Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 22/4/2024 at 10:46 ΠΜ, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως δεν έχω τίποτα … είναι δεύτερη μετά από την ετ.. και μάλιστα παράδοξο χθες το βράδυ είχα παρολιγο Ονείρωξη … και δ κερω απογοητεύτηκα …έχω ανησυχήσει πάρα πολύ …

       

      Βρε κορίτσια μου … τι γίνεται με την Ονείρωξη .. είμαι η μόνη ;;; Τους τελευταίους μήνες πάθαινα Ονείρωξη λίγο πριν την περίοδο .. χθες το βράδυ είχα πάλι ξύπνησα χαράματα …. Ήταν παρολιγο Ονείρωξη αυτό .. αλλά δ ξέρω μωρε απογοητεύτηκα …. Τι σκατα ριναι αυτό ; Κάνει συσπάσεις η μητρα ;;; Τόσο νωρίς ;;; Σήμερα είμαι δεύτερη μέρα από την ετ με βλαστοκύστη 5 ημερών …

      εδώ εγώ εχω πάρει  master στην ονείρωξη ! αλλά τελευταία  επειδή ξυπνούσα για να μην κάνει συσπάσεις η μητρα πλεον πάει σε fast forward χαχαχαχα να προλάβει να γίνει δουλίτσα. 😂 

      πρίν από 36 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι θα πάρω κ τέτοια,απλά θα μπορούν να ανιχνεύσουν την ορμόνη? Είμαι έκτη μέρα από την εμβρυομεταφορά

      ΜΠΟΡΟΥΝ 🥳

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, rainbow είπε:

νομιζω πως αν κανω αγορι θα παθω μεγαλο σοκ! Το αυγο σημερα λιγο που της εδωσα μια χαρα το εφαγε..τελικα μαλλον εμοιασε στο μπαμπα της κ τρωει τα παντα...

Ακριβως το ιδιο λεω κ γω.αν εμοιαζε σε μενα ακομα εισαγωγη τις στερεες θα εκανα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια οι θηλες των μπιμπερο τι μεγεθος εχουν ;;πηρα το 6+ της chicco κ εχει συνεχομενη ροη..ειχα την εντυπωση οτι τις ειχα αλλαξει αλκα πινουμε μαλλον  4+..με την 6+ φοβαμαι μην πνιγει...τρεχει συνεχομενα .... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , ZinaLove είπε:

Κοριτσια οι θηλες των μπιμπερο τι μεγεθος εχουν ;;πηρα το 6+ της chicco κ εχει συνεχομενη ροη..ειχα την εντυπωση οτι τις ειχα αλλαξει αλκα πινουμε μαλλον  4+..με την 6+ φοβαμαι μην πνιγει...τρεχει συνεχομενα .... 

Κ εγω απο 6 μηνων του τις αλλαξα αλλα δεν πινουμε με chico με τις nuk τις φαρδιες.παιρνουμε τις 6-18 μηνων.δοκιμασε τες κ αν δεις οτι πνιγεται μην τις αλλαξεις.εμενα λιγο στην αρχη  πνιγοταν κ του εβαζα τις μικρες.αλλα μετα απο 2-3 μερες συνηθησε τι να πω κ ολα μια χαρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

και εγω της Nuk εχω τιε εχω αλλαξει απο 6 μηνων.εχει συνεχομενη ροη .δεν πνιγεται κ πλεον δεν σφιγγω σχεδον καθολου του καπακι γιατι παρατηρησα οτι οταν ειναι πολυ σφιγμενο ρουφαει με δυναμη κ κανει 10 ωρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εμενα φαγανα πολυ και τα 2 αλλα εχουν να παρουν... ολοι λιχουδηδες ειμαστε!

Εμεις χρησιμοποιουμε μπιμπερο ΜΑΜ. Εχω βαλει τις θηλες 6+ αλλα δεν εχει καποιο θεμα.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι κανετε κοριτσια; εμενα καθε αποηευμα με πιανει μελαγχωλια..λογω του οτι νυχτωνει απο τις 5,30 νομιζω οτι εχει περασει η μερα κ με πιανει λατι σαν ψυχοπλακωμα....

το αυγο ποσες μερες το κανατε εισαγωγη; εμενα αν δεν τα εχω μπερδεψει γιατι περασε κ καορος μου ειπε 10 μερες λιγο κροκο καο 10 μερες ασπραδι.πολλες δεν ειναι; αν ηταν να εχει αλλεργια δεν θα φαινοταν απο την αρχη;

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, rainbow είπε:

τι κανετε κοριτσια; εμενα καθε αποηευμα με πιανει μελαγχωλια..λογω του οτι νυχτωνει απο τις 5,30 νομιζω οτι εχει περασει η μερα κ με πιανει λατι σαν ψυχοπλακωμα....

το αυγο ποσες μερες το κανατε εισαγωγη; εμενα αν δεν τα εχω μπερδεψει γιατι περασε κ καορος μου ειπε 10 μερες λιγο κροκο καο 10 μερες ασπραδι.πολλες δεν ειναι; αν ηταν να εχει αλλεργια δεν θα φαινοταν απο την αρχη;

Εμεις καναμε το εξης: 4 μερες 1/4 του κροκου, 4 μερες 1/2, 4 μερες 3/4 και μετα ολοκληρο. Ασπραδι δεν μας αφηνει ακομα, μετα το χρονο.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , rainbow είπε:

καλημερα κοριτσια!

cmes: Εν τω μεταξυ εγω παντα νιμιζα πως ο κροκος ειναι περισσοτερο αλλεργιογονος

Οχι το ασπραδι ειναι!! Ειναι η πρωτεινη που κανει αλλεργια!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

που χαθηκετε ολες καλε...!; βρε κοριτσια εχουμε θεμα με το γιαυρτι δεν το θελει με τιποτα...πηρα κ το advance το σκετο ουτε να το δει..οποτε αναγκαστικα μετα της δινω κρεμα..δεν νομιζω οτι το κανει επιτηδες πραγματικα δεν της αρεσει αλλα και τι να μην της δινω καθολου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια! 

Σας διαβάζω ανελλιπώς παρότι έχω πολλούς μήνες να συμμετάσχω στην κουβέντα σας και σας ευχαριστώ που τα λέτε πάντα εδώ και υπάρχει ένα σημείο αναφοράς και για μας..

Εύχομαι σε όλες σας να είναι καλοτυχα  τα μωράκια σας και να μεγαλώνουν ευτυχισμένα!

Εμείς έχουμε ένα μικρό θεματακι με το φαγητό μας. Δεν μας αρέσει καθόλου η φρουτοκρεμα σκέτη, ούτε φρέσκα φρούτα ανακαμενα με γιαούρτι, ούτε με μπισκότα. Τρώμε όμως το επιδόρπιο γιαουρτιού το advance με φρούτα. Έτσι καλυπτουμε το ένα ενδιάμεσο γεύμα. Με το άλλο όμως τι γίνεται ;; Εσείς το τρώτε για δεκατιανο και απογευματινό;; 

Φιλιά πολλά! 

Link to comment
Share on other sites

@Σοφουλάκι εχεις δοκιμασει πολλες παραλλαγες φρουτων; να του τα σωσεις ολοκληρα σε κομματια; μια μπανανα λιωμενη με πιρουνι; χυμο πορτοκαλι με τα μπιμπερο; νομιζω πρεπει να επιμεινεις περισσοτερο δεν μπορει σε αυτη την ηλικια να μην τρωει καθολου φρουτα. Εγω ειχα το ιδιο προβλημα μα την κορη μου. Δεν ετρωγε τη φρουτοκρεμα σε καμια μορφη και με κανεναν συνδυασμο. Σωθηκα οταν προσθεσα μισο πολυ καλα γινωμενο αβοκαντο. Δεν αφηνε κουταλια μετα!

@rainbow το εχεις προσπαθησει αρκετες φορες; τα μωρα για να απορριψουν μια γευση πρεπει να τη δοκιμασουν πρωτα 8-10 φορες!

Εμεις κι αλλο δοντι τελικα .... πιο πολλα απο εμας θα εχει σε λιγο... γιαυτο η γκρινια...


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

cmes: Στην αρχη ετρωγε λιγο με το ζορι βεβαια..ισως εκανα εγω βλακεια γιατι οταν αρρωστησε δεν το ηθελε κ ειπα αντε κριμα ειναι γιατι κ εμεις οταν ειμαστε αρρωστοι δεν τα τρωμε τα ξινα...και απο τοτε ιποτα..θα επιμεινω αλλα ειναι σπαστικο ολα τα αλλα τα τρωει ικανοποιητηκα

επισης με εχει σπασει τα νευρα...οταν την εχω αγκαλια για να κοιμηει πρεπει κατι να πειραζει..αν δεν βρει μαλλια να τραβιξει με τσιμπαει στο λαιμο στα μαγουλα παντου...και αν τη πιασω το χερι εκνευριζεται..με εχει κατσιασει..κ αντε στην αρχη οκ αλλα αν την κουναω κανενα 10 λεπτο με πιανουν τα νευρα κ που δεν κοιμαται..

Σοφουλακι: Να μπαινεις να μας λες νεα σου...οσο περισσοτερες τοσο καλυτερα!!! Δεν ξςρω τι να σου προτεινω ειναι πολυ σπαστικο οταν δεν τρωνε .εμενα ευτυχως τα τρωει (οχι και με ευαριστηση αλλα τρωει)τα φρουτα αλλα πρεπει να εχει κ μπανανα...το απογευμα δινω κρεμα ,γιαουρτι( που δεν τρωει...)τραχανα ξινο και βρωμη τωρα αρχισαμε κ το αυγο

το μελι εσεις ποτε θα το κανετε εισαγωγη στον ενα χρονο ή στο δυο;και τα οσπρια ποτε μπαινουν;

Link to comment
Share on other sites

Rainbow μου, έχεις δίκιο, θα προσπαθήσω να γράφω συχνότερα. Είναι βλέπεις η απρόσωπη επικοινωνία που μου φαίνεται αρκετά αμηχανη, θα προτιμούσα να έχουμε γνωριστεί και να μιλάμε σε  πιο προσωπικό επιπεδο. Παρόλα αυτά υπάρχουν και τα καλά αυτής της επικοινωνίας που εκφραζόμαστε ελεύθερα! 

Έδωσα στη μικρή μου σήμερα μισή μπανάνα και μισό μήλο και έσπασα μέσα 5 μπισκότα Μιράντα και εφαγε αρκετό. Μαλλον το παράκανα... 

Όταν λες ότι της δίνεις κρέμα το απόγευμα τι εννοείς; τραχανά και βρώμη σκετα;; 

Για μέλι η παιδίατρος λεει μετά τον πρώτο χρόνο. Για τα όσπρια μου είπε να ξεκινήσω Φακές με ρύζι ή πατάτα για να δέσουν. Δεν τα έχουμε δοκιμάσει όμως ακόμη. 

CMES : θυμόμουν που το είχες αναφέρει παλιότερα ότι βάζεις αβοκάντο, και το είχα διαβάσει. Όντως είχα αγοράσει και περίμενα να ωριμάσει, όμως πρόκειται για ένα φρούτο που δεν το γνωρίζω, ποτε είναι γινωμενο, ποτε είναι νόστιμο, εμένα δεν μου άρεσε ποτέ και για αυτό τελικά δεν της το έδωσα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...