Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

@CMES

πρίν από 20 λεπτά , CMES είπε:

@Μανιταρι Μαγικο καλα ο δικος σου ειναι πολυ τρυφερουλης και αγκαλιτσας! Εκμεταλευσου το οσο μπορεις γιατι σε 15 χρονια θα σου λεει: παρατα μας ρε μανα μη με φιλας με βλεπουν οι φιλοι μου! 

Πωπω δεν ξερεις ποσο το σκεφτομαι αυτο!!!! Πιστεψε με δεν χανω ευκαιρια για γουτσου γουτσου κ αγκαλιτσες.μας βγηκε λιγο ευαισθητουλης.κ αν συνεχισουμε να κλαιμε αν δεν μας περασει μ αγκαλιτσα μας δινει την πιπιλα του.ο αντρας μου δεν μπορει να πιστεψει οτι καποτε κ εκεινος ηταν ετσι κ εγω δεν μπορω να πιστεψω οτι καποια στιγμη θα γινει σαν τον αντρα μου.χαχα εχουμε προβλημα οικογενειακως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σημερα κλεισαμε τους 9 μηνες.με επιασαν τα συναισθηματικα μου...την βλεπω να μποσουλαει και λεω τι θαυμα ειναι αυτο...οσο καιρο εκανε σχεδον να δημιουργηθει απο το τιποτα τωρα ειναι εδω και μου χαμογελαει...το πιο ωραιο συναισθημα...απορω που καποιοι δεν θελουν παιδια...εγω λεω μακαρι να με αξιωσει ο Θεος να κανω πολλα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , rainbow είπε:

σημερα κλεισαμε τους 9 μηνες.με επιασαν τα συναισθηματικα μου...την βλεπω να μποσουλαει και λεω τι θαυμα ειναι αυτο...οσο καιρο εκανε σχεδον να δημιουργηθει απο το τιποτα τωρα ειναι εδω και μου χαμογελαει...το πιο ωραιο συναισθημα...απορω που καποιοι δεν θελουν παιδια...εγω λεω μακαρι να με αξιωσει ο Θεος να κανω πολλα..

Κ εμειςμε τον αντρα μου λεμε τωρα οτι ειναι σαν μπρελοκ ανθρωπακι με τα μικροσκοπικα του παντελονακια κ φουτερακια.η αληθεια ειναι οτι εμενα με πιανουν πιο συχνα τα συναισθηματικα μου.κοιταζω παλιες φωτο που οπου τον αφηνες εμενε κ τωρα ολο το σπιτι δεν του φτανει για να παιξει.μεγαλωνουν πολυ γρηγορα κ δεν προλαβαινω να τον χορτασω.κ εγω θα ηθελα κ αλλα αρκει να μπορουσα ειναι ευλογια κ τωρα πια το καταλαβαινω.τωρα αυτοι που δεν θελουν παιδια απο επιλογη σιγουρα θα εχουν τους λογους τους.καποιοι νομιζουν οτι δεν θα ειναι καλοι γονεις κ καποιοι αλλοι οτι απλα δεν θελουν δεν τους εκφραζει

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω κοριτσια, το θαυμα της ζωης! Λοιπον οσο κι αν σας φανει παραξενο εγω ποτε δεν ηθελα παιδια. Δεν ειχα κανενα μητρικο ενστικτο, δεν μου αρεσαν τα παιδια και την ανηψια μου που την υπερλατρευω δεν την κρατησα ποτε και δεν της εχω αλλαξει ουτε μια πανα. Η επιθυμια για παιδι ηρθε ως συνεχεια του δεσμου και της αγαπης που εχω με τον αντρα μου και ειμαι πολυ ευτυχισμενη που με αξιωσε ο Θεος!! Παντως σεβομαι τους ανθρωπους που δεν κανουν παιδια απο επιλογη. Ειναι πολυ πιο σωστοι απο αλλους που κανουν παιδια απλα και μονο επειδη ειναι κοινωνικη απαιτηση και μετα τα παρατανε να τους τα μεγαλωνουν παπουδες ή ντανταδες!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, CMES είπε:

Συμφωνω κοριτσια, το θαυμα της ζωης! Λοιπον οσο κι αν σας φανει παραξενο εγω ποτε δεν ηθελα παιδια. Δεν ειχα κανενα μητρικο ενστικτο, δεν μου αρεσαν τα παιδια και την ανηψια μου που την υπερλατρευω δεν την κρατησα ποτε και δεν της εχω αλλαξει ουτε μια πανα. Η επιθυμια για παιδι ηρθε ως συνεχεια του δεσμου και της αγαπης που εχω με τον αντρα μου και ειμαι πολυ ευτυχισμενη που με αξιωσε ο Θεος!! Παντως σεβομαι τους ανθρωπους που δεν κανουν παιδια απο επιλογη. Ειναι πολυ πιο σωστοι απο αλλους που κανουν παιδια απλα και μονο επειδη ειναι κοινωνικη απαιτηση και μετα τα παρατανε να τους τα μεγαλωνουν παπουδες ή ντανταδες!

Σαν να ακούω εμένα .... με βρίσκεις σύμφωνη 100% !!! Σε όλα όμως ακριβώς από την αρχή ως το τέλος 

  • Μου αρέσει 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαχαχα παιδια καποτε ουτε κ εγω ηθελα παιδια ειναι λιγο αστειο τωρα που το σκεφτομαι.ο αντρας μου ξεκινησε αυτη την καραμελα κ τελικα στο τελος το ηθελα σαν τρελη.θα συμφωνησω με την @CMES για αυτους που δεν θελουν παιδια.η νυφη μου ειναι δασκαλα κ διαβαζει μερικα παιδακια στο χαμογελο του παιδιου.η κατασταση ειναι τραγικη.9 παιδια εχει καποια κοπελα τα τρια στο χαμογελο της πολης μου τα αλλα τρια στο χαμογελο της αθηνας κ τα αλλα τρια που εχει μαζι της της τα παιρνουν σε λιγο καιρο.σ αυτες τις περιπτωσεις λες ρε φιλε αλλες κοπελες θελουν οσο τπτ στον κοσμο ενα παιδι να τα αγαπανε να το προσεχουν κ να το μεγαλωσουν σωστα κ δεν τα καταφερνουν κ υπαρχουν κ αυτες οι καποιες που απλα τα παιδια προκυπτουν κ δεν ξερουνε τι να τα κανουν.ετσι ηταν κ ενα κοριτσακι που προσεχα αφιλοκερδως ενοειται η μαμα της αστα να πανενο μπαμπας οχιβτελειος αλλα εκει.τωρα τελευταια εμαθα οτι δεν ειναι κ πολυ καλα τα πραγματα στη ζωη της κ στεναχωρηθηκα πολυ.δεν παω να την δω γτ ξερω πως θα θελω να την  παρω κ να φυγω.κ μιλαμε για ενα υπεροχο πλασματακι που τωρα ειναι 7 χρονων εγω την ανελαβα ενεα μηνων μεχρι 3,5 χρονων καθε μερα βολτα μπανιο παιχνιδια πραγματα που ποτε δεν εκανε πριν απο μενα αλλα ουτε κ μετα απο μενα ξαναεκανε κατι απο ολα αυτα που εμεις θεωρουμε φυσιολογικα.

Link to comment
Share on other sites

μανιταρι μαγικο: Οντως αυτοι οι ανθρωποι καλυτερα να μην εκαναν απλα εγω απορω πως γινεται απο τη στιγμη που το γενναε να μη νοιαζεσαι για αυτο το πλασματακι αντε ας μην το εχεις συνεχεια αγκαλια κ βολτες και και ..αλλα ουτε τα βασικα..μονο που σε κοιταει λιωνεις αυτοι οι ανθρωποι πως αντεχουν και ειναι τοσο ακαρδοι απορω..

εγω δεν ελεγα ποτε οτι δεν θελω αλλα δεν τα χαιρομουν και ιδιαιτερα τα ξενα παιδια και το ανηψακι που ηθελα να το εχω πιο κοντα οι γονεις του ηταν οτι να ναι κ δτην ουσια σε αππμακρυναν..εδω μεχρι 5,5 μηνων με την εδινε να την παρω αγκαλια με την πανα..ε μετα πως να το χαρεις και να το παιξεις το παιδι..

Link to comment
Share on other sites

@rainbowεπειδη ηξερα την μαμα της μπεμπας που κρατουσα μιλαμε για ατομο συναισθηματικα νεκρο.μια παγωμαρα η τυπισα κ μεσα κ εξω.απλα ηθελε εναν αντρα μονο κ μονο για να της προσφερει τα βασικα φαγητο σπιτι τσιγαρα κ καφε.τωρα το οτι επρεπε να του δινει κ αυτη οτι μπορουσε καταλαβαινουμε τι μπορουσε.4 παιδια ολα κοριτσια το ενα σε ιδρυμα τα δυο μαζι της κ η μικρη που προσεχα με τον μπαμπα της.ολα με διαφορετικο πατερα.κ αυτες οι γυναικες ειναι πολλες κ ολων των εποχων γτ ξερω πολλες περιπτωσεις κ απο πολυ παλια.το μητρικο ενστικτο δεν το εχουν ολες οι γυναικες.κ υπαρχουν κ εκεινες που καλοπερνανε κ περνανε τα χρονια κ οταν το αποφασιζουν απλα δεν γινετε οπως η κολητη μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Λοιπον χθες ο μικρος ξυπνησε στις 3 τη νυχτα με πολυ κλαμα. Δεν ηρεμουσε ουτε αγκαλια, φαινοταν να νυσταζει ομως κατι τον ενοχλουσε. Εκλειναν τα ματια του και μισοκοιμισμενος ή γκρινιαζε ή εκλαιγε δυνατα. Τον αλλαξα, του εδωσα γαλα (το ηπιε ολο) του εβαλα ορο στη μυτη γιατι ειχε μυξουλες και του εδωσα και ντεπον. Τελικα ξανακοιμηθηκε στις 4.30. Δεν μπορω να καταλαβω τι επαθε!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

cmes: Και εμεις καπως ετσι στις 1.30 αλλα εμας μαλλον βγαζει και αλλο δοντι γιατι εκλαιγε σαν να πονουσε.ευτθχως ομως κοθμηθηκε...λες να ειναι καμια πανσελινος...χαχαχα! Τωρα σξεφτομαι με την αλλαγη της ωρας τι θα κανουμε...που θα ξυπνανε μια ωρα νωριτερα....αμν καναμε να ξυπναμε νορμαλ ωρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Μανιταρι Μαγικο είπε:

@CMESα εσεις εχετε πολλα.μηπως τον ενοχλουσε η κοιλιτσα του;;

Τι να πω; δεν ξερω! Τον εψαξα πριν και δεν μου φαινεται να ετοιμαζεται καποιο δοντι!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σημερα φτασαμε να κοιμηθει στις 12.15...ελεος..κοιμθηκε 9.15 και ξυπνησε 9.45 απο εκει καο μετα χαμος δυο ωρες αγκαλια..κοιμοταν την αφηνα ξπνουσε ...της εδωσα και ντεπον μηπως κ πονουσε αλλα δεν...δεν ξερω τι της φταιει..δεν κοιμηθηκε κ πολυ σημερα αλλα ειχαμε και κοσμο δεν ξερω αν εχει υπερενταση αλλα το κανει 2-3 μερες τωρα .λετε να ειναι κανενα αλμα...ουφφφφ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...