Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Πριν κατι μερες μου κοιμηθηκε στις 12:30 απο τις 5:30 το απογευμα που ειχε ξυπνησει.κ μετα στις 5 τα χαραματα ξυπνησε με ορεξη για παιχνιδια κ αγκαλιτσες.τον ταισα κ ξανακοιμηθηκε στις 7 μεχρι τις 9:30.γενικα κατι μερες τωρα ξυπναει τα χαραματα 4-5 κ εχει ορεξη για παιχνιδια τον ταιζω αλλα κ παλι μετα απο καμια ωρα κοιμαται.κ νομιζω ειναι αλμα δεν φαινεται να ποναει.ειναι μες την τρελη χαρα κ μου κανει κ μα κ αγκαλιτσες γτ εγω εκνευριζομαι αφανταστα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μανιταρι μαγικο: Ενταξει μου δινεις κουραγιο...δεν ειμαστε μονο εμεις..οχι τιποτα αλλο αρχισε τωρα δεν κοιμαται και μονη της θελει κουνημα .κοιταξα ενα πινακακι με τα αλματα λεει απο την 42 βδομαδα εμεις ειμαστε 40.τι να πω μακαρι να στρωσει...

και εμεις μεσα στα χαμογελα ειμαστε αφου αισθανομαι και τυψεις που δεν την παιζω..

Link to comment
Share on other sites

@rainbowαχ αυτα τα χομογελα μεσα στη νυχτα!!! Εμενα ξυπναει συνεχεια μεχρι να τον παρω στο κρεβατι μου.μια ωρα αφου τον εχω κοιμησει στην αγκαλια μου ριχνει τον πρωτο συναγερμο.τον παιρνω αγκαλια κ ξανακοιμαται μετα απο μια ωρα παλι το ιδιο.οταν παω κ εγω κ ξαπλωνω ειναι λες κ εχει αισθητηρα τι να πω;ε κατα τις 2 τον παιρνω στο κρεβατι κ κοιμομαστε μεχρι το πρωι εκτος απο κατι μερες τωρα τελευταια που ξυπναει χαραματα.πφφφφ

Link to comment
Share on other sites

μανιταρι μαγικο: Στο κρεβατι μου δεν προκειται να την παρω βραδυ φοβαμαι.αλλα αυτο με τον αισθητηρα εχεις δικιο..μολις την βαλω ξαπλωνω..με το που σκεπαστω..ουααααα!!

σημερα πηγαμε στην παραλαση..βαρεθηκε κ αρχισε να γκρινιαζει...

Link to comment
Share on other sites

@rainbowεπειδη κ εγω φοβομουν βαλαμεβτονκρεβατι να ακουμπαει στον τοιχο κ εχω πολλα μαξιλαρια γτ κοπαναει το κεφαλι του στον τοιχο.εχει ψηλο κεφαλαρι πανω κ κατω οποτε δεν φοβαμαι μην πεσει απο κει.αν κ οταν ξυπναει επειδη τον παρατηρω δεν φευγει απο κοντα μου.προσπαθει να με ξυπνησει με αγκαλιτσες κ φιλακια κ αν δεν ανταποκριθω αρχιζει τις φαπες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!!

μαρτυρισαμε παλι σημερα μεχρι να ξημερωσει..μεχρι της 4 σηκωνονουν καθε μιση ωρα..και απο τις 4 μεχρι 5 κουνημα...τελικα εδωσα γαλα δεν γινοταν..ασε που το βραδυ την ακουω παλι μπουκωμενη ..ξανακολησε ελεος!!και ο ατρας μου να ροχαλιζει ...

οσο μ'αρεσει αυτη η ηλικια αυτο με τον υπνο πολυ ταλαιπωρια..ισως επειδη εμενα κοιμοταν απο μικρη και τωρα μου κακοφαινεται..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

@rainbow με τον υπνο περνανε απο πολλες φασεις. Χθες κι εγω ειχα θεμα με τη μεγαλη. Ανα μιση ωρα ξυπναγε ουρλιαζοντας και ηθελε να ξαπλωσω διπλα της. Το πρωι καποια στιγμη φωναζε: "οχι οχι οχι!!!!". Μαλλον κατι θα εβλεπε στον υπνο της η κακομοιρα... και να φανταστεις ηταν ενα παιδι που απο 2 μηνων εως 2 χρονων κοιμοταν σερι 10-9.30!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!εμεις ειμαστε στη φαση που σκανε οι κυνοδοντες ευτυχως χωρις γκρινια ακομα.κ εμενα μου κακοφαινεται που ξυπναει τη νυχτα αλλα το περιμενα.αυτες τις μερες δεν ξυπναει τα χαραματα αλλα το βραδυ μεχρι να παω κ εγω για υπνο καθε μιση ωρα ξυπναει τρομαγμενος με κλαματα ως που να τον παρω αγκαλια κ να ξανακοιμηθει αμεσως.αν τον αφησω στο κρεβατι μου συνεχιζει να κοιμαται αν τον βαλω στην κουνια ουρλιαζει μεχρι να τον ξαναπαρω αγκαλια κ να ξανακοιμηθει αμεσως ομως!εμενα για αγχος αποχωρισμου μου κανει ολο αυτο.προχτες βεβαιαβπρεπει κατι να εβλεπε στον υπνο του γτ φωναζε εεεε κ γελαγε!! Ελιωσα κ εγω στα γελια.χτες παρατηρησα οτι εκλαιγε στον υπνο του μαλον τα δοντια του ηταν.εκτος αυτου εχει αρχισει να μην πινει το γαλα του το βραδυ.οχι καθε βραδυ αλλα προχτες ηπιε μονο 50 γρ.δεν ξυπνησε τα χαραματα ξυπνησε στις 8 το πρωι.χτες ηπιε 70 γρ.κ ξυπνησε παλι στις 8.μαλον ηταν χορτατος.τι να πω;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κορθτσια!

εμεις ξανααρρωστησαμε..ειμαι μεσα στα νευρα κ με εμενα και με την πεθερα μου απο την οποια μαλλον κολλησε τωρα..ηταν αρρωστη πριν μερικες μερες κ ηρθαν λογω γιορτης βεβαια οταν ηρθαν μολις της ειχε περασει η ιωση αλλα τη μικρη ολο αγκαλια και φιλια..και εγω η χαζη λεω ε αφου ηταν αρρωστη σιγα μη ξανακολλησει και δεν ειπα τιποτα..ελα ομως που ειναι παλι χαλια το μωρο εχει κ βηχα τωρα..και το ξενυχτι παει συνεφο παλι...πρεπει να γινω κακια δεν γινεται αλλιως...και αυτοι μεγαλοι ανθρωποι δεν τους κοβει ..τι να πω....και εχω και τον αντρα μου που ουτε καταλαβε ποσες φορεε ξυπνησα το βραδυ..κ μου λεει χαριτολογωντας αμαν καθολου αντισωματα δεν εκανε το δευτερο 3 χρονια θα το θηλαζεις...ουφφφφ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 45 λεπτά , rainbow είπε:

καλημερα κορθτσια!

εμεις ξανααρρωστησαμε..ειμαι μεσα στα νευρα κ με εμενα και με την πεθερα μου απο την οποια μαλλον κολλησε τωρα..ηταν αρρωστη πριν μερικες μερες κ ηρθαν λογω γιορτης βεβαια οταν ηρθαν μολις της ειχε περασει η ιωση αλλα τη μικρη ολο αγκαλια και φιλια..και εγω η χαζη λεω ε αφου ηταν αρρωστη σιγα μη ξανακολλησει και δεν ειπα τιποτα..ελα ομως που ειναι παλι χαλια το μωρο εχει κ βηχα τωρα..και το ξενυχτι παει συνεφο παλι...πρεπει να γινω κακια δεν γινεται αλλιως...και αυτοι μεγαλοι ανθρωποι δεν τους κοβει ..τι να πω....και εχω και τον αντρα μου που ουτε καταλαβε ποσες φορεε ξυπνησα το βραδυ..κ μου λεει χαριτολογωντας αμαν καθολου αντισωματα δεν εκανε το δευτερο 3 χρονια θα το θηλαζεις...ουφφφφ

Κοριτσι μου μην μπαινεις στη διαδικασια να ψαχνεις ποιος κολλησε ποιον. Εκτος απο πολυ σαφεις περιπτωσεις στην πραγματικοτητα δεν μπορεις να ξερεις. Μπορει ακομα κι εσυ να της μεταφερεις κατι που αρπαξες αλλα το περνας υποκλινικα χωρις συμπτωματα. Εμενα το κανει ο αντρας μου αυτο και ειναι πολυ ψυχοφθορο να ψαχνουμε παντα τον φταιχτη. Ουτε μπορεις να βαλεις το μωρο σε γυαλα.

Παντως αυτες τις μερες καποιος πλανητης ειναι αναδρομος!! Δεν εξηγειται αλλιως!! Κι εμενα ο μικρος ενω κοιμηθηκε 8.30 μια χαρα, ξυπνησε στις 11 ουρλιαζοντας. Εκλαιγε 2 ωρες χωρις σταματημο και χωρις να μπορω να καταλαβω το λογο. Τον αλλαξα, τον επλυνα, τον ταισα, του εδωσα ντεπον, τον ξεματιασα, τιποτα!!!! Ουτε αγκαλια ηθελε ουτε κατω!! Τελικα ηρεμησε αφου τον πηρε ο αντρας μου και τον εκανε βολτες γυρω γυρω. Κοιμηθηκε 1.30 μεχρι τις 7...

Να ρωτησω κατι, γιαουρτακι ποση ποσοτητα δινετε απογευμα;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

cmes: Σε γυαλα ειναι το μονο σιγουρο οτι δεν την εχω αλλα κοντευουμε 3 βδομαδες με μυξες κ αυπνια ε μου τη δινει οταν καποιοι φαιρονται ανευθυνα γιατι εγω μονο τα τραβαω κ φυσικα το μωρο.(και ας μην την κολλησε αυτη ,επρεπε να ειναι πιο μαζεμενη)

γιαουρτι εμενα τρωει περιπου 100γρ επειδη δεν τς αρεσει και πολυ.αλλα τη χορταινει σχετικα..εμεις ειναι να αρχισπυμε και το αυγο αλλα θα την τρεναρω και αλλο να γινει καλα.

Link to comment
Share on other sites

@CMESεγω του δινω 150 γρ.γιαουρτι προβειο η τα παιδικα τα αντβανς αυτος βεβαι τρωει κ αλλο αλλα εγω δεν του δινω γτ μετα δεν πινει γαλα.μηπως εισαστε σε αλμα κ εσεις;;;

@rainbowπεραστικα σας βρε κοριτσι μου τι να πω.παρε κ μασκες νοσοκομειακες εγω εχω απο περσι. κ το ξεκοβεις το αν καποιος ειναι η ηταν αρρωστος.εγω αυτο κανω το ξεκαθαριζω οπως κ ο αντρας μου.γινε καλα κ ελα μετα απο μια βδομαδα.

Εμεις δοξα το Θεο δεν εχουμε αρρωστησει ακομα.βεβαια δεν εχω ιδαιτερες επισκεψεις μονο τη γιαγια του αντρα μου καθημερινα!!κ οταν βγαινουμε συνηθως παμε βολτα εξω με το καροτσι.δεν παμε σε κλειστα μερη η με παιδακια.εχουμε κ φυση εδω πανω μπολικη κ ωραια χρωματα τωρα το φθονοπωρο.

Link to comment
Share on other sites

μανιταρι μαγικο: Και εμεις οταν βγαινουμε σε ανοιχτους χωρους παμε .αλλα να οταν δεν κοβει... .τι να σας πω ρε κοριτσια τη λυπηθηκε η ψυχη μου γενικα ειμαι πολυ ψυχρη σε αυτα αλλα σημερα που την εβαζα ορο και πλανταζε μου ερχοταν να κλαψω και εγω..

Link to comment
Share on other sites

,κορίτσια καλησπέρα.να Μαι κι εγώ. Ο μπέμπης μου σήμερα από το πρωί κάνει πυρετό. Ξεκίνησε με 38,3 έπεσε ξανανέβηκε και τώρα είχε 38,6. Πήρα την παιδίατρο του έδωσα σιροπακι να πέσει αλλά στεναχωριέμαι. Πρώτη φορά μου ανεβάζει πυρετό και έχω πανικοβληθεί. Βγάζει και δοντακια βέβαια αλλά δε νομίζω τόσο; Πυρετός να είναι από αυτά. 


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...