Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω Κ εγώ ότι δεν το δικαιουσε. Απτήν στιγμή που έχεις παντρευτεί έτσι Κ αλλιώς τα φορολογικά ειναι κοινά άσχετα αν κάνετε χωριστή δήλωση το ότι φαίνετε γάμος ειναι το ίδιο πράγμα. Απλά πληρώνει ο καθένας τα δικά του μερίδια στο τέλος στα υπόλοιπα είναι το ίδιο . 

      και γω αυτό νομίζω αλλά η κοπέλα στο 1555 μου είπε είναι ανεξάρτητο και την ρώτησα και 2 φορες ! θα με πάρουν εκείνοι είπαν! απ ότι ξέρω μόνο το κυοφορίας ,το λοχείας, και μετά αν κάνω το 9μηνο δικαιουμαι

       

       

       

       

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

πρίν από 50 λεπτά , rainbow είπε:

cmes: Παλι καλα αφου θα ειναι αυτος πισω αρκει να μη φοβαται...γιατι εμενα ο δικος μου ολα τα δυσκολα σε εμενα τα αφηνει δεν μπορει λεει να της βαλει ορο και τη λυπαται και γευγει κ απο το δωματιο να μην την ακουει κ στεναχωριεται..ενω εγω δεν παθαινω τιποτα δεν στεναχωριεμαι..αφου απορω τι θα γινει οταν γυριαω στη δουλεια θα παθει σοκ...

Οχι σε αυτα δεν εχει θεμα. Ειναι και η παιδιατρος που θα ειναι εδω οτι χρειαστει

Τωρα μολις τον εχω με 39...


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

zinalove: Ξεχασαμε βα σου ευχηθουμε.. Να σου ζησει γερο και καλοτοιχο στη ζωη του! Πως ηταν η βαφτιση;

cmes: Μηπως σου εκανε καμια αμυγδαλιτιδα; κριμα ο καημενουλης αλλα ουτε ενα ταξιδι σε αφησε να ευχαριστηθης.. Ας ελπισουμε να συνελθει γρηγορα γιατι δεν σε βλεπω κ εσενα καλα..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε!!!!ολα τα μωρακια του κοσμου να ειναι γερα..πολυ ωραια..μας εκανε κ τελειο καιρο...η μικρη δεν εκλαψε παρα μονο οταν βγηκε απο την κολυμπηθρα....εχω εκνευριστει με τις ιωσεις κ εκει αρπαζαν το παιδι ..δεν τολμαγαν απο εμενα...κ να χω κ τη μανα μου να λεει ασε το παιδι να ερθει σε επαφη με τα μικροβια....ε ηρθε.... 

Link to comment
Share on other sites

@ZinaLoveκοριτσι μου να σου ζησει η μικρη σου παντα γερη κ δυνατη να ειναι.με εκανες κ γελασα με τη μαμα σου κ τα μικροβια.

@CMESπεραστικα σας βρε κοριτσι μου τι να πω;

Εμεις δοξα το Θεο δεν εχουμε αρρωστησει ακομα παρολο που κανει το κρυο του εδω πανω.βεβαια ειμαστε αρκετα προσεκτικοι δεν πολυβγαινουμε γενικα κ οταν το κ;νουμε δεν παμε καπου με πολυ κοσμο.δλδ εγω σουπερ μαρκετ την ανοιξη θα ξαναπαω για να καταλαβετε κ τζαμπο το πασχα!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω μανιταρακι!Δεν ξερω τι γινεται...ιδρωνει το κεφαλι της στον υπνο...της φοραω κορμακι απο μεσα μακριμανικο κ απο πανω ενα λεπτο μπλουζακι κ παντελονακι..σαν πιτζαμακια δηλ..στο δωματιο εχουμε 21.5....εσεις τι κανετε;;τι φορατε;;ζεσταινεται η ιδρωνει γιατι κατι αλλο συμβαινει;;.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

zinalove: Εμεις εχουμε μια γετονισα η οποια ειναι ποκυ καλη δε λεω και την αγαπαει αλλα ντε και καλα να την παρει αγκαλια θελει δε θελει η μικρη..κ τωρα τελευταια δεν θελει δεν ξερω γιατι..και καπως ετσι κολησαμε..η απο αυτη η απο την πεθερα μου ...

εγω της εχω κοντομανικο φανελακι μακρυμανικη μπλουζα κ παντελονακι και υπνοσακο χωριε μανικια κ χωρις καλτσακια το βραδυ και εμεις κοντα 21-22 εχουμε αλλα δεν δειχνει να ζεστενεται..αν εμοιασε κ σε εμανα που ειμαι κρυουλιαρα...

Link to comment
Share on other sites

@ZinaLoveκ εγω κοντομανικο απο μεσα μακρυμανικη πιτζαμουλα απο πανω κ επειδη δεν εχω υπνοσακο οσο ειμαι ξυπνια ειναι σε βαθυ υπνο κ οπως πεφτει μενει για πολυυυυ ωρα οποτε τον εχω με μια πικε διπλωμενη κ μια λεπτη κουβρτουλα πλεχτη.τωρα πια δεν ιδρωνει αλλα ολο το καλοκαιρι μονο το τριχωτο του κεφαλιου μουσκεμα κ ο υπολοιπος κρυος.συμπερανα οτι ηταν απο τα μαλλια.το καμαρι μου εχει πολυυυυυ πλουσια κωμη.μιλαμε για μαλλια μακρια κ πολλααα.νομιζω πως παραπαει το μακρυ μανικι απο μεσα αλλα εσυ οπως νιωθεις.μηπως εχετε κ εσεις πολλα μαλλια;κοιτα την πλατουλα της κ αν ειναι ιδρωμενη κ εκει μαλον ζεστενεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουμε μακρυ μαλλι..πολυ λιγα πραγματα..την αφησα με το 1 φανελακι το μακρυμανικο ,παντελονακι κ καλτσουλες...21 βαθμοι συο σπιτι..οπως ειμαι εγω ντυμενη δηλαδη μονο που δεν φοραω καλτσες...κ ειμαι καλα. Δεν ισχυει πλεον αυτο που λεγαμε το ενα συν ρουχο απο οτι εμεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Zinalove: Εμας μας ειπε ο παιδιατρος εδω κι κανεα τριμηνο περιπου οτι φοραμε εμεις.απλα εγω οταν βγαινουμε εξω αν φυσαει της βαζω και την κουκουλα για τα αυτακια της πιο πολυ.

ξερετε απο ποτε αφηνουμε τα μαλλακια τους να μακρυνουν; της τα εκοψα δυο φορες αλλα επειδη εμενα με ειχαν συνεχεια κουρεμενη σαν το γιδι δεν θελω να ειναι κ η μικρη ετσι

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rainbow είπε:

Zinalove: Εμας μας ειπε ο παιδιατρος εδω κι κανεα τριμηνο περιπου οτι φοραμε εμεις.απλα εγω οταν βγαινουμε εξω αν φυσαει της βαζω και την κουκουλα για τα αυτακια της πιο πολυ.

ξερετε απο ποτε αφηνουμε τα μαλλακια τους να μακρυνουν; της τα εκοψα δυο φορες αλλα επειδη εμενα με ειχαν συνεχεια κουρεμενη σαν το γιδι δεν θελω να ειναι κ η μικρη ετσι

Δεν υπαρχει λογος να την κουρεψεις αν δεν θες! Δτην κορη μου κοβω μονο τα μπροστινα σαν αφελιες γιατι της πεφτουν στα ματια, τα πισω δεν της τα εχω κοψει ποτε. Τωρα ομως θα αφησω και τα μπροστινα να μακρινουν γιατι ειναι λιγο σαν πλειμομπιλ.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σημερα μπουσοθλισαμε επιτελους κανονικα. ..!!

cmes: Τις τα εκοψα λιγο για να δυναμωσουν και επειδη ειναι ακομα μικρη δεν με πειραζει αλλα αργοτερα θα μου αρεσαι να εχει εστω ενα καρεδακι...βεβαια ο πατερας μου θα μου σπασει τα νευρα να την κουρεψω αλλα...

Link to comment
Share on other sites

@ZinaLoveκ εμεις αυτο το ενα παραπανω το εχουμε κοψει ηταν κ καλοκαιρι βεβαια.ο μικρος πρεπει να ζεστενεται πιο πολυ απο μενα ολο σηκωνετε καθεται γυρναει σαν το βαρελακι οποτε κ ιδρωνει μετα απο λιγο.ειμαστε κ μαλλιαροι αφου το πρωι που φτιαχνω το γαλα του κ ειναι ορθιος στην κουνια του μια τριχομπαλα ξεχωριζεις να πηγαινει περα δωθε.

@rainbow κ εγω θελω πολυ να τον κουρεψω του πεφτουν μεσα στα ματια κ ειναι κ αγορι κ δεν μπορουμε να του τα πιασουμε κιολας.ασε τις τζιβες που εχει κανει απο χνουδια τις οποιες κοβω αλλα κανει κ αλλες.ετοιμοςγια ρειβ παρτυ.αντε τωρα κ εσυ καλο τρεξιμο με το μπουσουλημα κ μετα ερχονται τα πιο ωραιαα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , rainbow είπε:

σημερα μπουσοθλισαμε επιτελους κανονικα. ..!!

cmes: Τις τα εκοψα λιγο για να δυναμωσουν και επειδη ειναι ακομα μικρη δεν με πειραζει αλλα αργοτερα θα μου αρεσαι να εχει εστω ενα καρεδακι...βεβαια ο πατερας μου θα μου σπασει τα νευρα να την κουρεψω αλλα...

Καλε γιατι να την κουρεψεις; την κορη μου την παω σε ενα κομμωτηριο κοντα στο σπιτι μου που ειναι μονο για παιδια. Εκει λοιπον μου ειπαν πως στα παιδια το να κοψουμε τα μαλλια να δυναμωσουν ειναι μυθος. Αυτο ισχυει στους ενηλικες που τα μαλλια ταλαιπωρουνται απο βαφες και προιοντα. Το κακο ομως ειναι πως μεχρι 2 ετων ολα τα μαλλια ερχονται απο πισω προς τα εμπρος και πεφτουν αναγκαστικα πανω στα ματια. Αφου ειναι κοριτσακι ομως μπορεις μα της τα πιανεις!

Ο δικος μου την τελευταια εβδομαδα που αλκαξε ο καιρος και ειναι αρρωστουλης κοιμαται με κοντομανικο φανελακι απο μεσα, ολοσωμο βαμβακερο μακρυμανικο φορμακι απ'εξω και υπνοσακο χωρις μανικια, δεν ιδρωνει ομως. Ειναι και καραφλας!

Ευτυχως κοριτσια δεν εκανε αλλο πυρετο σημερα!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@CMESισχυει οτι τα μαλλια των μωρων δεν δυναμωνουν με το κοψιμο.ειχαμε μια γειτονησα στο πατρικο μου ειχε τρια παιδια τα δυο κοριτσια καθε φορα τα κουρευε πολυυυ κοντα τα μαλακια τους σαν αγορια για να δυναμωσουν.τα μικρα γτ ηταν πολυ μικρα τοτε εκλαιγαν κ δεν εβγαιναν απο το σπιτι.ποτε δεν δυναμωσαν τα μαλλια τους πεντε τριχες εχουν ακομα ολες κ ολες.

Εμεις εχουμε κατι μερες τωρα που του λεμε ελα να σε κανω μα κ φερνει το κεφαλι του να τον φιλησουμε.του κανουνε οτι κλαιμε κ γουρλωνει τα ματια κ μας παιρνει αγκαλιτσα.αχ κοριτσια εχουμε λιωσει κ εγω κ ο αντρας μου.

Link to comment
Share on other sites

@Μανιταρι Μαγικο καλα ο δικος σου ειναι πολυ τρυφερουλης και αγκαλιτσας! Εκμεταλευσου το οσο μπορεις γιατι σε 15 χρονια θα σου λεει: παρατα μας ρε μανα μη με φιλας με βλεπουν οι φιλοι μου! 


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...