Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, pontiagr είπε:

Καώς ήρθες!Έχουμε ιδια ΤΕΡ!Εγω υπολογίζω τη σύλληψη στις 8/5 ή λίγο νωρίτερα.

Κορίτσια χθες έκανα τον πρώτο μου εμετό!Ξύπνησα κάπως και μέχρι τις 10 ήμουν τέζα.Μετα τον εμετό ένιωσα λίγο καλυτερα.Σημερα ξύπνησα με το ιδιο αίσθημα.Πως θα την παλέψω αύριο στη δουλειά?Είμαι δασκάλα οπότε έμειναν λίγες μέρες αλλα και πάλι....Στη προηγούμενη εγκυμοσύνη το πρώτο τρίμηνο ήταν όλο καλοκαίρι οπότε δεν είχα θέμα.Κανενα μυστικό για δουλειά και αναγούλες?

Γεια σου!Ναι ίδια ΤΕΡ!Και οπως φαινεται ίδια εργασία,ειμαι κι εγω στην εκπαίδευση!Εγω πιστεύω πως αφου μείναμε έγκυες τωρα,δεν θα εχουμε θέμα στη δουλεια με εμετους.Εγω τελείωσα ήδη,αλλα ολο κ κατι θα εχω το καλοκαίρι απο δουλίτσα κι ελπιζω να πανε ολα καλα!Σε λίγες μερες τελειώνεις,οποτε θα ξεκουραστείς!Ας ευχηθούμε να μην εχουμε πολλες ναυτίες!Εγω στην πρωτη μου ειχα πολλες και ελπιζω τωρα να ειναι αλλιώς!

πρίν από 18 λεπτά , Synnefaki είπε:

Καλημέρα . Μεγαλώνει το παρεάκι μας, ε; @pontia.gr διάβασα σε προηγούμενα σχόλια για ένα σιροπάκι που έλεγε μία κοπέλα. @Wellb4 καλωσήρθες. ετοιμάζετε γεννέθλια, ε; :)

Επίσης πόσες έχουμε εδώ μέσα ΤΕΡ 23/4; νομίζω αρκετές :-D:-D:-D

Χιχι!Κατι θα κάνουμε,αλλα όχι μεγάλο γιατι εχουμε κατι δουλίτσες που θα πέσουν πανω στα γενέθλια περίπου!Κι εσυ ΤΕΡ 23/4;Ειμαστε πολλες δηλαδή!Εγω βεβαια οπως είπα ειχα σύλληψη γύρω στις 11 και αυριο πάω γιατρό.Εσεις κορίτσια τι εχετε δει αν πήγατε ήδη;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 37 λεπτά , Wellb4 είπε:

Γεια σου!Ναι ίδια ΤΕΡ!Και οπως φαινεται ίδια εργασία,ειμαι κι εγω στην εκπαίδευση!Εγω πιστεύω πως αφου μείναμε έγκυες τωρα,δεν θα εχουμε θέμα στη δουλεια με εμετους.Εγω τελείωσα ήδη,αλλα ολο κ κατι θα εχω το καλοκαίρι απο δουλίτσα κι ελπιζω να πανε ολα καλα!Σε λίγες μερες τελειώνεις,οποτε θα ξεκουραστείς!Ας ευχηθούμε να μην εχουμε πολλες ναυτίες!Εγω στην πρωτη μου ειχα πολλες και ελπιζω τωρα να ειναι αλλιώς!

Χιχι!Κατι θα κάνουμε,αλλα όχι μεγάλο γιατι εχουμε κατι δουλίτσες που θα πέσουν πανω στα γενέθλια περίπου!Κι εσυ ΤΕΡ 23/4;Ειμαστε πολλες δηλαδή!Εγω βεβαια οπως είπα ειχα σύλληψη γύρω στις 11 και αυριο πάω γιατρό.Εσεις κορίτσια τι εχετε δει αν πήγατε ήδη;

Εγώ πήγα την περασμένη Τετάρτη. Ευτυχώς είχε αρχόμενη καρδιακή λειτουργία. Στον γιό μου την ακούσαμε μετά στην 8η...Μου πε όμως να ξαναπάω σε 10 μέρες να το ξαναδούμε για παν ενδεχόμενο...


tt1d8aec

Link to comment
Share on other sites

 γεια σας κορίτσια !! Σαν σήμερα περίμενα περίοδο κ ενω γενικά δεν έχω αναγουλες, σήμερα όντας στην 9η εβδομαδα με έχουν ταράξει οι αναγουλες. Έτσι ήμουν κ όταν αδιαθετουσα. Λέτε να παιζει ρολο οτι τέτοια μέρα θα μου Ερχόταν περίοδος??

 

Υ.γ. καλώς ηρθατε στην ομάδα μας καινούριες εγκυουλες!!

  • Μου αρέσει 2

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimitroula30 είπε:

 γεια σας κορίτσια !! Σαν σήμερα περίμενα περίοδο κ ενω γενικά δεν έχω αναγουλες, σήμερα όντας στην 9η εβδομαδα με έχουν ταράξει οι αναγουλες. Έτσι ήμουν κ όταν αδιαθετουσα. Λέτε να παιζει ρολο οτι τέτοια μέρα θα μου Ερχόταν περίοδος??

 

Υ.γ. καλώς ηρθατε στην ομάδα μας καινούριες εγκυουλες!!

Ξερω για το αιματακι που μπορει να εχεις οταν αλλαζεις μηνα.οταν μπηκες στον 2ο τις ειχες παλι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ τελευταία περίοδος 22/4, είδαμε μια κουκίδα και ακούσαμε καρδιά προς το παρόν. Πολύ χαίρομαι που στην παρέα υπάρχουν και έμπειρες μανούλες. Τις τελευταίες ημέρες είμαι σαν την επόμενη από πολλά ποτά, hangover κανονικά. Θα κρατήσει για πάντα αυτό;; και άλλη μία ερώτηση, όχι οτι ο καιρός βοηθάει, αλλά πληροφοριακά μήπως κάποια έχει ρωτήσει το γιατρό αν επιτρέπεται στην αρχή το μπάνιο στη θάλασσα;;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Vasiliki88 είπε:

Ξερω για το αιματακι που μπορει να εχεις οταν αλλαζεις μηνα.οταν μπηκες στον 2ο τις ειχες παλι?

Τις ειχα ναι, ελπίζω να είναι απο αυτο και να μην μου ξεκίνησαν οι αναγουλες στην 9η εβδομαδα.

πρίν από 20 λεπτά , if82 είπε:

Κι εγώ τελευταία περίοδος 22/4, είδαμε μια κουκίδα και ακούσαμε καρδιά προς το παρόν. Πολύ χαίρομαι που στην παρέα υπάρχουν και έμπειρες μανούλες. Τις τελευταίες ημέρες είμαι σαν την επόμενη από πολλά ποτά, hangover κανονικά. Θα κρατήσει για πάντα αυτό;; και άλλη μία ερώτηση, όχι οτι ο καιρός βοηθάει, αλλά πληροφοριακά μήπως κάποια έχει ρωτήσει το γιατρό αν επιτρέπεται στην αρχή το μπάνιο στη θάλασσα;;

καλως ήρθες στην παρεα μας και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!! Εμένα ή γιατρός μου μου είπε οτι τώρα που είμαι στόν 3ο μήνα μπορω να πηγαίνω στη θάλασσα αρκεί να είναι πολύ καθαρη και όχι κρύα!! Βέβαια εδώ ψηλά ο καιρός δεν προδιαθέτει ακόμη για θάλασσα δυστυχώς... 

 


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλη βδομάδα! πως ειστε κορίτσια; ποια μέρα αλλαζετε βδομάδα; εμενα συμφωνα με τις διάφορες σχετικες σελίδες η μερα μου ειναι η Τρίτη και αύριο συμπληρώνω αισιως την έκτη.  Τον γιατρό μου θα τον επισκεφθώ την άλλη Δευτερα, ειναι το πρωτο μας ραντεβού, οπότε τότε θα μπορω να σας πω με λεπτομέρειες σε τι φαση βρίσκομαι. 

Απο συμπτωματα μόνο πόνο και ηπιο πλαγιο πρηξιμο στο στηθος διακρινω ακόμη, μου εχει ανοίξει η όρεξη (γενικως :p) οπως επισης και ακατάστατο ωραριο ύπνου. Επίσης, δεν είμαι πια τακτικη επισκέπτρια του WC για την βασική μου ανάγκη αν και για τσίσα παω πεντε δεκα φορές την μερα χαχαχα. Προχωράμε!

  • Μου αρέσει 1

tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, είπα να  σας γ ράψω κι εγώ μιας και είμαι μια από εσας αν κι ακόμη δυσκολέυομαι να το πιστεψω ΤΕΠ 05/04 και διανύω την 10η εβδομάδα! Περιμένω πως και πως την αυχενική να βεβαιωθώ οτί όλα πάνε καλά κ να αρχίσουμε να το λέμε  .. συμπτώματα ευτυχώς δεν έχω πολλά εκτός απο απίστευτη υπνηλία..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες ! 

 @mit2009 καλωσόρισες στην παρέα μας ! Να εχεις μια καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη όπως όλες μας !!

@Οντετ κάθε Παρασκευή νομίζω αλλάζω εβδομάδα . Αντε με το καλό να πας και εσύ στον γιατρό να δεις το σποράκι σου ! 

@if82 και εμένα η γιατρός μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να πάω για μπάνιο στην θάλασσα . Μου τόνισε όμως να μν κάθομαι στον ήλιο . 

@dimitroula30 θέλω να πιστεύω πως δεν σου ξεκίνησαν οι αναγούλες απλά ίσως σε πείραξε κάτι που έφαγες . Για τσέκαρε το 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλες!καλωσορίζω τα νέα μέλη και εύχομαι ολα να σας πάνε υπέροχα.

έχει γράψει καμία ποτέ φάρμακα σε κέντρο υγείας;ενδιαφέρομαι να γράψω τις innohep -αντιθρωμβωτικες ενέσεις-.Μου τις γράφει βέβαια και η γιατρός μου αλλά  ίσως θα με διευκόλυνε περισσότερο το κέντρο υγείας μιας και είναι πιο κοντά μου.γνωρίζει καμία την διαδικασία;

  • Μου αρέσει 1

x7gyp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Mariachi είπε:

 

@dimitroula30 θέλω να πιστεύω πως δεν σου ξεκίνησαν οι αναγούλες απλά ίσως σε πείραξε κάτι που έφαγες . Για τσέκαρε το 

Καλημέρα γλυκούλα μου, σήμερα είμαι κάπως καλύτερα . Είμαι ακριβώς όπως όταν περίμενα να αδιαθετήσω. Βέβαια η όρεξη όρεξη χαχα!!! 

Ελπίζω να είναι κάτι παροδικό. Διάβασα κάπου ότι ο οργανισμός θυμάται .... και όταν είναι οι μέρες που κανονικά θα είχες περίοδο έχεις ακριβώς τα ίδια συμπτώματα.


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

 Καλημέρα κορίτσια μου, καλή εβδομάδα να έχουμε και καλά νέα σε όσες περιμένουν αυτή τη βδομάδα!

Pontiagr γιατί δεν παιρνεις καμία αδειουλα κορίτσι μου απτή δουλειά σου; Καμία αναρρωτική ίσως;εγώ πήγα σήμερα στην δουλειά μου και βγήκα σε αναρρωτική άδεια 40 μέρες(δημοσιο) μέχρι να τελειώσει το πρώτο τρίμηνο γιατί έχω αναγουλες ναυτία και χρειάζεται ξεκούραση μια εγκυμοσύνη.να μου πεις πόσο ξεκούραση με τρία παιδιά στο σπίτι, αυτο είναι άλλη υπόθεση,τουλάχιστον να μην έχω και την εργασία από πάνω...

Όσο για το αντιεμετικο σιρόπι που αναφέρθηκε προηγουμένως γνώμη μου κορίτσια να μην καταφεύγετε σε τέτοιες λύσεις, εκτός αν το συστήνει ο γιατρός σας.ακομα και η αναγουλα είναι μία φυσιολογική εξέλιξη της εγκυμοσύνης, όπως έρχεται έτσι φεύγει μετά από 1-2 μήνες το ίδιο φυσικά... συχνά σνακ, φρυγανιές για τα υγρά στο στομάχι, και γενικά αποφεύγουμε ότι μας προκαλεί δυσανεξία.εγω που έχω ευαισθησία με το στομάχι μου γενικα ,το πρώτο τρίμηνο πάντα κάνω γαιδουρινη υπομονή μέχρι να ξεθυμανει.... ούτε zantac δεν παιρνω..

  • Μου αρέσει 2

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , november rain είπε:

 

Όσο για το αντιεμετικο σιρόπι που αναφέρθηκε προηγουμένως γνώμη μου κορίτσια να μην καταφεύγετε σε τέτοιες λύσεις, εκτός αν το συστήνει ο γιατρός σας.ακομα και η αναγουλα είναι μία φυσιολογική εξέλιξη της εγκυμοσύνης, όπως έρχεται έτσι φεύγει μετά από 1-2 μήνες το ίδιο φυσικά... συχνά σνακ, φρυγανιές για τα υγρά στο στομάχι, και γενικά αποφεύγουμε ότι μας προκαλεί δυσανεξία.εγω που έχω ευαισθησία με το στομάχι μου γενικα ,το πρώτο τρίμηνο πάντα κάνω γαιδουρινη υπομονή μέχρι να ξεθυμανει.... ούτε zantac δεν παιρνω..

Καλή σου ημέρα @november rain. Εγώ αναφέρθηκα στο σιρόπι που αναφέρεις , θέλω να υπενθυμίσω ότι είναι εντελώς φυτικό σκεύασμα. Το ζαντακ που αναφέρεις είναι χάπι κανονικό, από χημικές ουσίες και φυσικά ούτε καν το βάζουμε στο στόμα μας. Η γιατρός μου είναι πρώτη στη λίστα που δεν επιτρέπει φάρμακα στην εγκυμοσύνη αλλά  το συγκεκριμένο σιρόπι το συστήνει ανεπιφύλακτα. Για αυτό κι εγώ το πρότεινα στα κορίτσιια. Είναι καθαρά για εγκυμονούσες. Εσύ που είσαι στο δημόσιο έχεις την δυνατότητα να λείψεις και είσαι πολύ τυχερή να περάσεις τις πρώτες εβδομάδες σπίτι σου. όσες κοπέλες όμως είμαστε στον ιδιωτικό τομέα και ελεύεθεροι επαγγελματίες αυτό είναι αδύνατον δυστυχώς. Οπότε καταφεύγουμε σε άλλες λύσεις γιατί δεν γίνεται να είσαι σε ένα γραφείο με κόσμο που μπαινοβγαίνει, εγώ πηγαίνω και σε εργοτάξιο, και να κάνεις εμετούς από εδώ κι από εκεί.

  • Μου αρέσει 2

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...