Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, Mariachi είπε:

Εμείς το έχουμε πει . Όσο για τα συμπτώματα από εχθές άρχισαν και οι αναγούλες και έλεγα ότι είχα γλιτώσει ! Κατά τα άλλα πρησμένο στήθος , φούσκωμα στο στομάχι , σάλια έχω και εγώ δεν ήξερα ότι ήταν σύμπτωμα , η μέση δεν μου πονάει , έχω όμως πονάκια χαμηλά και φυσικά συχνοουρία ! 

Καλημέρα @Mariachi μου, ρώτησε τον γιατρό σου για να σου δώσει τίποτε για τις αναγούλες. Εμένα μου είχε πει να παίρνω ένα σιροπάκι .... Εγώ ακόμη τίποτε πολύ έντονο. Αύριο μπαίνω στον 3ο. 

14 ώρες πρίν, Anna z είπε:

Επειδή έχω περάσει μια αποβολή προν κατι μήνες δεν θελω να το μοιραστώ ακόμα.το γνωρίζουν μόνο οι γονείς μου, τα πεθερικά μου και ο αδερφός μου.

ξέρω πως όλοι θα χαρούν πολυ αλλα νιώθω πιο ήρεμη που δεν το συζητάω καθημερινά.βέβαια σιγα σιγά η κοιλιά μου έχει φουσκώσει και φαίνεται θα αναγκαστώ να το πω! Σκέφτομαι να το ανακοινώσω μετα την αυχενική, στις 20/06 δηλαδή. Εσείς;;

Εγώ το έχω ανακοινώσει σχεδόν σε όλους , αν είναι ένα μωρό να κρατηθεί δεν νομίζω να εξαρτάται από τον κόσμο. :wub::cool: Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες μας!!!!!

  • Μου αρέσει 2

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και μολις μιλησα με το γιατρο κοριτσια. Ορισαμε πρωτο ραντεβου 19/6 που θα ολοκληρωνω την εκτη βδομαδα. μακριά δεν ειναι; νου πε δεν θελει να με βαλει στην διαδικασία να δουμε σακο και σε δυο τρεις μέρες  να δουμε καρδουλα γνωρίζοντας λεει ποσο αγχωτική ειμαι. αλλα και αυτο μου φανταζει τόσο μακρινό που παλι αγχωθηκα χαχαχαχα.  Εσείς στις πόσες εβδομαδες κάνατε το πρωτο σας ραντεβού για υπερηχο; 

  • Μου αρέσει 2

tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites

@dimitroula30 καλημέρα ! Υπάρχει σιρόπι ; θα την ρωτήσω σίγουρα γτ είναι δύσκολη η κατάσταση ! Σε ευχαριστώ ! Τυχερή είσαι αν δεν εχεις Τπτ έντονο ! Μπραβο με το καλό να φτάσουμε έως το τέλος ! :-D

  • Μου αρέσει 2

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια υποφέρει καμία από δυσκοιλιότητα? Η τουαλέτα με βλέπει 2 φορές την εβδομάδα και κοντεύω να σκάσω. Αν και τα φρούτα και τα λαχανικά, όπως και οι βραστές πράσινες σαλάτες είναι στην διατροφή μου καθημερινά, το πρόβλημα υπάρχει. Δεν ξέρω που να βρω λύση....:roll:


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Οντετ στις 6 εβδομάδες ακριβώς και ακούσαμε καρδούλα , με κολπικο υπέρηχο. Αλλά έχω μικρό κύκλο (25μερες) και νομίζω έπαιξε ρόλο  .συνηθως λένε ότι στις 6 εβδομαδες δεν ακούς γτ δεν έχει αναπτυχθεί ακόμα το μωρό . Τώρα θα πάμε πάλι αύριο που θα είμαι 8! Περιμένω πως και πως! 

@dimitroula30 ακτινίδια , δαμάσκηνα , δημητριακά και ένα γάλα που λέγεται αριανι. Δοκίμασε αυτά μήπως σου ταιριάξει κάτι αλλιώς έχω ακούσει ότι ο γιατρός δίνει κάτι για να βοηθήσει τις δύσκολες περιπτώσεις 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Mariachi είπε:

@Οντετ στις 6 εβδομάδες ακριβώς και ακούσαμε καρδούλα , με κολπικο υπέρηχο. Αλλά έχω μικρό κύκλο (25μερες) και νομίζω έπαιξε ρόλο  .συνηθως λένε ότι στις 6 εβδομαδες δεν ακούς γτ δεν έχει αναπτυχθεί ακόμα το μωρό . Τώρα θα πάμε πάλι αύριο που θα είμαι 8! Περιμένω πως και πως! 

αντε με το καλό γλυκια μου. Άρα ορθα το ορίσαμε τότε, δικη μου προσωπική επιθυμία θα ηταν να μπορουσαμε να δουμε κάτι νωρίτερα, να παει η καρδια μου στην θεση της :)

  • Μου αρέσει 1

tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, dimitroula30 είπε:

Καλημέρα @Mariachi μου, ρώτησε τον γιατρό σου για να σου δώσει τίποτε για τις αναγούλες. Εμένα μου είχε πει να παίρνω ένα σιροπάκι .... Εγώ ακόμη τίποτε πολύ έντονο. Αύριο μπαίνω στον 3ο. 

Εγώ το έχω ανακοινώσει σχεδόν σε όλους , αν είναι ένα μωρό να κρατηθεί δεν νομίζω να εξαρτάται από τον κόσμο. :wub::cool: Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες μας!!!!!

Φυσικα και δεν εξαρτάται απο τον κόσμο!συμφωνώ απόλυτα!άλλο είναι το θέμα μου.η καθεμία όπως νιώθει.☺️

4 ώρες πρίν, Mariachi είπε:

@dimitroula30 καλημέρα ! Υπάρχει σιρόπι ; θα την ρωτήσω σίγουρα γτ είναι δύσκολη η κατάσταση ! Σε ευχαριστώ ! Τυχερή είσαι αν δεν εχεις Τπτ έντονο ! Μπραβο με το καλό να φτάσουμε έως το τέλος ! :-D

Ναι.υπάρχει και σιρόπι και χαπάκια.ρώτα τον γιατρό σου να σου πει!

1 hour ago, Vasiliki88 είπε:

Καλησπερα παρεουλα.σημερα ειχαμε υπερυχο κ ειδαμε το εμβρυακι μας ακουσαμε κ την καρδουλα του.εχω μια μικρη αποκολληση.κ απο συμπτωματα τιποτα μονο κατι πονακια.

Τι καλα!!τι σου συνέστησε ο γιατρός;

να ξεκουράζεσαι!!

4 ώρες πρίν, dimitroula30 είπε:

Κορίτσια υποφέρει καμία από δυσκοιλιότητα? Η τουαλέτα με βλέπει 2 φορές την εβδομάδα και κοντεύω να σκάσω. Αν και τα φρούτα και τα λαχανικά, όπως και οι βραστές πράσινες σαλάτες είναι στην διατροφή μου καθημερινά, το πρόβλημα υπάρχει. Δεν ξέρω που να βρω λύση....:roll:

Εμένα η γιατρός μου συνέστησε επίσης φυσικούς χυμούς φρούτων - ιδιαίτερα πορτοκάλι- φακή και να αποφεύγω τη σοκολάτα.

ρώτα και το γιατρό σου για να σε βοηθήσει και να ανακουφιστείς.

  • Μου αρέσει 2

x7gyp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Mariachi @Anna z ο γιατρος ειπε ξαπλα!κ το αιμα που ειχα μου σταματησε.μου ειπε ομως οτι ο σακος μου εχει περιεργο σχημα πολυ πιθανον απο την αποκολληση ή ισως να το πιεζει ο δευτερος σακος ο οποιος δεν εχει φυγει ακομα!θα δουμε την αλλη εβδομαδα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Vasiliki88 είπε:

@Mariachi @Anna z ο γιατρος ειπε ξαπλα!κ το αιμα που ειχα μου σταματησε.μου ειπε ομως οτι ο σακος μου εχει περιεργο σχημα πολυ πιθανον απο την αποκολληση ή ισως να το πιεζει ο δευτερος σακος ο οποιος δεν εχειεβδομαδα!

Υπομονή ολα θα πάνε καλά!!

  • Μου αρέσει 1

x7gyp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, dimitroula30 είπε:

Κορίτσια υποφέρει καμία από δυσκοιλιότητα? Η τουαλέτα με βλέπει 2 φορές την εβδομάδα και κοντεύω να σκάσω. Αν και τα φρούτα και τα λαχανικά, όπως και οι βραστές πράσινες σαλάτες είναι στην διατροφή μου καθημερινά, το πρόβλημα υπάρχει. Δεν ξέρω που να βρω λύση....:roll:

Κι εγω έχω αρχίσει να έχω δυσκοιλιότητα...που πηγαινα 2 φορές την ημέρα τουαλέτα!

 

Εμάς νομίζω το ξέρουν υπεραρκετοι.Εχουμς Και μεγάλο σόι που δεν κρατάει μυστικά!

Από συμπτώματα πρησμένο στήθος,δυσκοιλιότητα,συχνοουρια και κάπου κάπου πονακια χαμηλά 

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα.ειμαι να τρελαθω..στις 0245 ξυπνησα με εντονους πονους περιοδου.πονουσα πιο πολυ κ απο οταν ειχα περιοδο.πηρα τον γιατρο μου ειπε να παρω ενα ντεπον κ αν δω αιμα να του πω.μολις πηρα το ντεπον σε 10 λεπτα σταματησαν κ αιμα δεν εχω δει ακομα.:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...