Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

@ZinaLoveαν αφησω τα μαλλια μου για παιζει ο μπεμπης καηκα!!! Εχω παααααρα πολυυυυυ μακρια μαλλια εως τον ποπο μου.κ πααααααρα πολλα μαλλια κ μαζεμενα που τα εχω τραβαει τριχες με αποτελεσμα να εχει παντου τριχες με τις οποιες εχω μια φοβια μην τυλιχτουν σε δαχτυλακι του κ τον κοψουν( το επαθε η κουμπαρα μου στο πρωτο μωρο κ φρικαρα οταν ειδα φωτο) εκτος αυτο γεμιζει ο τοπος ολος τριχες(ηδη).με την τηλεοραση κολαει οταν ακουσει την διαφημηση του γιαουρτιου junior τρελενεται γελαει χτυπιεται χαιρεται ολοκληρος η στιγμες που ακουει κατι δυνατα δεν πολυ ασχολειται.κ ενοειται οτι στο δωματιο που κοιμομαστε δεν εχουμε τηλεοραση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

να σας πω να γελασετε..εμας ο παππους μας το εχει τερματισει με το θεμα ακτινοβολια..δδεν μας αφηνει οχι τηλεοραση να ειναι ανοιχτη αλλα ειναι βγαλμενη και απο την μπριζα..καλα δε μιλαω για κινητα η υπολογιστη..αλλα δεν μπορεθ να καταλαβει το τι ακτινοβολια τρωμε απο τα ρουτερ ακομα κ του γειτονα..και το κορυφαιο ειχε ερθει μια χαζη θεια μου και πανω στη συζητηση του ειπε οτι και το πιστολακι και ο φουρνος εχουν ακτινοβολια...!!!

elenakith: Νομιζω γενικα θα εχεις θεμα να αποσυνδεσει το στηθοε με τον υπνο,νομιζωπως ολες με τον αποκλειστικο στο κομματι αυτο τα βρησκουν σκουρα.

εγω παντως οταν ακουω αυτα που τραβατε λεω τι χαζη που στεναχωριομουν που δεν θηλασα αποκληστικα .

μανιταρι μαγικο: Εγω οταν εχω τη μικρη στο σαλονι δεν ανοιγω τηλεοραση αλλα η συγκεκριμενη διαφημιση μου σπαει τα νευρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!! Κι εγω εχω τεραστιο προβλημα να τον αλλαξω. Ουτε να του βγαλω την πανα δεν με αφηνει... καλα το να τον αλλαξει ο αντρας μου ειναι ανεκδοτο! Οταν αρχισει να τον κραταει ο αντρας μου σαν μωρο και οχι σαν ωρολογιακη βομβα θα εχουμε κανει προοδο!

@elenakith προσεχε με τα youtube και τα τραγουδια. Την πατησα ετσι με την κορη μου και ειχα τεραστιο προβλημα να της το κοψω. Φαντασου οτι οσον αφορα το φαγητο αυτη ειναι η πιο "ευπλαστη" φαση τους. Αργοτερα θα δυσκολευτεις παρα πολυ να του αλλαξεις συνηθειες. Οπως μαθει τωρα ειναι η ευκαιρια σου!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θελω τη γνωμη σας..σημερα της εδωσα κατσικισιο γιαουρτι που ειναι λιγοτερο ξινοβγια αρχη εδωσα πεντε κουταλιες παλι ξυνησε αλλα το ανοιγε σχετικα το στομα της,προχθες της ειχα δωσει προβειο με μπανανα και εφαγε αρκετη ποσοτητα.θα συνεχισω με το κατσικισιο αλλα σκεφτομαι να της βαλω μεσα φρουτο; ή να της το δινω σκετο και οσο τρωει για να το συνηθισει;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, rainbow είπε:

θελω τη γνωμη σας..σημερα της εδωσα κατσικισιο γιαουρτι που ειναι λιγοτερο ξινοβγια αρχη εδωσα πεντε κουταλιες παλι ξυνησε αλλα το ανοιγε σχετικα το στομα της,προχθες της ειχα δωσει προβειο με μπανανα και εφαγε αρκετη ποσοτητα.θα συνεχισω με το κατσικισιο αλλα σκεφτομαι να της βαλω μεσα φρουτο; ή να της το δινω σκετο και οσο τρωει για να το συνηθισει;

Η παιδιατρος μου ειναι καθετη πως δεν πρεπει να μπερδευουμε τα φρουτα με αλλες γευσεις, αφενος για να μαθουν τις γευσεις αλλα κυριως για να μην καταλαβουν οτι εχουν εναλλακτικους τροπους να φανε το φρουτο γιατι αργοτερα θα απορριπτουν το σκετο φρουτο. Παντως μην απογοητευεσαι, τις καινουριες γευσεις θελουν καιρο να τις συνηθισουν. Δεν σημαινει πως επειδη δεν το εφαγε 2 φορες δεν της αρεσει κιολας!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

cmes:αν δεν φαει αρκετη ποσοτητα μετα να δωσω κατι αλλο; ή να περιμενω καμια ωρα και μετα;τι προτεινεις; η αληθεια ειναι οτι προτιμω να μαθει να το τρωει σκετο.

με το αυγο εσεις τι κανατε;του αρεσαι του μικρουλι;

αγορασα και βρωμη....περιμενω να τελειωσω την εισαγωγη του γιαουρτιου και να της δωσω...το σκεφτομουν να της δινω καθε απογευμα διαφορετικα πραγματα για ποικιλια

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, rainbow είπε:

cmes:αν δεν φαει αρκετη ποσοτητα μετα να δωσω κατι αλλο; ή να περιμενω καμια ωρα και μετα;τι προτεινεις; η αληθεια ειναι οτι προτιμω να μαθει να το τρωει σκετο.

με το αυγο εσεις τι κανατε;του αρεσαι του μικρουλι;

αγορασα και βρωμη....περιμενω να τελειωσω την εισαγωγη του γιαουρτιου και να της δωσω...το σκεφτομουν να της δινω καθε απογευμα διαφορετικα πραγματα για ποικιλια

Αν φαει λιγο δωσε της παλι μετα απο μιση ωριτσα. Σαν γενικο κανονα να εχεις οτι δεν υπαρχει εναλλακτικη στο φαγητο, πχ οχι αν δεν σου αρεσει αυτο που εχουμε δεν πειραζει, θα σου δωσω κατι αλλο. Αυτο θα σε βοηθησει κι αργοτερα ετσι ωστε να μαθει να τρωει τα παντα και να μην ειναι επιλεκτικη στο φαγητο.

Αυγο δεν του εδωσα ακομα. Ολο το σκ ημασταν εξω και ξεχασα να ετοιμασω να του δωσω και μεσα στη βδομαδα δεν του εδωσα γιατι ηθελα να το κανω εγω και οχι η πεθερα μου. Θα του δωσω το σαββατο!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερ κοριτσια!

cmes: Γενικα και εγω ετσι μεγαλωσα και ημουν πολυ κακοφαγη δεν ετρωγα τιποτα τωρα τα σκεφτομαι και λυπαμαι τη μανα μου!! Αλλα ποτε δεν μου εκανε αλλο φαγητο ας εμενα νυστικη μου ελεγε αυτο εχουμε.σε αντιθεση με μια φιλη μου που της εκανν μπιφτεκακια κλπ...και τωρα ειναι αρκετα χοντρη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , rainbow είπε:

καλημερ κοριτσια!

cmes: Γενικα και εγω ετσι μεγαλωσα και ημουν πολυ κακοφαγη δεν ετρωγα τιποτα τωρα τα σκεφτομαι και λυπαμαι τη μανα μου!! Αλλα ποτε δεν μου εκανε αλλο φαγητο ας εμενα νυστικη μου ελεγε αυτο εχουμε.σε αντιθεση με μια φιλη μου που της εκανν μπιφτεκακια κλπ...και τωρα ειναι αρκετα χοντρη

Εχω δει πολυ συχνα στον περιγυρο μου παιδια ηλικιας 4-5 χρονων να τρωνε μονο επιλεκτικα 2-3 φαγητα τα οποια συνηθως δεν ειναι και υγειινα. Περαν του διατροφικου λαθους προσωπικα θεωρω και παιδαγωγικο λαθος να εχει το παιδι τον ελεγχο της διατροφης και οχι ο γονιος.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

zinalove:εγω την βαζω αλλα μονο προς τα πισω παει και νευριαζει και αρχιζει την γκρινια..μετα απλωνει τα χερια να την σηκωσω να πατησει. ..οποτε δεν το βλεπω να μπουσουλαει...της εχω στρωσει ενα παπλωματακι και τη βαζω εκει καποιες φορες για να μπορω και εγω να παιζω μαζι της..αλλα τη βαζω και στο πατωμα να μπουσουλισει γιατι της αρεσει περισσοτερο.ειναι και ξυλινο

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μπουσουλάει σε όλο το σπίτι πια κυνηγάει το σκύλο από πίσω ,κ δεν πέφτει στηρίζει κ το κεφάλι του καλά το μόνο πρόβλημα είναι ότι σκαρφαλώνει σε όλα τα έπιπλα και στις τζαμαρίες και πάω συνέχεια από πίσω του! Εκει τον φοβάμαι λιγο..


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω του στρωνω κατω τα παζλ απο αφρολεξ αλλα ολο φευγει απο κει. Χθες επειδη τον λυπηθηκα που παλευε και ηθελε να μπουσουλησει τον αφησα στο πατωμα ετσι χυμα. Τρελαθηκε απο τη χαρα του! Εχουμε ομως πλακακι κατω και φοβαμαι λιγο. Παντως χθες απο το πολυ μπουσουλημα κοκκινισαν τα γονατα του!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...