Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Cmes: Πολυ καλα σας βρισκω..να σου φυγεο κ εσενα το αγχος.εμεις την κυριακη κλεινουμε 20 αλλα δεν νομιζω να ρθει ο παιδοαττος κυριακατικα.παντως εμενα με εχειβτρελανει αυτο το κορισι.μια τρωει συμπληρωμα 15 μια 30 μια 40 ουτε ξερω τελικα με ποσο χορταινει.εγω πρεπει να βγαζω περιπου 60ml το πολυ.αντε να δουμε εμεις αν βαλαμε κανενα γραμμαριο.

 

τα λοχεια ποτε σταματανε;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, CMES είπε:

Λοιπον κοριτσια ζυγιστηκαμε σημερα. Εχουμε φτασει 4690!!!! 20 ημερων σημερα!!

Αχιυ μωρε ενας παιδαρος! Κι εμενα που κανονικα ειχε πητ τη μερα που γεννηθηκε το δικο σου αλλα βγηκε 20 μερες πιο πριν, τωρα που σαραντισε ειναι ενα κιλο ολοκληρο κατω απο εσας το μικρουλι μου! 

Link to comment
Share on other sites

@rainbow εμας η παιδιατρος ειναι και πολυ φιλη, θα γινει και νονα του μπεμπη! Οποτε εχουμε την οικιοτητα να την ενοχλουμε συνεχεια!

@Έσπερος καλα μην συγκρινεις, εγω ζω στο σπιτι των γιγαντων!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καριτσακι μου τι κανετε;;σας διαβαζω καθημερινα αλλα δεν προλαβαινω να γραψω.εμεις καλα παμε δεν θηλαζω βεβαια ( κ στεναχωριεμαι αφανταστα γι αυτο) πινει ειδικο υποαλεργικο γαλα.τις τελευταιες μερες εχουμε ενα θεμα με τα σαλια πνιγεται.πριν 3 μερες το επαθε στον υπνο του.δεν μπορουσε να ανασανει καλα ειχε κ μυξουλες μαλον κ το παιδι ειχε ασπρισει κ δεν αντιδρουσε καν.ηταν σαν αναισθητο.τα καναμε πανω μας με τον αντρα μου πηρα την πεθερα μου κ μολις το ειδε το επιασε απο τα ποδια κ το τιναξε αναποδα.ευτυχως ολα καλα συνηλθε.την επομενη τον πηγα στο γιατρο γτ ανησυχισαμε δεν βρηκε τπτ.εσεις που εχετε καποια εμπειρια απο νεογεννητα μηπως ξερετε γτ μπορει να το παθαινει;;ο γιατρος μου ειπε οτι συμβαινει σε παρα πολλα βρεφη.τωρα δεν το παθαινει τοσο πολυ οσο πριν απο 2 απο μερες αλλα το παθαινει.το βραδυ καθομαι ξυπνια να το φυλαω κ το πρωι το κραταει ο αντρας μου για να κοιμηθω

Link to comment
Share on other sites

μανιταρι μαγικο: Υποαλλεργικο δινεται λογω του εντερου που ειχε προβλημα;σχετιζεται με αλλελγια η σας το εβγαλε στην πορεια; δεν ξερω γιατι το κανουν τα μωρακια μαλλον ειναι ακομα ανωριμο το συστημα κ δεν καταπινει καλα.να του κανεις πλυσεις στη μυτουλα.μηπως βοηθαει να το βαλεις να κοιμαται στο πλαι και με κλιση ρωτα τον γιατρο σου.δυσκολα περνατε κ εσεις...κουραγιο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μανιταρακι βαλτου ορο στη μυτη...εμας μας ειπαν 1 αμπουλα  πριν το φαγητο.. αν σου βγαζει γουλιτσα απο τη μυτη παλι ορο να μην ξεραινεται..προσοχη επισης να μην εχει πολυ ζεστη..

Link to comment
Share on other sites

@rainbowυποαλεργικο δινω λογο του προβληματος στο στομαχι.αν κ δεν υπαρχει λογος προληπτικα.κ ορο βαζουμε 3 φορες την ημερα κ κλιση εχω στη καλαθουνα κ πλαι τον κοιμιζω απο την πρωτη μερα που γεννηθηκε.εχω φοβηθει πολυ με αυτο που εγινε τις προαλλες κ δεν τον αφηνω απο τα ματια μου.ευτυχως δεν δουλευει ο αντρας μου κ τον κραταει  το πρωι κ εγω κοιμαμαι γτ τωρα οοοοοοολη νυχτα βαραω σκοπια πανω απο την καλαθουνα

@ZinaLoveναι αυτο με την ζεστη ειναι ενα θεμα...εχω σομπα με πελετ κ το σπιτι ειναι πολυ μικρο κ ζεστενεται αμεσως κ πολυ.μια την κλεινω μια την αναβω.τωρα λεμε με τον αντρα μου να βαλουμε πετρελαιο για να αναψουμε το καλοριφερ.δεν συμφερει βεβαια κ δεν μας περισευουν ( ανεργοι κ οι δυο) αλλα για το παιδι χαλαλι του.

Link to comment
Share on other sites

Λενε οτι πρεπει να φορανε ενα ρουχο παραπανω απο εμας...αυτο ειναι το κριτηριο..ενα ρουχο παραπανω απο εσας ετσι οπως εσεις νιωθετε ανετα..κ βαλε καμια κατσαρολα να βραζει να μην ειναι ξηρη η ατμοσφαιρα..

Link to comment
Share on other sites

@Μανιταρι Μαγικο βρε κοριτσι μου τι ε εχετε τραβηξει!! Να ρωτησω, οταν πνιγεται το ακουτε να βηχει ή σταματαει η ανασα κατευθειαν; εμενα μου πνιγεται συχνα και πολυ οταν τρωει, ακομα και στο στηθος, ποτε ομως στον υπνο. Οταν γινεται αυτο να το φερνεις καθιστο και γερμενο μπροστα σαν να σκυβει και να του χτυπας την πλατη. Μπορεις και αναποδα οπως εκανε η πεθερα σου ομως ειναι δυσκολο πρακτικα και δεν ειναι απαραιτητο να ερθει τελειως τουμπα.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@CMESκαποιες φορες βηχει καποιες αλλες οχι.οταν τρωει δεν πνιγεται παρολο που τρωει λαιμαργα.

@ZinaLoveναι ετσι μου ειπε κ ο γιατρος δεν τον φορτωνω με ρουχα το φανελακι του μια φορμιτσα κ μια λεπτη κουβερτα του βαζω κ τον τσεκαρω καθε λιγο μηπως εχει ιδρωσει.για υδρατμους βαζω ενα κατσαρολακι κατω απο το κρεβατι του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μανιτταρι μαγικο: Δεν νομιζω οτι φταινε τα πελετ κ οτι θα εοναι καλυτερα με το πετρελαιο.μαλλον εχει να κανει με το παιδι.ελπιζω σε καμια βδομαδα να στρωσει.πολυ δυσκολη η καταταση σου

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω δεν ξερω.μακαρι να στρωσει σε λιγες μερες γτ δεν ειναι οτι καλυτερο να μην κλεινω ματι ολο το βραδυ.βεβαια απο χτες εχει αρχισει να το παθαινει λιγοτερες φορες κ οχι τοσο εντονα οπως πριν.

Μηπως ξερει καποια να μου πει αν μπορει να μου ερθει περιοδος ενω δεν εχουν τελειωσει τα λοχεια;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

Τι να πω δεν ξερω.μακαρι να στρωσει σε λιγες μερες γτ δεν ειναι οτι καλυτερο να μην κλεινω ματι ολο το βραδυ.βεβαια απο χτες εχει αρχισει να το παθαινει λιγοτερες φορες κ οχι τοσο εντονα οπως πριν.

Μηπως ξερει καποια να μου πει αν μπορει να μου ερθει περιοδος ενω δεν εχουν τελειωσει τα λοχεια;;;

Δεν το ξερω αυτο με τα λοχεια παντως αυτο που ξερω ειναι οτι μπορει να κρατησουν απο λιγες ημερες εως και πανω απο μηνα. Εχω την εντυπωση ομως πως μεσολαβει ενα διαστημα απο οταν τελειωσουν εως την περιοδο.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα σας διαβαζω καθε μερα αλλα δεν εχω χρονο. Ο μικρος μου εχει κολικους και ξενυχταμε καθε βραδυ. Το γαλα μου το βγαζω με το θηλαστρο γιατι δεν εχω θηλη και με τις ψευδοθηλες γινομαστε μουσκεμα με το μπεμπη, οποτε οι ωρες που μου απομενουν με αποστειρωσεις αντλησεις ταισμα αλλαγμα νανουρισμα και κολικους ειναι ελαχιστες. Ψαχνω ενα τεταρτο να γυρω το κορμι μου οπως κ τωρα που σας γραφω. Ουφ!!!!! Μανιταρι μαγικο κι εμενα πνιγεται οταν τρωει και τρομαζω. Αν το φυσας στο προσωπο συνερχεται φυσικα και χτυπημα στην πλατουλα ορθιο. Μην ανησυχεις το παθαινουν ταμωρακια συχνα.


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικα περναμε ολες βλεπω!!! Κι εγω νυσταζω τοσο πολυ!! Δεν μπορω να πω οτι κουραζομαι ιδιαιτερα ομως μεσα στην ημερα δεν εχω ευκαιρια να κοιμηθω οποτε συνολικα κοιμαμαι 4-5 ωρες καθε βραδυ κι αυτες σπαστα. Θα ερθουν καλυτερες μερες κοριτσια!! 

Επισης ο γιατρος μου ειχε πει μολις σαραντησω να ξεκινησω πιλατες καθως και να κανω φυσιοθεραπειες πυελου γιατι με τοσο μεγαλα μωρα και 2 εγκυμοσυνες απανωτες ειναι πολυ πιθανο να κανω ακρατεια. Θελω πολυ να ασκηθω λιγο αλλα που θα αφηνω τα 2 μωρα;;;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...