Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

πρίν από 38 λεπτά , ZinaLove είπε:

Κοριτσια εμεις καθομαστε με υποστηριξη..δεν καθομαστε μονες μας..κ εσεις πως το καταλαβατε τα ειδατε καθιστα μια μερα στην κουνια..;;απο φαγητο τρωμε γαλα το πρωι μετα 70gr φρουτα με το ζορι..200gr κρεατοσουπα 90βρωμη κ μετα το 200αρι μας γαλα...πως τα βλεπετε;;μηπως το παρακανουμε;;ζυγαρια δεν χρησινοποιειτε κ εσεις για τα γραμμαρια του φαγητου...;;

Βρε κοριτσια το παρκο μας εχει βαθος 60εκατοστα;;κ εσας τοσο ειναι;;πως πιανεται κ σηκωνεται;;τι υψος εχετε;;;

Από φαγητό πάτε καλά!!! Με τα φρούτα καλό είναι και το 70 γραμμάρια τουλάχιστον παίρνει τις βιταμίνες !!! 

Εγω τον είδα να καθεται στους 6 μήνες μόνος του χωρίς υποστήριξη παντού στη κούνια στο πάρκο στο πάτωμα ίσως να έχει να κάνει κ με το παιδί το βάζεις σε καρεκλάκι να αρχίζει να συνηθίζει ; Είμαστε 72 εκατοστά πριν είκοσι μέρες τώρα στις 22 έχουμε παιδίατρο κ θα μας μετρήσει πάλι.

και ευτυχως αρχίσαμε να τρώμε ξανά ... ουφ 


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

zinalove: Εγω οντως σε μια μερα νομιζω το εκανε κσι εκατσε μονη της .στο καρεκλακι καθοταν αλλα στο πατωμα πλαγιαζε αλλα την εβαζα κ καποια στιγμη την ειδα οτι καταφερε να ισοροπισει και απο τοτε πεφτει σπανια..συνηθως οταν παει να πιασει κατι μακρια.εμεις ειμαστε λιγο κοντουλες ακομα 67εκ.αλλα κ εγω κ ο αντρας μου δεν ειμαστε κ ιδιαιτερα ψηλοι οποτε ..

απο φαγητο κ εμεις πανω κατω τα ιδια τρωμε απλα εγω δεν της εχω δωσει βρωμη ,500ξγρ το μηνα με το ζορι παιρνει..αλλα τις εχουμε τις διπλες μας...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι το βαρος σας..δεν ξερω..αλλοι μου λενε τρωμε λιγο γαλα..αλλα μου λενε οτι τρωμε πολυ σε στερεες....δεν βγαζω ακρη....παντως απο γοπ παμε καλυτερα..νερακι πινετε;;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Εχω χαθει λιγο γιατι στο καινουριο σπιτι δεν μας εχουν συνδεσει το τηλεφωνο ακομα και δεν εχω ιντερνετ. Εμενα τελικα τρωει τον αμπακο. Τα μετραω σε ml οχι σε γραμμαρια, εχει γραμμουλες το μουλτι που τα αλεφω. Το πρωι 240 γαλα, μετα φρουτα τα τσακιζει, τρωει 300-350ml, μετα μεσημεριανο γυρω στα 200, απογευμα παλι φρουτο αλλα 300ml και το βραδυ γαλα 240 που συνηθως δεν το πινει ολο. Ειναι ομως τεραστιος και πανχοντρος. Απο νερο πινει λιγακι, αργουν ομως πολυ να πιουν κανονικη ποσοτητα. Η κορη μου 9 μηνων αρχισε να πινει νερο, νωριτερα ουτε γουλια.

Εμεις οταν θελουμε να βγουμε βολτα, ειτε πρωι ειτε απογευμα κανω το εξης: αλεθω τα φρουτα, τα βαζω σε πιατακι με καπακι, τα βαζω σε ενα μικρο τσαντακι ισοθερμικο (εχει στα τζαμπο με 1,5 ευρω) με μια παγοκυστη και τον ταιζω εξω! Εχω παρει και σαλιαρες μιας χρησης για εξω που βολευουν πολυ. Ετσι δεν χανουμε τη βολτα μας!

@Kalfeli δυστυχως δεν μπορω να παω νωρις για υπνο γιατι εκτος απο τις χιλιαδες δουλειες στο σπιτι η κορη μου μετα τη μετακομιση αρνειται να παει για υπνο!! Μεγαλο θεμα... οποτε καθε μερα κοιμαμαι μετα τις 12...

  • Χαχα 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σωστά τα λες και γω το ίδιο ! Ένα έχω και με κάνει ότι θέλει και δεν προλαβαίνω ... όχι δυο απαιτητικά παιδιά και με δουλειά και σπίτι ... 

 5 Νοεμβρίου ξανά αρχίζω δουλειά και τρέμω στην ιδέα από τώρα ....


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια τι με βρηκε παλι!!! Επεσα απο τη σκαλακαι τσακιστηκα!! Ευτυχως δεν εσπασα τιποτα αλλα ο ποπος μου ειναι μαυρος, δεν μπορω να σκυψω, να κατσω και να σηκωθω!! Δεν αντεχω αλλο...


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Μανιταρι Μαγικο είπε:

@CMESειλικρινα κοριτσακι  τι να πω!!! Κ τωρα;εχεις βοηθεια απο πουθενα;;

Μπα οπως ημουν ειμαι. Η πεθερα προσφερεται να βοηθησει αλλα εχει ολη μερα τα παιδια και δεν θελω να την κουραζω περισσοτερο. Ασε που ειμαι και παραξενη και δεν θελω κανεναν μεσα στο σπιτι μου!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Μανιταρι Μαγικο είπε:

Καλημερα κοριτσια!! 

@CMESαχ βρε κοριτσακι τι γκαντεμια ειναι αυτη;;τουλαχιστον σου κρατσει τα παιδια η πεθερα σου κατι ειναι κ αυτο.

 

Τα κραταει γιατι εχω ξεκινησει δουλεια εδω και δυο μηνες!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ο χοντρουλης μου αρρωστησε!! Απο χθες οτι τρωει το βγαζει!! Μου εχει κανει 5 μεγαλους εμετους και εχει δεκατα!! Ανησυχω πολυ και η παιδιατρος μας λειπει διακοπες. Τον εξετασε ο αντρας μου το πρωι και μου ειπε πως δεν φαινεται κατι σοβαρο αλλα στενοχωριεμαι!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε;εμεις μεγαλωνουμε.τρωμε οοοοολο μας το φαγητο κ τα παντα χωρις γκρινιες κ κλαματα μονο οταν τελειωνει το φαγητο γκρινιαζουμε λιγο. περιμενουμε το τριτο μας δοντακι να σκασει.ψευτομπουσουλαμε κ λιγουλακι μια χαρα.

@CMESωχ κοριτσακι περαστικα στο μπεμπακι σου ισως ειναι ιωση.ευτυχως εχεις τον αντρα σου!!

Link to comment
Share on other sites

Καλε δεν σας ειπα τι εκανε ο χοντρουλης μου!! Τον ειχα στο ριλαξ στο οποιο δεν χωραει μεν αλλα του αρεσει και αραζει εκει σαν καρεκλιτσα. Εσκυψε μπροστα ενω ηταν δεμενος, ηρθε στα 4 και αρχισε να μπουσουλαει με το ριλαξ στην πλατη σαν τη χελωνα!!!

  • Χαχα 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια! Εμεις κατι την ενοχλει το βραδυ και ξυπναει 7-8 φορες της βαζω την πιπιλα κ ξανακοιμαται..αλλα πολυ σκοτωμα..ουτε νεογεννητο δεν εκανε τετοια..βγαλαμε κ το τεταρτο δοντακι μας...αλλα προτιμαει να την κρατας ορθια και να παταει..για μπουσουλιμα δεν το βλεπω..

εγω ετοιμαζομαι σιγα σιγα για το σαββατο εβαψα μαλι..αυριο θα ερθει η αδερφουλα μου και κοιταω λεπτομερεις που εμειναν..ταλικα το μισο μου σοι δεν θα ερθει στη βαφτιση...

cmes: Καμια γαστρεντεριτιδα θα ειναι..μην τον πιεζειε για φαγητο.μετα απο τον εμετο να περιμενεις δυο ωρες χωρις να δωσεις τιποτα και μετα ξεκινα κουταλακι κουταλακι νερο αν το ανεχτει δωσε του να φαει χωρις υπερβολες...πχ οχι 250 γαλα κ ας θελει γιατι θα στα βγαλει παλι.περαστικα σας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...