Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 19 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

      Καλησπέρα! Είμαι και εγώ 37 και τον Φεβρουάριο στην ωοληψία πήραμε 15 ωάρια, εκ των οποίων τα 12 ήταν καλά. τελικά προχώρησαν μόνο 3 και τα κρυοσυντηρήσαμε 3 ημερών (1 καλό και 2 μέτρια). εμάς μας είπαν οτι έφταιξε το σπέρμα γιατί είχε πολύ κακή μορφολογία. ο γιατρός πρότεινε και άλλη ωοληψία τώρα μετά το πάσχα και παλεύουμε να φτιάξουμε το σπέρμα. τον ρώτησα αν μας θεωρεί πολύ δύσκολη περίπτωση να τα καταφέρουμε και ήταν αρκετά καθυσηχαστικός επειδή παίρνουμε αρκετά ωάρια. εσας πως ήταν το σπέρμα;; να σου πω οτι την επομενη μερα είχε γονιμοποιηθεί μόνο ένα και περίμεναν να δουν αν θα προχωρήσει και κανένα άλλο. η απογοήτευση ήταν τεράστια. τελικά το καλό έμβρυο είναι από αυτα που καθυστέρησαν να γονιμοποιηθούν, 

      πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια ανέβασα φωτό το τεστ που έκανα σήμερα,νομίζω πως είναι αρνητικό,απλά ήθελα να ρωτήσω αν αυτή η πολύ αχνή γραμμή είναι αυτό που λέγατε "γραμμή ανίχνευσης",έτσι ώστε να μάθω να τις ξεχωρίζω 

      Είμαι από το λαπτοπ και η φωτογραφία φαίνεται πολύ θολά. αλλά γιατί νομίζω οτι βλεπω αχνη γραμμη;; την βλέπεις εσυ; ποια μέρα είσαι; 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , november rain είπε:

Κορίτσια γέννησα, όλα καλά, το κορίτσι μου στις 37βδομαδ. 3500κιλα, το θηλάζω είμαι ευτυχισμένη πολύ,σας εύχομαι καλή λευτεριά σε όλες θα τα πούμε σύντομα πάλι γιατί κλαίει.....

Να σου ζησει η κουκλα σου ! Γερη και δυνατη!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κοριτσάρες με τα μωράκια σας!!!!

 

@november rain να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου και να είστε γερές κι ευτυχισμένες και οι 2!!!

@lina!!! με το καλό τη Δευτέρα να πάνε όλα καλά και να έχεις μια εύκολη γέννα εύχομαι!

@rainbow εγώ έμεινα τελευταία νομίζω!!! χαχαχαχα πώς το πέτυχα αυτό? και να φανταστείς έχω περιθώριο μέχρι 31.1.18..Εύχομαι να πάνε όλα καλά τη Δευτέρα, με το καλό!

@CME2205 ή @fanouliμήπως θα μπορούσατε αν ξέρετε, να μου στείλετε σε πμ το όνομα του γιατρού που έγινε το περιστατικό? απλά για να τον αποφύγω στο μέλλον. Δεν λέω για το δυστυχές συμβάν, μπορεί και στον καλύτερο γιατρό να συμβεί μια στραβή, απλά το ότι εξαφανίστηκε και δεν ενημέρωσε καν τους συγγενείς μετά το θεωρώ απαράδεκτο, αν όχι ενοχοποιητικό...

Εμείς κορίτσια πήγαμε σήμερα στο γιατρό,έκανα καρδιοτοκογράφο, όλα καλά, συσπάσεις δεν είχα πολλές και κλείσαμε ραντεβού για καισαρική για Τρίτη πρωί. Να σας πω την αλήθεια αγχώθηκα... δυστυχώς και να ήθελα φυσιολογικό τοκετό, και παρά το ζάχαρο, την ινσουλίνη και τις αντιπηκτικές, έχω βγάλει και κονδυλώματα που είχα παλιά και είναι μάλλον επικίνδυνο για το μωρό..ο γιατρός μου είπε να αποφασίσω μόνη μου και συμφώνησα ότι η καισαρική μάλλον θα είναι πιο ασφαλής για τον μπέμπη.

Πήγα και σε μαθήματα θηλασμού, ήταν πολύ ενδιαφέρον, και υπάρχει τμήμα στο Έλενα που βοηθάει στο θηλασμό άσχετα αν έχεις γεννήσει εκεί ή αλλού. Έχερι τηλ γραμμή, emailή μπορείς να πας κατευθείαν στο τμήμα θηλασμού με το μωρό σου για να σε βοηθήσουν στην πράξη!


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

elenakith: Αντε μια μερα διαφορα θα εχουμε..ελπιζω να μπαινει καμια απο τις μανουλες σε λιγο να μας λεει για τον θηλασμο κ καμια συμβουλη σαν πιο παλιες! Ναι καλυετερα καισαρικη αφου σου δημιουργηθηκε προβλημα μη ρισκαρεις.

τελικα απο ολη την παρεα δυο γεννησαν μονο φυσιολογικα η κανω λαθος;

Link to comment
Share on other sites

@november rain να σου ζησει το ζουζουνακι σου!!

@elenakith δεν ξερω το ονομα του γιατρου. Παντως αυτος ενημερωσε το συζυγο που ηταν ηδη μεσα στα χειρουργεια και δεν ενημερωσε τους υπολοιπους συγγενεις που ηταν στο θαλαμο αναμονης (λογω επαρχιας ειχαν ερθει πολλα ατομα) και βγηκε ο συζηγος και το ειπε. Αυτο δεν ειναι μεμπτο, ετσι κι αλλιως σε αυτες τις περιπτωσεις ενημερωνεις τον πιο στενο συγγενη και σε ιδιωτικο χωρο, οχι στην αιθουσα αναμονης που μπορει να ακουει ο οποιοσδηποτε. Εκεινη την ωρα εγινε πανικος γιατι μπουκαρε ο συζηγος μεσα στην αιθουσα του χειρουργειου πριν ακομα πεθανει και φωναζε και προσπαθουσαν να τον βγαλουν εξω. Το φαουλ του γιατρου κατα τη γνωμη μου ηταν που εφυγε απο το νοσοκομειο μετα το περιστατικο αλλα μπορει και ο ιδιος να ηταν σε σοκ. Επειδη ομως εχω βρεθει στη θεση του γιατρου, να χασεις δηλαδη ασθενη εκει που κανεις δεν το περιμενει, θελει παρα πολυ ψυχραιμια και λεπτους χειρισμους ο τροπος αντιμετωπισης των συγγενων. Το οτι ο θανατος δεν ηταν αναμενομενος δε σημαινει οτι εκανε απαραιτητα κατι λαθος ο γιατρος.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσακια μου.απο οτι βλεπω γεννησατε καποιες!!! Να σας ζησουν τα μπεμπακια σας να ειναι καλοτυχα! Εμεις μια χαρα παμε την τεταρτη θα το φερουμε σπιτι.επιτελους.βεβαια οι μερες περνανε βασανιστικα αλλα περνανεεεεε!!

Link to comment
Share on other sites

 

@CME2205 σ'ευχαριστώ, δεν το ήξερα ότι είχε ενημερωθεί ο πατέρας.. τι κάνει ο γιος σου???

 

@Μανιταρι Μαγικο χαίρομαι πολύ που πάτε καλά! Άντε να τελειώνει η περιπέτειά σας και να κοιμηθείτε αγκαλίτσα την Τετάρτη! 

 

τι κάνουν οι υπόλοιπες μανούλες? έχει φορέσει καμία πάνα βρακάκι για την ακράτεια? βολεύει?

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το απογευμα γυρισαμε σπιτι...δραματικη η κατασταση. Ο μπεμπης απο την ωρα που μπηκαμε δεν εχει ξεκολλησει απο το στηθος και η μικρη σε εξαλλη κατασταση. Το ποδι μου εντωμεταξυ δεν μου περασε με τον τοκετο και κουτσαινω ακομα. Νομιζω δεν θα την παλεψω με το θηλασμο. Σημερα η νυχτα προβλεπεται μαραθωνιος και αυριο πως θα την παλεψω με τη μικρη; @november rain εσυ που το εχεις κανει πολλες φορες το σπορ πως τα καταφερες;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

cme2205: Πιστευω η μικρη θα ηρεμισει λιγο σε μερικες μερες.γιατι σκεψου τωρα ειχε να σε δει τοσες μερες και με το πας σπιτι σε βλεπει συνεχεια με τον μπεμπη της ηρθε λιγο καπως αλλιως θα το περιμενε η καημενουλα.ολα θα στρωσουν σε λιγο θα δεις κανε λιγο υπομονη θα βρει και τους ρυθμους του ο μπεμπης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Οντετ είπε:

Είμαι κι εγω :)

Ποτε εχεις ΠΗΤ; θα μπεις κανονικα ή νωριτερα;

Νομιζω οτι ειναι αλλα 2-3 κοριτσια λρος το τελος του μηνα που δεν μπαινουν πολυ συχνα


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

τελευταια μερα σημερα που ειναι στην κοιλια η μπεμπουλα!!ποτε βγηκε θετικη η χοριακη ποτε εφτασε ο καιρος ουτε που καταλαβα!!τοσες ανησυχιες και αγχος και απο αυριο ξεκινανε αλλα αγχη..τελικα νομιζω οτι οντως η εγκυμοσυνη ειναι η καλυτερη περιοδος παρα τις οποιες δυσκολιες..νομιζω θα μου λειψει ολο αυτο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...