Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλη την ομάδα,

      Πρώτη φορά γράφω σε forum αλλά επειδή κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία έπρεπε κάπου να τα πω που ξέρω ότι θα με καταλάβουν.

      Την Τρίτη 26/03 έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 άριστες βλαστοκύστες όπως μου είπαν και στο κέντρο αλλά και ο γυναικολόγος μου. Το θέμα ήταν στο σπέρμα εγώ δόξα το θεό κανένα θέμα δεν είχα. Αλλά από την επόμενη της εμβρυομεταφοράς με έπιασε άγχος αγωνία μήπως έκανα κάτι λάθος μήπως από το άγχος μου δεν πετύχει και ξεκινάει ένας φαύλος κύκλος προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά όλο εκεί γυρνάει το μυαλό. Πως θα περάσει αυτό το διάστημα πραγματικά δεν ξέρω. 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

zinalove: Παρ'της μια ωραια καπα για πριν και για μετα στειλε τη νονα για κανενα γουνακι ισως;αν δεν πεσειες σε στραβοξυλο παπα δεν αργει και πολυ με την κουμπηθρα .και αν γινεται να σας χαιρετησουν μεσα στην εκκλησια.νομιζω θα αναιβει λιγο ακομα η θερμοκρασια την κυριακη.εσεις ποσους βαθμους εχετε; εμει ςδω πανω το πρωι εχει 4....κ το μεσημρι 15

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμεις 14 το πρωι που εφυγα για δουλεια. Σημερα κι εγω με διαρροιες...πηρα immodium για να παω δουλεια. Και το βραδυ εχω να κανω και τραπεζι!! 

Κοριτσια εχω φτασει στα ορια μου... δεν την παλευω με την κουραση... και μεσα στον επομενο μηνα εχω 3 συνεδρια στα οποια μιλαω!!! Τον ατελειωτο εχει η ταλαιπωρια...


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

cmes: Πρεει νομιζω να χαλαρωσεις τους ρυθμους σου λιγο..θα παθεις τιποτα στο τελος..γιατ ανελαβες 3 ομιλιες; δεν μπορεις να ακυρωσεις καμια;

εμεις βγαλαμε καιντο πεμπτο μας δοντι και αχνοφαινευται το 6ο ρε κοριτσια πολλα δεν εβγαλε; ποκυ νωρις μου φαινεται μηπως δεν ειναι καλο;επισης εχουμε παγωσει...στο σπιτι εχει 20 βαθμους το πολυ και θερμανση ακομα δεν εχουμε βαλω ενα καλοριφερακι στη μπριζα και το μεταφερω αναλογα που ειναι η μικρη...αλλα το σαλονι ειναι μεγαλο δεν ζεστενεται με τιποτα..θα μας ερθει η δεη....

 

Link to comment
Share on other sites

22  βαθμους στο σπιτι...πηραμε ενα γουνακι για μετα οντως rainbow κ μπολερο επιπλεον για πριν...ουφ...βγαλαμε το πρωτο μας δοντι..η γκρινια παει συννεφο κ μαλλον βγαζπυμε κ δευτερο...θα αρχισω εγω τα ουζα για να αντεξω...προβλεπ  ο παπας να τρωει σφαλιαρα.. η χαιρετουρα σε μας γινεται εξω στην εκκλησια..τι θα κανπυμε αν κανει κρυο;;να μην κανουμε καθολου;;

Link to comment
Share on other sites

@rainbow δεν ακυρωνεται καμια ομιλια για διαφορετικο λογο η καθεμια!! Για τα δοντια κι εμας εχει ηδη 6 και παει για το 7ο αλλα η παιδιατρος ειπε πως δεν εχει καμια σημασια ποτε θα βγουν.

@ZinaLove κι εγω νομιζω ο μικρος θα ριξει πολυ κλαμα!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια! 

Τι ωραία που τελειώνετε σιγά σιγά με τη βάφτιση! Εμείς λέμε να την κάνουμε άνοιξη μετά το Πάσχα, γιατί θα κάνουμε κ θρησκευτικό γάμο και τώρα που θηλάζω ακόμα συχνά δεν μπορούσα να φανταστώ πως θα γίνονταν όλες οι ετοιμασίες. 

@CMESπως πήγε η βάφτιση? Όλα καλά? 

Κι εσείς @ZinaLove αυτό το σαββατοκύριακο βαφτιζατε? 

 

Εμείς βγάλαμε το τρίτο μας δοντακι, πάνω δεξιά κ το διπλανό του φαίνεται έτοιμο! Πρέπει να πονάει πολύ ο μικρούλης γιατί όλο με δαγκώνει όταν θηλάζει...

Άρχισε να μπαίνει κ στην περπατούσα κι έχει χαρά...βέβαια δεν τον αφήνω πολύ ώρα γιατί θέλω πρώτα να ρωτήσω τη γιατρό. Εσείς τους βάλατε στην  περπατούρα? 


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

cmes : Να σου ζησει το μωρακι σου!! Παντα γερος και τυχερος στη ζωη του! Πως περασατε;ελπιζω να μην σας το χαλασε η βροχη.

elenakith: Πω πω πως αντεχεις να σε δαγνωνει στο στηθος; εμενα οταν με δαγνωνει ποναει δεν το αφηνει ευκολα φανταζομαι στο στηθος θα υποφερεις..

σημερα την βαλαμε πρωτη φορα στη περπατουρα προς το παρον παει μονο προς τα πισω ..χαχα.αλλα αν την κρατησω απο τα μπρατσα κανει πλεον κανικα βηματα.το γιατρο δεν τον ρωτησα

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο μηνα!

Τον βαφτισαμε επιτελους! Η βαφτιση ηταν τεραστια ταλαιπωρια γιατι το εκκλησακι ηταν παρα πολυ μικρο και ηταν πολυ στριμωχτα. Ο μικρος εκλεγε απο την ωρα που φτασαμε μεχρι την ωρα που φυγαμε ασταματητα!

Μετα στο τραπεζι ομως ηταν πολυ καλα. Ηρθαν ολοι μα ολοι και το φαγητο ηταν παρα πολυ καλο!

  • Μου αρέσει 2

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Πόσο χαίρομαι που συνεχίζετε και γράφετε . Εγώ μόνο κλαίγομαι ότι δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα? Εμείς κάναμε τη βάφτιση στις 16 Σεπτεμβρίου. Φυσικά πάλι με παρατράγουδα καθώς οι πεθεροί και ο κουνιάδος ο μ..... δεν ήρθαν στο τραπέζι , παρόλο που άκουσε το όνομα ο πεθερός... Εν πάσει περιπτώσει ήταν όλα τέλεια !!! Κορίτσια θέλω να ρωτήσω κάτι. Μου ήρθε περίοδος τον περασμένο μήνα από τότε που γέννησα , προφανώς επειδή θηλάζω ακόμη. Περίμενα να μου ξαναέρθει το Σάββατο κανονικά αλλά τίποτε. Παρόλο που θηλάζω παίζει να είμαι πάλι έγκυος????? 


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Μανιταρι Μαγικο είπε:

@dimitroula30κ εσυ κοριτσακι να χαιρεσαι το μωρακι σου.παντα γερο κ δυνατο.!

ευχαριστώ κορίτσι μου!!!! εύχομαι σ όλες τις μανούλες να είναι τα παιδάκια μας καλά!!!

  • Μου αρέσει 1

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

dimitroula30: Να σου ζησει το μωρακι σου!! Γερο και Καλοτυχο..!! Συνηθως μεχρι να στεθεροποιηθει ο κυκλος κανει μερικους μηνες να φτιαξει.εγω βεβαια δεν με καθυστερησε ουτε μερα αλκα εσυ θηλαζεις ακομα.περιμενε 10 μερες και αν δεν ερθει κανε μια χοριακη..τα πεθερικα γιατι θυμωσαν;που να το ξερες να πεις άλλο ονομα χαχα...

cmes: Τελικα εβρεχε; καλα που ηρθαν ολοι να μην πανε χαμενα κ τα λεφτα του τραπεζιου...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Σε@CMES να σας ζήσει ο μπεμπακος, καλοφωτιστος! Να είναι γερός κ τυχερός!  Τι καλά που ήρθαν όλοι κ είχατε κι ωραίο φαγητό, αυτό δεν πετυχαίνει πάντα...

@dimitroula30 να σας ζήσει κι εσάς ο μπέμπης σας! Εμένα που θηλάζω επίσης, ακόμα δεν μου έχει έρθει περίοδος καθόλου...αλλά από όλα έχω διαβάσει κ να σου ερθει, όσο θηλάζεις δεν έχεις σταθερό κύκλο. Με τα φαγητά πως τα πάτε? Εσένα τα τρώει εύκολα? Έχεις κανένα κόλπο? 

@rainbow δεν δαγκώνει με τη δύναμη που δαγκώνει το χέρι μου ας πούμε, αλλά η αλήθεια είναι ότι κάποιες φορές μου πονάνε οι θηλές. Ο καημένουλης άμα κάνω αχχ με κοιτάει με απορία χαχαχα  

 


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις βαφτιζομαστε την Κυριακη @elenakith !!αφηστε εγω αγχωθει με το βαβισμα..την ακουμε αλλα δεν κανει ξεκαθαρα μαμαμαμα αλλα η παιδιατρος μου λεει το κλασικο να μην αγχωνομαι..προσπαθωεχω αγχωθει κ με τη βαφτιση με το καιρο..κατα τα αλλα καλα.. εμενα τα πεθερικα μου ειναι τελειως γεια σου...οποτε μακαρι να μην ερχοντουσαν στην βαφτιση αλλα που τετοια τυχη....νομιζουν οτι το μωρο ειναι εκθεμα σε τσιρκο...οχι παιδι ανθρωπος....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...