Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

      τρέχα γύρευε! @linaa ο άντρας μου και κάθε ο αντρασ κάθε κοπέλας που είναι ναυτικός (πλέον γραφείου) το γνωρίζει  πως μέχρι  πριν μερικά χρόνια που ήταν η αλληλεγγύη επέδιδαν φορολογία 45% στο κράτος και πλέον 35% άρα γιατί να μην τα πάρουν; επισης εγώ πριν παντρευτώ δούλευα 12 χρόνια και πλήρωνα τον φόρο μ όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος, γιατί να μην τα πάρω; ναι μεν δόξα το θεό δεν είναι ότι περιμενω αυτά τα χρήματα για να ζήσω αλλά δεν θεωρώ σωστο ενώ αποδίδεις φόρο να μην έχεις ισα δικαιώματα λόγω του μισθού! και άσε τον μισθό στην άκρη , τα 12 χρόνια που εγώ πλήρωνα τον φόρο μ τι τα διαγράφουμε; χωριά ότι εχω ψυχολογικά, νιώθω ανασφάλεια άμα δεν παίρνω τον μισθό μ 🤣 δεν ξέρω ίσως το βλέπω εγώ λάθος….  

      Τα επιδόματα βρε angot δεν τα δίνουν σε αυτούς που πληρώνουν φόρους . Τα επιδόματα τα δίνουν σε αυτούς που έχουν ανάγκη . Άμα ήταν έτσι Κ ο Βαρδινογιάννης είναι επιχειρηματίας 30 χρόνια Κ πληρώνει εργαζόμενους Κ φόρους κτλ δικαιουτε επίδομα γέννας η γυναίκα του... Δηλαδή μια καθαρίστρια που δουλεύει 15 χρόνια θα πάρει τα ίδια λεφτά με εσένα Κ εμένα  σαν επίδομα επειδή γέννησε . .  

      Μην μπερδεύεις τα εργασιακά δικαιώματα με τα επιδόματα. Την άδεια κ τον μισθό απτήν δουλειά σου όσο δεν δουλεύεις θα τα πάρεις. 

      Το τι κρατάνε στους ναυτικούς άσε το ξέρω από πρώτο χέρι. Αλλά αυτό δεν έχει σχέση με την περιουσία του καθένα Κ το τι έχει να πληρώσει.

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Κοριτσια εχει σεληνιστει...δεν κοιμαται..κ πεταει τις πιπιλες...χτες καναμε 38 με το μπεξερο....βγαζουμε κ δοντια..προσπαθει κ να σηκωθει κ βουτιεται απο τις παντες...τη μια την εκανε γουλια κ την εβγαλα...να δω ποτε θα στεγνωσει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, ZinaLove είπε:

Κοριτσια εχει σεληνιστει...δεν κοιμαται..κ πεταει τις πιπιλες...χτες καναμε 38 με το μπεξερο....βγαζουμε κ δοντια..προσπαθει κ να σηκωθει κ βουτιεται απο τις παντες...τη μια την εκανε γουλια κ την εβγαλα...να δω ποτε θα στεγνωσει...

Δεν ξερω κατι παιζει αυτες τις μερες. Εμενα και τα 2 καθε βραδυ κανιυν σαν παλαβα. Χθες ο μικρος ξυπνησε στις 5 και αρχισε ξαφνικα να ουρλιαζει πολυ δυνατα. Αυτη τη φορα δεν μπηκα σε διαδικασιες να τον ηρεμησω ή να τον νανουρισω, του εδωσα κατευθειαν γαλα. Το ηπιες ομως και ηρεμησε αμεσως. Τι να πω; μαλλον επαθε οξεια πεινα!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα!!!κ μενα ξυπνησε στις 4 ηπις νια 200αρα...κ τωρα στις 9 αλλη μια..   απορω...  κ ειμαστε 7200 κ επισημα..μου βγαζει γουλιες απο υπεεφαγια οχι λογω γοπ λεει η doctor..φεξε μου κ γλιστρησα λεω εγω.. ολα τα ρουχα της ςιναι μουσκεμα..θα αναψω καλιειφερ να στεγνωαουν..δεν εχουνε κρυο..

Link to comment
Share on other sites

On 3/11/2018 at 10:12 ΠΜ, ZinaLove είπε:

Χαχαχα!!!κ μενα ξυπνησε στις 4 ηπις νια 200αρα...κ τωρα στις 9 αλλη μια..   απορω...  κ ειμαστε 7200 κ επισημα..μου βγαζει γουλιες απο υπεεφαγια οχι λογω γοπ λεει η doctor..φεξε μου κ γλιστρησα λεω εγω.. ολα τα ρουχα της ςιναι μουσκεμα..θα αναψω καλιειφερ να στεγνωαουν..δεν εχουνε κρυο..

Εσείς που εισατε θέμα με ΓΟΠ πίνατε σιρόπι epadoren? Εμείς πίναμε από 2 μηνών γιατί είχαμε θέμα και τον θηλαζα αποκλειστικά μέχρι 5 μηνών . Όταν τον άρχισα στέρεες τροφές και μπιμπερό το συνεχίσαμε μέχρι 7 μηνών και μετά βγάζαμε κ εμείς από υπερφαγία. Μου έβγαζε το μεσημεριανό του μέχρι το βράδυ τουλάχιστον έτσι εκτίμησε η παιδίατρος μας.τωρα το έχουμε σταματήσει εδώ κ τρεις μήνες κ πάλι βγάζει κάποιες γουλιές αλλά φαγητό όχι εμετό . 

Κατα τα αλλά και εμείς ξυπνάμε αρκετές φορές μέσα στη νύχτα και το έχουμε αποδώσει σε άγχος αποχωρισμού ... 

αυριο αρχίζω δουλειά και θα μένει με την πεθερά μου, για να δούμε ! Έχουμε κάνει βέβαια κ δοκιμαστικά πολλά και καθεται ευτυχως χωρίς την παρουσία μου! 

 


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι πιναμε επαντορεν μεχρι πριν 3 μερες....κοριτσια σκαρφαλωνει στην κουνια..οπου υψωμα εκει..τη νυχτα δεν κοιμαται γιατι θελει να σκαρφαλωσει...εσεις πινετε ακομη;;

Link to comment
Share on other sites

Όχι και εμείς το κόψαμε πριν 3 μήνες όταν έγινε 7 μηνών . Και εμάς σκαρφαλώνει στην κούνια με το που σηκωθεί από τον υπνο. Εγώ τον από κοιμίζω στο κρεβάτι μας κ μετά τον βάζω κούνια αλλά και στις 2 και στις 4 που ξυπνάει μέχρι να μπω στο δωμάτιο του τον βλέπω σκαρφαλώνει με τη τσίμπλα στο μάτι 


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Zinalove: Εμεις εχουμε πολυ καιρο που τρωει φαριν λακτε.πλεον της δινω κ ψωμι στο χερι..και αυγο μας ειπς να ξεκινησουμε τωρα αρχες του μηνα αλλα θα το ξεκινησω απο την αλλη βδομαδα γιατι λιγο που ηταν αρρωστη ,θελω να την αφησω και δυο μερες στη μαμα μου σκεφτηκα να το τρεναρω λιγο .για αυγο εμενα μου ειπε μελατο οχι ημερας και για δεκα μερες να δωσω μισο κουταλακι κροκο κ μετα ασπραδι κ μετα ολοκληρο.για το ψαρι νομιζω στο χρονο βαζουν αν δεν κανω λαθος.

σημερα πολυ συγχιστηκα...μαλλον θα ειδατε οτι εεγθνε και καλα ταυτοχρονος δημοσιος θηλασμος(που το θεωρω μεγαλη βλακεια) αρχισαν ολες να βαζουν στο fb φωτογραφιες...για να δειχθουν...και σκεφτομαι ποση "δηθενια"απο τη μια να δειξουμε στον υπολοιπο κοσμο οτι θηλαζουμε αλλα το νυχι βαμενο το μαλλι βαμενο..αυτα δεν περναν στο γαλα...αλλα κατα τα αλλα να δει ο κοσμος τι καλη μανα ειμαι...ελεος πια..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια αυτο το σκαρφαλωμα!!!στο σπιτι ειμαι μονιμα με το παντελονι κατω.στην κουνια σκαρφαλωνει στο παρκο κ αν τον αφησω κατω ανεβαινει στο σκαμπο κ αν ειναι η καρεκλα διπλα σκαρφαλωνουμε κ εκει.

@ZinaLoveεμεις φαριν λακτε τρωμε κ ψαρι.αυγο δεν εχουμε φαει ακομα.το ψαρακι το βραζεις οπως το κρεας.

@rainbowχαχαχα καλη παρατηρηση.εγω σημερα ακουσα το εξης απο μια γειτονισα εδω στη μαμα μου.η κορης εχει ενα μωρακι 5 μηνων το θηλαζε αποκλειστικα κ τωρα με τις στερεες αντλει γαλα γτ δουλευει κ μου ειπε οτι ο γιατρος της ειπε πως εχει πολυ καλο γαλα το εχει δει( το χρωμα του την συνθεση κ.λ ) κ ειναι ενα απο τα καλυτερα μητρικα γαλατα!!οκ της ειπα μπραβο στην κορη της.πως τα καταφερε;;εκανε διατροφη;;ΕΛΕΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια! Εγω φαριν λακτε δεν εχω δωσει σε κανενα απο τα 2 μου παιδια και δεν βρισκω το λογο. Μακαρονια δινω απο πολυ νωρις, οπως και βρωμη και ψωμακι (εχουν γλουτενη). Αυγο μονο τον κροκο. Ασπραδι και ψαρι μετα το χρονο. Γενικα εκτος απο ασπραδι και ψαρι τρωμε τα παντα!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οσες δινεται φαριν λακτε τη δινετε εναλλαξ με γιαουρτι;;;οταν εκανα αντλησεις 7.5 μηνες αλλα κ οσο ημουν εγγυος δεν ειχα βαψει ουτε μαλλια ουτε νυχια...συμφωνω απολυτα rainbow....ο.τι κ να λενε εγω πιστευω περναει..κ τα καλλυντικα μου προσεχα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

zinalove : Στην αρχηωκανεις κανονικα εισαγωγη αλλοι λενε 10 μερες.εγω εκανα 3.και μετα εγω δινω εναλλαξ κρεμα,βρωνη με γαλα κ μπανανα,γιαουρτι κ τραχανα.

cmes: Tα μακαρονια οταν τα δινεις δεν γινεται χαλια σαν χυλος; εγωωδυο φορες προσπαθησα και δεν το εφαγε αλεσμενο ηταν μια αηδια.αλλα μια φορα της εδωσα αστρακι κανονικα κ το εφαγε(και το πατωμα μαζι)..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , rainbow είπε:

zinalove : Στην αρχηωκανεις κανονικα εισαγωγη αλλοι λενε 10 μερες.εγω εκανα 3.και μετα εγω δινω εναλλαξ κρεμα,βρωνη με γαλα κ μπανανα,γιαουρτι κ τραχανα.

cmes: Tα μακαρονια οταν τα δινεις δεν γινεται χαλια σαν χυλος; εγωωδυο φορες προσπαθησα και δεν το εφαγε αλεσμενο ηταν μια αηδια.αλλα μια φορα της εδωσα αστρακι κανονικα κ το εφαγε(και το πατωμα μαζι)..

Ναι αηδια δεν τα βαζω συχνα. Του εκανα το μοσχαρακο σκετο με μακαρονια οταν ειχε τις πολλες διαρροιες.

Λοιπον εγω εχω βαλει στοχο σιγα σιγα να αρχισω να κοβω τα αλεσμενα. Του δινω ψωμι που το τρωει κανονικα, μπανανα μια ολοκληρη (η μιση νιανια πανω του βεβαια) και πεπονι σε κομματακια. Δεν εινσι δυσκολο απλα θελει λιγο υπομονη την οποια δεν ξερω αν εχω...


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...