Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

εια σας μάνες!

Μια ερώτηση μήπως ειχε συμβει σε κάποια... Μπήκε στον 3ο μήνα ο γιός μου.. γενικά ολα μια χαρά, τα κακά του μέσα στη μέρα τα κάνει φυσιολογικά όπως πρέπει, και σε συχνότητα και σε ποιότητα και χωρίς ζόρια.  Το θέμα έχει ως εξής..  κάθε μέρα μετα τις 4ης τα ξημερώματα μέχρι τις 7-8.. ζορίζεται μεσα στον υπνο του να κανει κακα με αποτελεσμα ολες αυτες τις ωρες να μουγκριζει και να μενουμε ολοι ξυπνιοι.  Αυτος κοιμαται  αλλα πολυ ζορισμενος. Εχω δοκιμασει να κοψω και καφε και  γαλακτομικα και πρασιναδες και οσπρια και ψωμια  και και και και.    4ης η ωρα καθε μερα ξεκιναει το ζορι και τα μουγκριτά... μετα ολα τελεια.  Συμβαινει σε καποιο αλλο παιδι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Korina12κοριτσακι ο δικος μου το παθαινε αυτο,δεν θηλαζε,αλλα ειχε αερια σπανια εκανε κακα του.ισως να βοηθουσσν οι σταγονες εμεις ξενοιασαμε κ απο κολικους κ απο ζορια στον υπνο.ρωτα τον γιατρο σου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλό μήνα !!!! Εμείς βγάλαμε τα δυο δοντάκια μας κάτω !!! Έχουμε αρχίσει και μπουσουλαμε κανονικά πλέον και μετά ξανά καθόμαστε στο ποπο μας!!! Πιάνεται από παντού και σηκώνετε και κάνει βήματα !!!! Είμαι πολυ περήφανη για το αντράκι μου !!!!

  • Μου αρέσει 2

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

cmes & geo81: Μπραβο στα μωρακια σας!! Εμεις ακομα δεν τα καταφεραμε..λετε να παιζει ρολο που ειναι πιο αδυνατη η ειναι αναλογα με το παιδι;

εισαγωγη τις πιπεριες τις κανουμε ανα χρωμα;της εδωσα κοκκινη πρεπει κ στην πρασινηνα δωσω 3 μερες;

Link to comment
Share on other sites

@rainbow ειναι στο παιδι και δεν παιζει κανενα ρολο στην αναπτυξη. Η κορη μου ειχε σηκωθει μονη της πριν κλεισει τον 7ο αλλα τελικα περπατησε στο χρονο.

Κοριτσια εβγαλε κι αλλο δοντι!! 5 συνολικα!! Τωρα ειναι φυσιολογικο αυτο;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

cmes: Γιατι να μην ειναι; εχω παρατηρησει οτι πλεον τα παιδια εχουν γρηγοροτερη αναπτυξη απ'οτι εμεις τοτε..ισως κανω κ λαθος αλλα αυτην την εντυπωση εχω...και εγω νομιζω οτι θα το βγαλει σχετικα γρηγορα κ το 5ο εχει ολα τα συμπτωματα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Η μικρή μου αρχισε να μπουσουλαει σε όλο το σπίτι και να σηκώνεται συνέχεια οπου βρει. Πχ στον τοίχο! Σε οποιαδήποτε κάθετη επιφάνεια μπορεί να σκαρφαλώσει και να σηκωθεί. Αυτό βέβαια δεν είναι τόσο καλό για μένα καθώς πρεπει να την κυνηγαω απο πίσω στα 4! Μπορεί να χτυπήσει την κεφαλά της στον τοίχο η οπουδήποτε..

Εσείς τα αφήνετε ελεύθερα να μπουσουλανε; με την καθαριότητα τι κάνετε; εγώ έχω και κατοικίδιο οποτε είμαι δύσκολα.. 

Επίσης ήθελα να σας ρωτησω άγχος αποχωρισμού εμφανίζουν τα δικά σας και πως εκδηλώνεται;


R2E1.png]

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Kalfeli είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Η μικρή μου αρχισε να μπουσουλαει σε όλο το σπίτι και να σηκώνεται συνέχεια οπου βρει. Πχ στον τοίχο! Σε οποιαδήποτε κάθετη επιφάνεια μπορεί να σκαρφαλώσει και να σηκωθεί. Αυτό βέβαια δεν είναι τόσο καλό για μένα καθώς πρεπει να την κυνηγαω απο πίσω στα 4! Μπορεί να χτυπήσει την κεφαλά της στον τοίχο η οπουδήποτε..

Εσείς τα αφήνετε ελεύθερα να μπουσουλανε; με την καθαριότητα τι κάνετε; εγώ έχω και κατοικίδιο οποτε είμαι δύσκολα.. 

Επίσης ήθελα να σας ρωτησω άγχος αποχωρισμού εμφανίζουν τα δικά σας και πως εκδηλώνεται;

Καλημέρα και εγώ έχω ένα μικρο σκυλάκι και δυστυχώς πρέπει κάθε μέρα να σκουπίζω και να σφουγγαρίσω. Τον αφήνω ελεύθερο μόνο στα παζλ τα αφρώδες που έχουμε αλλά αυτός πάντα βγαίνει από τα όρια και θέλει να μπουσουλάει στα πλακάκια . Έχει τύχει να χτυπήσει κ το κεφάλι του ελαφρά και να μην τον έχω προλάβει . Δυστυχώς όμως και εγώ τον κυνηγάω μπουσουλώντας. Με το σκύλο τα πάνε πολυ καλά το μόνο πρόβλημα είναι ότι ο σκύλος φοβάται το μικρό γιατί τον φτάνει του τραβάει τα μαλλιά και το σκυλί πονάει και κλαιει και προσπαθεί να τον αποφύγει ... με έχει σώσει το σουιφερ και μετά ηλεκτρική σηκώνομαι 1 ώρα νωρίτερα για να καθαρίζω και μετά παιχνίδι . 

Just now, Geo81 είπε:

Καλημέρα και εγώ έχω ένα μικρο σκυλάκι και δυστυχώς πρέπει κάθε μέρα να σκουπίζω και να σφουγγαρίσω. Τον αφήνω ελεύθερο μόνο στα παζλ τα αφρώδες που έχουμε αλλά αυτός πάντα βγαίνει από τα όρια και θέλει να μπουσουλάει στα πλακάκια . Έχει τύχει να χτυπήσει κ το κεφάλι του ελαφρά και να μην τον έχω προλάβει . Δυστυχώς όμως και εγώ τον κυνηγάω μπουσουλώντας. Με το σκύλο τα πάνε πολυ καλά το μόνο πρόβλημα είναι ότι ο σκύλος φοβάται το μικρό γιατί τον φτάνει του τραβάει τα μαλλιά και το σκυλί πονάει και κλαιει και προσπαθεί να τον αποφύγει ... με έχει σώσει το σουιφερ και μετά ηλεκτρική σηκώνομαι 1 ώρα νωρίτερα για να καθαρίζω και μετά παιχνίδι . 

Άγχος αποχωρισμού ο δικος μου εκδηλώνει όταν τον παίρνει κάποιος άλλος αγκαλιά εκτός από μένα και το μπαμπά του αρχίζει και κλαιει και σηκώνει τα χερια να τον πάρουμε πίσω , και στον υπνο έχουμε ένα θέμα... θέλει να τον κοιμίζουμε μαζί μας και μόλις αποκοιμιεται τον πάμε στη κούνια και ξυπνάει μέσα στη νύχτα κ μας ζητάει.


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ααα αρχιζω και ζηλευω..η δικια μου μαλλον ειναι λιγο τεμπελουλα.εμενα οταν με χανει απο το οπτικο της πεδιο αρχιζει κ γκρινιαζει και μερικες το βραδυ αν τη βαλω για υπνο και φυγω κ με δει κλαιει...με την αγκαλια το εχει κανει μονο μια φορα ως τωρα με γνωστο της ατομο αλλ οχι με παπουδες..

εχει χαλασει παλι το προγραμμα της με τον υπνο..κοιμαται οτι ωρες να ναι...

αα την πηγαμε και θαλασσα...πολυ γελιο..φοβοταν να ακουμπησει στην αμμο και στα ριχα..στην αρχη δεν της αρεσαι το νερο αλλα μετα δεν ηθελε να βγει...

Link to comment
Share on other sites

@Kalfeliετσι κ εμεις παει παντου εκτος απο εκει που ειναι τα παζλ.εγω κατοικιδιο δεν εχω αλλα εδω σαν χωριο που ειναι εχει σκορπιους κ αραχνες τεραστιες.ο δικος μου απο προχτες εχει που πιανετε κ σηκωνεται κ φοβαμαι γτ μπορει να χτυπησει το κεφαλι του.χτες πιαστηκε απο το τραπεζακι κ αραξε ορθιος κ εκανε γενικη στο τραπεζακι.αγχος αποχωρισμου εχει αν δεν βλεπει εμενα η τον μπαμπα.κ παει αγκαλια σε συγκεκριμενα ατομα που βλεπει πιο πολυ.κ απο τοτε που τον βαλαμε στην κουνια καθε βραδυ ξυπναει2-3 φορες κ ενω στην αρχη αποκοιμιοταν εκει τωρα πια δεν το κανει.τον βαζω κοιμησμενο κ ξυπναει αμεσως κ αρχιζει τα περα δωθε κ με το που τον παιρνω αγκαλια η τον βαζω στο κρεβατι μου κοιμαται αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

Καλα κοριτσια ο χοντρουλης μου δεν παιζεται! Του εβαλα ενα αλλο ριλαξ που μου εδωσαν γιατι με το προηγουμενο ερχοταν τουμπα. Αυτο ειναι πιο ξαπλωτο, τον εβαλα χθες και τον εδεσα και βγηκε!!! :shock:Γυρναω να τον δω και ειχε βγει και μπουσουλουσε στο πατωμα!!! Σε escape room θα τον στειλω!!!:)

Επισης εμενα δεν εχει κανενα αγχος... πολυ ζεν τυπος! Ελπιζω να κρατησει αυτο και μεχρι τη βαφτιση!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα εμείς έχουμε γάτα και όχι πολύ ήμερη , οπότε αν και θέλει να την πιασει δεν την έχω αφήσει γιατί μπορεί να βγάλει νύχια.. Κι εμένα προτιμάει το μάρμαρο για μπουσουλημα. Αλλά τώρα είναι πιο σταθερή και δεν έχω τόσο άγχος. Βέβαια όταν σκαρφαλώνει σε τοίχους είναι επιφοβη. 

Τώρα για το άγχος αποχωρισμού δεν έχω καταλάβει αν έχει. Καλά το βράδυ ξυπνάει ανα 2-3 ώρες, αλλά το θέμα με τον ύπνο το είχε και πριν. Με τους ξένους φοβάται κυρίως τους άντρες και θέλει χρονο μέχρι να τους συνηθισει. Παρατήρησα οτι τώρα τελευταια θέλει πιο πολύ αγκαλια ειδικα όταν είμαστε οι 2 μας. Βέβαια δεν την έχω αφήσει ποτε με άτομο που δεν ξέρει καλα για να δω την αντίδραση. 


R2E1.png]

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου κατι παιζει με τα δοντακια του. Ματωνουν πολυ τα ουλα του στα σημεια που βγαινουν τα καινουρια. Ειναι φυσιολογικο αυτο; το απογευμα εχουμε εβολιο, θα ρωτησω και την παιδιατρο.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...