Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

μανιταρι μαγικο: Και εμενα συνεχεια το χερι στο στομα το εχει αν μπορουσε θα το εβαζε ολο ..της το βγαζω τη βαζω πιπιλα σε δευτερολεπτα την πεταει κ ξαναβαζει το χερι..

zinaLove: Και εγω καποτε ηθελα να της αυξησω την ποσοτητα κ να τρωει στο τετραωρο αλλα δεν υπαρχει περιπτωση..αμα σφραγισει το στομα ουτε σταγονα δεν πινει κλαιει κ χτυπιεται..αφου λεω οταν ξεκινησουμε τα φαγητα ωραια θα περασουμε...κ παλι ηθελε κ εγω να κοιμαται κατα τι 11 για να ξυπναει αργοτερα αλλα ουτε αυτο το καταφερα απο τις 9.30 νυσταζει την τρεναρω λιγο με το μπανιο μεχρι να φαει κ παει 10 κ κατι .οποτε μαλλον δεν μπορεις να τη βαλεις σε προγραμμα αυτη οτι θα καθορισει κ τον υπνο κ το φαγητο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@ZinaLove δεν υπαρχει πρεπει! Ασε τη μονη της και καποια στιγμη θα στρωσει! Δοκιμασε να της δωσεις παραπανω σε ενα γευμα αλλα δεν νομιζω οτι θα καταφερεις κατι. Γιατι να το καταπιεσεις το παιδι; αλλωστε το μητρικο γαλα ειναι πιο ευπεπτο απο τη σκονη και τα παιδια που πινουν μητρικο τεινουν να πεινουν πιο νωρις. Τωρα απο ml μην το συζητας. Ο δικος μου θηλαζει κιολας αλλα ειναι και τεραστιος οποτε δεν νομιζω οτι ειμαστε αξιοπιστο δειγμα...


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις γεννηθηκαμε προωρα 2120 29Δεκ κ τωρα ειμαστε 4500..ειμαστε οι πιο μεγαλες ηλικιακα..μα πινει κ τα 140...κ πριν λιγε βδομαδες εκλαιγα γθαφι δεν επινε ουτε τα 100..ποσο πια να της βαζω.;,υπαρχει καποιο οριο στο γευμα;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ZinaLove είπε:

Εμεις γεννηθηκαμε προωρα 2120 29Δεκ κ τωρα ειμαστε 4500..ειμαστε οι πιο μεγαλες ηλικιακα..μα πινει κ τα 140...κ πριν λιγε βδομαδες εκλαιγα γθαφι δεν επινε ουτε τα 100..ποσο πια να της βαζω.;,υπαρχει καποιο οριο στο γευμα;;;

Κανενα οριο με το μητρικο γαλα! Με τη σκονη ισως δεν πρεπει να κανουμε υπερβολες. Η κορη μου που δεν θηλαζε σε ηλικια 2,5 μηνων εκανε 6 γευματα και επινε 260-330ml ανα γευμα! Εκει η παιδιατρος μας ειχε πει να μην περναμε τα 260 ανα γευμα. 

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Cme να σε ρωτησω κ κατι αν ξερεις ξ ως γιατρος..θελουμε να ψεκσσουμε γοα κατσαριδες την αυλη κ τους φωτσγωγους..οχι μεσα στο σπιτι..θα καλεσουμε συνεργειο αν ειναι..πρεπει να φυγει το μωρο εκεινες τις ημερες;υπαρχχει κινδυνος;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , ZinaLove είπε:

Cme να σε ρωτησω κ κατι αν ξερεις ξ ως γιατρος..θελουμε να ψεκσσουμε γοα κατσαριδες την αυλη κ τους φωτσγωγους..οχι μεσα στο σπιτι..θα καλεσουμε συνεργειο αν ειναι..πρεπει να φυγει το μωρο εκεινες τις ημερες;υπαρχχει κινδυνος;

Το ειχα ψαξει οταν ημουν εγκυος γιατι ειχα βρει μια κατσαριδα σπιτι και ειχα φρικαρει. Οχι δεν υπαρχει απολυτως κανενα προβλημα. Τα φαρμακα που χρησιμοποιουν ειναι μη πτητικα και εντελως αοσμα.

  • Ευχαριστώ 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@rainbowακριβως το ιδιο πραγμα ετσι ξεκινησε πριν 5-6 μερες κ μετα απιστευτη γκρινια στον υπνο του μετα δεκατα κ ευκοιλια.σημερα βεβαια δεν ειχε καθολου γκρινια.αλλα ξαναεκανε κακα.

Link to comment
Share on other sites

@ZinaLoveτο πρωτο ηταν ποσιμο ενα απο τα τρια κ το επομενο το ενα ειναι ποσιμο.δεν ξερω αν ειναι αυτο που λες θσ το κοιταξω.αλλα κ το πρωτο να ηταν εχουμε 1,5 μηνα που το καναμε.

Εμεις ενω ολη μερα δεν ειχαμε γκρινια το βραδυ δεν εφαγε καλα κ στις 4 ξυπνησε.τον ταισα κ κοιμηθηκε παλι

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Ο δικος μου σαν να επανηλθε. Χτες δεν μου εκανε σχεδον καθολου τα σπαστικα και σημερα το πρωι δεν ηπιε ολο το μπουκαλι. Μετα στο 3ωρο θηλασε για 15 λεπτα μονο απο το ενα και απο τοτε εχουν περασει 3 ωρες και κοιμαται ακομα!!

@ZinaLove απο αυτα που βγαζεις με το θηλαστρο περισσευει να δωσεις λιγο παραπανω;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι περισσευει..βεβαια τωρα λογω μαλλον των εμβολιων μου πινει τα 120 με το ζορι...απλα κ το θηλαστρο ειναι κουραστικο..κ μετα πλυσιμο αποαρειρωτης. Δεν προλαβαινω να κοιταχτω στον καθρεπτη....ουτε να πιω νερο!!!!!!!αλλα κεω νεζρι το 6μηνο να το κρατησω. Μετα να το κοψω αλλα δεν θελω με χαπι..δεν ξερω καν

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , ZinaLove είπε:

Ναι περισσευει..βεβαια τωρα λογω μαλλον των εμβολιων μου πινει τα 120 με το ζορι...απλα κ το θηλαστρο ειναι κουραστικο..κ μετα πλυσιμο αποαρειρωτης. Δεν προλαβαινω να κοιταχτω στον καθρεπτη....ουτε να πιω νερο!!!!!!!αλλα κεω νεζρι το 6μηνο να το κρατησω. Μετα να το κοψω αλλα δεν θελω με χαπι..δεν ξερω καν

Νομιζω πως αυτη ειναι η πιο ψυχοφθορα και κουραστικη διαδικασια! Εγω βαζω μικρους στοχους. Αρχικα ειχα πει θα κρατησω τον θηλασμο μεχρι τις 7 εβδομαδες που θηλασα τη μικρη. Μετα ειπα μεχρι 2 μηνων, μετα μεχρι 3, επομενος στοχος οι 4 μηνες! Παντως αν μπουν οι στερεες λετε να του φτανει το δικο μου και να μη χρειαζεται σκονη;στην κορη μου ειχαμε αρχισει στερεες 4,5 μηνων και πολυ γρηγορα ετρωγε ολη την ποσοτητα και δεν χρειαζοταν συμπληρωμα με γαλα.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω ννιμιζω οτι οδευω στον απογαλακτισμο η μικρη καθεται λιγα λεπτα στο στηθος κ μετα τραβιεται..μαλλον τελειωνει...επισηςεχω προβλημαστιστει αν πρεπει να παρω η οχι χαπι για να το κοψω.η προισταμενη μου ηταν πολυ υπερ ακομα κ αν δεν εχεις γαλα. Ο ηιατρος μου ειπε αν γεμιζει το δτηθος μετα απο ενα 24ωρο να παω να μου το δωσει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , rainbow είπε:

κοριτσια εγω ννιμιζω οτι οδευω στον απογαλακτισμο η μικρη καθεται λιγα λεπτα στο στηθος κ μετα τραβιεται..μαλλον τελειωνει...επισηςεχω προβλημαστιστει αν πρεπει να παρω η οχι χαπι για να το κοψω.η προισταμενη μου ηταν πολυ υπερ ακομα κ αν δεν εχεις γαλα. Ο ηιατρος μου ειπε αν γεμιζει το δτηθος μετα απο ενα 24ωρο να παω να μου το δωσει.

Στην κορη μου που αρχισε να μειωνει μονη της το χρονο που ηταν στο στηθος δεν ειχα παρει χαπι. Αρχικα ειχα αρχισει να αντικαθιστω 1-2 γευματα την ημερα μονο μπουκαλι συνηθως οταν ημασταν εξω. Μετα απο περιπου μια βδομαδα αρχισα να αντικαθιστω σταδιακα και ολα τα υπολοιπα για αλλη μια βδομαδα περιπου. Δεν χρειαστηκε να παρω χαπι.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια τι κανετε;εμεις τα ιδια εχουμε γκρινιες οχι πολλες αλλα εχουμε.χτες βραδυ μπηκα να κανω μπανιο εμεινε ο αντρας μου με τον μπεμπακο κ εκλαιγε απαρηγορητος.ο αντρας μου φοβηθηκε οτι κατι επαθε βγηκα τρεχοντας κ μολις τον πηρα αγκαλια ηρεμησε.ειχε δεκατα βεβαια κ μαλον ειχε κ ενοχληση στο στομα γ αυτο εκλαιγε.αυριο το πρωι εχουμε παιδιατρο για να δουμε αν ειναι τα δοντακια του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...