Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια,

      Επειδή στις προηγούμενες εμβρυομεταφορες έκανα μόνο εξέταση χοριακης,αυτή τη φορά σκέφτομαι να κάνω και  κάποιο τεστ από το φαρμακείο.Ποιο προτείνετε? Λέγατε κάτι για κάποια early,αλλά δε θυμάμαι λεπτομέρειες. Να πω ότι βάλαμε βλαστοκυστες πέντε ημερών χθες και μου είπε ο γιατρός να κάνω χοριακη την άλλη Παρασκευή 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, CMES είπε:

Αυτο ειπε και η παιδιατρος, ομως κοβει το κεφαλι της οτι ειναι ακμη και δεν θελει να δωσει αντιβιωση στο νεογεννητο χωρις λογο.

Σταφυλόκοκκο από που κολλησε ρε κορίτσι;;


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

cmes: Αν εχεις αμφιβολια ζητα τη γνωμη απο εναν δερματολογο.ο σταφυλοκοκος εχει σοβαρες επιπλοκες( αν οντως ειναι),.και δεν ειναι καθολου δυσκολο να βγαλει ,ειτε μπορει να εχει η μικρη ειτε εσεις αλλα να εκδηλωθηκε στο μωρο

Link to comment
Share on other sites

@CMESκοριτσακι ο σταφυλοκοκος κανει κ πυρετο.κ ναι πρεπει να παρει αντιβιωση κ η παιδιατρος καλα κανει κ δεν θελει να δωσει αντιβιωση στο νεογεννητο.εμενα που τον κολησε στη ΜΕΝΝ πηρε 10 μερες αντιβιωση.κ εκανε 38.7 πυρετο για κανα δυο μερες.βαλτου κ ενα θερμομετρο για καλο κ για κακο αλλα δεν νομιζω οτι εχει σταφυλοκοκο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!! Χθες ηρθε η μαμα μου και κρατησε το βραδυ τη μικρη της δωσαμε μονο μπουκαλι κ κοιμηθηκα 7 ωρες..υπεροχη αισθηση ξεκουρασης...!!ειπε θα μου την κρατησει να βγω κ καμια βολτα με τον αντρα μου..δεν πολυ θελω αλλα επιμενει.τωρα με την γιαγια η μικρη ειναι κυρια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, rainbow είπε:

καλημερα κοριτσια!! Χθες ηρθε η μαμα μου και κρατησε το βραδυ τη μικρη της δωσαμε μονο μπουκαλι κ κοιμηθηκα 7 ωρες..υπεροχη αισθηση ξεκουρασης...!!ειπε θα μου την κρατησει να βγω κ καμια βολτα με τον αντρα μου..δεν πολυ θελω αλλα επιμενει.τωρα με την γιαγια η μικρη ειναι κυρια...

Ειδες τα ζουζουνια; στη μαμα βρισκουν και τα κανουν!! Να πας βολτιτσα να ξεκουραστεις και να γεμισεις μπαταριες!!! Πως σε ζηλευω!! Εμενα αντι να μου αφαιρουν κουραση καο δουλειες μου προσθετουν κιολας!!!

  • Λυπημένη/-ος 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@rainbowκοριτσακι εκμεταλευσου την ευκαιρια κ ξεκουρασου οσο μπορεις.κ εγω που δεν θηλαζω δεν προλαβαινω να κοιμηθω ποσο μαλον να βγω εξω.

 

@CMESμπραβο το μπεμπακι σου.φανταζομαι οτι εχετε κ μπουτινια για φαγωμα.εμεις ειμαστε 4500.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια εσείς που είστε κακές μάνες σαν εμένα και δίνετε στα παιδιά σας μπουκάλι, έχετε μια εικόνα του πόσο τρώνε;  Εμένα στις 45 μέρες έχει αρχίσει να πίνει λίτρο ολόκληρο. Πού να το βγάλω η καημένη με το θήλαστρο τόσο γάλα;  Δεν τον προλαβαίνω! Και διαρκώς γκρινιάζει. Αναρωιτέμαι μήπως τον στουμπώνω με φαί χωρίς λόγο! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Έσπερος είπε:

Κορίτσια εσείς που είστε κακές μάνες σαν εμένα και δίνετε στα παιδιά σας μπουκάλι, έχετε μια εικόνα του πόσο τρώνε;  Εμένα στις 45 μέρες έχει αρχίσει να πίνει λίτρο ολόκληρο. Πού να το βγάλω η καημένη με το θήλαστρο τόσο γάλα;  Δεν τον προλαβαίνω! Και διαρκώς γκρινιάζει. Αναρωιτέμαι μήπως τον στουμπώνω με φαί χωρίς λόγο! 

Πόσων ημερών είναι και πόσο ζυγίζει;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

εσπερος: Δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι εγωωτης δινω πρωτα στηθος κ δεν ξερω ποσο τρωει αλλα καμια φορα πιυ δινω μπουκαλι γυρω στα 70ml .τωρα ειμαστε 23 ημερων.αλλα μου φαινεται λιγο.βεβαια κ κατουραει πολυ κ κοιμαται οποτε χορταινει κ δεν επιμενω.

οσο για τη μαμα μου βγαζει μια ηρεμια στο παιδι που ηρεμει αμεσως αφου λεω ναμην την αφησω να φυγει.και απ'οτι καταλαβα τα παιδια δεν θελουν καθολου φασαρια κ τα χαζα θορυβωδη νταντεματα απο καποιους καποιους γιατι παθαινουν υπερενταση κ αντε να τα ηρεμησεις.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Έσπερος είπε:

Κορίτσια εσείς που είστε κακές μάνες σαν εμένα και δίνετε στα παιδιά σας μπουκάλι, έχετε μια εικόνα του πόσο τρώνε;  Εμένα στις 45 μέρες έχει αρχίσει να πίνει λίτρο ολόκληρο. Πού να το βγάλω η καημένη με το θήλαστρο τόσο γάλα;  Δεν τον προλαβαίνω! Και διαρκώς γκρινιάζει. Αναρωιτέμαι μήπως τον στουμπώνω με φαί χωρίς λόγο! 

Κ εγω τετοια μανα ειμαι.εμενα ειναι 41 ημερων κ στο μπουκαλι του φτιαχνω 120ml.συνηθως τρωει 90-100-110.σε ενα γευμα βεβαια τρωει μονο 60ml αλλα μπορει να του φτιαξω συμπληρωμα στο επομενο.χτες πχ το μεσιμερι εφαγε μονο 60 ml κ το απογευμα εφαγε τα 120 κ εκανα κ 60 συμπληρωμα κ τα εφαγε κ αυτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...