Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

Καλημερα!!!

@rainbowισχυει αυτο για τα δοντια.αν ειναι ζωηρη δεν νομιζω οτι εχει κατι αλλο.

Εμεις κοριτσια παλι χτες βραδυ ειχαμε πανηγυρια.κοιμηθηκε κατα τις 11 κ στις 1:30 αρχισε την γκρινια με κλειστα ματια μετα απο λιγο εκλαιγε απαρηγορητος κ σουφρωνε το κατω χειλακι.του εβαλα λιγο τζελ κ αρχισα τα περα δωθε ως που ηρεμησε.τον εβαλα στο κρεβατι να σηκωθω να του φτιαξω γαλα δεν προλαβα ειχε κοιμηθει.κ επειδη δεν μας εχει συνηθισει να κλαιει δεν αντεχω να τον βλεπω να σπαραζει ουτε εγω ουτε ο αντρας μου.

Κουραγιο μια βδομαδα υποθεση ειναι μεχρι να σκασουν. Να προσεχεις το γαλα να μην ειναι πολυ ζεστο γιατι τα ερεθιζει και πονανε. Και για το βραδυ δωσε καλυτερα λιγο ντεπον να μην ταλαιπωρειται. Σιροπακι το μισο απο τα κιλα του σε ml.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εκει που επινε 180 τωρα πινει 120 κ μια φορα τη μερα 180.βεβαια της δινω αθε 3-3,30 ωρε περιπου.αλλα κατα τα αλλα εναι ευδιαθετη..και εμας ξθπνησε 3 φορες το βραδυ αλλα δωσαμε πιπιλα κ κοιμηθηκε αμεσως ευτυχως.μαλλον ξεκιναμε κ εμεις σιγα σιγα..!! Το depon ειναι το μισο απο τα κιλα +1ml.βεβαια αν θελεις μπορεις να δωσεις λιγο λιγοτερο αφου δεν το δινεις λογω πυρετου.

εμας κοριτσια μας ετυχαν αλλα η γιαγια μου εσπασε το ισχιο ειναι στο νοσοκομειο κ ο παππους ειναι με μερικη ανοια..οποτε καταλαβαινετε...μαλωνω κ με τη μανα μου γιατι λεω να παω να την ξεκουρασω και δεν θελει..αλλα σκοπευω να παω να μεινω λιγες μερες γιατι και η γιαγια μχρι να αναρρωσει..δεν θελει να παει κ σε κεντρο αποκαταστασης μετα γιατι ειναι σε αλλη πολη..πικρα μεγαλη..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , rainbow είπε:

εκει που επινε 180 τωρα πινει 120 κ μια φορα τη μερα 180.βεβαια της δινω αθε 3-3,30 ωρε περιπου.αλλα κατα τα αλλα εναι ευδιαθετη..και εμας ξθπνησε 3 φορες το βραδυ αλλα δωσαμε πιπιλα κ κοιμηθηκε αμεσως ευτυχως.μαλλον ξεκιναμε κ εμεις σιγα σιγα..!! Το depon ειναι το μισο απο τα κιλα +1ml.βεβαια αν θελεις μπορεις να δωσεις λιγο λιγοτερο αφου δεν το δινεις λογω πυρετου.

εμας κοριτσια μας ετυχαν αλλα η γιαγια μου εσπασε το ισχιο ειναι στο νοσοκομειο κ ο παππους ειναι με μερικη ανοια..οποτε καταλαβαινετε...μαλωνω κ με τη μανα μου γιατι λεω να παω να την ξεκουρασω και δεν θελει..αλλα σκοπευω να παω να μεινω λιγες μερες γιατι και η γιαγια μχρι να αναρρωσει..δεν θελει να παει κ σε κεντρο αποκαταστασης μετα γιατι ειναι σε αλλη πολη..πικρα μεγαλη..

Αν είναι ευδιάθετη και παίρνει σωστά βάρος δεν υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας! Αυτό το +1ml στο ντεπόν πρώτη φορά το ακούω. Εγώ ξέρω το μισό από τα κιλά, αν διαβάσεις και το φύλο οδηγιών μέσα τόσο βγαίνει. Περαστικά στη γιαγιά! Μεγάλη ταλαιπωρία!

Αύριο φεύγω κορίτσια και στενοχωριέμαι πολύ που θα αφήσω τα μωράκια μου!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

cmes:εμεις στο νοσοκομειο ετσι το δινουμε.αυτη την οδηγια εχουμε δηλαδη κ απο τους γιατρους.ευχαριστω..να δουμε και πως θα παει γιατι ειναι και 87..! Θα το ξεπερασεις μετα απο μερικες ωρες ησυχου υπνου..χαχαχ! Η πεθερα σου θα τα κρατισει; ποσεε μερες θα μεινεις;

Link to comment
Share on other sites

Γυρνάω Τρίτη βράδυ όμως θα έχουν κοιμηθεί και Τετάρτη πρωί έχω μια δουλειά άρα Τετάρτη μεσημέρι θα τα πάρω! Θα τα πάω αύριο στην πεθερά μου και θα μείνουν εκεί. Ο άντρας μου εφημερεύει αύριο και θα πάει τη Δευτέρα να τα δει. Πάντως αυτό που περιμένω πώς και πώς είναι να κοιμηθώ!!! Θα πέσω για ύπνο στις 10 το βράδυ!!!! Επίσης περιμένω να πιω και κανένα ποτηράκι κρασί γιατί έχω να πιω αλκοόλ από πέρσι το Μάιο!! Αν και τώρα που θα κόψω το θηλασμό θα επανέλθει και αυτό. 

Λοιπόν έκλεισα ραντεβού την Παρασκευή σε μία φίλη μου διαιτολόγο να με μετρήσει και να μου βγάλει μια δίαιτα επίσημα. Μόνη μου δεν τα καταφέρνω τελικά!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σας ρωτήσω κορίτσια, εσάς πως ήταν η πρώτη περίοδος; Έχω απίστευτη αιμορραγία, αν δεν αλλάξω κάθε το πολύ 1,5 ώρα λερώνομαι! Είναι φυσιολογικό αυτό; Δεν πονάω καθόλου, αισθάνομαι όμως εξαντλημένη.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@CMESκοριτσακι κ εγω αυτο ειχα παθει κ δεν θηλασα ωστε να αργησει να μου ερθει περιοδος.η πρωτη κ η δευτερη περιοδος μετα τη γεννα ηταν με πολυ αιμα.ειχα παθει σοκ.μετα εστρωσε κ τωρα ισα που εχω

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω μετα την γεννα δεν ποναω καθολου.μου το λεγανε κ δεν το πιστευα.πριν υπεφερα τοσο πολυ που συνηθως πηγαινα νοσοκομειο για ενεση.

@CMESκοιμησου οπου μπορεις οσο μπορεις.ειναι η ευκαιρια σου.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου ειμαι στο αεροδρομιο. Στενοχωρηθηκα πολυ που αφησα τα παιδια! Η μικρη εκατσε πισω απο τα καγκελα της πορτας, εκλαιγε και φωναζε: " οχι ετσω μαμα!!! Δικο μου μαμακα!!!" Εκλαιγα φυσικα...

@rainbow εισαι σιγουρη πως θα την αφησεις να παε διακοπες;;;;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@CMESκαλο ταξιδι κοριτσακι μου κ ελπιζω να ξεκουραστεις κ λιγο.υπομονη 3 μερες ειναι θα περασουν παρε κ κανεναν υπνακο της προκοπης κ οταν γυρισεις θα σε ξεπατωσουν τα ζουζουνια σου!!

Link to comment
Share on other sites

cmes: Καλα να περασεις!! Βαδικα δεν ξερω τι θα γινει με τη γιαγια γιατι αν την εχει η μαμα μου σπιτι δεν ξερω αν θα μπορει να εχει κ τη μικρη.αλλα ναι θα την αφησω..γενικα δεν εχω μεγαλα κοληματα..πρεπει τα παιδια να μενουν και λιγο χωρις εμαε γιατι ποτε δεν ξερεις πως τα φερνει η ζωη..

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι ακομα το εχω το κολημα κ δεν μπορω να τον αφησω για μερες.βεβαια δεν εχω κ καποιον να τον κρατησει αλλα δεν παω κ πουθενα.η πεθερα μου δουλευει η μαμα μου ειναι μακρια.

Link to comment
Share on other sites

@rainbow καλα τα λες, κι εγω συμφωνω σε αυτο. Τη μικρη απο 4 μηνων την αφηνα γιατι ειχα πολλα ταξιδια με τη δουλεια, τουλαχιστον 3 το μηνα! Τοτε ομως ηταν μωρο, τωρα που επικοινωνουμε μου κακοφανηκε! 

Τελειωσα την ομιλια στο αεροπλανο!! Παω τωρα στο ξενοδοχειο να την κανω καμια προβα!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχετε κ οι δυο αλλα δεν ξερω πως να το ξεπερασω αυτο.βεβαια ημουν πολυ περισοτερο κολημενη οσο ηταν πιο μικρος αλλα κ παλι δεν μου εχει φυγει.

@CMESκοιμηθηκες καθολου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...