Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

@CMES4/1/2018 παιδαρος :)

2 ώρες πρίν, CMES είπε:

Πωπω απαραδεκτοι! Τι τους πειραζε το μητρικο γαλα; αφου ειναι ανωτερο απο οποιοδηποτε του εμποριου!! Μη στενοχωριεσαι ομως, το νοημα ειναι να ειναι καλα τα μωρακια μας! Αυτο με τους παιδιατρους που τα παιρνουν απο τις εταιριες ειναι μεγαλη πληγη. Μου τα ελεγε και ο αντρας μου οταν δουλευε στο Παιδων. Ειναι καθαρα στο χερι καθε παιδιατρου να κρατησει χαρακτηρα. Να φανταστειτε οι εταιριες με τα γαλατα τους δινουν προπληρωμενες καρτες γεματες αν γραφουν τα γαλατα τους!!

Στην κοπελα διπλα μου της το ταισανε οταν της το πηρανε για μπανιο.δεν της ειπαν τπτ κ οταν το εβαλε στο στηθος δεν ετρωγε(λογικο) κ αφου ρωτησε γτ δεν τρωει τοτε της το ειπαν.ειχαμε τον ιδιο γυναικολογο ε τον ακουσε ολο το νοσοκομειο

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εχω μια απορια βρε κοριτσια.εμενα ο μπεμπης γεννηθηκε με νυχια λιγο μακρια κ με τα γαντακια δεν τα πηγαμε καθολου καλα.κ τωρα που σαραντησε του τα εκοψα αλλα δεν μπορω οσο ειναι ξυπνιος.του τα κοβω οταν κοιμαται.εσεις πως το κανετε;πειραζει που του τα κοβω στον υπνο του;;

Link to comment
Share on other sites

μανιταρι μαγικο: Γιατι να πειραζει.ετσι κ αλλιως δε νομιζω να μποεις να το κανεις οταν ειναι ξυπνιος.εγω ακομα δεν τα εκοψα ενα δυο που ηταν μεγαλα τα πειραξα λιγο κ κοπηκαν μονα τους

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειλικρινα σημερα τα εχω παιξει απο το πρωι ο μπεμπης δεν εχει κοιμηθει σχεδον καθολου κ τωρα το βραδακι ειναι συνεχεια μεσα στην γκρινια.πριν ενω κοιμοταν αρχισε να κλαιει παλι δυνατα(παραξενο γι αυτον)ειχαν περασει μονο δυο ωρες απο την ωρα που ειχε φαει κ φαινοταν να πειναει.τον ταισε ο αντρας μου κ εφαγε 130ml κ μετα παλι γκρινια κ κακο.κολικοι δεν ειναι σιγουρα αλλα δεν ξερω κ τι αλλο μπορει να ειναι.δυσκολο το προβλεπεται το βραδυ σημερα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μανιταρι Μαγικο είπε:

Ειλικρινα σημερα τα εχω παιξει απο το πρωι ο μπεμπης δεν εχει κοιμηθει σχεδον καθολου κ τωρα το βραδακι ειναι συνεχεια μεσα στην γκρινια.πριν ενω κοιμοταν αρχισε να κλαιει παλι δυνατα(παραξενο γι αυτον)ειχαν περασει μονο δυο ωρες απο την ωρα που ειχε φαει κ φαινοταν να πειναει.τον ταισε ο αντρας μου κ εφαγε 130ml κ μετα παλι γκρινια κ κακο.κολικοι δεν ειναι σιγουρα αλλα δεν ξερω κ τι αλλο μπορει να ειναι.δυσκολο το προβλεπεται το βραδυ σημερα

Κι εμενα το παθαινει αυτο καμια φορα. Συγκεκριμενα πριν απο 2 ωρες το επαθε. Γιατι λες δεν ειναι κολικοι; εμενα νομιζω κολικοι ηταν. Τον εβαλα στον μαρσιπο και σε 5 λεπτα κοιμηθηκε! 


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , CMES είπε:

Κι εμενα το παθαινει αυτο καμια φορα. Συγκεκριμενα πριν απο 2 ωρες το επαθε. Γιατι λες δεν ειναι κολικοι; εμενα νομιζω κολικοι ηταν. Τον εβαλα στον μαρσιπο και σε 5 λεπτα κοιμηθηκε! 

Γτ ουτε τα ποδια του μαζευει τεντωμενα τα εχει λες κ εχει νευρα κ την κοιλιτσα του δεν την σφιγγει.κ εχει κ καποιες μερες να κανει κολικους.σαν κατι να του φταιει.βεβαια σημερα δεν εχει κανει κ κακα οπως εκανε τις αλλες μερες.το πρωι στις 6 ππυ τον αλλαξα κ απο τοτε τπτ.κ απο την μερα που αλαξαμε το γαλα αλαξανε κ τα κακακια του.πολυ ζορι ο κακομοιρης.κ εμενα κοιμαται στην αγκαλια μου αλλα μολις τον βαζω στην καλαθουνα κλαιει.λες να εμαθε την αγκαλια;;καηκαμε

Link to comment
Share on other sites

μανιταρι μαγικο: Και εμενα σημερα εχει απο τις 8 το απογευμα 10 φορες κοιμηθηκε στην αγκαλια μολις τη βαΩ στη καλαθουνα ξυπναει κ κλαιει..τι τα επιασε σημερα....

νομιζω οτι παθαινουν και υπερενταση πολλες φιρες οταν δεν μπορουν να κοιμηθουν..μετα δεν ξερουν τι τα φταιει...αντε καλο ξημερωμα να εχουμε χαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

Γτ ουτε τα ποδια του μαζευει τεντωμενα τα εχει λες κ εχει νευρα κ την κοιλιτσα του δεν την σφιγγει.κ εχει κ καποιες μερες να κανει κολικους.σαν κατι να του φταιει.βεβαια σημερα δεν εχει κανει κ κακα οπως εκανε τις αλλες μερες.το πρωι στις 6 ππυ τον αλλαξα κ απο τοτε τπτ.κ απο την μερα που αλαξαμε το γαλα αλαξανε κ τα κακακια του.πολυ ζορι ο κακομοιρης.κ εμενα κοιμαται στην αγκαλια μου αλλα μολις τον βαζω στην καλαθουνα κλαιει.λες να εμαθε την αγκαλια;;καηκαμε

Καλησπέρα κορίτσια να σας ζήσουν τα μωρά σας! Δεν είμαι μαμά νεογέννητου μιας και η κόρη μου έκλεισε τους 6 μήνες αλλά δεν έχω πολύ καιρό που περνούσα τα δικά σας.Μανιταρι μαγικό ποιο γάλα δίνεις στο μικρό σου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Dust pinkκαλησπερα κοριτσακι κ εσενα να σου ζησει η μπεμπα σου.κανονικα παιρνοθμε το nativa αλλα σημερα του εδωσα το nan γτ δεν ειχε στο φαρμακειο.βεβαια ρωτησα πρωτα τον παιδιατρο κ μου ειπε οτι ειναι ακριβως τα ιδια.γτ;;παιζει καποιο ρολο;;

Link to comment
Share on other sites

Είναι της ίδιας εταιρείας της Νεστλέ.εδινα και εγώ νατιβα και έκανε στη μικρή δυσκοιλιότητα υπέφερε το μωρό και παλινδρόμηση (γουλιες).Δεν είναι απόλυτο ότι το προκαλεί σε όλα τα μωρά απλά αναφέρω τι προκάλεσε στο δικό μου.αν δεις κακακια  κατσικιού και δυσκοιλιότητα δοκίμασε κάποιο άλλο πιο ελαφρύ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Dust pink είπε:

Είναι της ίδιας εταιρείας της Νεστλέ.εδινα και εγώ νατιβα και έκανε στη μικρή δυσκοιλιότητα υπέφερε το μωρό και παλινδρόμηση (γουλιες).Δεν είναι απόλυτο ότι το προκαλεί σε όλα τα μωρά απλά αναφέρω τι προκάλεσε στο δικό μου.αν δεις κακακια  κατσικιού και δυσκοιλιότητα δοκίμασε κάποιο άλλο πιο ελαφρύ.

Επειδη ειχε νοσηλευτει 15 μερες στην ΜΕΝΝ με κολιτιδα του εδινα το alfare κ αυτο της nestle κ τα κακακια του ηταν ζουμερα να το πω;απο την ημερα που πηραμε το nativa ηταν πιο σκληρα αλλα οχι σα της κατσικας οπως λες.αλλα πρεπει να εχεις δικιο γτ χτες οταν τον αλαζα τα εκανε στα χερια μου κυριολεκτικα κ ο κακομοιρης αλαξε χρωμα μεχρι να τελειωσει.θα δω αυριο πως θα παει κ θα παρω τον παιδιατρο.ευχαριστω για την ενημερωση.κ γουλιες μου κανει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...