Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 27/3/2024 at 7:13 ΜΜ, Σποράκι είπε:

      Η μαστογραφία γίνεται τις πρώτες μέρες του κύκλου. Μη την κανείς τώρα, περίμενε να αδιαθετήσεις και την κάνεις. Προλαβαίνεις πριν την ετ 

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      On 27/3/2024 at 7:12 ΜΜ, Nels είπε:

      Τώρα το στήθος σου είναι πρησμένο, η μαστογραφία συστήνεται να γίνεται ακριβώς  μετά την περιοδο εως και πριν την ωωορηξια.Ρωτα και τον γιατρό σου τι θα σου πει

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

@Οντετ μν ανησυχείς δεν είναι Τπτ ! Προσωπικά δεν είχα καθόλου , αλλά η νύφη μου όταν ήταν έγκυος σε όλο το πρώτο τρίμηνο είχε . Από την φοβία της είχε ζητήσει από το γιατρό της να της γράψει υποχρεωτική άδεια . Να ακούς τον γιατρό σου και ξεκούραση ! 

Καλημερα @november rain! Καλωσήρθες ! Με το καλό το δεύτερο μωράκι σου από ότι κατάλαβα ! 

Κοριτσια εμείς εχθές πήγαμε στην γιατρό . Είδες τις εξετάσεις αίματος. Όλα καλά . Και εμείς είδαμε το μωράκι ! Πλέον είναι 1,64 εκ και η καρδούλα του πάλλονταν με 170 χτύπους :mad:. Ξεχωρίζες και κεφαλάκι εχθές . Μέχρι εκεί . 

  • Μου αρέσει 3

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και εγω εκει που ελεγα ολα καλα χθες το βραδυ ειχα λιγο καφε αιμα ,τωρα σταματησε αλλα που και που εχω πονο στη μεση.λετε να ειναι συσπασεις; το απογευμα εχω ραντεβου με το γιατρο.αντε να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , rainbow είπε:

και εγω εκει που ελεγα ολα καλα χθες το βραδυ ειχα λιγο καφε αιμα ,τωρα σταματησε αλλα που και που εχω πονο στη μεση.λετε να ειναι συσπασεις; το απογευμα εχω ραντεβου με το γιατρο.αντε να δουμε...

Όλα καλά, μην φοβάσαι, ειμαστε στην αρχη. Θα σε δει και ο γιατρος σημερα και θα στο επιβεβαιώσει. θα το δεις και θα παει η καρδούλα σου στην θέση της. :)


tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ειναι καμια σας καπνιστρια; εγω εικοσι χρονια τωρα και αναλογα την χρονικη περίοδο, κατα ποσο στρεσσογονα ή μη ειναι, καπνιζα απο ενα πακετο την μερα μεχρι ενα πακετο την βδομαδα. Απο την ημερα που πηρα θετικο τεστ εκανα ενα τσιγάρο, την ωρλα που περίμενα τα αποτελεσματα της δευτερης χοριακης και άλλο δεν εχω σκοπό να κανω αλλα μου λειπει ρε γαμωτο πολυ :(  Μου επιβάλλομαι και δεν το πλησιαζω, τι μου φταιει το σπορακι μου, αλλα μακαρι να μου γεννιόταν και απεχθεια προς το τσιγαρο με την εγκυμοσυνη. Εμένα μου ρχεται και επιθυμία.  Και τώρα τι κάνουμε; τιποτα δεν κάνουμε εννοείται, αλλα αραγε υπαρχει καποιος πρακτικος τροπος να μην το σκεφτομαι τοσο πολυ; 


tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites

@Οντετ εγώ ήμουν καπνίστρια . Ένα πακέτο την ημέρα τα τελευταία 10-15 χρόνια . Ούτε εμένα μου έχει δημιουργηθεί απέχθεια . Για να μν το σκέφτομαι έχω κόψει τον καφέ και πίνω πολύ νερό . το σκέφτομαι κάποια απογεύματα . Αν κάποια μέρα το θέλω πολύ θα κάνω καμία ρουφηξιά αλλά έως εκεί . Σκέφτομαι το μωρό μου και κερδίζει 


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα χειμωνιάτικες μανούλες! Να μπώ κι εγώ στην παρέα σας να μου φέρετε γούρι; 7η εβδομάδα κι άκουσα καρδούλα αλλά με δύο αποβολές στην καμπούρα κρατάω μικρό καλάθι . Εύχομαι να συμπορευτούμε μέχρι τέλους και πολύ περισσότερο μετά...Από συμπτώματα τα πονάκια χαμηλά(λόγω ανοίγματος μήτρας) έχουν περιοριστεί και ξεκίνησαν ήπιες αναγούλες και το αίσθημα κενού-πείνας, όπως ανέφερε κάποια κοπέλα. Αυτά!!! :):)

  • Μου αρέσει 4

tt1d8aec

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Vasiliki88 είπε:

Καλως μας ηρθες @Synnefaki:-Dαυτη τη φορα να ειναι η τυχερη!εχεις κανει καποιες εξετασεις για τις αποβολες που ειχες?

Ευχαριστώ πολύ!  Ναι έχω κάνει και δεν φάνηκε κάτι :)

  • Μου αρέσει 1

tt1d8aec

Link to comment
Share on other sites

Να καλωσορίσω κι εγώ όσες δεν έχω καλωσορίσει. @Synnefaki δεν είσαι η μόνη. Κι εγώ με μία αποβολή είμαι πολύ επιφυλακτική, αλλά σκέφτομαι μόνο θετικά όσο γίνεται και λέω ό,τι είναι να γίνει θα γίνει... Φαντάζομαι και άλλα κορίτσια το έχουν περάσει... @Οντετ το τσιγάρο είναι πραγματικά πολύ δύσκολη υπόθεση, αλλά μπράβο που τα καταφέρνεις. Εγώ στην πρώτη- άτυχη δεν άντεχα και έκανα λίγα με υπερβολικές τύψεις. Ευτυχώς ξεκίνησα πριν πολύ καιρό ηλεκτρονικό και σώθηκα και τώρα στην εγκυμοσύνη δεν μου λείπει καθόλου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ολη μερα! βελτιωσα ελαφρα το ωραριο για σημερα, 12:00- 7:30 , ετσι όπως έχουν τα πράγματα τον τελευταίο καιρό θεωρειται οτι το ξενυχτησα κιολας χαχαχα. Πως ειστε κοριτσια; Πως ξημερωσατε; 

  • Μου αρέσει 2

tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , Vasiliki88 είπε:

Καλημερα!εσεις εχετε υπνηλιες εγω γιατι δεν μπορω να κλεισω ματι???10-5 σημερα κ πριν μεινω εγκυος κοιμομουν 10 κ ξυπνουσα 6 με το ζορι για να παω για δουλεια.

ξυπναω αξημερωτα και κοιταω ταβανι μεχρι να γίνει λιγο πιο ανθρωπινη η ώρα. 5:45 είναιτο συνηθισμενο μου πλεον χαχαχα. Απο οτι εχω διαβασει οσο αναμενομενο είναι να κοιμασαι οπου σταθεις και οπου βρεθεις, αλλο τοσο είναι να ξαγρυπνας. 

  • Μου αρέσει 1

tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Κορίτσια μου για το καλωσόρισμα! 

Οντετ μου οι καφέ βλεννες ή υγρά είναι σύνηθες φαινόμενο στην αρχή της εγκυμοσύνης, εγώ σε όλες τις εγκυμοσύνες μου ειχα μέχρι τον 3ο μήνα και στεναχωριομουν αλλά τελικά κατάλαβα ότι συμβαίνει σε πολλές κοπέλες στην αρχή.βεβαια εσύ τρως φρίκη και όλες μας ...με λίγη ξεκούραση και τις συμβουλές του γιατρού σου όλα θα πάνε καλά... υπομονή!

Mariachi σου εύχομαι και σένα μια γερή και τελειομηνη εγκυμοσύνη , σ'ευχαριστω για τις ευχές σου, εμένα θα είναι το τέταρτο παιδάκι αυτό που θα έρθει...έχω ένα αγοράκι 6,5χρ. και δυο κορακλες 5,5 και 2 χρονών.

16 ώρες πρίν, Synnefaki είπε:

Καλησπέρα χειμωνιάτικες μανούλες! Να μπώ κι εγώ στην παρέα σας να μου φέρετε γούρι; 7η εβδομάδα κι άκουσα καρδούλα αλλά με δύο αποβολές στην καμπούρα κρατάω μικρό καλάθι . Εύχομαι να συμπορευτούμε μέχρι τέλους και πολύ περισσότερο μετά...Από συμπτώματα τα πονάκια χαμηλά(λόγω ανοίγματος μήτρας) έχουν περιοριστεί και ξεκίνησαν ήπιες αναγούλες και το αίσθημα κενού-πείνας, όπως ανέφερε κάποια κοπέλα. Αυτά!!! :):)

Σου εύχομαι να κρατήσεις στην αγκαλιά σου ένα γερό μωράκι σε 8 μήνες...


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Οντετ είπε:

ξυπναω αξημερωτα και κοιταω ταβανι μεχρι να γίνει λιγο πιο ανθρωπινη η ώρα. 5:45 είναιτο συνηθισμενο μου πλεον χαχαχα. Απο οτι εχω διαβασει οσο αναμενομενο είναι να κοιμασαι οπου σταθεις και οπου βρεθεις, αλλο τοσο είναι να ξαγρυπνας. 

:D:D:D:Dποσο σε κατταλαβαινω!!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Οντετ είπε:

ξυπναω αξημερωτα και κοιταω ταβανι μεχρι να γίνει λιγο πιο ανθρωπινη η ώρα. 5:45 είναιτο συνηθισμενο μου πλεον χαχαχα. Απο οτι εχω διαβασει οσο αναμενομενο είναι να κοιμασαι οπου σταθεις και οπου βρεθεις, αλλο τοσο είναι να ξαγρυπνας. 

Έτσι είναι ακριβώς...

Και για μένα το τσιγάρο είναι μια χρόνια κατάσταση εξάρτησης-απεξαρτησης , σε όλες τις εγκυμοσύνες το εκοβα και μετά τους θηλασμούς το ξαναρχιζα, τώρα έχω 3 μήνες που το γύρισα σε ηλεκτρονικό και κάνω λίγες τζουριτσες μέχρι να το χωνέψω ότι πρέπει να σταματήσω κιαυτες....θα δείξει...


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...