Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

@CMES να χαιρεσαι την κορη! Αφου εχεις κουραγιο και για πιλατες μια χαρα. Τώρα για το αντιηλιακο ο παιδίατρος μας μάλλον είναι κατα λόγω χημικών αλλά και λόγω της βιταμίνης d. Κι εγώ μαξιλάρια έχω εν τω μεταξύ στο κρεβάτι, πφφ τι να κάνω να βάλω κανένα προστατευτικο κρεβατιού μήπως; 

@rainbow ίσως είναι και λόγω παλινδρομισης που τρώει λίγο, αλλά τώρα παλι αρχισε ανορεξία, ουτε 60 δεν τρώει και συνεχώς θέλει να ξύνει τα ούλα της με κάτι. Αυτό με τα ούλα έχει πολύ καιρό που συμβαίνει αλλά δόντι δεν είδα. 

Εμένα παλι τόσο καιρό μπρούμυτα κοιμάται δεν έπαθε κάτι, βέβαια κρατάει το κεφάλι της απο νωρίς. Και απο 2 μηνών έχει αρχίσει να γυρίζει απο μπρούμυτα ανάσκελα, αλλά δεν κοιμάται έτσι, ξυπνάει.


R2E1.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

kalfeli: Τα δοντια το κανουν αυτο εμας μας το λεει συνεχεια ο παιδιατρος φαντασου ποσα τηλ θα τον πηραν γι'αυτο το λογο.αν περνει βαρος κ ο παιδιατρος δεν ανησυχει δεν εχεος λ εσυ λογο να ανησυχεις

Link to comment
Share on other sites

@CMESκ να μην τον ξυπνησω εγω θα ξυπνησει για να φαει κ παντα κοιμαται 1,5 ωρα μετα το φαγητο.αν προσπαθησω να τον βαλω για υπνο στις 10 για παραδειγμα απλα δεν θα κοιμηθει κ θα κανει νευρα.κ μετα τον πιανει υπερενταση.

Link to comment
Share on other sites

@rainbowμην αγχωνεσαι μπορει να αργησει απλα λιγο να κανει αυτο δεν ειναι ολα τα παιδια ιδια.ο μπεμπακος 27 ημερων γυρισε απο ανασκελα μπρουμυτα τωρα εχει βαρυνει κ δεν μπορει ευκολα αλλα τα καταφερνει μετα απο πολυ προσπαθεια.οταν επιασε τα ποδια του για πρωτη φορα δεν του φορουσα πανα κ ηταν ευκολο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Μανιταρι Μαγικο οντως το 12 ειναι αργα. Λενε πως η αυξητικη ορμονη εκκρινεται στα παιδια 8-10 το βραδυ αρα μετα τις 8 πρεπει να κοιμουνται. Μην το κανεις αποτομα, αρχιζε να τον βαζεις λιγο πιο νωρις καθε βραδυ. Σημερα πχ βαλε τον 11.45 για 3 μερες, μετα 11.30 για 3 μερες κοκ μεχρι να το φτασεις την ωρα που θες. Νομιζω πως αν κοιμαται 9-10 ειναι καλα.

Κοριτσια εχω να σας πω νεα! Θυμαστε που την προηγουμενη βδομαδα ειχα μια συνεντευξη για δουλεια; με πηρανε!!! Το καλο ειναι πως μου αρεσει πολυ πολυ περισσοτερο απο τη δουλεια που εχω τωρα. Το κακο ειναι πως πρεπει να ξεκινησω 1η Ιουλιου... νιωθω τυψεις που θα αφησω παλι το μωρο τοσο μικρουλι!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@CMESδεν κοιμαται καθε βραδυ στις 12 κοιμαται κ 11 αλλα στις 8-9 δεν κοιμαται με τπτ.μπραβο για την δουλεια κοριτσακι μου αν σ αρεσει να πας δεν θα ειναι κ νεογεννητο καποιες τα αφηνουν απο τον 2-3 μηνα.

Link to comment
Share on other sites

cmes: Καλη αρχη! Θα δυσκολευτεις λιγο στην αρχη αλλα θα συνιθησεις αφου σου αρεσει κ ολας.κανονισε να χαθεις και εσυ...

μανιταρι μαγικο: Ειχα την εντυπωση οτι κοιμαται πιο νωρις ο δικος σου..ε αφου θελει να κοιμηθει στις 12 αστον τι πειραζει.και εμενα κοιμοταν 11 και τωρα 9.30 απο μονη της το ρυθμισε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εδω ειμαστε...και εμεις πηγαμε μια βολτα και μας επιασε η βροχη γυρισαμε αρον αρον αμαν τι καιρος κ αυτος χαλια εγω ελεγα θα παμε βολτες το μαιο και μας εφαγε το μεσα..

τελικα βρηκαμε ονομα για τη μικρη θα δωσουμε της πεθερας γιατι τελικα το θελει τοσο πολυ που εχοθμε απορισει ολοι..μεχρι κ ο πεθερος μαλλον ακουσε πολυ μουρμουρα που μας ειπε να δωσουμε το δικο της ονομα! Και ευτυχως διευκρινισα οτι σε περιπτωση δευτερου παιδιου θα παρει ονομα απο τη δικη μου πλευρα γιατι η πεθερα ειχε αλλη εντυπωση...και ειπαν θα βοηθησουν κ οικονομικα οποτε μου εφυγε ενα αγχος.βεβαια αισανομαι λιγο υποχρεωμενη αλλα θα το ξεπερασω..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Σημερα πηγα στη δουλεια που ειμαι τωρα και παραιτηθηκα! Ελπιζω να πηρα τη σωστη αππφαση...

@rainbow σαν ονομα σου αρεσει; πιστευω πως πρεπει να δινουμε τα ονοματα των παπουδων στα παιδια γιατι τους δινουμε μεγαλη χαρα. Ειδικα αν βοηθανε ειναι το καλυτερο δωρο που μπορεις να τους κανεις! Εμενα η κορη μου εχει το ονομα της πεθερας μου και ο μπεμπης θα παρει του πεθερου. Το πλανο βεβαια ειναι να κανουμε 3 παιδια! Αλλα τι να πω; να παρει το ονομα της μανας μου που ειναι αλλου για αλλου; τα πεθερικα μου σκιζονται για μας!!! Κι εχουν πολυ ωραια ονοματα και οι δυο!!!:wink:


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

cmes: Γιατι να μην ειναι για καλο;αν ειναι οπως ειπες καλυτερα θα ανεβει κ η ψυχολογια σου θα γνωρισεις και καονουργοος ανθρωπους.το προτιμω το ονομα της πεθερας οπουρ δε με πειραζει κ πολυ γιατι ξερω αν διναμε της μαμας μου θα θυμωνε.γενικα εχουμε καλες σχεσεις με τα πεθερικα και ειναι καλοι ανθρωποι ειδικα ο πεθερος,δεν χονονται αλλα με εχει πειραξει που οσο καιρο ημουν εγκυος ηρθαν δυο φορες κ στην κλινικη δεν ηθελε να κατσει,ουτε να το κρατησει γιατι ειναι μικρο κ φοβαται ταχα αλλα το ονομα το θελει κ ολο λεει οτι της μοιαζε(ασχετα που ειναι φτηστη η μανα μου).αλλα επειδη οντως το χαιρεται πολυ παω πασο...

Link to comment
Share on other sites

@CMESγτ να μην πηρες την σωστη αποφαση;αφου ειπες οτι η αλλη θεση σου αρεσε πολυ.ευχομαι να πανε ολα καλα!!!

@rainbowαν σ αρεσει σαν ονομα κ δεν εχεις θεμα με την πεθερα σου καλα εκανες κοριτσακι.ξεκαθαρισες κ το θεμα με το δευτερο χαχα!κ εμεις του πεθερου μου θα δωσουμε.θα ηθελα του μπαμπα μου που εχει πεθανει 1,5 χρονο πριν αλλα  δεν εχω προβλημα μ αρεσει κ το ονομα του πεθερου μου.

Εσας τα μωρα σας κατα τη διαρκεια της ημερας κοιμουνται αρκετα;ο μικρος κοιμαται μισαωρα κ εισαλεπτα κ το βραδυ κοιμαται σαν πουλακι κ ευκολα.αλλα δεν θα επρεπε να κοιμαται κ λιγο περισοτερο την ημερα;το βραδυ κοιμαται 9-10 ωρες σερι.κ το πρωι οταν φαει κοιμαται καμια ωρα ακομα με κλειστο παντζουρι γτ αν μπαινει φως το κοιταζει επιμονα κ αρχιζει να φτερουγιζει κ παει ο υπνος!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Το λεω αυτο για τη δουλεια γιατι στην καινουρια δουλεια ειναι σημαντικα λιγοτερα τα λεφτα. Τη θελω ομως πρωτον γιατι μου αρεσει παρα πολυ και δευτερον γιατι θα εχω τη δυνατοτητα να κανω και το ιατρειο μου. Επισης επειδη θα χρειαστει να γυρισω τοσο συντομα στη δουλεια!

@Μανιταρι Μαγικο εμενα κοιμαται αρκετα μεσα στη μερα αλλα το βραδυ οχι πολυ. Σημερα ξυπνησε 6.15 παλι...


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...