Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • τρέχα γύρευε! @linaa ο άντρας μου και κάθε ο αντρασ κάθε κοπέλας που είναι ναυτικός (πλέον γραφείου) το γνωρίζει  πως μέχρι  πριν μερικά χρόνια που ήταν η αλληλεγγύη επέδιδαν φορολογία 45% στο κράτος και πλέον 35% άρα γιατί να μην τα πάρουν; επισης εγώ πριν παντρευτώ δούλευα 12 χρόνια και πλήρωνα τον φόρο μ όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος, γιατί να μην τα πάρω; ναι μεν δόξα το θεό δεν είναι ότι περιμενω αυτά τα χρήματα για να ζήσω αλλά δεν θεωρώ σωστο ενώ αποδίδεις φόρο να μην έχεις ισα δικαιώματα λόγω του μισθού! και άσε τον μισθό στην άκρη , τα 12 χρόνια που εγώ πλήρωνα τον φόρο μ τι τα διαγράφουμε; χωριά ότι εχω ψυχολογικά, νιώθω ανασφάλεια άμα δεν παίρνω τον μισθό μ 🤣 δεν ξέρω ίσως το βλέπω εγώ λάθος….  

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εμεις στα λαχανικα ειμαστε ακομα. Ηταν να βαλουμε και κρεας χθες αλλα προχθες μου εκανε εναν εμετο και το αναβαλαμε. Αχ κοριτσια μου επαθα κολπιτιδα! Εβαλα χθες φαρμακο αλκα ακομα υποφερω! Εχω ιστορικο, παθαινω πολυ συχνα, ειναι πολυ απαισιο!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Του έχω βάλει ήδη αβοκάντο στην φρουτόκρεμα και επειδή η υφή της είναι πιο κρεμώδες την παει κάτω με ευχαρίστηση !!! Έχει δίκιο η @CMES δοκιμάστε το!!!! Απλά νομιζω ότι δεν πρέπει να το τρώει τοσο συχνά ! 

Κατα τα αλλά και εμείς με τα φρούτα δεν τα πάμε τοσο καλά όσο με τα λαχανικά και τονκρεασ ...Τώρα θα δούμε μήπως μας προσθέσει κ καμία κρέμα απογευματινή ! 


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!

@CMESπεραστικα σου κοπελα μου κ υπομονη.ειναι κ καλοκαιρι φανταζομαι θα ειναι ακομα πιο ανυποφορο.εγω δεν εχω παθει ποτε κολπιτιδα αλλα η κολητη μου παθαινε συνεχεια!!

@rainbowκοριτσακι καλη αρχη κ σε σας.εμεις τρωμε κ λαχανικα μονο κρεας δεν εχουμε αρχισει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι κανετε κοριτσια;; να σας ρωτησω..ποσες κουταλιες φρουτα τρωνε τα δικα σας; σημερα της εδωσα αχλαδι μηλο μπανανα εγινε ο κακος χαμος με το ζορι 10 κουταλακια εβαζε τα χερια το εφτυνε..χαλια εγινε κ αυτη κ το καρεκλακι...αν εφαρμοσω το κολπο της μανας μου πειραζει λετε; τουλαχιστον ετσι τ τρωει..

Link to comment
Share on other sites

@rainbowστην αρχη κ ο μπεμπακος γκρινιαζε.ισως γκρινιαζει γτ εκνευριζεται που πρεπει να φαει εμενα τουλαχιστον γ αυτο το εκανε.ειχε μαθει την ευκολια μπιμπερο-γαλα κ στην αρχη γκρινιαζε απιστευτα.ειδικα αν δεν ειχε κοιμηθει πριν.τωρα πια τρωει 150 γρ.φρουτοκρεμα ξυνιζει τη μουρη του βεβαια αλλα δεν γκρινιαζει.εγω τον ξεγελαγα κ με λιγο νερο του εδινα δυο γουλιτσες κ μετα ετρωγε.νομιζω πως δεν υπαρχει προβλημα αν του βαλεις λιγο ρυζαλευρο.το εκανε η κουμπαρα μου γτ δεν ετρωγε με τπτ τα φρουτα.ρωτα τον γιατρο ομως για πιο σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

μανιταρι μαγικο: Δεν γκρινιαζει αλλα μετα απο λιγο αεχιζει και βαζει τα χερια μπροστα κ δεν ανοιγει κ το στομα σαν να μου λεει χορτασα αλλα δεν χορταινει γθατι την εκανα τεστ με γαλα μετα κ ηπιε 90 ml.απλα οταν την εδωσε η μαμα μου με ρυζαλευρο το εφαγε ολο χωρις να διαμαρτυρεται.ισως μεχρι να κανω εισαγωγη το αβοκαντο που ειπε η cmes το εφαρμωσω.ρυζαλερο ποσο τρωει; εμεις ειμαστε στα 60 αλλα τουλαχιστον αυτο το τρωει ευχαριστα...

πρεπει να βγαζουμε κ αλλο δοντι γιατι αρχισε πολυ γκρινια σημερα..δεν ηξερε τι της εφταιγε...

 

Link to comment
Share on other sites

@rainbowνομιζω οτι ετσι το κανει ισως γτ δεν της πολυαρεσει.ρυζαλευρο τρωει 150-180 γρ κ απο αυτο κ λαχανικα το ιδιο.παντως κ εμενα που ειναι φαγανουλης αρκετα ετσι εκανε στην αρχη.θυμαμαι την δευτερη μερα με το ρυζαλευρο εκανε συνεχεια πρρρρ με το στομα κ γιναμε ολοι χαλια ακομα κ ο πατερας του που εβλεπε τηλεοραση πιο περα.υπομονη μεχρι να συνηθισει.κ τα χερια εβαζε αλλα σταματησε τωρα πια να το κανει.δινε της κ λιγο γαλα κ σιγα σιγα θα συνηθισει.μην αγχωνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

τι κανετε κοριτσια;; χαθηκετε!! Εγω ειμαι στη φαση που ετοιμαζω τα προσκλητηρια για τη βαφτιση κ σιγα σιγα μπαινω σε διαθεση διακοπων...!! Βρε κοριτσια λυστε μου μια απορια..για ποιο λογο να μπεις στη διαδικασια να δωσεις κομματια στο παιδι αν τρωει τα αλεσμενα;;δεν μπορωνα καταλαβω τη λοξα μερικων..! Δεν βοβουνται μην πνιγει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα !!! Από ποιον μήνα τους δίνουν κομμάτια ; Από τώρα 6 μηνών ; Μετά τους 10 μήνες ξέρω κομμάτια κ αυτό ανάλογα με την ωριμότητα του κάθε παιδιού . Το κάνουν για την διαφορετική υφή στο στόμα και για την εξερεύνηση της στοματικής κοιλότητας 


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, rainbow είπε:

geo81: Εχω φιλη που εδωσε απο 7 μηνων...

Ο Χριστός και η Παναγία ! Το βλέπω τραβηγμένο ... καλά καλά δεν άρχισε τις στέρεες κ του έβαλαν κομμάτια του κακόμοιρου;


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

@rainbowτα κοματια συνηθως τα δινουν οταν εχουν βγαλει εστω δυο δοντακια απο οσο ξερω.κ αυτο που λεει η φιλη σου οτι δεν ετρωγε τα αλεσμενα ισχυει.ξερω παιδακι που ξεκινησε στερεες στον εκτο αλλα εκανε συνεχεια εμετους κ τελικα ξεκινησε κανονικα στερεες στον 9ο μηνα ετσι με κοματακια.για ποτε εχετε κλεισει την βαφτιση κοριτσακι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...