Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

εφτασε ο καιρος κοριτσια!!! Εμεις εχουμε αυριο ραντεβου με τον γιατρο.σκεφτομαι να του πω το σ/κ να με βαλει για καισαρικη αφου δεν γυριζει και τοτε θα ειμαι 39 κ 3.αλλα δεν ξερω τι θα μου πει γιατι ειναι της υπομονης...αλλα εμενα με τρωει το αγχος καθε μερα αν κουνιεται..γιατι εχει ελατωσει πολυ τις κινισεις λογω χωρου.

σε μαρσιπο απο ποτε μπορεις να το βαλεις το μωρο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, rainbow είπε:

εφτασε ο καιρος κοριτσια!!! Εμεις εχουμε αυριο ραντεβου με τον γιατρο.σκεφτομαι να του πω το σ/κ να με βαλει για καισαρικη αφου δεν γυριζει και τοτε θα ειμαι 39 κ 3.αλλα δεν ξερω τι θα μου πει γιατι ειναι της υπομονης...αλλα εμενα με τρωει το αγχος καθε μερα αν κουνιεται..γιατι εχει ελατωσει πολυ τις κινισεις λογω χωρου.

σε μαρσιπο απο ποτε μπορεις να το βαλεις το μωρο;

Σε μαρσιπο τυπου sling που ναι το πανι κ μπαινει κ ξαπλωτο το μωρο μπορεις απο την αρχη απ οτι θυμαμαι που μου χε πει μαια...τωρα για τα αλλα που στεκεται το μωρο τυπου ορθιο με τα ποδια ανοιχτα δεν ξερω... νομιζω λιγο πιο μετα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, rainbow είπε:

εφτασε ο καιρος κοριτσια!!! Εμεις εχουμε αυριο ραντεβου με τον γιατρο.σκεφτομαι να του πω το σ/κ να με βαλει για καισαρικη αφου δεν γυριζει και τοτε θα ειμαι 39 κ 3.αλλα δεν ξερω τι θα μου πει γιατι ειναι της υπομονης...αλλα εμενα με τρωει το αγχος καθε μερα αν κουνιεται..γιατι εχει ελατωσει πολυ τις κινισεις λογω χωρου.

σε μαρσιπο απο ποτε μπορεις να το βαλεις το μωρο;

Αν σε αγχωνει κάτι και βέβαια θα του το πεις για το σκ, εξάλλου έχεις φάει ήδη όλο το μήνα σου.και εγώ αν δεν την έχω νιώσει την μπέμπα για αρκετή ώρα,ψαχνομαι και αγχώνομαι... δεν παίζουμε με αυτά, τελευταία στιγμή..

2 ώρες πρίν, lina!!! είπε:

Σε μαρσιπο τυπου sling που ναι το πανι κ μπαινει κ ξαπλωτο το μωρο μπορεις απο την αρχη απ οτι θυμαμαι που μου χε πει μαια...τωρα για τα αλλα που στεκεται το μωρο τυπου ορθιο με τα ποδια ανοιχτα δεν ξερω... νομιζω λιγο πιο μετα...

Συμφωνώ και εγώ, το υφασμάτινο τύπου σλινγκ είναι καλύτερο και το χρησιμοποιείς από την αρχή, ο όρθιος μάρσιπος είναι τελείως άβολος, είχα πάρει και δεν μου έκανε σε τίποτα.ουτε σούπερ μάρκετ μπορούσα να πάω να απλώσω τα χέρια, έβρισκε το μωρό μπροστά στους πάγκους και αν το έπαιρνε ο ύπνος δεν μπορούσα να το βγάλω από το μάρσιπο έπρεπε να ξεκουμπωσω 10 κουμπώματα

Εγώ κορίτσια αύριο πρωί έχω κορδέλα, και θα πω στην γιατρό αν όλα πάνε καλά μεχρι τότε να μπούμε στις 23 την Τρίτη!με βολεύει να κλείσω και εισιτήρια στην μάνα μου, για να δούμε...


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισα απο το γιατρο και τελικα κλεισαμε ραντεβου για προκληση την Τεταρτη στις 9 το πρωι. Μου ειπε πως δεν εχει νοημα να περιμενουμε αλλο με τοσο μεγαλο μωρο αφου εκλεισα τις 38 εβδομαδες γιατι μετα ρισκαρουμε τον φυσιολογικο και αυξανουμε τις πιθανοτητες για καισαρικη. Επισης με την κατασυαση στο ισχιο μου δεν νομιζω οτι ειναι εφικτο να περιμενω. Ειμαι χαλια, ποναω απεριγραπτα και δεν μπορω να περπατησω ουτε μεχρι το μπανιο!!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

cme2205: Με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου.πωπω αυτη τη βδομαδα δεν θα προλαβαινουμε τα γεννητουρια..να πανε ολα καλα σε ολες μας ευχομαι!!

μου εδωσαν ενα μαρσιπο της chico και ελεγα να το χρησιμοποιησω για κενα σουπερ καμια βολτα .απλα σκεφτομουν εκει στους δυο μηνες μπαινουν η πρεπει να μαγαλωσουν κ αλλο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι κανετε κοριτσακια μου.σας βρισκω ολες ανυπομονες κ σας χαιρομαι.εμειςπολυ καλα παμε απλα απο το θεμα το εντερου δεν εχουμε κανενα συμτωμα αλλα ο σταφυλλοκοκος μας παει λιγο πισω λογο της αντιβιωσης.καλως εχοντων των πραγματων την αλλη εβδομαδα θα τον παρουμε σπιτι.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Πηγα και γω στο γιατρο... με εξετασε και απο κατω παλι.. δεν εχει κατεβει ακομα.. θα το περιμενουμε μεχρι κυριακη μηπως βγει μονο του αλλιως προκληση τη Δευτερα, την παρασκευη ωστοσο θα ξαναδουμε τα αμνιακα για να μην ρισκαρουμε επειδη ειναι μειωμενα... Αχ μακαρι να θελει να  βγει στην ωρα του να μην μπω με προκληση...

Σε βαρος μας εδειξε 3750...

Link to comment
Share on other sites

@lina!!! γιατι σε φοβιζει η προκληση; εγω στο πρωτο ενω μου ειχαν σπασει τα νερα δεν με ειχαν πιασει η πονοι και μου εβαλαν ορο. Και τωρα με προκληση θα μπω αλλα το προτιμω απο το να μου ερθει ξαφνικα μεσα στη νυχτα και να τρεχω!

@Μανιταρι Μαγικο κουραγιο λιγο ακομα και σε λιγο ο πριγκηπας σου θα ειναι μαζι σας!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@CME2205 Πόσο σου είπε ότι ζυγίζει το μωρό; Έχω κι εγώ το ίδιο θέμα. Ενώ εχω ΠΗΤ στις 9-2, ο γιατρός θέλει να με βάλει για πρόκληση στις 38 βδομάδες, για να μην καταλήξουμε σε καισαρική. Εμένα ήταν 3600 στις 35 εβδομάδες και 4 ημέρες. Εγώ ήθελα να γεννηθεί από μόνο του, γιατί είναι το καλύτερο για το μωρό να πάρει όλο το μήνα, για να πονέσω λιγότερο και να είναι πιο σίγουρος ο φυσιολογικός. Απλά παλιά ένα σωρό παιδιά γεννιόντουσαν φυσιολογικά κι ας ήταν 4 κιλά.

Link to comment
Share on other sites

@CME2205 εγώ αυριο έχω ραντεβού για να μου πει την ωρα που θα μπω την τέταρτη με πρόκληση. Κι εγώ να σου πω θα προτιμουσα να ερθει φυσιολογικα δεν ξέρω γιατί με Φοβιζει τόσο. Καλα εγώ φοβάμαι ακόμη και την επισκληρηδιο . μου είπαν οτι πονάει :( δεν ξερωτι θα με πονέσει περισσότερο. Κ αν τελικά πάω με πρόκληση και παλι δεν κάνω διαστολή;θα φαω και το μαχαίρι μετα. 


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@CME2205 βασικα φοβαμαι το ενδεχομενο της καισαρικής... γιατι μου πε και ο γιατρος οτι αν δεν εξελισσεται το πραγμα με τους πονους τοτε υπαρχει το ενδεχομενο καισαρικής. Και ενταξει δεν ειναι οτι ειμαι τυπου φανατικη υπερμαχος φ.τ απλα με φοβηζει η καισαρικη λογω του μετα , οτι μπορει να ποναω και να μην αντεχω να θηλασω, οτι θα φοραω καθετηρα νομιζω στην αρχη-- ναι ειναι αστειο μη γελασετε, το αγχος αν θα δουλεψει το εντερο κλπ. Οπότε λεω καλυτερα ας ερθει μονο του να αποφυγουμε ολα αυτα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

dimitroula 30:εσενα γιατι δεν σε αφηνει καμια μερα ακομα πριν σε βαλει με προκληση;

διαβασα οτι στη καισαρικη βοηθαει μετα να μασας τσιχλα 3 φορες τη μερα για μιση ωρα.οτι λεει κανει το στομαχι να παραγει γαστρικα υγρα και ετσι βοηθαει να κινητοποιηθει το εντερο πιο γρηγορα.δεν ξερω αν ισχυει αλλα εχει μια λογικη.

lina: Το χειροτερο ειναι να θες να έαεριστεις σοορυ κ ολας..και να μην μπορεις γιατι θα γινετα χαμος στο δωματιο και θα ντρεπεσαι κ για να ξεκινισουν να σου δωσουν εστω κ τον φιδε θα σε ρωτανε συνεχεια..ο καθετηρας δε βαριεσαι μια μερα ειναι θα περασει.οσο για τον πονο και ο φτ εχει πονο η μαμα μου μου ελεγε 12 μερες εκανε να κατσει κανονικα

αλλα λογικα θα γεννησεις φυσιολογικα..εγω παντως δεν τα γλυτωνω..

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια τώρα ξάπλωσα και δεν ξέρω για πόσο... έχω τα 2μεγαλα με ιωση, από το απόγευμα, μου κάνουνε συνέχεια εμετό και πλένω συνέχεια χαλιά, παπλώματα, πατώματα...τα έχουν κάνει όπου βρουν και τώρα καθαρίζω... δεν νιώθω πολύ καλά, ζαλίζομαι, αύριο να ξημερώσει με το καλό για όλους μας και να πάω νοσοκομείο να κλείσω ημερομηνία γιατί δεν αντέχω άλλο με την κοιλιά στο στόμα, υποφέρω... άσε που φοβάμαι μην κολλήσω καμία ίωση και πάει πίσω η γέννα... σήμερα σκατα όλα..


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...