Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, CMES είπε:

Τελικα αδιαθετησα...πρωτη μερα διακοπων...εννοειται!!! Δεν πειραζει, μου φτανει που δεν καθαριζω-πλενω-μαγειρευω!!!

Ω ρε κοριτσακι τι γκαντεμια ειναι αυτη;

Link to comment
Share on other sites

τι κανετε κοριτσια; cmes ελπιζω να προλαβες να κανεις κανενα μπανιο ..!!εδω αρχισε παλι τις βροχες..πολυ πικρα..!!

τα δικα σας πινουν νερο; εμενα δεν θελει καθολοθυ 20ml το πολυ το βλεπει σαν παιχνιδι να ξινει τα δοντακια της!! Βγαλαμε κ το δευτερο!!!

σημερα πηγα να δω ρουχα για τξ βαφτιση ..αλλα δεν προλαβα κ πολλα γιατι η μικρη μετα τα φρουτα πειναει γρηγορα ..ασε που μου την εχουν "φαει" αρχιζουν ολες αχ τι καλο κ τοσο ησυχο ειναι παντα και αλλα τετοια και μεχρι να φτασουμε σπιτι πλανταζει στο κλαμα γιατι θελει η αγκαλια η νυσταζει..

επισης τις τελευταιες μερες εω πολλαααα νευρα ολοι μου φταινε...και τα βαζω με τους οδηγους που ειναι στα πεζοδρομια...καπου πρεπει να ξεσπασω...χαχα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δε βγαλαμε κανένα δόντι ακόμα αλλά παρατήρησα οτι το υστερικό κλάμα συμβαίνει μονο όταν έχει να κοιμηθεί πανω απο 4 ώρες. 

 

@CMES πραγματικα απορω που βρίσκεις την ενέργεια να κανεις όλα αυτά. 

@rainbow νερό πίνει αλλά λίγο. Μάλλον ξεδιψαει με το γάλα. Αλλά ακόμα πίνει όλη μερα.


R2E1.png]

Link to comment
Share on other sites

On 17/7/2018 at 1:55 ΜΜ, CMES είπε:

Ειναι πολυ μικρο για να του βαλεις προγραμμα. Το αρνητικο με το προγραμμα ειναι οτι πρεπει να το τηρεις αυστηρα. Αυτο σημαινει πως τις ωρες που κοιμαται θα εισαι δεσμευμενη να εισαι σπιτι και με ησυχια. Στην κορη μου εβαλα προγραμνα μετα το χρονο, οπου στην ουσια το διαμορφωσε μονη της. Σε αυτη την ηλικια επειδη αλλαζουν πολυ συχνα οτι προγραμμα και να προσπαθησεις να βαλεις το μονο που θα καταφερεις ειναι να ταλαιπωρειστε και οι δυο!

Αααα σ ευχαριστω πολυ! Γτ αγχωνομουν που δεν ειχα καταφερει να τον βαλω σε προγραμμα την ημερα... :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Angie trg: Μη νομιζεις και προγραμμα να βαλει θα το αλλαξει παλι και εμενα ενω φαινοταν ιοτι ειχε καποιο προγραμμα μεσα στη μερα κοιμοταν δηλαδη δυο ωρες σπαστες το πρωι κ ενα τριωρο το μεσημερι το αλλαξε παλι..εξ'αλλου σε λιγο θα αρχισουν να κοιμουνται μονο μεσημερι..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!! Που χαθηκετε ολες...;;;

ρε κοριυσια θα σκασω...εχω 3 μερες που εβαλα αβοκαντο..τη πρωτη μερα εφαγε λεω μια χαρα εγινε και πηχτο σαν κρεμα λεω ωραια τις αλλε δυο μερεε σφραγισε το στομα κ δεν το ανηγε με το ζορι 5 κουταλιες...ενταξει δεν τρελενοταν με τα φρουτα αλλα με τραγουδακια το ετρωγε ..τωρα δεν ξερω τι τις φταιει το αβοκαντο η γενικα θα συνεχισει να μου το κανει με ολα τα φρουτα...ουφ!! Αυριο θα τη δωσω ανανα αντε να δουμε..

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, rainbow είπε:

καλησπερα κοριτσια!! Που χαθηκετε ολες...;;;

ρε κοριυσια θα σκασω...εχω 3 μερες που εβαλα αβοκαντο..τη πρωτη μερα εφαγε λεω μια χαρα εγινε και πηχτο σαν κρεμα λεω ωραια τις αλλε δυο μερεε σφραγισε το στομα κ δεν το ανηγε με το ζορι 5 κουταλιες...ενταξει δεν τρελενοταν με τα φρουτα αλλα με τραγουδακια το ετρωγε ..τωρα δεν ξερω τι τις φταιει το αβοκαντο η γενικα θα συνεχισει να μου το κανει με ολα τα φρουτα...ουφ!! Αυριο θα τη δωσω ανανα αντε να δουμε..

Για να πεις οτι ενα παιδι δεν του αρεσει μια γευση πρεπει να τη δοκιμασει τουλαχιστον 7 φορες!! Οποτε υπομονη να εχεις και θα περασετε απο πολλες φασεις. Εμενα ο μικρος δεν γουσταρει καθολου το φαγητο. Τρωει 5 κουταλιες με το ζορι και μετα πλανταζει στο κλαμα και αν δεν του δωσεις γαλα δεν ηρεμει. Επισης συνεχιζει να ξυπναει στις 6 ενω χθες μου ξυπνησε στις 3 και ενω προσπαθουσα να τον ξεγελασω με πιπιλα τελικα κοιμηθηκε μια ωρα μετα αφου ηπιε γαλα. Ειμαι πτωμα, κοιμαμαι καθε βραδυ μετα τη 1 γιατι εχω απειρες δουλειες σπιτι και ξυπναω 6 για δουλεια. Το σιδερο εχει μαζευτει μεχρι το ταβανι, σημερα δεν μπορω ουτε να περπατησω! Δεν την παλευω...


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

cmes: Κουραγιο...!! Παρε γυναικα να ερχεται πιο συχνα θα παθρις τιποτα εσυ στο τελος!!

και σημερα δεν εφαγε..με το που το βλεπει κλαιει..την εβαλα ρυζαλευρο τιποτα..το ζεστανα παλι τιποτα..εκλεγε κ της εβαλα μια δυο κουταλιες ε μετα το λυπηθηκα..αλλα φεν την εδωσα γαλα μετα..σκεφτομαι το απογευμα να προσπαθησω λιγο μπανανα..ισως με λιγο γαλα να γινει κρεμα..αντε να δουμε

.αν παει ετσι ωραια θα περασουμε..με το ματιαξε η κουνιαδα..την ειδε μετα απο υοσους μηνες κ αρχισε αχ τι καλα που τρωει κ αλλα τετοια..επειδη το δικο της δεν ετρωγε με τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!χαθηκα αλλα σας διαβαζω γενικα δεν πολυπρολαβαινω τωρα τελευταια.εχουμε βγαλει κ τα δυο δοντια απο κατω κ προς το παρον παλευουμε να μπουσουλησουμε(οικογενειακως)!! 

@rainbowκοριτσακι ισως ειναι φαση που περναει.κανε διαφορους συνδιασμους.εμεις παλι στο φαι δεν εχουμε κανενα προβλημα.

@CMESχαρα στην υπομονη σου μπραβο σου.βεβαια αν υπαρχει η δυνατοτητα για γυναικα ναι καλο θα ηταν να το κανεις γτ στο τελος θα τα φτυσεις κ καηκατε!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@rainbow πάντως απέφυγε να την πιέσεις γιατί θα γίνει χειροτερο. Αν δε φαει ας πιει γάλα. Η δικιά μου τρώει τα παντα, ακόμα και μελιτζάνες, αρακά, φασολάκια. Όμως αν έχει κάποιο θέμα, δηλαδή ειτε δυσκοιλιότητα, ειτε δεν έχει κοιμηθεί, η κάτι άλλο την ενοχλεί δεν τρώει τίποτα. Δεν την έχω πιέσει όμως. Αν δε θέλει της δίνω γάλα. Επίσης έχω παρατηρήσει οτι θέλει να ξεχνιέται με κανένα τραγουδάκι, παιχνιδι κτλ. 

@CMES κουράγιο.. Θα συμφωνησω οτι χρειάζεται βοήθεια. Δε βγαίνει. Για τον ύπνο μήπως να δοκιμαζες να κανεις άμεσα γάλα και να του δίνεις μήπως ξανακοιμηθει.Προϋποθέτει βέβαια να κοιμάται στο ίδιο δωμάτιο.


R2E1.png]

Link to comment
Share on other sites

kalfeli: Ευτυχως σημερα εφαγε αλλα τις εβαλα μπανανα με λιγο νεκταρινι κ μηλο κ λιγο ρυζαλευρο..ειπα να την καλοπιασω!! Για φαγητα δεν ξερω τι θα κανει..δεν ξεκινησαμε ακομα θα δειξει...εχει συνιθισει στις γλυκες γευσεις μαλλον ..απο τραγουδακια αλλο τιποτα...

Παράθεση

 

 

Link to comment
Share on other sites

@rainbowκοιτα κ εμενα που ειναι φαγανος στα φρουτα τις πρωτες μερες ειχα προβλημα.μετα δεν ετρωγε το ρυζαλευρο που στην αρχη το τσακιζε κ του εδωσα κρεμα δημητριακων.ισως επειδη ακομα δεν εχει συνηθησει να τρωει κ να κουραζεται.φτιαχνε της γαλα κ μην την πιεζεις.

Link to comment
Share on other sites

πηγαμε παιδιατρο σημερα εμας μας ειπε να μην την ξεκινησω ακομα κρεμα δημητριακων απο τον αλλο μηνα .ο καθε παιδιατρος μου φαινεται οτι θελει..εχω και την κουμπαρα μου να μου λεει οτι ειναι βλακας για τον τροπο που μου λεει να κανουμε τις εισαγωγες...χαχα λες κ αμα φαει πρωτα μπανανα κ οχι καροτο κατι εγινε..λες και δεν θα προλαβιυν να φανε..αντι να λεμε ευτυχως που εχουμε και να δωσουμε...μου ελεγε η γιαγια μου οτι της κοπηκε το γαλα και ηταν κ χειμωνας κ δεν ειχαν κ οι κατσικες..κ δν ειχε να δωσει..με σιμιγδαλι μεγαλωσε η μανα μου...και τωρα εχουμε ολα τα καλα κα παλι κατι βρισκουμε να γκρινιαξουμε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@rainbowκαλα αυτο με τους παιδιατρους μπορει να με στειλει στο ψυχιατρειο.ο καθενας εχει το δικο του τροπο.οποτε μην το ψαχνεις εχω κανει απειρες συζητησεις με φιλες μου η καθε μια τα δικα της.το εχω παρει πια αποφαση οτι για παιδιατρο τροφες κ τετοια δεν τα συζηταμε γτ καποιες θεωρουν οτι μονο ο δικος φους παιδιατρος ειναι ο καλυτερος κ στο τελος καταληξαμε με καποιες να αρπαχτουμε.οποτε μην ακους κανεναν αν εσενα σε καλυπτει ο παιδιατρος σου.δεν υπαρχει σωστος κ λαθος τροπος το καιε παιδι ειναι διαφορετικο.

Κοριτσια σημερα ειμαι πολυ χαρουμενη!γεννησε η κουμπαρουλα μου το δευτερο παιδακι της.κ ειμαι διπλα χαρουμενη γτ η συγκεκριμενη κοπελα εχει παλεψει πολυ για να αποκτησει παιδια κ τελικα εκανε κ τα δυο της θαυματα με φυσιολογικη συληψη!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...