Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Despoina1988 είπε:

      Δεν δίνουν τα ουτροτζεσταν για τις συσπάσεις κυρίως τα δίνουν σαν υποστήριξη προγεστερόνης για να βοηθήσει την μήτρα να υποστηρίξει το αρχομενο έμβρυο . επίσης και η βιοχημική αποβολή λέγεται .

      Ναι προγεστερονη ειναι αλλα τη δινουν σωρηδον και για συσπασεις οπως το μαγνησιο, ειτε στοματικα ειτε κολπικα, προληπτικα. Με την ιδια ευκολια που δινουν πχ φολικο που οντως ειναι απολυτως απαραιτητο. 

      Ναι βιοχημικη αποβολη. Απλα δεν υπαρχει εμβρυο. 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, ZinaLove είπε:

Εμεις βαφτιζομαστε την Κυριακη @elenakith !!αφηστε εγω αγχωθει με το βαβισμα..την ακουμε αλλα δεν κανει ξεκαθαρα μαμαμαμα αλλα η παιδιατρος μου λεει το κλασικο να μην αγχωνομαι..προσπαθωεχω αγχωθει κ με τη βαφτιση με το καιρο..κατα τα αλλα καλα.. εμενα τα πεθερικα μου ειναι τελειως γεια σου...οποτε μακαρι να μην ερχοντουσαν στην βαφτιση αλλα που τετοια τυχη....νομιζουν οτι το μωρο ειναι εκθεμα σε τσιρκο...οχι παιδι ανθρωπος....

Ζήνα από ήχους τι κάνει? ΠΑ ΠΑ .ΠΑ μπα μπα ? Τσιριδες αααααα, έεεεεε κτλ κάνει? 


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@ZinaLoveκοριτσακι μην αγχωνεσαι με το παραμικρο ειναι ψυχοφθορο.κ εγω ειχα παααααρα πολυ μεγαλο αγχος με τα αναπτυξιακα του ασχετα αν ειναι ενα μικρο θηριακι.κ εγω διαβαζα ενα καρο πραγματα που με ειχαν μονιμα στην τσιτα.καθε παιδι εχει τον δικο του τροπο αναπτυξης αλλα μιλανε πιο γρηγορα αλλα περπατανε πιο νωρις κ αλλα τα κανουν ολα μαζι πιο μετα.με το καλο η βαφτιση σας!!οσο για την χαιρετουρα καντε την στο τραπεζι κ στην εκκλησια χαιρετηστε μονο οσους δεν εχετε καλεσει στο τραπεζι.εμεις ετσι θα κανουμε το εκανε κ ο αδερφος μου στο γαμο του κ ηταν παρα πολυ βολικο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανει τσιριδες.. συνεχεια...τωρα απο χτες ξεκινησε να κανει εναν ηχο με τα χειλια σαν αυτο που κανουμε οταν κοροιδευουμε πρρρρφ..οπως κανουν οι φωκιες ενα πραγμα....χαχα!μπα μπα οχι δε λεει..δεν εχουμε τραπεζι...ξεσαλωσαμε στο γαμο μας κ δεν καναμε παλι γιατι μαζευονται πολλοι....

Link to comment
Share on other sites

Μου εχουν κανει δωρο εναν υπνοσακο πολυ ομορφο αλλα ειναι  fleece μια φορα τον δοκιμασα δεν εκανε πολυ κρυο βεβαια κ ιδρωσε.αυτο που με προβληματιζει ειναι αν ειναι υγιεινο για να κοιμαται με fleece.

Link to comment
Share on other sites

@CMES @dimitroula30να σας ζήσουν τα μωράκια σας !!! Καλοφώτιστα να είναι και γερά και ευτυχισμένα!!! 

Εμείς από ήχους κάνουμε πολλούς! Μπαμπαμπα μαμαμαμαμα κάνουμε ήχο όπως μαζεύουμε τα σάλια μας κάνουμε μπρρρρρ αντανταντα κάνουμε παλαμάκια και κουπεπε αλλά του τα μαθαίνω !!! Τώρα δείχνουμε και το κεφάλι μας! Όταν λέμε που είναι ο σκύλος με το όνομα του γυρνάει και τον βλέπει. Με το γιαούρτι τα πάμε καλύτερα στο κατσικίσιο Στάμου.

πλεον σηκώνεται μόνος του πολυ εύκολα χωρίς κόπο και πιάνεται στα έπιπλα και περπατάει με όλο το πέλμα! Μάλλον θα περπατήσει γρήγορα σαν τον άντρα μου 10 μηνών.

αν δεν κάνουμε το δικό του γίνεται πανικός! Η αλήθεια είναι ότι τον κακό μαθαίνουμε με χάρες. 

Αυτο το μήνα θα κάνουμε το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας, το έχει κάνει καμία σας; Θα ρωτήσω και τη γιατρό βέβαια αν έχει παρενέργειες.

  • Μου αρέσει 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια ευχαριστω πολυ για της ευχες σας!

@rainbow οχι απλα φαγαμε βροχη, μουλιασαμε κανονικα!! Δεν σταματησε ουτε 5 λεπτα!

@elenakith εμενα που θηλαζα μου ηρθε περιοδος οταν ο μικρος ηταν 5 μηνων. Η επομενη ηρθε με 4 μερες καθυστερηση, η μεθεπομενη 3 μερες νωριτερα. Ομως απο τη στιγμη που εχεις περιοδο μπορεις να μεινεις κι εγκυος παρα του οτι θηλαζεις.

@ZinaLove εμενα αυτο το πρρρρ το κανει οταν δεν θελει να φαει αλλο (σπανιως δηλαδη)!! Παντως μην αγχωνεσαι, εγω βλεπω τεραστιες διαφορες αναμεσα στα 2 παιδια. Αλλα πραγματα τα εκανε το ενα πολυ νωρις και το αλλο αργα και το αντιθετο. Καθε παιδι εχει τους ρυθμους του.

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

zinalove: Εμενα αυτο το μπρρρ το εκανε στο φαγητο συνεχεια και επιτελους καταλαβα οτι το εκανε η οταν ηθελε νερο η ειχε χορτασει.πιστευω θα τα κανει και τα υπολοιπα μην αγχωνεσαι.γενικα θεωρω ενα παιδι που εχει προβλημα φαινεται,δειχνει σημαδια με τη συμπεριφορα του.και εγω ελεγα γιατι δεν μπουσουλαει η γιατι δεν παιρνει το αντικειμενο που της κρυβω αλλα δεν ειναι ολα ιδια.πχ εμενα ακομα δεν σηκωνεται μονη της δεν μπορει ακομα(ευτυχως..επρεπε να την εχω συνεχεια στο οπτικο πεδιο)

cmes: Ελπιζω μονο να μην αρρωστησετε...

ρε κοριτσια κατι ασχετο...παρατηρησα οτι λερωνουν πολυ τα αυτακια της.τα καθαριζω με μπατονετα και σε μια μερα παλι .,ξερω οτι λενε οτι δεν κανει αλλα δεν μπορω να την αφησω και ετσι.δεν φαινεται ομως να εχει καποια ενοχληση

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Geo81κ εμεις τωρα θα το κανουμε στις 5/10 που εχουμε ραντεβου.κ εγω δεν ρωτησα τον γιατρο για παρενεργειες.κ εμεις τον κακομαθαινουμε κ τσιριζει οταν θελει κατι.κατι μου λεει οτι θα το μετανιωσουμε χαχα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!! Hangover ο μπεμπης...χθες ξεραθηκε απο τις 8!

@rainbow κι εμενα η κορη μου εχει πολυ μεγαλη παραγωγη κεριου. Ειναι στον οργανισμο. Καλυτερα αντι να χρησιμοποιεις μπατονετα να τα καθαριζεις με ενα βρεγμενο πανακι.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2018 at 10:38 ΜΜ, ZinaLove είπε:

Ναι κανει τσιριδες.. συνεχεια...τωρα απο χτες ξεκινησε να κανει εναν ηχο με τα χειλια σαν αυτο που κανουμε οταν κοροιδευουμε πρρρρφ..οπως κανουν οι φωκιες ενα πραγμα....χαχα!μπα μπα οχι δε λεει..δεν εχουμε τραπεζι...ξεσαλωσαμε στο γαμο μας κ δεν καναμε παλι γιατι μαζευονται πολλοι....

Αφού κάνει ήχους δεν πιστεύω να έχετε θέμα, άλλωστε είναι πολύ νωρίς για να αγχώνεσαι. Μιας φίλης το κοριτσάκι δεν έκανε καθόλου ήχους, άργησε να μιλήσει, στους 18 μήνες έλεγε 3-4 λέξεις κ όταν έφτασε 3 χρόνων τα είπε όλα μαζεμενα! Έδειχνε όμως ότι καταλαβαίνει τα πάντα. Είναι πανέξυπνη κ η γλώσσα της πάει ροδάνι τώρα. Κάθε παιδί είναι διαφορετικό, και καλά κάνεις κ το ψάχνεις, αλλά πιστεύω είναι πολύ νωρίς για να ανησυχείς.

Με το καλο η βάφτιση σας! Θα έχετε κάποιο μπουφέ απέξω στη βάφτιση? Ρωτάω για να παίρνω ιδέες...

23 ώρες πρίν, rainbow είπε:

 

ρε κοριτσια κατι ασχετο...παρατηρησα οτι λερωνουν πολυ τα αυτακια της.τα καθαριζω με μπατονετα και σε μια μερα παλι .,ξερω οτι λενε οτι δεν κανει αλλα δεν μπορω να την αφησω και ετσι.δεν φαινεται ομως να εχει καποια ενοχληση

Κι ο δικός μου έχει πολύ κερί στα αφτιά κ τα καθαρίζω με μπατονετα παιδική/ ασφαλείας, αυτές που δεν μπαίνουν βαθιά, κάθε μέρα. 

Κορίτσια εμένα το μπρρρρ το κάνει σε άσχετες φάσεις, πιο πολύ όταν βαριέται κ ψάχνει με τι να ασχοληθεί ( βαριέται πολύ εύκολα τα παιχνίδια του). Από χθες άρχισε να λέει κάτι ακατάληπτα λόγια που δεν τα έλεγε μέχρι τώρα, σαν να λέει δύο συλλαβές..

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα!!! Εχω προβληματιστει με κατι και θα ηθελα τη γνωμη σας...σας ειχα πει οτι σκεφτομασταν να κανουμε εξωσωματικη κοντα στις γιορτες αλλα τωρα με επιασε το αγχος..θα χρειαστει να κανω παλι περιδεση λογω τραχηλου και ενταξει η πρωτη εγκυμοσυνη ηταν πολυ καλη αλλα ποτεωδεν ξερεις και απο βοηθεια δεν μπορω να εχω καθε μερα ενταξει ο αντρας μου βοηθαει πολυ αλλα οταν δουλευει θα πρεπει να εχω τη μικρη απο κοντα..και σκεφτομαι μηπως ειναι καλυτερα να κανουμε την προαπαθεια κατα το καλοκαιρι που θα ειναι πιο μεγαλη ;ή οσο ειναι ακομα μικρη κουμανταρεται πιο ευκολα;

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, rainbow είπε:

καλησπερα!!! Εχω προβληματιστει με κατι και θα ηθελα τη γνωμη σας...σας ειχα πει οτι σκεφτομασταν να κανουμε εξωσωματικη κοντα στις γιορτες αλλα τωρα με επιασε το αγχος..θα χρειαστει να κανω παλι περιδεση λογω τραχηλου και ενταξει η πρωτη εγκυμοσυνη ηταν πολυ καλη αλλα ποτεωδεν ξερεις και απο βοηθεια δεν μπορω να εχω καθε μερα ενταξει ο αντρας μου βοηθαει πολυ αλλα οταν δουλευει θα πρεπει να εχω τη μικρη απο κοντα..και σκεφτομαι μηπως ειναι καλυτερα να κανουμε την προαπαθεια κατα το καλοκαιρι που θα ειναι πιο μεγαλη ;ή οσο ειναι ακομα μικρη κουμανταρεται πιο ευκολα;

Θα σου πω την προσωπικη μου εμπειρια. Εμαθα οτι ειμαι εγκυος στο δευτερο την ημερα των πρωτων γενεθλιων της κορης μου. Ειχα μια πολυ ευκολη εγκυμοσυνη ομως οπως ηδη ξερεις στο σπιτι τα κανω ολα μονη μου. Επισης δουλευα παρα πολυ και ειχα πολλα ταξιδια. Νομιζω ομως το αφου γεννησα ηταν πιο δυσκολο. Το πρωτο παιδι οσο ειναι μικρο ειναι πιο διαχειρισιμο. Η ηλικια 18 μηνων εως 4 ετων ειναι η πιο απαιτητικη, ασε που τοτε τρωνε και κατι τρελες φρικες με τα παντα (εχεις ακουσει για το "terrible two"; ετοιμασου και σου'ρχεται!!). Συμπερασματικα νομιζω πως αν δεν εχεις σκοπο να κανεις το δευτερο μετα απο 4-5 χρονια που το πρωτο θα ειναι πλεον ενα συνεργασιμο μεγαλο παιδι, κανε το οσο πιο γρηγορα γινεται!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

cmes: Ασε με εχει πειραξει η σταση της πεθερας της ειπε ο αντρας μου οτι θα χρειαστουμε καποιες μερες βοηθεια ιταν θα γυρισω στη δουλεια κ λεει οχι ομως πολλες...βεβαια δεν ημουν και μπροστα αλλιως θα απαντουσα ...και σκεφτομαι οτι δεν θα βοηθησει σε περιπτωση εγκυμοσυνης αφου και στην πρωτη ηρθε δυο φορες ολες κ ολες για επισκεψη.και μου τη δινει γιατι και νεα ειναι και δεν δουλευει..απο την αλλη η μαμα μου θα πρεπει να παει στην αδερφη μου που θα εχει γεννησει τοτε και ειμαστε ολες σε διαφορετικες πολεις...αλλα μαλλον θα ακολουθησω τη συμβουλη σου...

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, rainbow είπε:

cmes: Ασε με εχει πειραξει η σταση της πεθερας της ειπε ο αντρας μου οτι θα χρειαστουμε καποιες μερες βοηθεια ιταν θα γυρισω στη δουλεια κ λεει οχι ομως πολλες...βεβαια δεν ημουν και μπροστα αλλιως θα απαντουσα ...και σκεφτομαι οτι δεν θα βοηθησει σε περιπτωση εγκυμοσυνης αφου και στην πρωτη ηρθε δυο φορες ολες κ ολες για επισκεψη.και μου τη δινει γιατι και νεα ειναι και δεν δουλευει..απο την αλλη η μαμα μου θα πρεπει να παει στην αδερφη μου που θα εχει γεννησει τοτε και ειμαστε ολες σε διαφορετικες πολεις...αλλα μαλλον θα ακολουθησω τη συμβουλη σου...

 

Θα χρειαστεις πολυ βοηθεια κυριως οταν θα γεννησεις. Το πρωτο 4μηνο με τα 2 ειναι πολυ δυσκολο. Εξαρταται βεβαια ποσο βοηθαει κι ο αντρας σου.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!! Θυμάστε που σας έγραψα για την καθυστέρηση? Λοιπόν...... Τα νέα είναι ότι είμαι πάλι έγκυος...... έχω αγχωθεί πολύ γιατί ο μπεμπάκος μου είναι μικρός ακόμη. Παρηγορήστε με ....

  • Μου αρέσει 3

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...