Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!!

ευτυχως μονο λιγο πονολαιμοβκ ελαφυ συναχι εχω...ρεβκοριτσια ποσα ml ορο βαζετε; λογω ηλικιαες δεν βαζω πολλα γυρω ατα 3 αλλα μολις την σηκωνω την ακουω να χουρχουριζει παλι...τον αναροφητηρα δεν μπορω να τον δουλεψω δεν τραβαω τιποτα τζαμπα την πεδευω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , rainbow είπε:

καλημερα κοριτσια!!

ευτυχως μονο λιγο πονολαιμοβκ ελαφυ συναχι εχω...ρεβκοριτσια ποσα ml ορο βαζετε; λογω ηλικιαες δεν βαζω πολλα γυρω ατα 3 αλλα μολις την σηκωνω την ακουω να χουρχουριζει παλι...τον αναροφητηρα δεν μπορω να τον δουλεψω δεν τραβαω τιποτα τζαμπα την πεδευω.

Μονο 3;;; εγω βαζω μια αμπουλα (5ml) σε καθε ρουθουνι, δηλαδη 10! Σιγα σιγα βεβαια αλλα θελει πολυ για να τα σπρωξει προς τα πισω και να μπορεσει να τα καταπιει. Τον αναρροφητωρα δεν τον εχω χρησιμοοιησει ποτε, μπορει να πειραξει το αυτακι τους η διαφορα πιεσης που δημιουργειται με το ρουφηγμα.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις με τον ορο μια χαρα τα παμε του βαζω μια αμπουλα καθε φορα απο μιση αλλα δεν ειναι αρρωστος.τον ξαπλωνω κ μου κραταει το χερι του βαζω λιγο κ μου το βγαζει κ μςτα μου το ξαναβαζει να συνεχισουμε.τον αποσυμφορητη τον χρησημοποιω καθε βραδυ γτ εχει μυξουλες αλλα σκληρες κ κανω καινουριο πευμονι καθε φορα αλλα τις βγαζω.

@CMESμηπως να βρισκαμε τις μαγισσες της σμυρνης να σου δωσουν κανα ματζουνι πολυ γκαντεμια ρε κοριτσι μου

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@rainbowοχι εγω του βαζω καθε μερα τουλαχιστον μια φορα κ κυριως το βραδυ πριν παει για υπνο.πολυ σπανια να το εχω ξεχασει.κ το βραδυ ρουφαω κ τις μυξουλες για να μην εχει προβλημα στον υπνο αυτος κ εγω να ειμαι λιγο πιο ησυχη.κ εμας δυσανασχετουσε για αρκετο καιρο αλλα ποτε δεν τον αφησα χωρις να του βαλω κ τωρα πλεον με βοηθαει κιολας.χαχα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μανιταρι Μαγικο είπε:

@rainbowοχι εγω του βαζω καθε μερα τουλαχιστον μια φορα κ κυριως το βραδυ πριν παει για υπνο.πολυ σπανια να το εχω ξεχασει.κ το βραδυ ρουφαω κ τις μυξουλες για να μην εχει προβλημα στον υπνο αυτος κ εγω να ειμαι λιγο πιο ησυχη.κ εμας δυσανασχετουσε για αρκετο καιρο αλλα ποτε δεν τον αφησα χωρις να του βαλω κ τωρα πλεον με βοηθαει κιολας.χαχα

Κοριτσι μου δεν κανει να του βαζεις ορο καθε μερα. Θα σου εχει ηδη κανει ρινιτιδα απο τον ορο. Εχεις προσεξει πως αν δεν του βαλεις 1-2 μερες μετα εχει μυξες; αυτη ειναι η ρινιτιδα απο τον ορο. Πρεπει σταδιακα να του το κοψεις.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@CMESδεν ξερω αν θυμασαι που οταν ηταν νεογεννητο ειχε κατι πνιξιματα που δεν ηταν απο γαλα αλλα απο σαλια με αμνιακα υγρα μαλον.τοτε βαζαμε καθε μερα κ ακομα αυτο κανουμε με εντολη γιατρου.δεν εχω παρατηρησει κατι απο αυτα που λες.ισα ισα που καθαριζει κ τα κακαδια απο την μυτουλα.τωρα εγω προσωπικα δεν εχω ακουσει κατι γ αυτο που λες κ ο γιατρος μου ειπε καθε μερα.

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Μανιταρι Μαγικο είπε:

@CMESδεν ξερω αν θυμασαι που οταν ηταν νεογεννητο ειχε κατι πνιξιματα που δεν ηταν απο γαλα αλλα απο σαλια με αμνιακα υγρα μαλον.τοτε βαζαμε καθε μερα κ ακομα αυτο κανουμε με εντολη γιατρου.δεν εχω παρατηρησει κατι απο αυτα που λες.ισα ισα που καθαριζει κ τα κακαδια απο την μυτουλα.τωρα εγω προσωπικα δεν εχω ακουσει κατι γ αυτο που λες κ ο γιατρος μου ειπε καθε μερα.

Αν στο ειπε ο γιατρος παω πασο! Ομως αυτο που σου ειπα ισχυει. Ισως για σας ομως να υπαρχει αλλος λογος!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@CMESτο καναμε για συγκεκριμενο λογο μεχρι τεσαρων μηνων αλλα απο τοτε σταματησαμε τις 2-3 φορες την ημερα κ βαζουμε μονο το βραδυ.κ χωρις πλεον να εχουμε προβλημα ο γιατρος μου λεει καλο ειναι να βαζουμε καθε μερα.αλλα κ απο αλλες μαμαδες που δεν ειχαν προβλημα ο γιατρος τους προτεινει καθημερινα ορο στη μυτη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια κ εμεις περασαμε κρυωμα...περασα δυσκολα ..ημουν κ μονη μου..ουτε κοινωνησαμε μετα τη βαφτιση..μας εδωσε otrivin2-3 μερες κ πολυ ορο κ πανω που συνηρθαμε την καναμε ενα υπεροχο ζεστο μπανιο κ ο αντρας μου αφου τη ντυσαμε την εβαλε στο παρκο κ απο πανω ξεχασε να κλεισει ενα παραθυρο που υπαρχει..το ειδα εγω 5 λεπτα μετα...θα σκασω.........φοβαμαι πολυ...

Link to comment
Share on other sites

α κοριτσια βλεπω ολε ωραια περναμε με τις ιωσεις...και εμας μας ειπε ο γιατρος otrivin 3 μερεςαλλα δεν γινεται ουτε να φαει δεν μπορουσε .. Εγω εχω νευριασει γιατι ξερουν οτι δεν ειναι καλα και την περνουν αγκαλια...

zinalove: Δεν νομιζω ρε κοριτσι να επαθε κατι χειροτερο.

cmes: Τωρα τι θα κανεις; θα ειναι τουλαζιστον ο αντρας σου η θα πατε μαζι ταξιδι;

Link to comment
Share on other sites

@rainbow ευτυχως ο αντρας μου θα ειναι εδω. Πηρα και την παιδιατρο αλλα δεν ανησυχει γιατι κατα τα αλλα ειναι κεφατος και ορεξατος. Τον ακουσα κιολας και δεν εχει ακροαστικα.

Αχ  να τον βλεπατε κοριτσια με τον πυρετο! Σαν μαραμενο μαρουλι ηταν ο κακομοιρης! Και κοκκινα μαγουλακια το μωρο μου!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

cmes: Παλι καλα αφου θα ειναι αυτος πισω αρκει να μη φοβαται...γιατι εμενα ο δικος μου ολα τα δυσκολα σε εμενα τα αφηνει δεν μπορει λεει να της βαλει ορο και τη λυπαται και γευγει κ απο το δωματιο να μην την ακουει κ στεναχωριεται..ενω εγω δεν παθαινω τιποτα δεν στεναχωριεμαι..αφου απορω τι θα γινει οταν γυριαω στη δουλεια θα παθει σοκ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...