα μια μερα μετα τον τοκετο πρηστηκαν τα χερια μου πολυ και μετα δεν εβγαινε με τιποτα! Επανηλθαν καμια βδομαδα μετα.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, lina!!! είπε:

@november rain πωπω περιπετειώδης νυχτα! Τώρα πως είσαι εφυγε εντελώς ο πόνος ?? Σιγουρα παντως πρεπει να ετοιμασεις τη βαλιτσούλα σου! Κανε κ λιγο τα beaute σου, κανα λουσιμο ,ξυρισμα να σαι ετοιμη! Ασε κ γω καθε μερα το σκεφτομαι μεσα σ ολα αυτο, να λουστω να μην παω με αλουστο μαλλι να γεννησω γιατι οχι τπτ αλλο μετα εχουμε κ τα επισκεπτηρια χαχαχα 

Ναι ο πόνος έφυγε εντελώς από χθες μετά το ενδοφλέβιο που μου βάλανε, είμαι καλά σήμερα και χθες βράδυ.απλα σε κάτι περίεργο θα ξαναπάω κατευθείαν στο νοσοκομείο, γιατί είναι όντως επικίνδυνη η κατάσταση της αναμονής.. βαλίτσα θα φτιάξω σε λίγο, την έπλυνα και περιμένω λίγο να φύγει η υγρασία.Ξυρισμα θα κάνω το βράδυ, νύχια και λέιζερ θα κλείσω ραντεβού για αύριο, το μαλλί το ελουσα χθες... δεν έχω κάτι άλλο

6 ώρες πρίν, CME2205 είπε:

@november rain τι ηταν αυτο που περασες!!! Γιατι δεν κανατε την καισαρικη ομως; ποσο εισαι τωρα;

Εγω παντως οτι περιποιηση (εκτος απο μαλλι) μπορουσα να κανω την εκανα! Αυριο εχω γιατρο και θα δουμε, ομως για τεταρτη με βλεπω. Δεν νιωθω κατι για νωριτερα. Απο την αλλη το ποδι μου με εχει πεθανει. Ελπιζω κατι να πιεζει ο μπεμπης και οταν βγει να μου περασει γιατι δεν μπορω να κανω τιποτα πια!!!

Η γυναικολόγος ήθελε και χθες να μπούμε χειρουργείο, εγώ όμως που έχω εμπειρία πως είναι να γεννας και να μην έχεις το μωρό δίπλα σου, γιατί ακόμα δεν έχω μπει στην 37η εβδομάδα, είμαι 36+4, και θα μου κρατήσουν το μωρό στην μονάδα νεογνών για παρακολούθηση, έτσι είναι το πρωτόκολλο εδώ του νοσοκομείου μας, πριν τις 37βδομαδες το κρατάνε για παρακολούθηση 2 μέρες περίπου, δεν το γουστάρω καθόλου αυτό, το πέρασα στον γιό μου και 2 μέρες έκλαιγα απαρηγόρητη,τον είχα γεννήσει 36+1 με βάρος 3460, αλλά παρόλο που ήταν μεγάλο και γερό μωρό, επειδή γεννήθηκε πριν τις 37βδ.μου τον κρατήσανε.οποτε θα κάνω υπομονή άλλη μία βδομάδα αν με βοηθήσει οΘεος και δεν χρειαστεί να μπω πάλι για κάτι έκτακτο, ήδη είναι γύρω στα 3300κιλα όπως ειδανε στον υπέρηχο,με λίγη προσοχή και προσευχή θα κερδίσω λίγο χρόνο για το καλό του μωρού μου.

Εμένα αν με ρωτήσετε ήθελα και τον προηγούμενο μήνα να είχα ελευθερωθεί, αλλά σημασία έχει ποιο είναι το καλό του μωρού και όχι η διευκόλυνση η δική μου.

  • Μου αρέσει 2

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

novemper rain: Τι βλακεια ειναι αυτη με την παρακολουθηση .αν εχει καποιο προβλημα να το κρατησουν οχι ομως ετσι χωρις λογο.και παλι μπορουν να το εχουν οι μαιες για παρακοκουθηση αν φοβουνται τοσο πολυ.τι να πεις...στο δικο μας νοσοκομειο απλα φοβουνται αν ειναι κατω απο 2.500 κιλα και μονο αν εχει σοβαρη αναπνευστικη δυσχερεια το στελνουν γιατι δεν εχει μοναδα.γνωστη μου γεννησε 35 βδομαδων 2.450 και ηταν μια χαρα το μωρο κ χωρις κορτιζονες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, rainbow είπε:

elenakith:εγω δεν θελω να παρω γιατι δεν θελω να μπω στη διαδικασια αν πηρε βαρος ποσο πηρε και να με φαει το αγχος.καποιες το θεωρουν σημαντικο.οπως νιωθεις εσυ

Και εγώ αυτής της άποψης είμαι.εξαλλου παρακολουθείτε τακτικά το μωρό απ'τον παιδίατρο, θα ενημερωνεσαι απ'αυτόν.καποιες γνωστές μου που πήρανε ζυγαριά, μπήκαν στο τρυπάκι του καθημερινού ζυγισματος και τους έγινε εμμονή αν θηλάζουν σωστά το μωρό, πόση ώρα πρέπει να το κρατάνε σε κάθε στήθος, "όχι ο γιατρός μου είπε 10' σε κάθε στήθος, όχι εμένα μου είπε 5' ", άλλες κάθονταν 30' με το βυζί έξω,κάθε τρείς και λίγο,με αποτέλεσμα να μην κάνουν τίποτα άλλο, επειδή η ζυγαριά δεν έδειξε χθες να έχει πάρει ούτε 20γραμμ.το μωρό. Είναι πολύ ψυχοφθόρο κατεμε, και ειδικά στην αρχή θέλουμε να έχουμε ψυχραιμία και νηφαλιότητα για να αντιμετωπίσουμε τις καινούργιες καταστάσεις με το μωρό στο σπίτι.

4 ώρες πρίν, dimitroula30 είπε:

@november rain κοριτσάκι μου περαστικό εύχομαι να ηταν αλλά κατα την γνώμη μου κακώς και δεν εμεινες να σε παρακολουθησουν. Ολα καλα θα πάνε έτυχε να το περάσεις κι αυτό. 

Εγώ κορίτσια με το μαλλί είμαι οκ. Το ειχα βάψει για το γαμο πριν ενα μηνα σχεδόν αλλά επειδή κάνω ανταύγειες είναι ακόμη πολύ ωραία . αποτρίχωση έχω κανει νύχια φυσικα δεν βαφω γιατί απ οτι ξέρω δεν κανειι. Τωραλουσιμο μερα παρα μερα τα φτιάχνω. Τρεις μέρες εμειναν μέχρι να μπω τέταρτη εκτος απροόπτου βέβαια. Αν και δεν βλέπω τίποτε για νωρίτερα.ο Μπέμπης κανει τον κινέζο.

 

Κατά την γνώμη πολλών κακώς έφυγα από την ασφάλεια του νοσοκομείου, όμως υπάρχουν και κάποιες άλλες παράμετροι που για μένα είναι εξίσου σημαντικοί:τα τρία παιδιά στο σπίτι με μια γιαγιά εκτός τόπου και χρόνου, να μην τα φροντίζει όπως θα ήθελε η κάθε μάνα για τα παιδιά της, είναι πολύ ψυχοφθόρο για μένα η σκέψη μου να είναι εκεί πίσω, χωρίς να έχω διευθετήσει κάποιες εκκρεμότητες.γιατι σκοπεύω να φέρω την μάνα μου από Αθήνα, να μείνει μαζί μου στο μαιευτήριο και ο σύζυγος να κάτσει με τα παιδιά στο σπίτι.η πεθερά στο μόνο που μπορεί να συνεισφέρει είναι μια κατσαρόλα φαγητό να ετοιμάσει, τίποτα παραπάνω και για να γελάσουμε λίγο θα σου πω το επικό που έκανε χθες, αυτές τις 5ωρες που ελειπα.ειχα πετάξει στα σκουπίδια παλιά δικά μου εσώρουχα και τα είχε βγάλει και τα είχε ξανατοποθετησει στο συρτάρι μου.με ποίο δικαίωμα;;με αυτό του αδιακριτου ανθρώπου.. δεν τολμώ να σκεφτώ να μείνει 3 μέρες με τα παιδιά, προτιμώ να μείνω μόνη στο νοσοκομείο χωρίς συνοδό και να κάτσει ο σύζυγος στο σπίτι..

4 ώρες πρίν, dimitroula30 είπε:

@november rain κοριτσάκι μου περαστικό εύχομαι να ηταν αλλά κατα την γνώμη μου κακώς και δεν εμεινες να σε παρακολουθησουν. Ολα καλα θα πάνε έτυχε να το περάσεις κι αυτό. 

Εγώ κορίτσια με το μαλλί είμαι οκ. Το ειχα βάψει για το γαμο πριν ενα μηνα σχεδόν αλλά επειδή κάνω ανταύγειες είναι ακόμη πολύ ωραία . αποτρίχωση έχω κανει νύχια φυσικα δεν βαφω γιατί απ οτι ξέρω δεν κανειι. Τωραλουσιμο μερα παρα μερα τα φτιάχνω. Τρεις μέρες εμειναν μέχρι να μπω τέταρτη εκτος απροόπτου βέβαια. Αν και δεν βλέπω τίποτε για νωρίτερα.ο Μπέμπης κανει τον κινέζο.

 

Κατά την γνώμη πολλών κακώς έφυγα από την ασφάλεια του νοσοκομείου, όμως υπάρχουν και κάποιες άλλες παράμετροι που για μένα είναι εξίσου σημαντικοί:τα τρία παιδιά στο σπίτι με μια γιαγιά εκτός τόπου και χρόνου, να μην τα φροντίζει όπως θα ήθελε η κάθε μάνα για τα παιδιά της, είναι πολύ ψυχοφθόρο για μένα η σκέψη μου να είναι εκεί πίσω, χωρίς να έχω διευθετήσει κάποιες εκκρεμότητες.γιατι σκοπεύω να φέρω την μάνα μου από Αθήνα, να μείνει μαζί μου στο μαιευτήριο και ο σύζυγος να κάτσει με τα παιδιά στο σπίτι.η πεθερά στο μόνο που μπορεί να συνεισφέρει είναι μια κατσαρόλα φαγητό να ετοιμάσει, τίποτα παραπάνω και για να γελάσουμε λίγο θα σου πω το επικό που έκανε χθες, αυτές τις 5ωρες που ελειπα.ειχα πετάξει στα σκουπίδια παλιά δικά μου εσώρουχα και τα είχε βγάλει και τα είχε ξανατοποθετησει στο συρτάρι μου.με ποίο δικαίωμα;;με αυτό του αδιακριτου ανθρώπου.. δεν τολμώ να σκεφτώ να μείνει 3 μέρες με τα παιδιά, προτιμώ να μείνω μόνη στο νοσοκομείο χωρίς συνοδό και να κάτσει ο σύζυγος στο σπίτι..

  • Χαχα 1

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , rainbow είπε:

novemper rain: Τι βλακεια ειναι αυτη με την παρακολουθηση .αν εχει καποιο προβλημα να το κρατησουν οχι ομως ετσι χωρις λογο.και παλι μπορουν να το εχουν οι μαιες για παρακοκουθηση αν φοβουνται τοσο πολυ.τι να πεις...στο δικο μας νοσοκομειο απλα φοβουνται αν ειναι κατω απο 2.500 κιλα και μονο αν εχει σοβαρη αναπνευστικη δυσχερεια το στελνουν γιατι δεν εχει μοναδα.γνωστη μου γεννησε 35 βδομαδων 2.450 και ηταν μια χαρα το μωρο κ χωρις κορτιζονες.

Το ξέρω, εδώ δυστυχώς έχουμε άλλο σύστημα.και επειδή είμαι αρκετά αγχωδης άνθρωπος μου κάνει κακό στην ψυχολογία μου τέτοιος " αποχωρισμος". όπως και προείπα με τα παιδιά στο σπίτι,αν ξέρω ότι είναι με ασφαλή άτομο έχω καλύτερη και γρηγορότερη ανάρρωση , είναι στον χαρακτήρα μου αυτή η ανασφάλεια και δεν έχω καταφέρει να την αποβάλλω.ισως επειδή ζω μακριά από τους δικούς μου πολλά χρόνια και έχω μάθει να τα κάνω όλα μόνη μου χωρίς βοήθεια, και κάτι λιγότερο από αυτό που προσφέρω εγώ για τα παιδιά μου δεν το δέχομαι...

  • Μου αρέσει 1

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

novemper rain: Σιγουρα ξερεις καποια πραγματα παραπανω απλα εγω σκεφτηκα οτι επρεπε να μεινεις για το λογο να μη συμβει κατι κακο σε εσενα η το μωρο.ενταξει η πεθαρα σου δεν παιζεται...

Link to comment
Share on other sites

@november rain εχεις δίκιο σε όλα οσα γραφείς, και εκτος αυτου σαν πιο εμπειρη με τρια παιδάκια κάτι ξέρεις παραπανω το τι ειναι καλυτερο και για εσενα και για το μωρακι. Απλα εγώ σαν πρωταρα θα τα χα κάνει πανω μου . θέλω να σε συγχαρω για τη δύναμη και το θάρρος σου. Αραγε θα γίνω ποτε κι εγώ έτσι;; παντως όσον αφορα το Έμα των εσωρούχων μ εκανες και γελασα πολύ!!!! Έλεος..... Χαχα σπίτι γρηγορα να προλαωεις τα χειρότερα!!! 

  • Χαχα 1

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , november rain είπε:

Το ξέρω, εδώ δυστυχώς έχουμε άλλο σύστημα.και επειδή είμαι αρκετά αγχωδης άνθρωπος μου κάνει κακό στην ψυχολογία μου τέτοιος " αποχωρισμος". όπως και προείπα με τα παιδιά στο σπίτι,αν ξέρω ότι είναι με ασφαλή άτομο έχω καλύτερη και γρηγορότερη ανάρρωση , είναι στον χαρακτήρα μου αυτή η ανασφάλεια και δεν έχω καταφέρει να την αποβάλλω.ισως επειδή ζω μακριά από τους δικούς μου πολλά χρόνια και έχω μάθει να τα κάνω όλα μόνη μου χωρίς βοήθεια, και κάτι λιγότερο από αυτό που προσφέρω εγώ για τα παιδιά μου δεν το δέχομαι...

Σε καταλαβαινω πολυ σε αυτο. Κι εγω που ευτυχως εχω την πεθερα μου για το παιδι που την εμπιστευομαι με κλειστα ματια, ομως το ακεφτομαι ππυ θα την αποχωριστω 3 μερες! Και μαλιστα σκεφτομουν καλυτερα να μην με πιασει να γεννησω απροοπτα βραδυ για να προλαβω να χαιρετησω το παιδι, μη φυγω αρον αρον μεσα στη νυχτα και δεν προλαβω να τη χαιρετησω και να της εξηγησω!! Αυτο με το νοσοκομειο ομως δεν το ηξερα και δεν το εχω ακουσει αλλου! Σωστη αποφαση πηρες τοτε!!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@elenakith εγω ρωτησα την παιδιατρο που εχω καταληξει να παρακολουθει το μικρο οταν γεννηθει αν θεωρει οτι πρεπει να νοικιασω ζυγαρια, κ μου πε καλυτερα οχι, οτι δεν χρειαζεται να μπω στο τρυπακι αυτο... κ οτι αν καποια στιγμη χρειαστει εξτρα ζυγιση περαν των επισκεψεων των στανταρ μου λεει μπορεις να ερθεις χωρις ραντεβου να το ζυγισουμε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@elenakith νομιζω οτι η @lina!!! εχει δικιο, καλυτερα να συνεννοηθεις με τον παιδιατρο σου. Εμας η παιδιατρος, που ειναι και προσωπικη φιλη, τις πρωτες 40 ημερες ερχοταν αυτη στο σπιτι. Ειχαμε και προβλημα με την προσληψη βαρους οποτε η ζυγαρια χρειαστηκε. Τη ζυγιζα ομως αυστηρα μια φορα την εβδομαδα. Σε καμια περιπτωση μην αγορασεις ομως, αν χρειαστει να νοικιασεις.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, lina!!! είπε:

@elenakith εγω ρωτησα την παιδιατρο που εχω καταληξει να παρακολουθει το μικρο οταν γεννηθει αν θεωρει οτι πρεπει να νοικιασω ζυγαρια, κ μου πε καλυτερα οχι, οτι δεν χρειαζεται να μπω στο τρυπακι αυτο... κ οτι αν καποια στιγμη χρειαστει εξτρα ζυγιση περαν των επισκεψεων των στανταρ μου λεει μπορεις να ερθεις χωρις ραντεβου να το ζυγισουμε...

Ναι αυτό με την ζυγαριά είναι μεγάλο σενάριο,κολλας με το βάρος του μωρού και χάνεσαι σε μετρήσεις, υπολογισμούς αντί να σε κατευθύνει το ένστικτο σου και απλά να προσφέρεις γάλα όσο ζητά το παιδί σου.εμενα πάντως γνωστές και άλλες κοπέλες που μιλάγαμε στο cafe παλιότερα δεν την προτίμησαν την ζυγαριά, μια κοπέλα που πήρε,φρικαρε και μας το έλεγε, είχε αγχωθει τρομερά γιατί περίμενε αλλά νούμερα να γράφει η ζυγαριά και άλλα έγραφε.και αυτό την αποπροσανατολιζε από την σωστή σίτιση του παιδιού.εξαλλου βρε αγαπη θα βλεπεις εσυ,αν το μαγουλακι φουσκώνει καθε βδομαδα,,αν τα μπουτακια αφρατευουν,ακομα και αν ειναι το ίδιο βαρύ απο όταν το πήρες για πρώτη φορά αγκαλιά,αυτος είναι ο καλύτερος οδηγός με κλειστά μάτια.εσυ αποφασίζεις...:-D

4 ώρες πρίν, dimitroula30 είπε:

@november rain εχεις δίκιο σε όλα οσα γραφείς, και εκτος αυτου σαν πιο εμπειρη με τρια παιδάκια κάτι ξέρεις παραπανω το τι ειναι καλυτερο και για εσενα και για το μωρακι. Απλα εγώ σαν πρωταρα θα τα χα κάνει πανω μου . θέλω να σε συγχαρω για τη δύναμη και το θάρρος σου. Αραγε θα γίνω ποτε κι εγώ έτσι;; παντως όσον αφορα το Έμα των εσωρούχων μ εκανες και γελασα πολύ!!!! Έλεος..... Χαχα σπίτι γρηγορα να προλαωεις τα χειρότερα!!! 

Αγάπη σ'ευχαριστω για τα καλά σου λόγια, δεν κάνω κάτι παραπάνω από αυτό που με προστάζει η φύση μας.ο ρόλος της μάνας για μένα είναι ανιδιοτελής θυσία και αγάπη για το θείο δώρο που μας χαρίστηκε.ετσι το νιώθω έτσι πράττω.αν ένιωθα λιγότερο ευλογημένη που κατάφερα να αποκτήσω τα παιδάκια μου, τότε ίσως να έκανα έκπτωση στα συναισθήματα μου, αλλά μου είναι αδύνατον γιατί σε βάθος χρόνου, θα το δεις και συ πίστεψέ με, θα δεις πόσο δυνατή γυναίκα είσαι,που γεννας παιδιά, που στερεισαι για χάρη τους, που πονάς για αυτά, αλλά αντέχεις σαυτόν τον αγώνα, γιατί έχεις την ευλογία από τον Θεό μας να γίνεις μητέρα.δεν είναι όλες οι κοπέλες τυχερές να το λάβουν αυτό το δώρο... όταν μεγαλώσει η οικογένεια σου, θα νιώθεις δυνατή, τώρα είναι η πρώτη φορά, είναι λογικό να είσαι στρεσαρισμενη, την επόμενη θα πατάς με πιο σταθερά βήματα . καλά για να μην πω για την μεθεπόμενη που θα δίνεις μαθήματα στις πρωταρες... χαχαχα

Καλά όσο για την πεθερουλα,αλλου παπά Ευαγγέλιο... φευγατη!!! Ας φτιάχνει κανά ταψί φαγητό, κάτι είναι κι αυτό!!


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

@CME2205 καλημέρα κπριτσακι μου!! Άντε κι εγώ δυο μερουλες ακόμη εκτος απροόπτου -που δεν το βλεπω . πάντως οι πόνοι στη λεκάνη με έχουν τρελανει


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...