Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Ki εγώ κλασική παχιά παντα έχω αλλά φαίνεται δροσερή. Να σας ρωτησω, με τον ύπνο πως πάτε τωρα; εμείς κοιμομαστε το βράδυ 10 , το πρωι ξυπναμε 7:30, και μέσα στη μέρα συνήθως 3 φορες επι μισή ωρα κοιμάται. Όμως καποιες φορες το μεσσημερι κοιμάται 2-3ωρες αλλά θέλει συνέχεια να θηλάζει και να είναι αγκαλιά. Περίεργο;


R2E1.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

kalfeli: Εμας κοιμαται το βραδυ 9.30- 8 αλλα εχει τυχει να ξυπνισει και νωριτερα μεχρι το μεσημερι κοιμαται αλλα δυο 45 λεπτα και 3,30-6 .εγω πλεο τον εκοψα το θηλασμο οποτε δεν ξερω ...αλλα φανταζομαι ολα οσα θηλαζουν ετσι κανουν γιατι ετσι εμαθαν.εμενα εμαθε με τη πιπολα οποτε δεν ζηταει..αλλα ουτε πριν ζητουσε.εγω παρατηρησα τωρα οτι καποιες φορες δεν πειναει..μου τρωει μονο 60ml

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kalfeli είπε:

Εμένα δεν κοιμάται αρκετά μάλλον, και καποιες μέρες αναπληρώνει τι να πω; δεν ξέρω πως να την κάνω να μην ξυπνάει τόσο γρήγορα. Δεν είναι οτι πειναει

Το κάθε παιδί έχει το δικό του ρυθμό δε νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι για να κοιμάται περισσότερες ώρες. Κι εμένα Ξυπνάει πολύ νωρίς το πρωί και κοιμάται μόνο τρία μισά ώρα μέσα στην ημέρα εκτός από καμιά φορά την εβδομάδα που μπορεί να κοιμηθεί το μεσημέρι μία με μιάμιση ωρίτσα


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Kalfeli είπε:

Εμένα δεν κοιμάται αρκετά μάλλον, και καποιες μέρες αναπληρώνει τι να πω; δεν ξέρω πως να την κάνω να μην ξυπνάει τόσο γρήγορα. Δεν είναι οτι πειναει

Με ποιο κριτήριο δεν κοιμάται πολύ; Αν δεν θέλει να κοιμηθεί περισσότερο δεν υπάρχει λόγος ούτε να την πιέσεις ούτε να της αλλάξεις τα ωράρια! Εμένα κοιμάται περίπου στις 10-10.30 και ξυπνάει 6-6.30 και μετά το μάτι γαρίδα! Μέσα στη μέρα υπάρχουν φορές που μπορεί να κοιμηθεί 3 δίωρα και άλλες που δεν θα κοιμηθεί ούτε λεπτό! Ειδικά τώρα με τα δόντια μου τα έχει κάνει αχταρμά, ξυπνάει και 3-4 φορές τη νύχτα με κλάματα, κουτουλάω!!!

On 19/6/2018 at 11:08 ΠΜ, Μανιταρι Μαγικο είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε σημερα;μηπως εχει χρησιμοποιησει καποια κοπελα τις πανες agnotis?

Δοκίμασε τις pufies. Είναι πολύ καλές. Αν και πρόσφατα έκανα μια αναζήτηση για πάνες γιατί είχα πρόβλημα με τη μεγάλη. Είχε απίστευτες διαρροές στα τσίσα, κάθε πρωί την έβρισκα κατουρημένη μέχρι τις μασχάλες. Δοκίμασα λοιπόν pampers active fit, premium και βρακάκι, babyilno, pufies, agnotis και libero (κανονικές και πάνα βρακάκι). Παράλληλα τις ίδιες μάρκες έπαιρνα και στο μωρό. Κατέληξα ότι από άποψη διαρροών οι babylino είναι μακράν οι καλύτερες.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@CMESαυτες σκεφτομουν να δοκιμασω.μονο στο ιντερνετ τις βρισκεις;μεχρι στιγμης παιρνουμε τις pampers active baby dry κ ισχυει οτι δεν εχουν διαροες ειμαι πολυ ευχαριστημενη.κοιταζω για κατι πιο οικονομικο.

Link to comment
Share on other sites

Με το κριτήριο οτι βλέπω οτι νυσταζει και παρόλα αυτά δεν κοιμάται και μετα είναι μέσα στη γκρινια. Τέλος πάντων εγώ αναρωτιομουν πως και αυτές τις μέρες κοιμάται περισσότερο το μεσημέρι και θέλει να θηλάζει συνέχεια ενω κοιμάται το μεσημέρι. 


R2E1.png]

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Kalfeli είπε:

Με το κριτήριο οτι βλέπω οτι νυσταζει και παρόλα αυτά δεν κοιμάται και μετα είναι μέσα στη γκρινια. Τέλος πάντων εγώ αναρωτιομουν πως και αυτές τις μέρες κοιμάται περισσότερο το μεσημέρι και θέλει να θηλάζει συνέχεια ενω κοιμάται το μεσημέρι. 

Τι εννοεις; θηλαζει την ωρα που κοιμαται; επισης ξεκινησατε φαγητα; γιατι οταν μπαινουν οι στερεες αλλαζει λιγο ο υπνος. Επισης μππρει να θελει να θηλαζει περισσοτερο γιατι διψαει λογω ζεστης.

@Μανιταρι Μαγικο τις pufies της βρισκεις μονο στο ιντερνετ. Κατα τη γνωμη μου ειναι ανωτερες απο τις pampers σε τιμη, διαρροες, μυρωδια (οι pampers μυριζουν σαν πετρελαιο) και εχουν τελεια σχεδια! Τις παραγγελνεις και ερχονται σπιτι σου χωρις εξοδα αποστολης. Εχουν και πολυ ωραια μωρομαντηλα! Αν παραγγειλεις να παρεις αυτα με την ελια!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θηλάζει την ωρα που κοιμάται ναι. Δηλαδη μπορει να θηλαζει επι 2 ωρες η και παραπανω. Όχι δεν ξεκινήσανε φαγητά. Δεν έχουμε κλείσει τον 5ο ακόμα. Αυτό το κανει καποιες μέρες, να κοιμάται περισσότερο το μεσημερι θηλαζοντας. Μπας και είναι άλμα ανάπτυξης; Επίσης έχω διαβάσει οτι χρειάζονται συγκεκριμένες ώρες ύπνου ανα ηλικία. Δεν ισχυει;


R2E1.png]

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Kalfeli είπε:

Θηλάζει την ωρα που κοιμάται ναι. Όχι δεν ξεκινήσανε φαγητά. Δεν έχουμε κλείσει τον 5ο ακόμα. Αυτό το κανει καποιες μέρες, να κοιμάται περισσότερο το μεσημερι θηλαζοντας. Μπας και είναι άλμα ανάπτυξης; Επίσης έχω διαβάσει οτι χρειάζονται συγκεκριμένες ώρες ύπνου ανα ηλικία. Δεν ισχυει;

Σχετικο ειναι. Οι ωρες που προτεινονται ειναι ο μεσος ορος. Η κορη μου μεχρι να σαραντισει κοιμοταν συνολικα 5-6 ωρες το 24ωρο. Αφου ειχα ανησυχησει οτι θα παθει κατι! Αυτο αλλαξε σχεδον μεσα σε 10 μερες. 2 μηνων κοιμοταν σερι 10-9 μεχρι και τωρα. Δεν ξερω ομως αν αυτος ο θηλασμος το μεσημερι θεωρειται υπνος. Προφανως δεν τρωει, πιπιλαει. Μηπως να της εβαζες λιγο πιπιλα να κοιμαται καλυτερα και να ξεκουραζεσαι κι εσυ;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι όμως κοιμάται κανονικά ενω τρώει. Στο θηλασμό παντα κοιμάται, δε θηλάζει ποτε ξύπνια. Μάλλον και πιπιλαει αλλά και τρωει γιατί που και που καταπίνει. Της έβαλα και πιπιλα αλλά της φεύγει. Βλέπω οτι το κανει και τώρα το βράδυ.. Πφφ.. Μήπως είναι άλμα;


R2E1.png]

Link to comment
Share on other sites

kalfeli:χαρα στο κουραγιο σου να θηλαζεις ακομα επι δυο ωρες! Εγω δεν θα αντεχα... Μπορει να ειναι κ αλμα ..αν της παρεις το στηθος μετα απο λιγο που θα κοιμηθει ξυπναει; η να την κοιμησεις κουνωντας την;δοκιμασε και καμια αλλ μαρκα πιπιλας η αυτες που ειναι για 6 μηνων κ πανω.

εσεις που δινεται μπουκαλι αλλαξατε τη θηλη στη no 2; εγω τη βλεπω να ζοριζεται μεχρι να πιει το γαλα και σκεφτομαι να το κανω.μηπως πρεπει να ρωτησω πρωτα τον παιδιατρο; και πηρα και ενα εκπευδευτικο ποτηρακι για αργοτερα της Nuk .ρε κοριτσια το δοκιμασα θελει τεραστια δυναμη να ρουφηξεις..μηπως να παρω αλλο;

με δελεασατε με τις πανες μπορει να παρω και εγω να τις δοκιμασω!!!

και επισημα ξεκιναει το καλοκαιρι για μενα...περασα κ το αλλο μαθημα..οποτε επιτελους ειμαι ελευθερη...για 3 μηνες θα εχω να ασχολουμαι μονο με το κοριτσι μου!!!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, rainbow είπε:

kalfeli:χαρα στο κουραγιο σου να θηλαζεις ακομα επι δυο ωρες! Εγω δεν θα αντεχα... Μπορει να ειναι κ αλμα ..αν της παρεις το στηθος μετα απο λιγο που θα κοιμηθει ξυπναει; η να την κοιμησεις κουνωντας την;δοκιμασε και καμια αλλ μαρκα πιπιλας η αυτες που ειναι για 6 μηνων κ πανω.

εσεις που δινεται μπουκαλι αλλαξατε τη θηλη στη no 2; εγω τη βλεπω να ζοριζεται μεχρι να πιει το γαλα και σκεφτομαι να το κανω.μηπως πρεπει να ρωτησω πρωτα τον παιδιατρο; και πηρα και ενα εκπευδευτικο ποτηρακι για αργοτερα της Nuk .ρε κοριτσια το δοκιμασα θελει τεραστια δυναμη να ρουφηξεις..μηπως να παρω αλλο;

με δελεασατε με τις πανες μπορει να παρω και εγω να τις δοκιμασω!!!

και επισημα ξεκιναει το καλοκαιρι για μενα...περασα κ το αλλο μαθημα..οποτε επιτελους ειμαι ελευθερη...για 3 μηνες θα εχω να ασχολουμαι μονο με το κοριτσι μου!!!

Εγω τις θηλες τις εχω αλλαξει πολυ καιρο τωρα αλλα στα μπιμπεεο μαμ που χρησιμοποιω η θηλη 2 ειναι απο 2 μηνων και πανω και η 3 απο 4 μηνων οποτε ειμαστε ηδη στημ 3. Γενικα αλλαζω οποτε βλεπω οτι η θηλη κολλαψαρει οταν ρουφαει. Το εκπαιδευτικο ποτηρακι εχει μια βαλβιδα απο κατω. Αν τη βγαλεις ρουφαει πιο ευκολα.

Συγχαρητηρια για τα μαθηματα!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

@CMESαυτη η μυρωδια πετρελαιου με κανει να θελω να τις αλλαξω.ο αντρας μου παντα νομιζει οτι τα εχει κανει.το μωρο μυριζει λες κ δουλευει σε βενζιναδικο.

@rainbowμπραβο σου κοριτσακι για τα μαθηματα.καλο καλοκαιρι τωρα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! @rainbow Συγχαρητήρια για τα μαθήματα που πέρασες καλό καλοκαίρι και καλή απόλαυση με την μικρή σου!!! Εμείς χρησιμοποιούμε το νούμερο τρία σε πιπίλα εδώ και 10 μέρες με το δύο ζοριζόταν.

@KalfeliΌταν θήλασα και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα κοιμότανε 2 h πάνω στο στήθος μου και απλά πιπίλαγε δεν έφευγε το γάλα απλά έχει μάθει να πιπιλάει προσπάθησε κι εσύ με πιπίλα εμένα μέ έσωσε όταν την πήρε τελικά!

@CMES @Μανιταρι Μαγικομε τις puffies εμείς κ με τις agnotis είχαμε πρόβλημα διαρροών και δυστυχώς τα pampers όντως μυρίζουν σαν πετρέλαιο αλλά δεν κατουριεται. Τα babylino Ενώ δεν έχουμε διαρροές φουσκώνουν πολύ μπροστά και μυρίζουν τα τσίσα του πολύ. 

 


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...