Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

κοριτσια νομιζω αρχισα να εχω θεμα με το στηθος απο χθες αρχισε να πετρωνει σημερα η μικρη τρωει κανονικα στις ωρες της αλλα το στηθος μου μου φαινεται πρισμενο μετα απο αρκετη ωφα θηλασμου.εβαλα θηλαστρο το πρωι κ απο τοτε με ποναει ακομα περισσοτερο κ νιωθω σαν να με τσιμπαει καρφιτσα. Φυσιολιγικο ειναι η παω για μαστιτιδα..

 

..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, CMES είπε:

Ειχε 5-6 οριακα, ομως καθε βρεγμενη πανα ειχε τοσο λιγα τσισα που φαινοταν σχεδον στεγνη. Καταλαβαινσ οτι ηταν βρεγμενη γιατι αλλαζε χρωμα η γραμμουλα. Επισης εκανε παρα πολυ λιγα κακα τα οποια ηταν πρασινα, που απο οτι ειπε η παιδιατρος ειναι δειγβα υποσιτισμου. Εκανε και ικτερο.

τετοιες πανες ειχαμε κι εμεις οταν υποσιτιζοταν κ νομιζαμε οτι ειναι οκ! αλλα χωρις κακα (επισης δειγμα υποσιτισμου). τωρα καταλαβα τι θα πει βρεγμενη πανα! 

 

να ρωτησω κατι ασχετο; εσεις βγαινετε καθολου απο το σπιτι; εχετε αφησει τα μωρα μονα με καποιον αλλον; 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, rainbow είπε:

κοριτσια νομιζω αρχισα να εχω θεμα με το στηθος απο χθες αρχισε να πετρωνει σημερα η μικρη τρωει κανονικα στις ωρες της αλλα το στηθος μου μου φαινεται πρισμενο μετα απο αρκετη ωφα θηλασμου.εβαλα θηλαστρο το πρωι κ απο τοτε με ποναει ακομα περισσοτερο κ νιωθω σαν να με τσιμπαει καρφιτσα. Φυσιολιγικο ειναι η παω για μαστιτιδα..

 

..

Καλημέρα.. και εγώ το νιώθω αυτό που περιγράφεις.μαλλον δεν αδειάζουμε καλά το στήθος, ούτε με το μωρό, ούτε με το θηλαστρο.. πάντως επειδή το είχα ξαναπεράσει το ίδιο ακριβώς και στην προηγούμενη γέννα, μην σε αγχωνει, απλά υπάρχει ευαισθησία στο συγκεκριμένο μαστό, εγώ δεν είχα πάθει κάτι, απλά για αρκετό καιρό είχα αυτές τις ενοχλήσεις που λες σαν καρφίτσα... κάποια στιγμή θα περάσουν, προφανώς όταν θα αρχίσει να κόβεται το γάλα και η παραγωγή η μεγάλη...

7 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

τετοιες πανες ειχαμε κι εμεις οταν υποσιτιζοταν κ νομιζαμε οτι ειναι οκ! αλλα χωρις κακα (επισης δειγμα υποσιτισμου). τωρα καταλαβα τι θα πει βρεγμενη πανα! 

 

να ρωτησω κατι ασχετο; εσεις βγαινετε καθολου απο το σπιτι; εχετε αφησει τα μωρα μονα με καποιον αλλον; 

Πλάκα κάνεις;; ούτε να κόψω τα νύχια μου δεν προλαβαίνω.. ευτυχώς είναι χειμώνας και έχω δικαιολογία... όταν γεμίζει το στήθος γάλα και θέλω κάθε 2 ώρες άδειασμα που να πάω;; και με τί διάθεση;


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες τις ταλαιπωρημενες μανουλες!! Καλα σε μας εγινε πανηγυρι χθες το βραδυ! Ξεκινησα να τον θηλαζω 18.30. Στις  19.30 ηπιε 50 ml ξενο ομως φυσικα δεν του εφτασε και τον ξαναεβαλα στο στηθος. Θηλαζε συνεχομενα (με ενα μικρο διαλειμμα για μπανακι) εως τις 22.30 που του εδωσα αλλα 50ml. Οταν τελειωσε το μπουκαλι εγινε της τρελης. Εκλαιγε απαρηγορητα, τον εβαζα στο στηθος, ρουφουσε 2 δευτερολεπτα και μετα ουρλιαζε μια απο τη μια και μια απο την αλλη. Σκεφτηκα να του δωσω λιγο ακομα ξενο αλλα δεν ειχα αλλο αποστειρωμενο μπιμπερο!! Ημουν μονη στο σπιτι, επλυνα μπιμπερο και εβαλα αποστειρωτη με το μωρο στα χερια να ουρλιαζει...και τοτε ξυπνησε το αλλο....με επιασε απελπισια!!! Τελικα στις 23.30 του εδωσα αλλα 50ml και ξεραθηκε μεχει τις 4!! Και μετα μου λενε καποιες οτι ειναι ιδεα μου οτι δεν χορταινει!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλα και εμεις εχουμε γινει χεθροτερα απο οταν γεννηθηκε τη θηλαζω τρωει το μπουκαλι και μετα γκρινιαζει για μια ωρα το λιγοτερο.καλομαθε κ ολας κ δεν θελει να καθεσαι σε θελει ορθιο να την πας βολτα.με αποτελεσμα σε 1 ωρα αφου τελειωσουν ολα αυτα να ξαναπειναει.εχουν σπασει τα νευρα μου δεν κοιμαται καθολου..αφου λεω αντε να σαραντησουμε που λενε ολοι οτι μετα στρωνουν..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, rainbow είπε:

καλα και εμεις εχουμε γινει χεθροτερα απο οταν γεννηθηκε τη θηλαζω τρωει το μπουκαλι και μετα γκρινιαζει για μια ωρα το λιγοτερο.καλομαθε κ ολας κ δεν θελει να καθεσαι σε θελει ορθιο να την πας βολτα.με αποτελεσμα σε 1 ωρα αφου τελειωσουν ολα αυτα να ξαναπειναει.εχουν σπασει τα νευρα μου δεν κοιμαται καθολου..αφου λεω αντε να σαραντησουμε που λενε ολοι οτι μετα στρωνουν..

Αμ δε.......... μην το δένεις κόμπο ότι στρώνουν μετά τον σαραντισμο.. δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά υπάρχει και μεγαλο ποσοστό μωρών που δεν αλλάζει κάτι ούτε στις 40 μέρες ούτε στις 50..... μακάρι να στρώσει γρήγορα και σε εσάς γιατί δεν παλεύεται το ξέρω, τα έχω περάσει και γω παλιότερα.. αφου λες πολλές φορές τί καλά που ήτανε στην κοιλιά  τόσο καιρό!!

Cmes έχω την εντύπωση ότι χρειάζεσαι βοήθεια, ένα άτομο στο σπίτι να κάνει τις δευτερεύουσες δουλειές, δηλαδή πλύσιμο μπιμπερο, αποστείρωση κλπ κλπ.τωρα στην αρχή έχουμε ανάγκη όλες την βοήθεια...


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια να πω την αμαρτια μου εχει τυχει να δωσω μη αποστειρωμενη πιπιλα μπιμπερο σε στιγμη απογνωσης. Οχι απλα μη αποστειρωμενη αλλα μη ξεπλυμενη. Επισης του εχω βαλει κ ασιδερωτο φορμακι ενα απογευμα που καθε φορα που βρεχοταν ειχε διαρροη κ ειχα ξεμεινει απο ρουχα κ σεντονια. Τι καλη μανα! Αλλα τι να περιμενεις απο μια μανα που δινει ξενο γαλα; Χαχαχαχα

 

Κι εγω δεν εχω βγει παρα μονο το γυρο του τετραγωνου κ την παιδιατρο. Ουτε ανθρωπος εχει ερθει σπιτι εκτος απο τους γειτονες. Αναρωτιεμαι ποιοι ειναι αυτοι οι τρλειοι γονεις που παιρνουν τη μιση ευχη κ αρχιζουν τις βολτες; Μηπως κανω κατι λαθος; Στο γυναικολογο πρεπει να παω και το σκεφτομαι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , november rain είπε:

Αμ δε.......... μην το δένεις κόμπο ότι στρώνουν μετά τον σαραντισμο.. δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά υπάρχει και μεγαλο ποσοστό μωρών που δεν αλλάζει κάτι ούτε στις 40 μέρες ούτε στις 50..... μακάρι να στρώσει γρήγορα και σε εσάς γιατί δεν παλεύεται το ξέρω, τα έχω περάσει και γω παλιότερα.. αφου λες πολλές φορές τί καλά που ήτανε στην κοιλιά  τόσο καιρό!!

Cmes έχω την εντύπωση ότι χρειάζεσαι βοήθεια, ένα άτομο στο σπίτι να κάνει τις δευτερεύουσες δουλειές, δηλαδή πλύσιμο μπιμπερο, αποστείρωση κλπ κλπ.τωρα στην αρχή έχουμε ανάγκη όλες την βοήθεια...

Τα πρωινα ερχεται καποιος και παιρνει τη μικρη να την παει βολτα και το βραδυ κατα τις 8 που ειναι η ωρα για βραδινο-μπανιο-υπνο της μικρης ερχεται η πεθερα μου αν λειπει ο αντρας μου. Ομως χθες οταν κοιμηθηκε η κορη μου κατα τις 10 εφυγε γιατι θεωρητικα δεν θα χρειαζομουν κατι αλλο! Η αληθεια ειναι παντως οτι μενω αρκετες ωρες μονη μου αλλα η πεθερα μου κραταει και τα αλλα εγγονακια, η αδερφη μου δουλευει και η μαμα μου εκτος του οτι δοτλευει δεν προσφερει και καμια ιδιαιτερη βοηθεια. Ο αντρας μου φευγει στις 7 το πρωι και ή θα γυρισει μεσημερι (στην ιδανικη περιπτωση) ή ξατα τις 8 το βραδυ ή και την αλλη μερα καποιες φορες!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Που πηγατε ολες να σας πω τον πονο μου;; ο μπεμπουλης μου γεμισε η μουριτσα του σπυρια!! Το ενα του ματι εκλεισε τελειως και τρεχαμε χθες να βρουμε οφθαλμιατρο!! Ο οφθαλμιατρος λεει οτι ειναι σταφυλοκοκκος, η παιδιατρος λεει πως ειναι σμιγματορροικη δερματιτιδα. Ακρη δεν βγαζουμε οποτε παιρνει θεραπεια και για τα 2, τον παστωνω στις κρεμες ολη μερα. Παει η ομορφαδα του αντρουλη μου!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Cmes περαστικά στον μικρούλη. Πως είναι τώρα με τις αλοιφές καλύτερα;

Διάβασα μια κοπέλα που είπε ότι Μετά το σαραντισμο ηρεμούν.δυστυχώς δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά η δικιά μου ηρέμησε στους 4 μήνες. Μέχρι τότε κοιμόταν Μόλις ξημέρωνε. Όλη την ώρα στο στήθος και όρθια πέρα δώθε.ήμουν ένα φάντασμα.όταν ξεκίνησε κσι η γκρίνια των κολικων έπαιρνα το καρότσι και την έβγαζα εδώ στην γειτονιά.στις αρχές σαν την τρελή με τις πιτζάμες στην πορεία εβαζα Μια φόρμα και πηγαίναμε για ώρα βόλτα για να δω και εγώ λίγο φως να ηρεμήσω.

Εγώ να σας πω την αλήθεια αποστειρωνα Μια φορά την εβδομάδα τις πρώτες 40 μέρες μετά ένα καλό πλύσιμο. Είναι της άποψης να μην είμαι υπερβολική και ότι η μικρή χρειάζεται αντισώματα.

Επίσης Ποιος είπε ότι το μωρό δεν υπάρχει περίπτωση να Μην χορταίνει με τις μαμάς;Εγώ έκανα την βλακεία και άκουγα τέτοιες χαζομάρες.έκανα η κυρία 2 μήνες άνετη διατροφή και η μικρή μου πήρε μόνο 600γρ.Επίσης δεν έπιανε το στήθοςμε όρεξη.από τοτε που έκοψα την διατροφή και τρώω τα γλυκά μου και τα πάντα ξεκίνησε η μικρή και πήρε τα πάνω της


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, CMES είπε:

Καλημερα κοριτσια! Που πηγατε ολες να σας πω τον πονο μου;; ο μπεμπουλης μου γεμισε η μουριτσα του σπυρια!! Το ενα του ματι εκλεισε τελειως και τρεχαμε χθες να βρουμε οφθαλμιατρο!! Ο οφθαλμιατρος λεει οτι ειναι σταφυλοκοκκος, η παιδιατρος λεει πως ειναι σμιγματορροικη δερματιτιδα. Ακρη δεν βγαζουμε οποτε παιρνει θεραπεια και για τα 2, τον παστωνω στις κρεμες ολη μερα. Παει η ομορφαδα του αντρουλη μου!!!

Περαστικα στο μπεμπακο σου.κ εμενα εχει βγαλει κατι μικρα σπιθουρακια στο προσωπο αλλα εγω νομιζω οτι ειναι απο τα σαλια του γυρω απο το στομα του εκει που πιανει η πιπιλα.σταφυλοκοκο περασε οσο ηταν στην θερμοκοιτιδα κ πηρε 10 μερες αντιβιωση.αλλα θα παρω τον παιδιατρο το απογευμα γτ αγχωθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Η μουριτσα του ειναι ακομα παρα πολυ χαλια. Εχει κοκκινα σπυρια με ασπρο κεφαλακι μικρο σαν της καρφιτσας σε μετωπο, μυτη, ανω και κατω χειλος και στο σεξι μαγουλο και αρο δεξι ματι. Με τις κρεμες το ματι εχει θεαματικη βελτιωση αλλα το δερμα ειναι και λιγο χειροτερα απο χθες.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...