Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

@Geo81αν του αρεσει να του δινεις τραχανα απλα οχι τρελη ποσοτητα.ε αν φαει 300 γρ τραχανα θα ξαναφαει μετα απο δυο μερες.λιγο 150-170 γρ ειναι μια χαρα.εγω βρωμη δεν του εχω δωσει.ισως το δοκιμασω αν κ δεν εχω θεμα με το φαγητο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Μανιταρι Μαγικο είπε:

@Geo81αν του αρεσει να του δινεις τραχανα απλα οχι τρελη ποσοτητα.ε αν φαει 300 γρ τραχανα θα ξαναφαει μετα απο δυο μερες.λιγο 150-170 γρ ειναι μια χαρα.εγω βρωμη δεν του εχω δωσει.ισως το δοκιμασω αν κ δεν εχω θεμα με το φαγητο.

Κι εμενα η παιδιατρος μου λεει πως αφου τρωει καλα η βρωμη και ο τραχανας δεν εχουν να του προσφερουν κατι παρα μονο θερμιδες.

Κοριτσια εχω ππελαγωσει με τη βαφτιση. Ειναι την κυριακη και τα εχω αφησει ολα τελευταια στιγμη και στον αυτοματο. Θα εχουμε πολυ κοσμο, το εκκλησακι ειναι μικρο και φοβαμαι αν βρεχει (που μαλλον θα βρεχει) θα εχουμε θεμα!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Με το γιαουρτι τελικα χτες μου εφαγε στραγγιστο...με λιγο ισα ισα μια κουταλιτσα  του γλυκου στη μυτη φρουτα...τρωγαμε advance κ μαλλον τη βοηθησε να δεχτει τη γευση γιατι πριν ουτε να το μυρισει.....δεν ξερω..ακομη δεν λεμε μμα μαμα μαμ κ ανησυχω...εμεις βαφτιζομαστε την αλλη κυριακη....δεν θελω να γινει χσιρετουρα αλλα πρεπει...rainbow με το καλο..μπραβο σας!!δυστυχως εγω φοβαμαι ακομη..η εγκυμοσυνη μου ηταν εφιαλτης...βεβαια θελω να ζησω την αλλη οψη αλλα φοβαμαι..

Link to comment
Share on other sites

cmes: Σου εχουν μεινει πολλες εκρεμοτητες για τη βαφτιση;αν τα πργανωσεις καλα στο μυαλο σου θα δεις δεν ειναι τιποτα..αν βρεχει πες στον φωτογραφο να γινει αλλη μερα η φωτογραφιση.οσο για τον κοσμο ισως ετσι δεν ερθουν και πολλοι...και να ειστε λιγοι και καλοι..

το απογεμα τι του δινεις;

τον τραχανα τον εφτιαξε η μαμα μου και δεν θεωρω οτι ειναι παχυντικο φαγητο .εμενα τρωει παριπου 170γρ και μετα απο 3 ωρες πινει 240 ml γαλα ενω οταν τρωει την αντιστοιχη ποσοτητα φαριν λακτε μου πινει 180mlκαι ξυπναει στις 6 γιατι πειναει.οσο για τη βρωμη τη δινω σαν εναλλακτικη δεν θελω να της δωσω παλι φαγητο απο το μεσημερι και προσπαθω να εχει μια ποικιλια

zinalove: η δευτερη εγκυμοσυνη σου μπορει να ειναι τελεια..δεν το ξερεις..! Η αληθεια ειναι οτι και εγω το σκεφτομαι πως στην πρωτη ευτυχως πηγαν ολα πολυ καλα και νομιζω οτι στη δευτερη θα εχω θεματα αλλα προσπαθω να μην το σκεφτομαι..βασικα θελω αν κανουμε παλι εξωσωματικη να μην εχω γυρισει στη δουλεια για να μην μαθευτει

Link to comment
Share on other sites

@rainbow αν βρεξει και δεν ερθουν θα στενοχωρηθω γιατι τους εχω πληρωσει!! Παντως λιγοι και καλοι δεν θα μεινουμε με κανεναν τροπο...ειμαστε πααααρα πολλοι!!

Το απογευμα του δινω παλι φρουτο μεχρι να ξεκινησουμε γιαουρτι.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

cmes: Α τι χαζο αυτο.! Δηλαδη το κενρο δεν θα σου χρεωσει οσα ατομα ερθουν;κριμα να βρεχει θα σου χαλασει και ολο το στολισμο ..ισως κρατισει λιγο ο καιρος...τι ωρα ειναι η βαφτιση; τι θεμα εχετε;

zinalove: Εσεις ετοιμοι με τις ετοιμασιες;

Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε ετοιμοι..φυσικα περιμενω παραδοση μπομπονιερες βαφτιστικα κτλ...θα τσεκαρω κ 5μερες πριν φωτογραφους, καντι μπαρ κτλ ..τραπεζι δεν εχουμε..λιγο κοσμο γενικα καλεσαμε...μεταξυ μας ευχομαι να ερθουν κ ακομα λιγοτεροι..το θελω σε πιο κλειστο κυκλο

Link to comment
Share on other sites

@rainbow ετσι γινεται σε ολα τα κτηματα στην Αθηνα. Δηλωνεις τους καλεσμενους σου λιγες μερες πριν και τους πληρωνεις ερθουν δεν ερθουν. Θεμα εχουμε ποδηλατακια!! Ειναι ολα ιβουαρ με κορδελιτσες κιτρινες και πρασινες (το ανοιχτο πρασινο της μεντας) και για λουλουδακια θα εψουμε χαμομηλακια!! Εχω ομως ακομα πολλες εκκρεμοτητες...


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια ειμαι να σκασω. Και τα 2 παιδια εχιυν ξεκ@θει στις διαρροιες! Χθες πρεπει να εκαναν πανω απο 20 το καθενα!!! Και ερχεται και τυφωνας!!! Ωραια βαφτιση θα κανουμε....


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


cmes: Αμαν βρε κοριτσι τι γκαντεμια ειναι αυτη πο σε δερνει..!! Ελπιζω να σταματισουν γρηγορα μη χρειαστει κανεναν ορο ο μικρος.δωσε μπανανα και ρυζι φουλ...παρε και κανενα almora καλου κακου..και εσυ να πλενεις συνεχεια χερια μη σε πιασει τιποτα στη βαφτιση και τι κανεις...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , rainbow είπε:

και ultra levure να τους δωσεις

Ναι πηρα κατι σταγονιτσες με προβιοτικα για μωρα. Σημερα λιγο καλυτερα, εκαναν το καθενα 5-6 διαρροιες ( σε αντιθεση με χθες που χασαμε το μετρημα...)


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Cme εχω παθει κ εγω πανικο...φοβαμαι οτι θα κρυωνει το μωρο ..πρεπει να παω να παρω παλτο μου φαινεται..κ 2πλο..ενα για πριν τη βαφτιση κ ενα για μετα....θα γελασει το παρδαλο κατσικι...το βαφτιστικο της ειναι δαντελωτο μανικακι κ ενα ζακετακι δαβτελωτο με φοδρα..θα κρυωνει..κ εγω θα κρυωνω..θα ειμαι ξωπλατη...ουφ

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ZinaLove είπε:

Cme εχω παθει κ εγω πανικο...φοβαμαι οτι θα κρυωνει το μωρο ..πρεπει να παω να παρω παλτο μου φαινεται..κ 2πλο..ενα για πριν τη βαφτιση κ ενα για μετα....θα γελασει το παρδαλο κατσικι...το βαφτιστικο της ειναι δαντελωτο μανικακι κ ενα ζακετακι δαβτελωτο με φοδρα..θα κρυωνει..κ εγω θα κρυωνω..θα ειμαι ξωπλατη...ουφ

Για το μωρο μετα δεν φοβαμαι, το βαφτιστικο του εχει μπουφανακι. Εκεινη την ωρα στο βουτηγμα φοβαμαι!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...