Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 minutes ago, Angot said:

      εδώ εγώ εχω πάρει  master στην ονείρωξη ! αλλά τελευταία  επειδή ξυπνούσα για να μην κάνει συσπάσεις η μητρα πλεον πάει σε fast forward χαχαχαχα να προλάβει να γίνει δουλίτσα. 😂 δεν επηρεάζει καπου μ είπε ο γιατρός , δεν μπορείς να κανείς και κάτι άλλωστε! εγώ τώρα που ειμαι έγκυος επαθα ονείρωξη ενώ ονειρευόμουν μια πίτσα με πέπερονι

      ΜΠΟΡΟΥΝ 🥳

      Ποσό γέλασα … χαχαχαχαχαχχαχαχαχα…. Είσαι εγώ … κ εγώ ξυπνάω κ το σταματάω χαχαχαχχα φαντάσου να είμαι κ έγκυος τι έχει να γίνει χαχαχαχα

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , CME2205 είπε:

Εμένα φαίνεται ήδη η κοιλιά (είναι το δεύτερο παιδί, πολύ κοντά στο πρώτο) και έχουν αρχίσει να με ρωτάνε. Είναι και λίγο κοροϊδία να το κρύβω!

Ε ναι... Εγώ επειδή είχα την κοιλίτσα από την προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν φαινόταν... Τις τελευταίες μέρες όμως έχει κάνει εμφάνιση μπεμπεδοκοιλιά :-D

πρίν από 1 λεπτό , Οντετ είπε:

εμας μολις το Σάββατο το μαθαν οι γονείς και στις 25 εχουμε αυχενικη. καλα τοπηγαμε χαχαχα

Κ εγώ στον μπαμπά μου πριν δέκα μέρες το είπα... Είναι μεγάλος σε ηλικία κ είπα να περιμένουμε...

Με το καλό ή αυχενική κορίτσι!!! :-D


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στην θέση σας θα το έλεγα μετά την αυχενική,ας'οψετε τώρα που έχει μεγαλώσει πριν την ώρα της και με προδίδει.βεβαια ο ενθουσιασμός μου ήταν τέτοιος που ήθελα να το πω από την μέρα της καθυστέρησης...

Αχ πόσο σας ζηλεύω που δεν φαίνεται η κοιλιά σας ακόμη.. αν σκεφτείς ότι το μπεμπέ είναι λίγα εκατοστά λογικά η κοιλιά δεν πρέπει να φαίνεται...η δικιά μου είναι σαν να έχω 15 μωρά εκεί μέσα...

  • Μου αρέσει 1

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, november rain είπε:

Και εγώ στην θέση σας θα το έλεγα μετά την αυχενική,ας'οψετε τώρα που έχει μεγαλώσει πριν την ώρα της και με προδίδει.βεβαια ο ενθουσιασμός μου ήταν τέτοιος που ήθελα να το πω από την μέρα της καθυστέρησης...

Αχ πόσο σας ζηλεύω που δεν φαίνεται η κοιλιά σας ακόμη.. αν σκεφτείς ότι το μπεμπέ είναι λίγα εκατοστά λογικά η κοιλιά δεν πρέπει να φαίνεται...η δικιά μου είναι σαν να έχω 15 μωρά εκεί μέσα...

Εμένα η κοιλιά φαίνεται πολύ! Αφού όπου πάω (καταστήματα κλπ) μου λένε με το καλό το μωρό!!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , CME2205 είπε:

Εμένα η κοιλιά φαίνεται πολύ! Αφού όπου πάω (καταστήματα κλπ) μου λένε με το καλό το μωρό!!

Ναι καλέ, εμένα "έγκυος είσαι πάλι";; όχι καλέ έφαγα 2 καρπούζια...

  • Μου αρέσει 1

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κανετε?? Δε μπηκα μια μερα κ εγινε χαμος εδω... ηρεμια κοριτσια γιατι εχουμε νινακια στις κοιλιτσες μας...

@dimitroula30 μου δεκτη η συγνωμη σου...αλλα καλο ειναι να προσεχουμε...

Link to comment
Share on other sites

πο πο δεν σας προλαβαινω σημερα....!!εμενα μου ειπε ο γιατρος να προσεχω μονο να μην ξεχιλωσω ,να μην παρω πολλα κιλα και οι κρεμες δεν κανουν και πολλα.πηρα μια της frezyderm αλλα δεν μου αρεσε γιατι ενω βαζω δυο φορες τη μερα η κοιλια μου εξακολλουθει να "ξφλουδιζει" καπως.λεω να δοκιμασω το αμυγδαλελαιο γιατι γενικα εχω θεμα με ραγαδες απο την εφηβια αν και ημουν παντα αδυνατη .η βαζελινη κανει;

εμενα παντως μια φιλη μου που αργησε να μου το πει μου κακοφανηκε πολυ..πλεον το εχουμε πει σε ολους..και ελπιζω να πανε ολα καλα κ στην αυχενινη..πως και πως περιμενω την πεμπτη..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, november rain είπε:

Και εγώ στην θέση σας θα το έλεγα μετά την αυχενική,ας'οψετε τώρα που έχει μεγαλώσει πριν την ώρα της και με προδίδει.βεβαια ο ενθουσιασμός μου ήταν τέτοιος που ήθελα να το πω από την μέρα της καθυστέρησης...

Αχ πόσο σας ζηλεύω που δεν φαίνεται η κοιλιά σας ακόμη.. αν σκεφτείς ότι το μπεμπέ είναι λίγα εκατοστά λογικά η κοιλιά δεν πρέπει να φαίνεται...η δικιά μου είναι σαν να έχω 15 μωρά εκεί μέσα...

Εμενα νοβεμπερ μου δε φαινεται κ το χω καημο...ανυπομονω να φανει...ειδες οτι εχουμε θελουμε το αντιθετο..ανωμαλοι ειμαστε οι ανθρωποι...

πρίν από 4 λεπτά , rainbow είπε:

πο πο δεν σας προλαβαινω σημερα....!!εμενα μου ειπε ο γιατρος να προσεχω μονο να μην ξεχιλωσω ,να μην παρω πολλα κιλα και οι κρεμες δεν κανουν και πολλα.πηρα μια της frezyderm αλλα δεν μου αρεσε γιατι ενω βαζω δυο φορες τη μερα η κοιλια μου εξακολλουθει να "ξφλουδιζει" καπως.λεω να δοκιμασω το αμυγδαλελαιο γιατι γενικα εχω θεμα με ραγαδες απο την εφηβια αν και ημουν παντα αδυνατη .η βαζελινη κανει;

εμενα παντως μια φιλη μου που αργησε να μου το πει μου κακοφανηκε πολυ..πλεον το εχουμε πει σε ολους..και ελπιζω να πανε ολα καλα κ στην αυχενινη..πως και πως περιμενω την πεμπτη..

Τελεια Με το καλο η αυχενικη σου...δυο μερες εμειναν μπαμ μπαμ θα περασουν...

8 ώρες πρίν, elenakith είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Δροσούλα και σήμερα :) 

@rainbow κι εγώ πολλά νεύρα τελευταία..βασικά δεν έχω νεύρα χωρίς λόγο, απλά φουντώνω εύκολα και δεν συγκρατούμαι...

 

Φλωράκι αυτά είναι, χτίζεις κορμί εσύ!! χαχαχα να σου δώσω εγώ 4 από τα 5 που έχω βάλει?  Μπράβο για το σουβλάκι! Εύχομαι από τώρα να αρχίσεις να ευχαριστιέσαι το φαγητό!

 

Ομοιοπαθούσα ε? χιχιχι Πόσα κιλά έβαλες στις προηγούμενες εγκυμοσύνες σου νοβέμπερ μου? έτσι για να έχω μια γενική εικόνα τι με περιμένει πιθανώς...

 

Συγχαρητήρια!!! Μπράβο που είναι όλα καλά! Να χαίρεσαι τον μικρό σου πρίγκηπα!

 

@Mariachi μπράβο για τις διακοπούλες, πολύ όμορφη η Κέρκυρα!

 

Κορίτσια να ρωτήσω, κρεμούλα στην κοιλίτσα έχετε ξεκινήσει να βάζετε? Κι αν ναι, τι κρέμα?

Χαχαχα...Αχ ναι δωσε μου πεντε κιλακια με αυτά που περασα τα θελω...χθες κ σημερα παλι ειμαι χαλια..δυο μερες ειμαι καλα δυο χαλια..αστα..τουλαχιστον τρωω καθε μερα γιαουρτι κ μπανανα...

21 ώρες πρίν, Mariachi είπε:

@ekrs συγχαρητήρια κορίτσι μου ! Με το καλό να υποδεχτείτε το αγόρι σας !!!! 

@Synnefaki καλή επιτυχία στην αυχενική σου ! Περιμένουμε κ από εσένα τα νέα σου ! 

Κοριτσια μόλις γυρίσαμε από την Κέρκυρα . Πήγαμε για τρεις μέρες . Ήταν πολύ ωραία ! 

@Anna z τι καλά που την είδατε την μικρούλα πάλι ! Και σε κανα μήνα η β επιπέδου ; πολύ ωραία ! 

@Floraki να την φας την αστακομακαρονάδα ! Και να αρχίσεις να τα τρως όλα ! 

@november rain εσείς που θα πάτε διακοπές ; συγγνώμη αν το έγραψες αλλά διάβασα μόνο ότι πήρατε άδεια . 

Μακαρι μαρακι μου να αρχισω να τα τρωω ολα..εκτος απο αστακομακαροναδα θα φαω κ μια κρεπα με διπλη σοκολατα μπισκοτο κ μπανανα...ετσι για το γινατι μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια έχω να μπω από το πρωί και βλέπω ανάψανε τα αίματα και επήλθε ξανά ηρεμία ευτυχώς!!! 

@συννεφακι συγχαρητήρια για την αυχενική σας! Σας είπαν πιθανότητες για φύλο? Εύχομαι τα καλύτερα και στη β' επιπέδου τώρα!

 

@Floraki ίδια γούστα έχουμε στις κρέπες!!! :) Κι εγώ πάντως που δεν έχω αναγούλες δεν τρώω κρέπες λόγω κιλών, οπότε πάλι στέρηση είναι.. Πιστεύω ότι είσαι πολύ κοντά στη λήξη των εμετών πάντως :) 

Ευχαριστώ όλα τα κορίτσια για τη γνώση σας για τα λαδάκια, αλλά έχω μια ερώτηση: το σπαθόλαδο εγώ το έχω για φάρμακο για δερματικές παθήσεις, σίγουρα κάνει να το αλείφουμε στην κοιλιά στην εγκυμοσύνη? έχει ρωτήσει καμία γιατρό? αν είναι ασφαλές θα είναι το καλύτερο φαντάζομαι!

 

Κορίτσια κι εμένα η κοιλιά μου φαίνεται αρκετά..τώρα αν κάποιος δεν το ξέρει ότι είμαι έγκυος θα μπορούσε να υποθέσει οτι πάχυνα ξαφνικά αλλά μάλλον άρχισε να δείχνει για εγκυμοσύνη...λέτε να φταίει που ήμουνα παχουλή έτσι κι αλλιώς?

Κορίτσια έχω κι άλλη απορία αν μπορεί κανείς να βοηθήσει.. μου είχε πει η μαία να την πάρω Τρίτη απόγευμα να μου πει την pap a. Την παίρνω και μου λέει, α τα αποτελέσματα είναι καλά. Πώς διαμορφώνονται οι πιθανότητες την ρωτάω, και μου λέει δεν τα έχω μαζί μου τα αποτελέσματα, τα έχω στο ιατρείο και επειδή θα λείψω από Δευτέρα, μου λέει. Της λέω εγώ έχω αγωνία και θέλω να μάθω πριν τη Δευτέρα, θα μπορούσε να με εξυπηρετήσει κάποιος άλλος αύριο ή μεθαύριο από το Ιασώ για να μάθω τα ακριβή αποτελέσματα? Και με λέει αφού σου λέω ότι είναι καλά, δεν σου φτάνει? Δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο τώρα. Εντάξει της λέω, κατάλαβα, θα δω τι θα κάνω. Με παίρνει μετά από 5 λεπτά και μου λέει, πήρα τηλ στα κορίτσια στο εργαστήριο και μου είπαν τις τάδε πιθανότητες. Αυτές όμως είναι ακριβώς ίδιες και πανομοιότυπες με αυτές που έγραψε ο γιατρός που μου έκανε την αυχενική της λέω, πριν βγει η pap a. Ε μου λέει, φαίνεται δεν θα άλλαξαν καθόλου. Αλλά αφού δεν τα έχω μπροστά μου τα αποτελέσματα, δεν μπορώ να σε βοηθήσω άλλο. 

Βρε κορίτσια, χίλια συγγνώμη για το κατεβατό, δεν θέλω να σας κουράσω, αλλά είμαι παράλογη που έχω αγωνία να μάθω τα ακριβή αποτελέσματα? Γίνεται να μην άλλαξαν καθόλου με την pap a?

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , elenakith είπε:

Κορίτσια έχω να μπω από το πρωί και βλέπω ανάψανε τα αίματα και επήλθε ξανά ηρεμία ευτυχώς!!! 

@συννεφακι συγχαρητήρια για την αυχενική σας! Σας είπαν πιθανότητες για φύλο? Εύχομαι τα καλύτερα και στη β' επιπέδου τώρα!

 

@Floraki ίδια γούστα έχουμε στις κρέπες!!! :) Κι εγώ πάντως που δεν έχω αναγούλες δεν τρώω κρέπες λόγω κιλών, οπότε πάλι στέρηση είναι.. Πιστεύω ότι είσαι πολύ κοντά στη λήξη των εμετών πάντως :) 

Ευχαριστώ όλα τα κορίτσια για τη γνώση σας για τα λαδάκια, αλλά έχω μια ερώτηση: το σπαθόλαδο εγώ το έχω για φάρμακο για δερματικές παθήσεις, σίγουρα κάνει να το αλείφουμε στην κοιλιά στην εγκυμοσύνη? έχει ρωτήσει καμία γιατρό? αν είναι ασφαλές θα είναι το καλύτερο φαντάζομαι!

 

Κορίτσια κι εμένα η κοιλιά μου φαίνεται αρκετά..τώρα αν κάποιος δεν το ξέρει ότι είμαι έγκυος θα μπορούσε να υποθέσει οτι πάχυνα ξαφνικά αλλά μάλλον άρχισε να δείχνει για εγκυμοσύνη...λέτε να φταίει που ήμουνα παχουλή έτσι κι αλλιώς?

Κορίτσια έχω κι άλλη απορία αν μπορεί κανείς να βοηθήσει.. μου είχε πει η μαία να την πάρω Τρίτη απόγευμα να μου πει την pap a. Την παίρνω και μου λέει, α τα αποτελέσματα είναι καλά. Πώς διαμορφώνονται οι πιθανότητες την ρωτάω, και μου λέει δεν τα έχω μαζί μου τα αποτελέσματα, τα έχω στο ιατρείο και επειδή θα λείψω από Δευτέρα, μου λέει. Της λέω εγώ έχω αγωνία και θέλω να μάθω πριν τη Δευτέρα, θα μπορούσε να με εξυπηρετήσει κάποιος άλλος αύριο ή μεθαύριο από το Ιασώ για να μάθω τα ακριβή αποτελέσματα? Και με λέει αφού σου λέω ότι είναι καλά, δεν σου φτάνει? Δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο τώρα. Εντάξει της λέω, κατάλαβα, θα δω τι θα κάνω. Με παίρνει μετά από 5 λεπτά και μου λέει, πήρα τηλ στα κορίτσια στο εργαστήριο και μου είπαν τις τάδε πιθανότητες. Αυτές όμως είναι ακριβώς ίδιες και πανομοιότυπες με αυτές που έγραψε ο γιατρός που μου έκανε την αυχενική της λέω, πριν βγει η pap a. Ε μου λέει, φαίνεται δεν θα άλλαξαν καθόλου. Αλλά αφού δεν τα έχω μπροστά μου τα αποτελέσματα, δεν μπορώ να σε βοηθήσω άλλο. 

Βρε κορίτσια, χίλια συγγνώμη για το κατεβατό, δεν θέλω να σας κουράσω, αλλά είμαι παράλογη που έχω αγωνία να μάθω τα ακριβή αποτελέσματα? Γίνεται να μην άλλαξαν καθόλου με την pap a?

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου...εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα. Θεωρώ ότι αφου σου είπε όλα καλά έτσι και θα είναι..Απλά είναι αντιεπαγγελματικό όλο αυτό . Μπορεί να σου τα στείλουν μέ ένα email...


tt1d8aec

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Synnefaki είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου...εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα. Θεωρώ ότι αφου σου είπε όλα καλά έτσι και θα είναι..Απλά είναι αντιεπαγγελματικό όλο αυτό . Μπορεί να σου τα στείλουν μέ ένα email...

Ελπίζω να είναι όλα καλά και να μην έχει μπερδευτεί, δεν μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη είναι η αλήθεια. όσο για email λες να έχω πιθανότητες???


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenakith είπε:

Ελπίζω να είναι όλα καλά και να μην έχει μπερδευτεί, δεν μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη είναι η αλήθεια. όσο για email λες να έχω πιθανότητες???

Τι εννοείς αν έχεις πιθανότητες; Εγώ αύριο έτσι τα περιμένω...η αυχενική σου ήταν καλή; αυτό μετραει πιο πολυ...αλλά είναι βασικό και με τη μαια σου να εχεις σχεση εμπιστοσύνης...


tt1d8aec

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...