Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Neverstop είπε:

      Κατάλαβα... κ κοιμάται μόνο του στο δωμάτιο του?😢Στο πάρκο κοιμούνται?

      Το πάρκο δεν είναι για πολλές ώρες-μερες  λόγο στρώματος κυρίως δεν είναι Κ ότι πιο κατάλληλο για συνεχή χρήση για πιο υγιηνο υποτίθετε . Μετά μόνο του αν δεν μπορείς συγκοιμιση. Αλλά μην σε ανχωνει πλέον στους 7 μήνες το παιδί στριφογυρναει μόνο του φωνάζει πιο δυνατά οπότε ξυπνάς Κ επίσης πλέον δεν χρειάζετε Κ να το ρευετε κτλ. 

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

cmes: Εμενα μπανανα κ ψωμι τρωει αλλα οταν τη ςδωσα κολοκυθι και καροτο μπροκολο βρασμενα τα επαιξε και τα πεταξε δεν τα εφαγε.ο αντρας μουβλεει τι να φαει το παιδι τοσο ανοστα που ειναι..αλλα κ εγω πολυ τη σκεφτομαι αυτη τη μεταβαση ..βαριεμαι...μια φιλη μου μου ειπε εδωσε 13 μηνων το δικος τους φαγητο χωρις αλατι.αλλα το μοσχαρι μετα μετα να φανταστω μονο κιμα,αλλα το κοτοπουλο που να το μασησουν το στηθος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, rainbow είπε:

cmes: Εμενα μπανανα κ ψωμι τρωει αλλα οταν τη ςδωσα κολοκυθι και καροτο μπροκολο βρασμενα τα επαιξε και τα πεταξε δεν τα εφαγε.ο αντρας μουβλεει τι να φαει το παιδι τοσο ανοστα που ειναι..αλλα κ εγω πολυ τη σκεφτομαι αυτη τη μεταβαση ..βαριεμαι...μια φιλη μου μου ειπε εδωσε 13 μηνων το δικος τους φαγητο χωρις αλατι.αλλα το μοσχαρι μετα μετα να φανταστω μονο κιμα,αλλα το κοτοπουλο που να το μασησουν το στηθος

Εγω στην κορη μου ξεκινησα 10 μηνων. Στην αρχη τα λαχανικα πατημενα με το πιρουνι και αλεθα μονο το κρεας. Μετα το κρεας σε πολυ μικρα κομματακια. Ταυτοχρονα οτι ηταν πολυ μικρο (πχ κιμας, φακες) το εδινα οπως ειναι. Στο χρονο ειχαμε κοψει τελειως τα αλεσμενα.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις τρωμε ψωμακι κ μπανανα κ αυτα τα μπισκοτακια της νουτριτσια.βεβαια απο ολα αυτα τα μισα πεφτουν κατω αλλα τα χανει οποτε τρωει ελαχιστα αλλα δε πνιγεται κ πολυ βασικο δεν τα βαζει ολοκληρα μεσα στο στομα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Και εμείς ψωμί και μπανάνα και αυγό τρώμε χωρίς άλεσμα. Πάντως αν τύχει στο φαγητό του κ έχει μείνει κάτι κ δεν έχει αλεστεί καλά πχ πατατούλα τη φτύνει ρε παιδιά ... χαχαχαχ έχει γέλιο γιατί κατεβάζει όλη την κουτάλια και βρίσκει ένα τοσο δα μικρό κομματάκι κ τσουπ έξω και κάνει κ μπλιαχ

  • Μου αρέσει 2

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Geo81 είπε:

Και εμείς ψωμί και μπανάνα και αυγό τρώμε χωρίς άλεσμα. Πάντως αν τύχει στο φαγητό του κ έχει μείνει κάτι κ δεν έχει αλεστεί καλά πχ πατατούλα τη φτύνει ρε παιδιά ... χαχαχαχ έχει γέλιο γιατί κατεβάζει όλη την κουτάλια και βρίσκει ένα τοσο δα μικρό κομματάκι κ τσουπ έξω και κάνει κ μπλιαχ

Κι εμενα το κανει αυτο, ειναι επειδη βρισκεται μεσα στο αλεσμενο και επειδη ειναι πολυ μικρο. Τα μωρα μπορουν να διαχειριστουν πιο ευκολα τα μεγαλα κομματια.

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κ εμενα τα μεγαλα κοματια τα βγαζει κ γενικα δεν πνιγεται.πολυ σπανια πλεον.εχω σταματησει να φοβαμαι κ τωρα λεω οταν γυρισουμε σπιτι μας μηπως δοκιμασω λιγο το λιωσιμο με το πιρουνι να δω δω πως θα το παει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Παλι μια τραγικη νυχτα χθες... ξυπνησε 5.15, τον αλλαξα, ηπιε το γαλα του, βαλαμε και ορο για τις μυξουλες και αντι μετα να ξανακοιμηθει αρχισε παλι να κλαιει σπαρακτικα. Δεν ηξερα τι να τον κανω. Δεν ειχε πυρετο και τελικα εδωσα ντεπον. Κοιμηθηκε στις 6.30 οπου εγω επρεπε πια να ντυθω για δουλεια...

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@CMESμηπως τον ενοχλει η κοιλιτσα του;εμενα μου το εκανε προχτες αλλα για λιγη ωρα.εκλαιγε απαρηγορητος.βεβαια φαινοταν οτι τον πονουσε η κοιλιτσα του.ειχε κ αερια.του εκανα λιγο μασαζακι στη κοιλιτσα κ κοιμηθηκε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...