Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet είπε:

      Άσε τα χω παίξει σ λέω! Εν τω μεταξύ πρώτη φορά κάνω τεστ πριν τη χοριακη!Είχα κάνει δύο τεστ αφού είχα μείνει έγκυος,γιατί φοβόμουν ότι έχω αποβάλλει 🤷Ειδικά στο δεύτερο ήμουν και τριών μηνών.Θα κάνω τη Δευτέρα τεστ και αν πάλι βγει αρνητικό,εκεί θα αρχίσω να χάνω όντως τις ελπίδες μου..

      μέχρι τρίτη-τετάρτη  δώσε περιθώριο ! μετά για να μην σου λέω χαζομάρες και γω θα λέγαμε ότι δεν ! βέβαια ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, έχουμε δει χοριακη να βγουν την τελευταία μέρα θετικη!!  απλώς εγώ δεν ειμαι αυτής της γραμμής γιατί ειμαι ανυπόμονη και προτιμώ να φαω το άκυρο  μ παρά να ελπιζω για τη μια στις τόσες πιθανότητες! το πολύ πολύ να πάρεις μια τεράστια χαρά στη χοριακη σ που δεν την περίμενες 

      • Ευχή 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , CMES είπε:

@Σοφουλάκι κι αν πεινασει τι εγινε; γιατι δεν την ταιζεις εξω; εγω πχ που δεν το'χω και πολυ με τον δημοσιο θηλασμο οταν ειμαστε εξω της δινω μονο σκονη.

Το πιστεύεις πως δεν έχω καταφέρει ακόμη να πάω να αγοράσω εξοπλισμό για να την ταΐζω έξω; θερμος, θήκη για το γαλα και δεν ξέρω τι άλλο χρειάζεται.. Γιατί για να την θηλάσω δημοσίως παρότι έχω σκεφτεί να ρίξω μια πάνα αγκαλιάς πάνω μας για να μην φαινόμαστε, νομίζω θα το έκανα μόνο σε περίπτωση ανάγκης. 

Επίσης ο άντρας μου λέει πως αφού κάποιες φορές δυσανασχετεί με το μπουκάλι στο σπίτι, φαντάσου τι θα γίνει όταν είμαστε έξω. Γενικά ο άντρας μου τα βλέπει αρχικά όλα δύσκολα. Εγώ πρέπει να τα δοκιμάσω όλα και να είναι πετυχημένα για να καθιερώθουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , Σοφουλάκι είπε:

Το πιστεύεις πως δεν έχω καταφέρει ακόμη να πάω να αγοράσω εξοπλισμό για να την ταΐζω έξω; θερμος, θήκη για το γαλα και δεν ξέρω τι άλλο χρειάζεται.. Γιατί για να την θηλάσω δημοσίως παρότι έχω σκεφτεί να ρίξω μια πάνα αγκαλιάς πάνω μας για να μην φαινόμαστε, νομίζω θα το έκανα μόνο σε περίπτωση ανάγκης. 

Επίσης ο άντρας μου λέει πως αφού κάποιες φορές δυσανασχετεί με το μπουκάλι στο σπίτι, φαντάσου τι θα γίνει όταν είμαστε έξω. Γενικά ο άντρας μου τα βλέπει αρχικά όλα δύσκολα. Εγώ πρέπει να τα δοκιμάσω όλα και να είναι πετυχημένα για να καθιερώθουν.

Τα μωρα προσαρμοζονται. Θα εφαρμοσεις αυτα που σε βολευουν εσενα και το μωρο θα προσαρμοστει! Για εξω χρειαζεσαι μονο θερμος και θηκη για το γαλα. Τα βαζεις στην τσαντα μαζι με 2 αποστειρωμενα μπιμπερο και ενα πανακι και εισαι ετοιμη! Οσον αφορα το θηλασμο, στο ιντερνετ υπαρχουν πολυ ωραιες μαντηλες θηλασμου που κουμπωνουν στον ωμο. Ψαξε το μπορει να σε βολεψουν! Επισης επειδη κι εμενα με αγχωνει ο αντρας μου, τις πρωτες φορες εβγαινα μονη μου με το παιδι ή με την αδερφή μου ή μια φιλη μου που εχει παιδι και θα μπορουσε να με βοηθησει να το ταισω ή να το αλλαξω αν χρειαστει!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Σοφουλάκι είπε:

Το πιστεύεις πως δεν έχω καταφέρει ακόμη να πάω να αγοράσω εξοπλισμό για να την ταΐζω έξω; θερμος, θήκη για το γαλα και δεν ξέρω τι άλλο χρειάζεται.. Γιατί για να την θηλάσω δημοσίως παρότι έχω σκεφτεί να ρίξω μια πάνα αγκαλιάς πάνω μας για να μην φαινόμαστε, νομίζω θα το έκανα μόνο σε περίπτωση ανάγκης. 

Επίσης ο άντρας μου λέει πως αφού κάποιες φορές δυσανασχετεί με το μπουκάλι στο σπίτι, φαντάσου τι θα γίνει όταν είμαστε έξω. Γενικά ο άντρας μου τα βλέπει αρχικά όλα δύσκολα. Εγώ πρέπει να τα δοκιμάσω όλα και να είναι πετυχημένα για να καθιερώθουν.

χα χα χα βρε κοριτσακι οσο ανχωνεσε εσυ τοσο θα ανχωνετε κ το μωρο κ τοσο κ ο αντρας σου!!! το μωρο να το βγαζεις καθε μερα βολτα ανοιξε ο καιρος πλεον το χρειαζεστε κ οι δυο κ μερα με την μερα θα συνιθιζει οσο το φοβασε ολο κ πιο γκρινιανιαρικο θα γινετε!!! βγες να το χαρεις μη φοβασε ολες η πλατειες με μαμαδες που θυλαζουν ειναι. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , linaa είπε:

χα χα χα βρε κοριτσακι οσο ανχωνεσε εσυ τοσο θα ανχωνετε κ το μωρο κ τοσο κ ο αντρας σου!!! το μωρο να το βγαζεις καθε μερα βολτα ανοιξε ο καιρος πλεον το χρειαζεστε κ οι δυο κ μερα με την μερα θα συνιθιζει οσο το φοβασε ολο κ πιο γκρινιανιαρικο θα γινετε!!! βγες να το χαρεις μη φοβασε ολες η πλατειες με μαμαδες που θυλαζουν ειναι. 

Κορίτσια σας υπερευχαριστω για τις συμβουλές σας! Θα προγραμματισω αύριο οπωσδήποτε να πάω να αγοράσω θερμος κλπ. Και θα επιστρατευσω μια φίλη για το Σάββατο που βολεύει να με κατατοπισει στα δύσκολα. Για την ώρα, θα την πάρω τώρα να την πάω μια μικρή βολτα. Μόλις την ταισα. Αλλά ψιλογκρινιαζει. Θα το ρισκάρω! 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Σοφουλάκι είπε:

Κορίτσια σας υπερευχαριστω για τις συμβουλές σας! Θα προγραμματισω αύριο οπωσδήποτε να πάω να αγοράσω θερμος κλπ. Και θα επιστρατευσω μια φίλη για το Σάββατο που βολεύει να με κατατοπισει στα δύσκολα. Για την ώρα, θα την πάρω τώρα να την πάω μια μικρή βολτα. Μόλις την ταισα. Αλλά ψιλογκρινιαζει. Θα το ρισκάρω! 

 

χα χα χα καλε βγες μερα με την μερα θα δεις που θα της αρεσει γκρινιαζει μαλλον γιατι θελει βολτα χα χα χα βαρεθηκε κ το μικρο μεσα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

χα χα χα καλε βγες μερα με την μερα θα δεις που θα της αρεσει γκρινιαζει μαλλον γιατι θελει βολτα χα χα χα βαρεθηκε κ το μικρο μεσα!!!

Χαχαχαχα χα! Έτσι φαίνεται! Το έβγαλα τελικα! Μόνο που στα μέσα της διαδρομής άρχισε να κλαίει... Με πέτυχε μια φίλη και μου λέει, έτσι όπως το έχεις ντύσει κι εσύ αν ήσουν στη θέση του θα έκλαιγες...! Μα του έβαλα μακρυμανικο ζιπουνακι, αμάνικο φόρμακι, ζακέτα και κουβέρτα. Μάλλον το παρακανα! Εγώ ήμουν με κοντομάνικο... Δράμα η κατάσταση! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Σοφουλάκι είπε:

Χαχαχαχα χα! Έτσι φαίνεται! Το έβγαλα τελικα! Μόνο που στα μέσα της διαδρομής άρχισε να κλαίει... Με πέτυχε μια φίλη και μου λέει, έτσι όπως το έχεις ντύσει κι εσύ αν ήσουν στη θέση του θα έκλαιγες...! Μα του έβαλα μακρυμανικο ζιπουνακι, αμάνικο φόρμακι, ζακέτα και κουβέρτα. Μάλλον το παρακανα! Εγώ ήμουν με κοντομάνικο... Δράμα η κατάσταση! 

χα χα χα εσυ το εβγαλες για βολτα στην λαπωνια!!!! θα μαθεις μην ανυσηχεις καθε μερα να του εχεις στο προγραμμα μια βολτα περιπου ιδιες ωρες να δεις μετα αλλαγη!!!

Link to comment
Share on other sites

σοφουλακι: Ε μαλλον εσκασε το καημενο.εγω πχ της εχω κοντομανικο φανελακι ,φορμακι κ κουβερτα στα ποδια γιατι αν της καλυψω τα χερια νευριαζει και κλαιει .κ αν φυσαει της φοραω κανενα σκουφακι .αυτες οι πανες θηλασμου βολευουν πολυ .της χρησημοποιει μια φιλη κ πραγματικα δεν βλεπεις τιποτα..βεβαια κ αυτη στο πρωτο παιδι ντρεποταν αλλα στο δευτερο δεν καταλαβαινε τιποτα οπου κ αν ειναι το θηλαζει..κ εγω δεν ξερω αν θα μπορουσα κ το μπουκαλι δεν ξερω αν μπορω να το δωσω δημοσια μη πεσουν πανω μου οι φανατικες κ με κοιταν με μισο ματι που τολμαω να δωσω μπουκαλι..χαχα

Link to comment
Share on other sites

@Σοφουλάκι ο κανονας στο ντυσιμο του μωρου σε αυτη την ηλικια ειναι οτι φοραμε εμεις +1

@rainbow επειδη την κορη μου την ειχα ταισει με το μπουκαλι απειρες φορες σε ολα τα πιθανα μερη ποτε δεν συναντησα ουτε καν ενα επικριτικο βλεμμα. Φαινεται οι φανατικες καθονται ολη μερα σπιτι μαλλον! Αντιθετως ειχα φιλη που θηλαζε αποκλειστικα και σε καποια μερη της την ειχαν πει που θηλαζε παρολο που ηταν πολυ διακριτικη και καλυπτοταν. 


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια τι επαθα!!!! Γυριζαμε πριν απο λιγο απο τη βολτα μας και ειχα σακουλες στο καροτσι. Το αφηνω για 1 δευτερολεπτο και πεφτει το καροτσι αναποδα σουζα με το μωρο μεσα!!! Το κεφαλι του ακουμπουσε κατω οριακα αλλα δεν ειδα αν τπ χτυπησε πεφτοντας!!! Εκλαψε (μετα απο λιγα δευτερολεπτα οταν συνειδητοποιησε οτι ειναι αναποδα) τον πηρα αγκαλια και σταματησε. Εξωτερικα δεν φαινεται να εχει κατι ουτε πιανω καρουμπαλο. Εχω αγχωθει παρα πολυ!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια πως ειστε;;εμεις πηγαμε στο γιατρο χτες.δεν ειναι δοντια.ο λαιμος του ειναι κοκκινος κ οσο για την ευκοιλια δεν ξερουμε.χτες δεν εκανε.με ρωτησε αν ηταν καποιος αρρωστος μονο τα πεθερικα μου ηρθανε στο σπιτι.βεβαια οταν πηγαμε αθηνα που εκανε κ την ευκοιλια κ την γκρινια η αδερφη του αντρα μου ηταν αρρωστη κ μας το ειπε η πεθερα μου οταν ειχαμε φτασει αθηνα.ελεος!! Τι κ αν ηταν κλεισμενη στο δωματιο της οσο ηταν ο μπεμπης εκει τις υπολοιπες ωρες κυκλοφορουσε στο σπιτι.το μωρο δεν φαινετε να ειναι αρρωστος

@CMESκοριτσακι αν ειχε χτυπησει θα εκλαιγε αμεσως.προφανως τρομαξε.θα ειχε κ κοκκινιλα αν ειχε χτυπησει κ δεν θα σταματαγε οταν τον πηρες αγκαλια.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , CMES είπε:

@Μανιταρι Μαγικοφοβαμαι να το πω και στον αντρα μου γιατι θα τ'ακουσω!!!

δεν πιστευω οτι εχει χτυπησει θα εκλεγε αρκετα. παρατηρησε το τις επομενες ωρες αν εχει περιεργη συμπεριφορα αν ειναι ανησυχο γκρινιαρικο κτλ κ κρατησε το λιγο παραπανω ξυπνιο οσο μπορεις

Link to comment
Share on other sites

@CMESδεν νομιζω οτι ειναι απαραιτητο να το πεις στον αντρα σου.θα εχεις το αγχος για το παιδι θα εχεις κ την γκρινια του αντρα σου.κ παλι πιστευω πως δεν εχει χτυπησει.απλα τρομαξε.

Link to comment
Share on other sites

Ουφ κοριτσια αγχωθηκα πολυ! Τωρα ειναι στο ριλαξ και γελαει.

Εχω και αλλο ενα θεμα! Αν δεν σας κανει κοπο διαβαστε το ποστ που εγραψα μολις τωρα στο "συμπτωματα εγκυμοσυνης πριν την καθυστερηση" για να μην τα ξαναγραφω και πειτε μου τη γνωμη σας!

@Μανιταρι Μαγικο μην μπεις στη διαδικασια να ψαχνεις ποιος κολλησε ποιον. Θα αγχωθεις και δεν εχει κανενα νοημα γιατι στην πραγματικοτητα δεν μπορεις να ξερεις. Μπορει πχ να μπηκες σε ενα ασανσερ που πριν 3 λεπτα ειχε μπει ενας αρρωστος και φτερνιστηκε. Επισης να ξερεις πως τα παιδια και ειδικα τα μωρα μια ιωση την εκδηλωνουν εντελως διαφορετικα απο οτι οι ενηλικες. Μπορει πχ ο ενηλικας να εχει καταρροη και βηχα, να κολλησει το μωρο κι αυτο να εχει εμετους και διαρροιες!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...