Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

μανιταρι μαγικο: Να της ζησουν τα παιδακια της!! Οντως ειναι αλλη η χαρα οταν προσπαθεις πολυ καιρο..κ εμεις 3 χρονια προσπαθουσαμε..κ τωρα ο αντρας μου απογοητευεται οταν μου ερχεται περιοδος αλλα λεω σιγα μην ερθει σε ενα μηνα..

οσο για τον παιδιατρο εχω καποιες επιφυλαξεις αλλα δεν θα τον κρινω για το πως μου λεει να εισαγω τα φαγητα θα τον δω πως θα αντιμετωπισει τη μικρη οταν αρρωστισει..

εδω παντως υπαρθει παιδιατρος που εχει παρα πολυ κοσμο κ τη θεωρουν τοπ..και αυτη εφερνε τα παιδια της στο νοσοκομειο να παρει τη γνωμη της ειδικευομενης για μια βρογχιολιτιδα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@rainbowοταν λεω οτι εσυ θα κρινεις τον παιδιατρο αυτο ενοω αν εσενα σου εμπνεει εμπιστοσυνη οχι για το πως θα εισαγεις τις τροφες.εγω με τον δικο μου παντως πετυχα λαχειο.τον βρηκα στη δυσκολη κ παντα οτι ωρα κ να ειναι τον εχω παρει τηλ.σε καποια φαση με την δυσκοιλιοτητα τον πηρα στις 1 το βραδυ κ μεχρι τις 4 το πρωι με ειχε παρει εκεινος.

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!! Εμεις με τα φρουτα τα παμε πολυ καλα, με το φαγητο ομως καθολου! Η παιδιατρος λεει οσο μπορω να αοφευγω να δινω γαλα και να προτιμω τα φρουτα ή τα λαχανικα γιατι ειναι χοντρος και το γαλα (σε σκονη παντα μιλαμε) ειναι πιο θερμιδογονο και λιγοτερο υγειινο. Πηγαμε προχθες για εμβολιο και εχουμε φτασρι 10500! Ασηκωτος ο χοντρουλης μου!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, ZinaLove είπε:

Καλε αυτος ειναι ολοκληρο παιδι...εμεις ειμαστε 6200......στο αλλο ακρο.....χεχεχε....εμεις τρωμε κ βρωμη πλεον...εσας καθονται;;εμενα οχι...να ανησυχω;;;

Ο δικος μου δεν καθεται, ουτε καν προσπαθει. Αλλα μπουσουλαει, δηλαδη κανει 2-3 βηματα και πεφτει αλλα αυτο το παλευει. Σημερα ξυπνησε 7.45!! Λετε να αρχισει να ξυπναει λιγο πιο αργα; αυτο το 6 το πρωι ειναι απαλευτο! Λεω να αρχισω να εμπλουτισω να λαχανικα της χορτοσουπας μηπως και τη φαεθ. Εσεις τι βαζετε; εμεις ειμαστε ακομα στο μοσχαρι-πατατα-καροτο-κολοκυθι. Πριν λιγες μερες βαλαμε και μακαρονακι. Εκανα στα φρουτα συνεχεια καινουριες εισαγωγες και τα λαχανικα εμειναν πισω!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!

@CMESκαλε αυτος εγινε ολοκληρος αντρας!! Μπραβο σας!!κ ο μικρος καθεται στα τεσερα κ κανει μπρος πισω το ποπουδακι του κ ξεραινομαστε στα γελια.μετακανει κανα δυο βηματα κ πεφτει.

@ZinaLoveεσεις κρατατε τη γραμμη σας.χαχα.εμενα καθεται αλλα δεν μπορει να σηκωθει μονος του.εμεις απο αυριο ξεκιναμε κρεας.φρουτα τρωμε τα παντα κ λαχανικα πατατα καροτο κολοκυθι πατζαρι κ σελινο.φανταζομαι απο αυριο θα μπορουμε να τρωμε τα παντα κ απο λαχανικα.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς είμαστε 6500, μπουσουλαμε, καθομαστε, και απο τα 4 ερχόμαστε σε καθιστή στάση. Βέβαια ακόμη δεν έχουμε καλη ισορροπία και πεφτουμε με την κεφαλα. Έχω δώσει καρότο, κολοκύθι, μελιτζάνα, σέλινο, φασολάκια, αρακά, κρεμυδι, ντομάτα, πιπερια, φακες, απο φρούτα σχεδόν όλα τα εποχής, μοσχάρι, κοτόπουλο. Βάζω κι εγώ βρώμη στα φρούτα. Τώρα τρώει και κομματάκια σιγά σιγά. Εσείς είχατε δυσκοιλιότητα; γιατί εμείς μια δυσκολία την έχουμε..


R2E1.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , Kalfeli είπε:

Εμείς είμαστε 6500, μπουσουλαμε, καθομαστε, και απο τα 4 ερχόμαστε σε καθιστή στάση. Βέβαια ακόμη δεν έχουμε καλη ισορροπία και πεφτουμε με την κεφαλα. Έχω δώσει καρότο, κολοκύθι, μελιτζάνα, σέλινο, φασολάκια, αρακά, κρεμυδι, ντομάτα, πιπερια, φακες, απο φρούτα σχεδόν όλα τα εποχής, μοσχάρι, κοτόπουλο. Βάζω κι εγώ βρώμη στα φρούτα. Τώρα τρώει και κομματάκια σιγά σιγά. Εσείς είχατε δυσκοιλιότητα; γιατί εμείς μια δυσκολία την έχουμε..

Δυσκοιλιοτητα;;;; εμενα τις τελευταιες μερες κανει κακα 6-7 φορες τη μερα!! Και πολλα και σφιχτα!! Αναποδο παιδι....


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια καθυστερησα το φαγητο γιατι λιγο οι διακοπες λιγο οτι λειπω παλι απο το σπιτι δεν ξεκινησα ακομα...αλλα εχουμε φαει σχεδον τα παντα απο φρουτα βεβαια αν δεν εχει μπανανα μεσα δεν το τρωει αλλα τι να κανω..βρωμη γινεται να φαει χωρις να εχει φαει φαριν λακτε πρωτα;πως τη δινετε; στη φρουτοκρεμα ποσα φρουτα βαζετε;

εμες πλεον εχουμε καλη ισοροπια καθεται αλλα δεν μπουσουλαει τη νοιαζει να την εχεις ορθια..μαλλον θα περπατισει πιο νωρις..

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, rainbow είπε:

εγω κοριτσια καθυστερησα το φαγητο γιατι λιγο οι διακοπες λιγο οτι λειπω παλι απο το σπιτι δεν ξεκινησα ακομα...αλλα εχουμε φαει σχεδον τα παντα απο φρουτα βεβαια αν δεν εχει μπανανα μεσα δεν το τρωει αλλα τι να κανω..βρωμη γινεται να φαει χωρις να εχει φαει φαριν λακτε πρωτα;πως τη δινετε; στη φρουτοκρεμα ποσα φρουτα βαζετε;

εμες πλεον εχουμε καλη ισοροπια καθεται αλλα δεν μπουσουλαει τη νοιαζει να την εχεις ορθια..μαλλον θα περπατισει πιο νωρις..

Κι εμενα η κορη μου δεν μπουσουλησε ποτε. Κατευθειαν περπατησε 11 μηνων.

Απο ml συνηθως η φρουτοκρεμα βγαινει 300-350ml, βαζω 3 φρουτα. Το μεσημεριανο βγαινει πολυ οποτε του το δινω 2 μερες, απο 250ml καθε φορα ομως ετσι κι αλλιως δεν το τρωει!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, CMES said:

Δυσκοιλιοτητα;;;; εμενα τις τελευταιες μερες κανει κακα 6-7 φορες τη μερα!! Και πολλα και σφιχτα!! Αναποδο παιδι....

Μάλλον επειδή τρώει μονο τα φρούτα. Το κρέας σφίγγει. 

Τη βρώμη τη βραζω με νερό και την πρόσθετω στα φρούτα. Δεν έχω δώσει φαριν λακτε. Απλως εκανα πρωτα μια δοκιμή με λίγη για να δω αν την πειράζει.

Έχω μια απορία: δεν τους πειράζουν στο στομάχι που τα τρώνε ολα χωρίς ψωμί; και ειδικα τα όσπρια.


R2E1.png]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Σημερα ειπα να εκμεταλλευτω την αδεια μου και να εξερευνησω την καινουρια μου γειτονια!! Πηρα λοιπον τα παιδια στο αυτοκινητο και βρηκα μια πανεμορφη παιδικη χαρα σε ενα δασακι ολο δεντρα και δροσια! Η μικρη παιζει και μολις ταισα το μωρο τη φρουτοκρεμα στο καροτσι του. Μονο που δεν εχει ψυχη! Που ειναι ολοι καλε;;;

Επισης για να σας ενημερωνω για το θεμα του υπνου που με παιδευει.. . Μια μερα ξυπνησε 7.45 και πηρα θαρρος και απο τοτε εδω και 3 μερες 5.15-5.30... 


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...