Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Καλε εχεις τον παιδιατρο μεσα στο σπιτι κ δεν θα του το πεις!!!πες του οτι χτυπησε αλλα με λιγο παραποιημενη την αληθεια....δεν χρειαζεται ολοκληρη η αληθεια αν φοβασαι οτι θα γκρινιαζει...τοση ωστε να σε καθησυχασει η να σε ανησυχησει...το στο καλο ποτε τελειωνουν αυτες οι ιωσεις..εγω τρεμω γιατι ειμαστε κ μικρουλες..με το ντυσιμο φοραμε μακριμανικο φανελακι απ εξω φορμακι και ζακετακι φλις κ μια πανα αγκαλιας στα  ποδια..το θεμα μου ειναι στο αμαξι πως να βγαζω το ζακετακι. Πως να την κανω καλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , ZinaLove είπε:

Καλε εχεις τον παιδιατρο μεσα στο σπιτι κ δεν θα του το πεις!!!πες του οτι χτυπησε αλλα με λιγο παραποιημενη την αληθεια....δεν χρειαζεται ολοκληρη η αληθεια αν φοβασαι οτι θα γκρινιαζει...τοση ωστε να σε καθησυχασει η να σε ανησυχησει...το στο καλο ποτε τελειωνουν αυτες οι ιωσεις..εγω τρεμω γιατι ειμαστε κ μικρουλες..με το ντυσιμο φοραμε μακριμανικο φανελακι απ εξω φορμακι και ζακετακι φλις κ μια πανα αγκαλιας στα  ποδια..το θεμα μου ειναι στο αμαξι πως να βγαζω το ζακετακι. Πως να την κανω καλα

Εξαρταται τι ωρα το βγαζεις. Αν ειναι πρωι οπως σημερα που ειχε 23 βαθμους ειναι πολλα! Εγω του φοραω κοντομανικο ζιπουνακι απο μεσα, μακρυμανικο μπλουζακι +/- ζακετα βαμβακερη αναλογα τη θερμοκρασια. Ο αντρας μου ειναι πσιδοχειρουργος και επειδη βλεπει πολλα ατυχηματα μου γκρινιαζει να προσεχω. Μιλησα με την παιδιατρο ομως και μου ειπε να μην σνησυχω.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@CMESδεν μπαινω σ αυτη τη διαδικασια αλλα εγω εδω ππυ ειμαι δεν παω σε μερη με πολυ κοσμο.δλδ η βολτα μας με το μωρο ειναι στο καροτσι κ στην αυλη της πεθερας μου.αλλα το θεωρησα τραγικο αυτο που δεν ειπε οτι η μικρη ειναι αρρωστη.κ ουτε στον αντρα μου το ειπε κ αυτος στην αθηνα το εμαθε κ της ψιλοφωναξε κ της ειπε να παρει το παιδι κ να ερθει στο δικο μας σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

Μανιταρακι προσωπικα θα ειχε γινει απο αγενης ως υστερικη......μα ποσο ζωον ειναι......εμενα μεχρι στιγμης συγγενεις κ φιλοι με εχουν παρει απο φοβο...εχω γινει πολυ ξεκαθαρη...βεβαια εινσι κ μην σου τυχει..αλλα η αλλη να ξερει οτι εινσι αρρωστη κ να ερχεται σε επαφη με το μωρο. . ;απαραδεχτο!!!αλλο αρρωστησα μετα κ δεν το ηξερα κ αλλο ημουν αρρωστη....ουφ!!συγχυστηκα!

Link to comment
Share on other sites

@ZinaLoveδεν ηρθε σε επαφη με το μωρο αλλα κ παλι στο σπιτι γυρναγε πριν παει το μωρο.την εκραξε ο αντρας μου μολις το εμαθε.ασε με γτ μονο κουβεντες ξερουν να λενε κ στην πραξη τπτ.

Εκτος αυτου σημερα ηρθε κ η γιαγια του αντρα μου να δει τον μπεμπη κ τον ειχα στο ριλαξ.αυτο εχει απο πανω κατι σαν στεκα που εχει κατι αρκουδακια κ κρεμονται κ πηγε να σηκωσει το μωρο κ αυτο δεν το εβγαλε κ δεν μπορουσε να βγαλει το μωρο το κραταγε με το ενα χερι κ ελεγε στον αντρα μου ωχ τωρα πως να το βγαλω κ την βοηθησε εγω σιδερωνα κ ο αντρας μου ετρωγε.να μου πηγε μην της πεσει.ελεος πια.κ εκτος αυτου δεν τον βρηκε ορεξατο στην αρχη κ το πασχα στο σπιτι κ μας ρωταγε γτ.κ της ειπε ο αντρας μου οτι το πλακωνουμε στο ξυλο κ δεν ειχε ορεξη.λες κ το παιδι το προγραμματιζουμε ποτε να κανει χαρουλες κ αν δεν κανει φταιμε κιολας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Μανιταρι Μαγικο είπε:

@ZinaLoveδεν ηρθε σε επαφη με το μωρο αλλα κ παλι στο σπιτι γυρναγε πριν παει το μωρο.την εκραξε ο αντρας μου μολις το εμαθε.ασε με γτ μονο κουβεντες ξερουν να λενε κ στην πραξη τπτ.

Εκτος αυτου σημερα ηρθε κ η γιαγια του αντρα μου να δει τον μπεμπη κ τον ειχα στο ριλαξ.αυτο εχει απο πανω κατι σαν στεκα που εχει κατι αρκουδακια κ κρεμονται κ πηγε να σηκωσει το μωρο κ αυτο δεν το εβγαλε κ δεν μπορουσε να βγαλει το μωρο το κραταγε με το ενα χερι κ ελεγε στον αντρα μου ωχ τωρα πως να το βγαλω κ την βοηθησε εγω σιδερωνα κ ο αντρας μου ετρωγε.να μου πηγε μην της πεσει.ελεος πια.κ εκτος αυτου δεν τον βρηκε ορεξατο στην αρχη κ το πασχα στο σπιτι κ μας ρωταγε γτ.κ της ειπε ο αντρας μου οτι το πλακωνουμε στο ξυλο κ δεν ειχε ορεξη.λες κ το παιδι το προγραμματιζουμε ποτε να κανει χαρουλες κ αν δεν κανει φταιμε κιολας.

Καλα μου θυμισε τη μαμα μου!! Οποτε ερχετε σπιτι μου (καθε μερα δηλαδη) εχει να πει κατι για τα παιδια: ή για το χρωμα τους (τη μια τα βρισκει πολυ ασπρα γιατι λεει δεν τα βγαζω εξω, την αλλη πολυ κοκκινα γιατι τα χτυπησε ο ηλιος, την αλλη γκρι κλπ), ειτε για τη διαθεση τους (παντα αρνητικα, ειναι "σαν αδιαθετα" ή μελαγχολικα) και οτι αλλο βρει!! Εχει και μια φιλη της που το εγγονι της γεννηθηκε 1 μηνα πριν απο το δικο μου και ολο συγκρινει: "το αλλο κουναει εντονα τα ποδια του, το δικο μας γιατι δεν το κανει;" ή " αυτοι το βγαζουν το παιδι βολτα δεν φοβουνται". Παρολο που εμεις βγαινουμε καθε μερα!! Το πιο πετυχημενο το ειπε προχθες: εκανε χαρουλες στον μπεμπη και αυτος γελαγε και του λεει: εσυ δεν τα εχεις συνηθισει αυτα, κανεις δεν σου δινει σημασια!!!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Μανιταρι Μαγικο είπε:

@CMESσοβαρα τωρα;;κ εμενα με τρελαινουν κατι τετοια.ειλικρινα καποια στιγμη θα απαντησω κ δεν θα αρεσει σε κανεναν τους.

Εμενα ειναι η μανα μου οποτε της τα λεω, τσακωνομαστε και τελειωνει. Το προβλημα ειναι οταν ειναι αλλοι συγγενεις ή πεθερικα που δεν μπορεις να μιλησεις!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Μανιταρι Μαγικο είπε:

Τι εγινε κοριτσια που χαθηκατε σημερα;;ξεχασα να σας πω προχτες ππυ πηγαμε στο γιατρο ζυγισαμε παλι τον μπεμπη κ εχει παρει 380 γρ σε 10 μερες!!! Τωρα ειναι 6680.

Μπραβο ο γιγαντας!! Κι εγω ζυγισα τον δικο μου σημερα γιατι χθες εγινε 3 μηνων. 7380!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , CMES είπε:

Μπραβο ο γιγαντας!! Κι εγω ζυγισα τον δικο μου σημερα γιατι χθες εγινε 3 μηνων. 7380!!

Ίδια μέρα γεννήσαμε! Αλλά εμείς είμαστε μόλις 5900 περίπου. Η ζυγαριά μας κάνει κόλπα. Τρεις φορές τη ζυγίζω τρεις διαφορετικές τιμές... Όπως και το θερμόμετρο. Μου σπάνε τα νεύρα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Σοφουλάκι είπε:

Ίδια μέρα γεννήσαμε! Αλλά εμείς είμαστε μόλις 5900 περίπου. Η ζυγαριά μας κάνει κόλπα. Τρεις φορές τη ζυγίζω τρεις διαφορετικές τιμές... Όπως και το θερμόμετρο. Μου σπάνε τα νεύρα! 

Κι εγω ειχα το ιδιο προβλημα με τη ζυγαρια και πηρα τηλεφωνο αυτους που μου την νοικιασαν και μου την αλλαξαν. Πιθανον θελει μπαταρια. Για καλυτερο αποτελεσμα οταν ζυγιζεις να την εχεις στο παρωμα.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@CMES ναι ειναι ζουμπουρλος οπως κ ο δικος σου.μπραβο σας.κ στου παιδιατρου την ζυγαρια βγαζει διαφορες τιμες γτ κουνιεται κ τον χαζευω με κατι για να βγαλουμε το βαρος του σωστα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...