Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Κι εγώ δεν αντεχω, απλα λέω οτι είμαστε κοντά στις στεραιες και μήπως είναι καλύτερα μετα.Αυτό με το πιπιλισμα δεν το κανει συνέχεια βέβαια. Είναι φάσεις. Και σε αυτή τη φαση θέλει και πιο πολύ αγκαλιά. Τελικά ξαναπροσπάθησε με την πιπιλα χθες, κάτι έγινε. Ξυπνούσε βέβαια παλι αλλά όχι σε αυτό το ρυθμο. 

Θηλή στο μπιμπερο εγώ ακόμα τη νο1 έχω. Μας είπε ο γιατρός να μην αλλάξουμε λόγω και της γοπ.


R2E1.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

18 ώρες πρίν, Μανιταρι Μαγικο είπε:

@CMESαυτες σκεφτομουν να δοκιμασω.μονο στο ιντερνετ τις βρισκεις;μεχρι στιγμης παιρνουμε τις pampers active baby dry κ ισχυει οτι δεν εχουν διαροες ειμαι πολυ ευχαριστημενη.κοιταζω για κατι πιο οικονομικο.

κ γω πολυ ευχαριστημενη απο παφις(αν ειχε κ σε βρακακι θα ηταν τελεια)

αλλα τις περνω απο τοπικο σουπερ μαρκετ

κ τα μωρομαντηλα αξιζουν,εγω πριτιμω αυτα με το αβοκαντο

οπως κ σε απορρυπαντικα κ αφρολουτρα τα τεο μπεμπε ειναι πολυ καλα

ολα τα βρισκεις στο yup

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω θελω σημερα να παω να παρω κανενα ρουχο στο μωρο, δεν του κανει τιποτα πια. Χθες καναμε το εμβολιο και ειπε η παιδιατρος να ξεκινησουμε σαββατο φαγητο αλλα επειδη κυριακη φευγω θα τον ξεκινησω τεταρτη που θα γυρισω. Παραπαχυνε, 9600 εφτασε!! Επισης αποφασισα να τον θηλαζω μονο πρωι βραδυ και βλεπουμε. Αν και να σας πω τωρα που θα φυγω ψηνομαι να μην παρω θηλαστρο μαζι, να μου κοπει τελειως το γαλα να τελειωνουμε.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

zinalove: Και εγω αυτη την απορια ειχα ο γιατρος στην αρχη που τον ειχα ρωτησει απ'εξωΑπ'εξω ηταν σαν να μου ελεγε να μην παρω .τελικα δενβπηρα κ οτι γινει..ακομα αν το πατησω βγαζει..καπου καπου προσπαθω να το αδειασω ,η μαμα μου εχει ασβεστωσεις απο το γαλα αλλα προς το παρον το παρακολουθει μονο..

cmes: Εφτασε ο καιρος της ξεκουρασης!! Ετοιμη η ομιλια σου; ο μικρουλης σου παραμεγαλωσε...!!εμεις ακομα 6,700χαχα

εχω παρατηρησει τις τελευταιες μερες κλαιει η μικρη για να κοιμηθει την παιρνω αγκαλια κ νευριαζει..εχει κλειστα ματια κ κλαιει..ε την αφηνω και εγω σο κρεβατακι και κοιμαται...επεθα σοκ!! Αν το συνεχισει θα ειμαστε πολυ τυχερες...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!εμεις σημερα ειχαμε περιεργη νυχτα.ενω κοιμηθηκε στις 9:15 εκανα τον σταυρο μου δεν κρατησε ππλυ στις 11 αρχισε να γκρινιαζει κοιμησμενος.κατι του εφταιγε.προσπαθουσε να κοιμηθει αλλα δεν μπορουσε.κατα τις 12 ξυπνησε για τα καλα τον ταισα κατα τις 1 παρα κ ειπαμε να κοιμηθουμε.ο κακομοιρης ενω νυσταζε κ ηθελε να κοιμηθει παλι κατι τον ενοχλουσε κ αρχισε να κλαιει.ουτε αγκαλια ουτε κουνημα ουτε νανουρισμα επιανε.δεν το εχει ξανακανει ποτε αυτο.σε καποια φαση πιπιλαγε το δικο μου δαχτυλπ κ παραηρησα οτι ηρεμει αφου ξυνει τα μπροστνα του ουλα.του εβαλα τζελ κ τον πηρε ο αντρας μου αγκαλια.κοιμηθηκαν κ οι δυο σε χρονο dt μεχρι τις 10 το πρωι.ειμαι αυπνη κοιμηθηκε γυρω στις 4.

Link to comment
Share on other sites

@Μανιταρι Μαγικο ετοιμάζεστε κι εσείς για δόντι μου φαίνεται! Ο δικός μου πάντως αφού βγήκε και το δεύτερο ηρέμησε αρκετά.

@rainbow όχι απλά δεν τελείωσα την ομιλία αλλά μόλις έμαθα ότι πρέπει να διαρκεί 40 λεπτά και όχι 20 όπως νόμιζα!! Το έχω αφήσει στην τύχη του... Θα γίνουμε ρεζίλι διεθνώς!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τελικα αδιαθετησα! Χαιρομαι και νιωθω οτι θα ξεφουσκωσω, απο την αλλη στενοχωριεμαι γιατι σημανε πλεον και η επισημη ληξη του θηλασμου. Μα ποτε θα το ξεπερασω πια αυτο το κομπλεξ;;;;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


cmes: Θα μιλας αργαααα που θα παει θα καλυφθει κανενα λεπτο...πες και στον αντρα σου να σε βοηθησει..πες του δεν προλαβαινω με τοσα πραγματα...ισως τον πιασεις στο φιλοτιμο και σου κανει καποιο σκελος..!!

μανιταρι μαγικο: Υπομονη μεχρι να βγει το δοντακι...το πολυ πολυ αν δεις οτι ζοριζεται τοσο πολυ δωσε κ λιγο ντεπον

εμεις σημερα πηγαμε στη νονα του αντρα μου..η μικρη αρχισε το κλαμα κ να μην ξερω τι φταιει..υστερια την επιασε...βασικα την ηραν αγκαλια ξεκινησε απο εκει αλλα μετα δε σταματουσε ουτε σε εμενα..αχ επρεπε να γινω απο την αρχη "σκυλα" και να μην τη δινω πουθενα..ο καθε ασχετος ερχεται κ απλωνει τα χερια να την παρει.ουτε ρωτανε ουτε τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

@CMESεκτος απο το να μιλας αργα μπορεις επισεις να λες ενα εεεεεεε διαρκειας μετα απο καθε λεξη που θα παει θα καλυφθει ο χρονος!!τωρα που αδιαθετησες θα ειναι κ πιο ευκολο να κανεις διατροφη!

@rainbowναι αν δω οτι υποφερει θα του δωσω κ ντεπον.αν κ σημερα κοιμηθηκε πιο πολυ μεσα στη μερα.το μεσιμερι κοιμηθηκε δυο ωρες!!!τωρα το βραδυ δεν δυσκολευτηκε πολυ.ας ελπισουμε οτι δεν θα ξυπνησει.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!

εχω προβληματιστει..η μικρη μειωσε πολυ τις ποσοτητες που τρωει..μαςειπε ο γιατρος οτιμπορει να το κανει λογω δοντιων αλλα σκετομαι μηπως ειναι καμια ουρολοιμωξη; ην πλενω καθε φορα στα κακα της αλλα ποτε δεν ξερεις...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, rainbow είπε:

καλημερα κοριτσια!!

εχω προβληματιστει..η μικρη μειωσε πολυ τις ποσοτητες που τρωει..μαςειπε ο γιατρος οτιμπορει να το κανει λογω δοντιων αλλα σκετομαι μηπως ειναι καμια ουρολοιμωξη; ην πλενω καθε φορα στα κακα της αλλα ποτε δεν ξερεις...

Δηλαδη ποσο τις μειωσε; ποσο επινε σε ποσα γευματα και ποσο πινει τωρα;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

@rainbowισχυει αυτο για τα δοντια.αν ειναι ζωηρη δεν νομιζω οτι εχει κατι αλλο.

Εμεις κοριτσια παλι χτες βραδυ ειχαμε πανηγυρια.κοιμηθηκε κατα τις 11 κ στις 1:30 αρχισε την γκρινια με κλειστα ματια μετα απο λιγο εκλαιγε απαρηγορητος κ σουφρωνε το κατω χειλακι.του εβαλα λιγο τζελ κ αρχισα τα περα δωθε ως που ηρεμησε.τον εβαλα στο κρεβατι να σηκωθω να του φτιαξω γαλα δεν προλαβα ειχε κοιμηθει.κ επειδη δεν μας εχει συνηθισει να κλαιει δεν αντεχω να τον βλεπω να σπαραζει ουτε εγω ουτε ο αντρας μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...