Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Δεν ξανακοιμαται μετα; και η δικιά μου ξυπνάει, μερικές φορες και 3 η ωρα το βράδυ, αλλά της δίνω πιπιλα, μετα θηλάζει και μετα απο κάποια ωρα ξανακοιμαται, πιπιλιζοντας. 

Όλοι έχουν φύγει για διακοπές μάλλον.. 

Η δικιά μου αρχισε να στηριζεται με τα χέρια της σε μαξιλάρια και να σηκωνεται στα πόδια της. Θέλω παρα πολύ να περπατήσει γιατί τη βλέπω ποσο θέλει να παίξει, να εξερευνήσει. Αλλά φαντάζομαι ακόμα είναι νωρίς. 6,5 μηνών είμαστε. Κάπου διάβασα οτι το νωρίτερο είναι στα 8.


R2E1.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εμεις βγαλαμε κ το τριτο μας δοντακι!! Πολυ νωρις μου φαινεται..ειμαι στη φαση που κοιταω τελευραιες λεπτομεριες για τη βαφτιση και ολο νομιζω πως κατι μου ξεφευγει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

@Kalfeliχαχα κ εμενα το κανει αυτο αλλα ναι πριν τον 9ο δεν περπατανε!!

@rainbowκαλυτερα να τα βγαλει νωρις γτ οσο αργουν τοσο πιο δυσκολο ειναι για τα μωρα.κ εμεις τωρα περιμενουμε το τριτο δοντακι μας ειπε ο γιατρος οτι οπου να ναι θα σκασει!!

Εμεις ξεκινησαμε κ το μοσχαρακι εδω κ τρεις μερες.του βαζω κ φασολακια κ κολοκυθακια  απο τον κηπο μας κ τα κανει οπα.χτες μου βγηκε 200 γρ.κ πεινουσε κ αλλο κ για να τον ξεγελασω του εδινα ζωμο απο την κατσαρολα. Εσεις ποσες φορες την εβδομαδα τρωτε κρεας;καθε μερα;

Link to comment
Share on other sites

μνιταρι μαγικο: Εμεις ακομα δεν ξεκινησμε δεν μου διευκρινησρε ο γιατρος ποσες φορες αλλα σκεφτομουν να το κανω εναλαξ με το κοτοπουλο. Πχ μια μερα κοτοπουλο με πατ;τες μια μοσχαρι με λ;χανικα καπως ετσι...! Εμεις σημερα φαγαμε πατατα καροτο αλλα νυσταζε πολυ κ δεν ηθελε να φαει..δοκιμασε λιγο..αλλα τελικ εδωσα γαλα κ κοιμηθηκε με το μπιμπερο..

Link to comment
Share on other sites

On 9/8/2018 at 4:24 ΜΜ, Kalfeli είπε:

Δεν ξανακοιμαται μετα; και η δικιά μου ξυπνάει, μερικές φορες και 3 η ωρα το βράδυ, αλλά της δίνω πιπιλα, μετα θηλάζει και μετα απο κάποια ωρα ξανακοιμαται, πιπιλιζοντας. 

Όλοι έχουν φύγει για διακοπές μάλλον.. 

Η δικιά μου αρχισε να στηριζεται με τα χέρια της σε μαξιλάρια και να σηκωνεται στα πόδια της. Θέλω παρα πολύ να περπατήσει γιατί τη βλέπω ποσο θέλει να παίξει, να εξερευνήσει. Αλλά φαντάζομαι ακόμα είναι νωρίς. 6,5 μηνών είμαστε. Κάπου διάβασα οτι το νωρίτερο είναι στα 8.

Τις τελευταιες 2 εβδομαδες ξανακιμαται. Μεχρι τοτε οοοολους αυτους του μηνες ξυπνουσε στις 6 και το ματι γαριδα! Ομως εγω 7.10 φευγω για δουλεια, αν ξυπνησει στις 5.30 να φαει μεχρι να ξανακομηθει πρεπει να φυγω!

@rainbow κι εμας ετοιμαζεται το 3ο δοντακι! Καλα εγω με τη βαφτιση ουτε τα προσκλητηρια δεν εχω παραγγειλει... ρεζιλι θα γινουμε...


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σημερα επαθα ενα σοκ γιατί η μπέμπα ξαφνικα πιάστηκε απο το πλαϊνό του παρκοκρεβατου και σηκώθηκε. Το είχα στην επανω θέση το στρώμα και μετα απο αυτό το κατέβασα. Φαίνεται πάντως να της άρεσε το κατόρθωμα της γιατί πιάνεται απο οπου βρει και σηκώνεται όρθια.

@CMES ναι σε καταλαβαίνω' είναι δύσκολο να πρεπει να σηκωθεις για τη δουλεια. Ίσως πρεπει να κοιμασαι νωριτερα το βράδυ. Κι εγώ μέχρι τώρα όλο αυπνη γιατί ξυπνούσε ανα μια ωρα.

Κρέας μοσχάρι δίνω 2-3 φορες τη βδομάδα και κοτόπουλο 1-2.

Απο δοντια τίποτα ακόμα. Ουτε με τη βάπτιση έχω κανει κάτι.


R2E1.png]

Link to comment
Share on other sites

kalfeli: Καλε ποσο ειστε εσεις και σηκωνεαυε τοσο νωρις..;βιαστικια η μικρουλα σου..!!!

εγω σημερα παλι την πατησα πηγαμε σουπερ μαρκετ κ μεχρι να γυρισουμε πιλι νυσταζε κ δεν εφαγε ..δεν ξερω πως να συντονιστω...δεν προλαβαινω να τις δωσω το μεσημεριανο αν εχω καμια δουλεια στο κεντρο..εχει δυο μερες ξυπναει 8.15 ξανακοιμαται κατα τις 10-11 τις δινω τα φρουτα..κανουμε μια ωρα να τα φαει κ οταν ειναι για το μεσξμερανο νυσταζει κ μονο γαλα πινει..δεν ειναι να την κοιμησω κ νυστικη γιατι ξυπναει μετα απο 2,5 ωρες...ουφ...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!! Τελικα εβαλα γλυκοπατατα με καροτο...ανοιγε και το στομα της... ! Πολυ χαρηκα...αντε να δουμε πως θα παει η συνεχεια...! Το φαγητο που περισευει το κρατατε η φτιαχνετε καθε μερα αλλο; εγω το κραταω μια μερα ακομα πειραζει λετε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγω είχα κανει γλυκοπατάτα με κολοκύθι, μελιτζάνα, ντομάτα κρεμυδι, τα ελιωσα με το πηρούνι, και εγλιφε και τα δάχτυλα της. Το φαγητο που περισσεύει αν δεν είναι λιωμένο το κραταω. Αν είναι λιωμένο όχι, γιατί θεωρώ οτι χάνει όλα τα συστατικά.


R2E1.png]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια εμείς έχουμε χαθεί γιατί είμαστε διακοπές από 20 Ιουλίου στο χωριό μου ! Έχουμε κάνει πολλά μπανακια κ μας έπιασε κ μια ψιλό ιωσουλα με πυρετό αλλά ευτυχως 3 μέρες κράτησε. Από δόντια τίποτα ! Είμαστε 7 μηνών και 7 ημερών σήμερα καθόμαστε άνετα στο πωπω μας και έχουμε μπουσουλησει 2 βηματάκια αλλά σερνόμαστε κ με την κοιλιά ... 

εχουμε τρεις μέρες τώρα που δεν τρώμε στερεά τροφή και σφραγίσουμε το στόμα ... λέτε να περναει φάση ; 5 κουταλιές με το ζόρι φρούτα κ 100 μλ το πολυ φαγητό. Γάλα πίνουμε όμως... δεν ξέρω τι φταίει αλλάζω κ τα λαχανικά κ τα κρέατα μήπως δεν του αρέσουν και τα φρούτα το ίδιο αλλά τίποτα. Τι λέτε να φταίει... να σημειώσω πως ποτέ δεν είχαμε πρόβλημα με τις στέρεες τροφές το τρώγαμε όλο το φαΐ μας και μ το παραπάνω !!! 

Επισης και εμείς πιάνουμε Στο πάρκο και σηκωνόμαστε και θεκει να τον περπατάμε με τα χερια ψηλά και να κάνει βήματα σε όλο το σπίτι!!


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!τι κανετε;εμεις μεγαλωνουμε!! Την ημερα δεν πολυ κοιμαται.σπανια να κοιμηθει ενα δυωρο αλλα κοιμαται νωρις το βραδυ.

@rainbow μπορεις να του μαγειρευεις για δυο μερες μου το ειπε κ ο γιατρος.κ το διατηρεις στο ψυγειο αλλα οχι αλεσμενο η απο αυτο που περισεψε στο πιατο.εγω στην αρχη μαγειρευα καθε μερα αλλα τωρα με τη ζεστη σκαμε μεσα στο σπιτι οποτε του μαγειρευω για δυο μερες.

Link to comment
Share on other sites

μου δωσανε εναν ατμαμαγειρα ο οποιος ειναι τελειος...κ τα κανω εκει ακομα κ το ζεσταμα κ ξεπαγωμα..αλλα δεν ξερω ποσο να κοψω απο καθε λαχανικο οποτε αφηνει συο πιατο..το λυπαμαι να το πεταξω δεν ειναι οτι βαριεμαι..ειδικα κ τα φρουτα με μιση καρδια τα πεταω..τοσο πολυ χανονται οι βιταμινες πια...ουφ...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εμεις καθομαστε με υποστηριξη..δεν καθομαστε μονες μας..κ εσεις πως το καταλαβατε τα ειδατε καθιστα μια μερα στην κουνια..;;απο φαγητο τρωμε γαλα το πρωι μετα 70gr φρουτα με το ζορι..200gr κρεατοσουπα 90βρωμη κ μετα το 200αρι μας γαλα...πως τα βλεπετε;;μηπως το παρακανουμε;;ζυγαρια δεν χρησινοποιειτε κ εσεις για τα γραμμαρια του φαγητου...;;

Βρε κοριτσια το παρκο μας εχει βαθος 60εκατοστα;;κ εσας τοσο ειναι;;πως πιανεται κ σηκωνεται;;τι υψος εχετε;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...